Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mapy Navionics i C-Map


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 27 marzec 2020 - 12:41

witam, czy ktoś z was posiada więdzę, jak nie odnowię subskrybcji to czy nadal będę mógł zapisywać swoje mapy na karcie navioncs, chodzi mi o autochart. czy będzie nadal dostępny.

Napisałeś : " chodzi mi o autochart" a to jest akurat program Humminbirda a nie Navionicsa. W Navionicsie program nazywa się SonarChart.



#42 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 marzec 2020 - 20:32

U mnie w simradzie jak wchodzę w opcje mapy navionics, nazywa się to autochart, tak samo jak w HB.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#43 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 maj 2020 - 15:16

Zaktualizowałem mapę Navionics  i widzę sporo zrobionych jeziorek , ale na kompie niektóre jeziorka  po przybliżeniu  topografia  z nich znika  ,  pozostałe zostają   i jest wszystko ok  , teraz nie wiem  czy się coś zile wgrało  , czy tylko na echosondzie  pozostałe jeziorka się  pokażą jak się po nich będzie pływać  , czy tak zostanie bez batymetrii    . Macie takie same spostrzeżenia co ja  ???



#44 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 maj 2020 - 16:48

Batymetria nie topografia. Znika aby ze strony Navionicsa nie drukować map batymetrycznych.



#45 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 maj 2020 - 20:59

Mapy są ok, jak kupowałem to mowa była o 50% ceny jeżeli mowa o odnowieniu subskrypcji, mapy 649,- a odnowienie prawie 540 zł/rok, drugi raz bym nie kupił, na wędkowanie jeziorowe lepsze są mapy karpińskiego, lepsza kolorystyka.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#46 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 maj 2020 - 21:12

Batymetria nie topografia. Znika aby ze strony Navionicsa nie drukować map batymetrycznych.

Masz słuszną racje , a do meritum rozumie  , że na echu będzie wszystko widać , tam nic nie wydrukuję   :)



#47 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 maj 2020 - 21:21

Mapy są ok, jak kupowałem to mowa była o 50% ceny jeżeli mowa o odnowieniu subskrypcji, mapy 649,- a odnowienie prawie 540 zł/rok, drugi raz bym nie kupił, na wędkowanie jeziorowe lepsze są mapy karpińskiego, lepsza kolorystyka.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Tu jest brzydki haczyk  , też tak myślałem  , ale 50 % biorą od wartości pełnej mapy z tąd   taka cena . Ja też mam na Polskę i na jesień muszę odnowić licencję bo zależy mi na wgraniu nowych łowisk zrobionych przez kolegów 



#48 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 maj 2020 - 16:02

Dystrybutor mówi o połowie ceny nowej karty, nie widzę powodu żeby za małą kartę kasowali połowę karty XL a nie Small. Jak będę pamiętał to skontaktuję się z dystrybutorem i może poda wiążącą odpowiedź.



#49 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 maj 2020 - 18:00

W zeszłym roku dzwoniłem i takie info dostałem ile kosztuje przedłużenie . Paprykarz jak możesz dowiedz się więcej bo to nie jest w porządu tyle płacić za nadal małą mapę

#50 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 04 maj 2020 - 12:48

No niestety, okazało się, że faktycznie Navionics kasuje 50% ceny mapy ale dużej. Twierdzą, że nie ma w ofercie kart do aktualizacji map small. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że aktualizując mapę small możemy pobrać całą dużą (np. 44 XG) a wcześniej zapłaciliśmy za małą.



#51 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 04 maj 2020 - 16:42

Dzięki za info , nic nie zmienili na plus jeśli chodzi o łowiących w PL , a szkoda mieli by więcej zwolenników tej mapy  ,  widać inna jest polityka firmy   i na jesień znów muszę tyle wybulić za aktualizację   :doh:



#52 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 14 maj 2020 - 16:58

Mam pytanie.Gdzie można znaleźć wykaz zbiorników z batymetria na obecny stan na mapie navionicd small obejmujący  obszar Polski?


Użytkownik mk77 edytował ten post 14 maj 2020 - 16:59


#53 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 maj 2020 - 18:46

https://www.navionic...and-waters.html

po otworzeniu linku z mapą, przesuń na interesujący ciebie obszar i powiększaj, jeżeli batymetria jest zrobiona to pokaże się przy odpowiednim powiększeniu



#54 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 14 maj 2020 - 18:49

Na gurze masz zakładkę Batymetria tam jest ta mapa , ale jak czasem patrze to nie wszystkie wody są pokazane . Wątpię czy taka lista istnieje , sporo jest jezior zrobionych przez wędkarzy ale wygląda to następująco . Są wody zrobione w połowie , inne mają tylko zatoki ale są też całe zrobione jeziora , wszystko zależy ile ludzi zrobi mapę i ją jeszcze udostępnią innym . To cały czas się zmienia z każdą aktualizacją ,ale jak Chcesz to Ci mogę zobaczyć tą wodę ale napisz na priv nazwa wody i miejscowość

#55 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 15 maj 2020 - 15:43

Nie chodzi mi o jakąś konkretna wodę. Po prostu kumpel ma elementa 7 a pływamy razem i zastanawiam się nad zakupem map. Pływamy głównie za sandaczem okręg Kalisz, Wrocław ale widzę że oprócz Mietkowa nie ma tam nic zrobionego. Dlatego zastanawiam się czy warto się szarpać na licencje navionica



#56 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 15 maj 2020 - 18:39

Przejrzałem  mapę i Macie   Mietków tu dno zróżnicowane  mapa tu się przyda  , zalew Słup pięknie zrobiony zbiornik dno bardzo zróżnicowane , Szczytniki Małe  tam największy zbiornik zrobiony , Wrocław kanały masz zrobione  widać sporo tam pływa ludzi . Kol Paprykarz podrzucił mapę  ,   ale na niej nie są pokazane te wody  musi być aktywna karta  , a aktualizować mażesz przez rok 



#57 ONLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 15 maj 2020 - 20:18

Ten podgląd ze strony Navionicsa uległ zmianie kilka miesięcy temu, a był bardzo użyteczny. Niekoniecznie do celów nieuprawnionego wykorzystania mapy.

 

Można było zweryfikować potrzeby i możliwości danej mapy. A jak to teraz robić ?

 

Tak zaawansowana firma powinna inaczej chronić swoje dane. 



#58 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 15 maj 2020 - 21:19

Ten podgląd ze strony Navionicsa uległ zmianie kilka miesięcy temu, a był bardzo użyteczny. Niekoniecznie do celów nieuprawnionego wykorzystania mapy.

 

Można było zweryfikować potrzeby i możliwości danej mapy. A jak to teraz robić ?

 

Tak zaawansowana firma powinna inaczej chronić swoje dane. 

Na chwilę obecną jak Chcesz  się dowiedzieć o danym zbiorniku musisz zapytać tu na forum kto ma aktywną mapę  i zerknie czy jest zrobione to jeziorko , tak to widzę . Teraz sporo ludzi kupiło echa z możliwością zrobienia mapy to jeziorek przybędzie . Stare papierowe mapy są bardzo przekłamane , przynajmniej tu gdzie ja łowię 



#59 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 maj 2020 - 07:41

Dzięki za info , nic nie zmienili na plus jeśli chodzi o łowiących w PL , a szkoda mieli by więcej zwolenników tej mapy , widać inna jest polityka firmy i na jesień znów muszę tyle wybulić za aktualizację :doh:

Witam wszystkich, 20.05.2020r Simrad wydał nową aktualizację 20.0, wygląda na to że dogadali się navionicsem i wraz z nowym softem włącza się sonar chart bez konieczności odnowienia licencji. Dodam że na sofcie 18.3 pojawiał się komunikat o konieczności odnowienia licencji ppdczas próby uruchomienia sonarchart. Miałem informacje z pierwszej ręki od simrad us, że będzie możliwość pisania map na żywo ale nie sądziłem że w komitywie z Navionicsem. Wczoraj zainstalowałem nowy soft dzisiaj sprawdzę czy mam powody do radości. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#60 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 23 maj 2020 - 17:55

Na pewno sporo kolegów czeka na Twojej wyniki odnośnie tworzenia mapy . Może się kiedyś doczekamy że producenci wspólnie zacznął tworzyć mapy , z takiego rozwiązania wszyscy wędkarze byli by bardzo zadowoleni . Echa zawsze będą leprze i gorsze , a głębokości w jez. są stałe i to powinno być wszystkim udostępnione , jak na to patrzeć , to nie małe pieniądze płacimy za Ich technologię




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych