Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mapy Navionics i C-Map


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 10 styczeń 2020 - 09:10

Tak na szybko przejrzałem na navionicsie mapkę jeziora myśliborskiego.

Dużo po nim pływałem i jak tak na to patrzę to nie wydaje mi się to zbyt przydatne.

Nie wiem jak z dokładnością ale też wydaje mi się, że nie jest za dobrze.

W tym sezonie sprawdzę to i zobaczę jak ma się to do tego co wrzucili.



#22 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 10 styczeń 2020 - 10:02

Masz podgląd mapy w momencie aktualizacji, czy również później ? A może używasz jakiegoś programu do przeglądania map (np. Fugawi) ?

Po aktualizacji karty nie wyjmuję , ale jak wyjmę to  się blokuje przeglądanie , ale jak znowu włożę to znowu mogę oglądać . Widać że to się musi połączyć  , natomiast echo z kartą  działa bezproblemowo



#23 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 10 styczeń 2020 - 10:12

Tak na szybko przejrzałem na navionicsie mapkę jeziora myśliborskiego.

Dużo po nim pływałem i jak tak na to patrzę to nie wydaje mi się to zbyt przydatne.

Nie wiem jak z dokładnością ale też wydaje mi się, że nie jest za dobrze.

W tym sezonie sprawdzę to i zobaczę jak ma się to do tego co wrzucili.

Ja w tym sezonie swoje jez.  sprawdzę dopiero zakupiłem echo z taką funkcją  , tego  jez. nikt nie zrobił  , mapy papierowe wo gule nie ma na nich górek ,  a sam znalazłem 4 z pięknymi rybami . Dobrze że coraz więcej osób ma takie echa ,ale to trochę po trwa zanim się te jeziora ogarnie ,  ;)



#24 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:34

Tak na szybko przejrzałem na navionicsie mapkę jeziora myśliborskiego.

Dużo po nim pływałem i jak tak na to patrzę to nie wydaje mi się to zbyt przydatne.

Nie wiem jak z dokładnością ale też wydaje mi się, że nie jest za dobrze.

W tym sezonie sprawdzę to i zobaczę jak ma się to do tego co wrzucili.

Za ciekawiło mnie to co napisałeś ,  sprawdziłem mapę papierową  i z  tą zrobioną przez wędkarzy ,  rozbieżność  jest  bardzo duża  z czego to wynika ??? . Tak jak napisałeś że , teraz sprawdzisz ,  jak się nie będzie pokrywać to wyjdą nie złe kwiatki   :o  . Na tym co łowiłem nie są zaznaczone górki podwodne na mapie papierowej , Teraz z nowym echem postaram się jak najwięcej popływać  , sam jestem ciekaw co wyjdzie  ;)



#25 OFFLINE   CHELEK

CHELEK

    Nowy

  • Twórcy
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaSkieriewice

Napisano 18 styczeń 2020 - 10:39

Witam panowie raczkuję w temacie echo z gps i mapami podpowiedzcie jakie mapy i skąd nie za miliony i jaką kartę najlepiej do Lovrance Elite 5 chirp ??



#26 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 18 styczeń 2020 - 13:53

https://www.genesismaps.com/SocialMap darmo
Wielkość karty nie większa niż zapisali w instrukcji, pewnie wystarczy Ci 4GB

Użytkownik wuran edytował ten post 18 styczeń 2020 - 13:55


#27 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 18 styczeń 2020 - 15:38

Trochę to dziwne co piszecie o dokładności wskazań map Navionics.
 

Pływam w Norwegii na mapach Navionics Platinium . Obszar przybrzeżny to prawdziwa plątanina szkierowych wysepek i wyniesień skalnych sięgających do powierzchni morza. 

Bez precyzyjnej mapy i pełnego do niej zaufania, bezpieczne nawigowanie przy dużych prędkościach przelotowych na tych wodach byłoby niemożliwe. 
 

Sprawdzałem parokrotnie skalibrowanie ploterów na łodziach, które wynajmuję i dokładność tych map po prostu zadziwia.

 

Skąd zatem taka rozbieżność "jakości" ? Bo mnie się wydaje, że firma tego typu co Navionics nie pozwoliłaby sobie na taką dowolność zapisów na mapach o której piszecie w niektórych postach.
 

No chyba,że to jakieś socjal mapy. Ale wtedy powinna być wyraźna informacja o braku gwarancji jakości wskazań - tylko po co komu taka mapa ?



#28 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 18 styczeń 2020 - 21:13

Dokładność map pewnie zależy od ilości danych.
Zauważ, że takie j.myśliborskie nawet nie jest w całości "zmapowane"
W miejscu, o którym piszesz pewnie pływało więcej użytkowników, którzy udostępnili dane.

#29 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 19 styczeń 2020 - 11:26

To trochę inaczej działa. Tam gdzie jest potencjalnie dużo użytkowników, Navionics przygotowuje bardzo dokładne mapy, ( aby pozyskać dane trzeba wyłożyć jakiś cash dla tego co to zrobi) bo będą na nie nabywcy a pozostałe wody wykonują z plików użytkowników którzy sami udostępniają logi sonaru. My Polacy mamy jakąś blokadę do udostępniania tychże logów. W Skandynawii zmapowanych dokładnie wód przybywa w Navionicsie znacznie szybciej.

Porównaj J.Myśliborskie z jeziorem Śniardwy, Mamry i paroma innymi, gdzie na Mazurach,  jest duży ruch i duże zapotrzebowanie na mapy. Tam mapy zostały wykonane komercyjnie i są dokładne.

Często pływam po wodach w Norwegii gdzie jest niesamowicie trudno nawigować pośród tysięcy wysepek i samotnych skał nad i pod wodą. Mapy są niesamowicie dokładne. Zresztą Garmin kupił tylko po to Navionicsa aby przejąć bazę danych. Musi to dobrze świadczyć o jakości tej bazy. A że u nas tych map sprzedaje się niewiele to i nikt nie przykłada wagi do ich wykonania.

Np. nie chcą zapłacić za dane które zebrał C. Karpiński do MaxiMapy, no i mamy to co mamy. Jak zaczniemy wysyłać logi z zapisami sonaru do Navionicsa to i map przybędzie i dokładność będzie większa.



#30 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 styczeń 2020 - 12:09

Krzysztof, a ty nie widzisz tutaj związku z obecnym systemem działania takich systemów? Chcesz mieć mapę- płać, uploaduj. Chcesz mieć dla siebie- płać. 

Jeszcze ciekawiej jest z partnerami od map Navico, bo oprócz powyższego trzeba u nich zakupić soft i urządzenie do szyfrowania kart oraz każdorazowo wysłać gotowe mapy do akceptacji przed wydaniem zgody na sprzedaż. 



#31 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 19 styczeń 2020 - 15:31

Ja tam widzę, że Szwedom przybywa batymetria  szybciej jak nam. No a że trzeba zapłacić, to się już z tym pogodziłem. Bez mapy w Norwegi na wodę nie wypłynę.



#32 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 styczeń 2020 - 16:07

Tak, dla nawigacji- nie ma problemu, niech są. Mapy wędkarskie to inna historia.


Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#33 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 19 styczeń 2020 - 16:45

W momencie kiedy zainstaluje karte navionicsa w echosondzie lowrance to moge jednoczesnie tworzyc swoje mapy czy jedno wyklucza drugie ?

#34 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 styczeń 2020 - 20:06

To trochę inaczej działa. Tam gdzie jest potencjalnie dużo użytkowników, Navionics przygotowuje bardzo dokładne mapy, ( aby pozyskać dane trzeba wyłożyć jakiś cash dla tego co to zrobi) bo będą na nie nabywcy a pozostałe wody wykonują z plików użytkowników którzy sami udostępniają logi sonaru. My Polacy mamy jakąś blokadę do udostępniania tychże logów. W Skandynawii zmapowanych dokładnie wód przybywa w Navionicsie znacznie szybciej.

Porównaj J.Myśliborskie z jeziorem Śniardwy, Mamry i paroma innymi, gdzie na Mazurach,  jest duży ruch i duże zapotrzebowanie na mapy. Tam mapy zostały wykonane komercyjnie i są dokładne.

Często pływam po wodach w Norwegii gdzie jest niesamowicie trudno nawigować pośród tysięcy wysepek i samotnych skał nad i pod wodą. Mapy są niesamowicie dokładne. Zresztą Garmin kupił tylko po to Navionicsa aby przejąć bazę danych. Musi to dobrze świadczyć o jakości tej bazy. A że u nas tych map sprzedaje się niewiele to i nikt nie przykłada wagi do ich wykonania.

Np. nie chcą zapłacić za dane które zebrał C. Karpiński do MaxiMapy, no i mamy to co mamy. Jak zaczniemy wysyłać logi z zapisami sonaru do Navionicsa to i map przybędzie i dokładność będzie większa.

Co do P. Karpinskiego i maxu mapy , to wysztkie te dane sa w juz rekach navico. aby moc zakodowac karty niezbedna jest maszynka z ich stajni+ przeslane dane i blogoslawienstwo :) tak dziala MM i kodowanie tych kart. dane z nich jaki navionicis mozna smialo kopiowac - z tym ze dane sa przywiazane do danej karty i bezuzyteczne z innymi kartami. jedynie co mozna zrobi z skopiowanymi danymi to odpalic je w programie insght planner



#35 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 marzec 2020 - 13:35

witam, czy ktoś z was posiada więdzę, jak nie odnowię subskrybcji to czy nadal będę mógł zapisywać swoje mapy na karcie navioncs, chodzi mi o autochart. czy będzie nadal dostępny.



#36 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 26 marzec 2020 - 14:39

Teoria mówi, że to koniec.



#37 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 marzec 2020 - 17:23

Teoria mówi, że to koniec.

teoria ?, bardziej chodziło mi o praktykę, teoria mówi że bez subskrypcji nie ma aktualizacji, nic nie wspomina o tworzeniu i zapisywaniu map , taki zapis to też rozwoj produktu.



#38 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 27 marzec 2020 - 08:00

Musimy uszczegółowić o który program pytasz, jeżeli o autochart live humminbirda to nie ma on nic wspólnego z Navionicsem. Jeżeli o SonarChart Live Navionicsa, to ma on licencję taką samą jak mapa Navionics (są na tej samej karcie microSD). Jest to widoczne np. w menu mapy w urządzeniach Raymarine. 



#39 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 marzec 2020 - 12:12

Chodzi mi o zapis map na karcie navionics, a co za tym idzie AC navinicsa+echo Simrad, przecierz nic nie wspominałem o sondzie HB.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#40 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 marzec 2020 - 12:15

Musimy uszczegółowić o który program pytasz, jeżeli o autochart live humminbirda to nie ma on nic wspólnego z Navionicsem. Jeżeli o SonarChart Live Navionicsa, to ma on licencję taką samą jak mapa Navionics (są na tej samej karcie microSD). Jest to widoczne np. w menu mapy w urządzeniach Raymarine.

Niby włącza się autochart ale nie mam okazji sprawdzić czy zapis mapy na karcie będzie dostępny, chyba jutro euszę na wodę i sam to sprawdzę.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych