Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa BG 1500-8000 (Big Game, Black Gold)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1010 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   lew27

lew27

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 25 listopad 2021 - 06:42

Witam jak ktoś ma stuki w Daiwie BG to skutecznie eliminuje je Spigot. Moja stukała w dolnym położeniu szpuli pod obciążeniem i po serwisie u Rafała problem zniknął. Wcześniej inny znany serwisami sobie z tym nie poradził.
  • Dąbek 111 lubi to

#982 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 12 lipiec 2022 - 11:02

Od jakich modeli daiwy szpulki będą pasować do daiwy bg 4000?



#983 OFFLINE   benyofireland

benyofireland

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 lipiec 2022 - 12:55

Czolem. Panowie, jaki rozmiar 2500 czy 3000 do wklejanki ? 2,75; waga 230g,   5-25 gr do opadu, zbiornik, czasem Odra. Kij to Dragon Millenium, wiec zapas mocy jeszcze do tego. 



#984 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 23 lipiec 2022 - 17:08

Moim zdaniem 2500 da radę

#985 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 lipiec 2022 - 18:06

Miałem BG2500. Trochę nią połowiłem. Myślę, że spokojnie ogarnie opisane potrzeby.


  • Szymon82 lubi to

#986 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 20 wrzesień 2022 - 10:37

Witam

Kupiłem szpulkę BG 2500 Magsealed do mojej zwykłej BG 2500, okazuję się że nie pasuje, MS ma inne osadzenie na osi oraz inną nakrętkę. Proszę użytkowników MS o potwierdzenie że to co kupiłem jest kompletne, abyśmy mogli ostatecznie stwierdzić że szpulki nie pasują zamiennie. Dziękuję i pozdrawiam.

Załączony plik  1663665691497.jpg   34,76 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  1663665691506.jpg   28,27 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  1663665990419.jpg   48,85 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  1663665990426.jpg   42,11 KB   18 Ilość pobrań

 

PS:

Chętnych na szpulkę zapraszam na giełdę.



#987 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 01 styczeń 2023 - 14:13

Koledzy, potrzebuję podpowiedzi odnośnie Daiwy BG, pisałem w innych wątkach, zebrałem trochę informacji. Dziś trafiłem, i :zmęczyłem", ten 50 stronowy wątek :-)

Potrzebuję kołowrotek do trollingu woblerami 50-80g. Multik nie wchodzi w grę. Problem w tym że ma to być lekka konstrukcja 280-300g z uwagi na wyważenie i czerpanie przyjemności.

Obecnie mam na kiju Daiwa Lexa 2,4m 50-100g, waga to tylko 140g, podpiętego Penn-a Slammera 360 (waga 365g). Zestaw technicznie od kilku lat sprawdza się bez zarzutu, ale kołowrotek jest nieprzyjemnie ciężki, źle wyważa, niepotrzebnie zwiększa ciężar zestawu i ogólnie to mnie drażni.

Po przeczytani tego postu stwierdziłem, że zakupię Daiwę BG 3000, a mój Slammer wyląduje na zapasie. Z waszych opisów wychodzi mi że BG3000 ma już większe body/przekładnię niż 2500 czy 2000 a waży ok. 300g co mi odpowiada. BG3500 czy 4000 to już 400g kloc i nie wchodzi w grą. Na BG3000 spokojnie zmieści się 150mb plecionki 0,2. W BG3000 trochę dłuższa korbka niweluje opór związany z nieco szybszą przekładnią i podobno nie ma dyskomfortu. Skoro producent rekomenduje ten kołowrotek do zadań ciężkich/ morskich to rozmiar 3000 powinien wytrzymać woblery 50-80g wszak pikery o tej wadze to maleństwa. Przed Slammerem miałem Zaubera 4000 i też wytrzymywał, nic się z nim nie działo. Przynęty i tak ściągam kijem wybierając plecionkę.

Ogólnie to jestem prawie zdecydowany, ale są jeszcze wątpliwości no i najważniejsze na scenie pojawiła się Daiwa BG MQ.

I co do tego kołowrotka mam pytania. Ktoś może pomóc?

Z zebranych informacji jestem mocno zainteresowany modelem BG MQ3000 który ma tą samą przekładnię (35mm koło) a więc i moc co BG MQ4000 a tylko mniejszy rotor, i tak wejdzie 150mb 0,2mm więc nie ma co niepotrzebnie zwiększać rozmiaru, choć wagi są podobne. Te kołowrotki są jeszcze lżejsze od "zwykłych" BG a podobno jeszcze mocniejsze (też aluminium a koła większe).

I tu bym brał bez zastanowienia, zwłaszcza że na Plecionie jest w dobrej cenie, gdyby nie jego przełożenia 6,2:1.

Czy ktoś wie, może kręcił BG MQ, czy w tym kołowrotku te przełożenie też jest niwelowane np. dłuższą korbką czy czymś innym i nie czuć nieprzyjemnego oporu, czuć opór na korbce i jest nieprzyjemnie?

Brać pod uwagę Daiwa BG MQ 3000D-XH czy lepiej nie ryzykować i kupić sprawdzoną starą konstrukcję, i o połowę tańszą Daiwa BG 3000? Podoba mi się bardziej MQ.

Może jakieś inne propozycje , ważne żeby waga była ok. 300g, mój Slammer z 365g to za dużo. Cena tak do 1000, dlatego nie biorę pod uwagę Shimano TP.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi, uwagi



#988 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 luty 2023 - 21:46

Cześć,
ponownie :-)
jestem po zakupie Daiwa BG MQ 4000, wcześniej dużo wątpliwości, moich zapytań na "jerkbait" i gdzie indziej, sory, info wrzucę w kilku wątkach, może dotrze do szerszego grona, jak zdenerwuje to przepraszam bo w dobrej wierze :-)
Praca jest płynna, nie czuć dyskomfortu na rączce ani różnicy w pracy do standardu przełożenia 5 i coś. Nad kołowrotkiem długo się zastanawiałem (ma zastąpić Slammera a być lżejszy) , dużo zapytań na różnych "forach", różne odpowiedzi, "misz masz", wszystko katalogowo mi się podobało (aluminium, moc, waga, wyższa półka jak dla mnie"), ale bałem się "ciężkiej" korbki, to wysokie (zarazem sprzyjające przy ściąganiu dalekiego "trolla") przełożenie (złe doświadczenia z "białymi" Straick-ami z hamulcem walki i przełożeniem ponad 6, ale to ponad ćwierć wieku temu), zaryzykowałem, kupiłem i teraz mogę pomóc tą informacją :-) 
Chyba?
- moc całości czuć "mocno", lekkość konstrukcji też "czuć lekko", płynność pracy super, oporów - zero, a w "praniu" wyjdzie trwałość, ale raczej się nie obawiam, na ogół jak dotkniesz, widzisz i czujesz to wiesz, no ale "starych mercedesów już nie ma", trzeba przywyknąć, a może perełka? . Ogólnie wielkie super, no poza ceną :-)
Kupiłem w plecionie po cenie aktualnej 989, tam gdzie taniej to po telefonie okazuje się że nie ma, jak gdzieś proponują że ściągną to dużo powyżej 1,2 t. Jak zaczynałem się interesować to mogłem kupić za 800, no ale "frycowe". Teraz wezmę jeszcze jednego drogiego i dokupię jedną drogą szpulę na dwa - będzie taniej :-)   Zapomnę i będę się cieszył zabawkami. Jeszcze moje przemyślenia - Daiwę BG MQ 3000 warto (i to bym/będę robił to) wziąść jak będzie tańsza o minimum 200pln od BG MQ 4000. Korpus i moc ta sama, różnica w wadze niewielka (rotor i szpula minus parę gram), oba i tak są bardzo lekkie więc warto myśleć o dwóch takich samych i dla nich jednej drogiej szpuli zapasowej. Przymierzałem swoje "cacko" do moich kiiji shimano speedmaster, technium i beastmaster (choć BG MQ kupiona została do Daiwa Lexa 2,4 50-100, dzielona rękojeść, rewelacja, tam zostanie) i tu wyszły delikatne minusy dla "fochów" jak ja. Nie pasuje do wędek w kolorystyce czarnej ze złotem, sorry, dupa :-)
Może się przyda i pomoże

  • ObraFM lubi to

#989 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 24 luty 2023 - 18:00

Rzeczywiście wsadziłeś swój post gdzie się dało, ja bym jednak połowił przynajmniej sezon i wtedy opisał swoje wrażenia.
  • Darek_W lubi to

#990 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 25 marzec 2023 - 07:42

Panowie, mam pytanie do bardziej zaawansowanych technicznie niż ja . Mam BG w rozmiarze 2500 , sklepowy egzemplarz tylko po nawinięciu linki.
Zauważyłem jednak , że na zwolnionej blokadzie obrotów wstecznych rzęzi a po jej załączeniu piszczy podczas wolnego kręcenia.Jakaś wstępna przyczyna do zdiagnozowania ?


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 25 marzec 2023 - 07:50


#991 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 25 marzec 2023 - 08:11

Oporówka taki dźwięk może wydawać - myślę że po jednym łowieniu się wyciszy.

#992 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 25 marzec 2023 - 10:22

Sprawdziłem przed chwilą u mnie w 3000 i nic takiego się nie dzieje.

#993 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 26 marzec 2023 - 09:58

No moją 4000 minimalnie coś było słychać ale otworzyłem pokrywę boczną i bez wyjmowania przekładni dołożyłem smaru i teraz jest masełko bez żadnych dźwięków. I musze powiedzieć że fabrycznie smaru w środku było niewiele

#994 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 marzec 2023 - 18:21

Trochę poczytałem i widzę, że w Daiwach to częsta sprawa z tymi oporówkami

https://m.youtube.co...eature=emb_logo

Nie zamierzam wymieniać mojego młynka , najwyżej po sezonie pójdzie na serwis gdyby nie przestał piszczeć . Jedną BG już odsyłałem bo pracowała kiepsko , liczę na dotarcie w trakcie sezonu :/
  • Darek_W lubi to

#995 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 26 marzec 2023 - 18:31

Nie wiem czy zaglądasz do kołowrotków, ale tak jak pisałem w tej mojej smaru było jak na lekarstwo. Może warto zerknąć, nie chodzi nawet o wyjmowanie jakiejkolwiek części, można tak jak zrobiłem - tylko otworzyć pokrywę i dołożyć pod przekładnie i na pinion smar.

#996 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 marzec 2023 - 18:39

Czasami zaglądam, ale to ewidentnie oporówka . Co do reszty to nawet jak na BG jestem zaskoczony , mega sympatycznie kręci.
  • Darek_W lubi to

#997 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 26 marzec 2023 - 19:30

No to do tego by trzeba rotor zdjąć … Po sezonie zobaczysz.

edit: a jeszcze pytanie jeśli można, ile dałeś ?

Użytkownik Darek_W edytował ten post 26 marzec 2023 - 19:31


#998 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 marzec 2023 - 19:44

Dałem 450 , widziałem najtaniej po 430 .
  • Darek_W lubi to

#999 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 416 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 30 czerwiec 2023 - 08:13

Jak ciężko można łowić bg 3000 bez obawy o cokolwiek ?

#1000 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 30 czerwiec 2023 - 10:41

Ja łowie 2500 na wodzie stojącej, 40g masy całkowitej bez obawy o cokolwiek, dodaj jakieś 30% i masz odpowiedź




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych