Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chemia do linek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 09 listopad 2016 - 12:10

Mam pytanie do kolegów bardziej doświadczonych w temacie chemicznych specyfików. Mianowicie potrzebuje jakieś coś do czyszczenia linek i jakiś smar żeby lepiej latała linka, ale przede wszystkim lepiej plywala. Może ktoś coś konkretnego polecić?

#2 OFFLINE   FoamFly

FoamFly

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów

Napisano 09 listopad 2016 - 12:58

ja ze swojej strony polecę to : http://www.decathlon...id_1582057.html

smaruję zarówno sznury jak i przypony i niektóre muchy 



#3 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 listopad 2016 - 13:11

Używam Guideline Gel głównie do konserwacji i oczyszczenia linek z mikroelementów. Dobry produkt, spełnia moje oczekiwania. Czy poprawia pływalność - nie wiem, bez niego linka i tak pływa... :D Obecny zasobnik na ukończeniu, następny zakup to Loon Line Speed. Koledzy stosują, reklama podpowiada, że najlepszy... ;)  http://bogdangawlik....Line-Speed.html



#4 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKozienice
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 listopad 2016 - 13:46

http://bogdangawlik....t-Fly-Oil.html 

Sklejało mi cdc a do oliwienia sznurka nadaje się bardzo dobrze. Natomiast w kwestii czyszczenia linki, nie ma co szaleć, bo wydaje mi się, że ciepła woda z odrobiną ludwika załatwia sprawę. Z resztą tutaj masz pokazane co i jak

 


Użytkownik Lukasz_ edytował ten post 09 listopad 2016 - 13:48


#5 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 09 listopad 2016 - 14:15

Od kilku lat czyszczę sznury Loon Stream Line(mleczko).Następnie smaruję sznur Loon Line Speed http://www.taimen.co...peed_5020/92338 i zostawiam do wyschnięcia.Wycieram delikatnie szmatką flanelową.Kiedys w handlu występowało jako LOOP.

Gotowe.Tylko łowić.

Marian.


  • Paweł Bugajski lubi to

#6 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 09 listopad 2016 - 15:43

Ok, dzięki za konkretne odpowiedzi. Chyba rozwaze tego loona. W sam raz do doraznego zastosowania nad wodą.

#7 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 09 listopad 2016 - 16:02

Do poprawy pływalności, raczej przyponów niż linek (te bez tego pływają) używam taniego specyfiku Hends'a

 

http://bogdangawlik....e-Floatant.html

 

a do aplikacji tego specyfiku takiego ustrojstwa;

 

http://bogdangawlik....ne-Cleaner.html



#8 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 09 listopad 2016 - 16:47

Ok, dzięki za konkretne odpowiedzi. Chyba rozwaze tego loona. W sam raz do doraznego zastosowania nad wodą.

#9 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 09 listopad 2016 - 18:34

A ja nie używam żadnego z tych specyfików.Szkoda kasy.Linka i tak pływa.Czyszczę najwyżej wodą i chusteczką jak jest brudna.

#10 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 09 listopad 2016 - 20:13

Wiem, że linka pływa. Ale na bystrzach, z cięższymi muchami, czasem ją wciąga pod wodę. Dlatego mimo plywalnosci linki, chciałbym mieć coś pod ręką, czym mogę nad wodą wyczyścić linkę i wspomóc tą plywalnosc najmocniej jak się da, bez stosowania indykatora.
Poza tym po sezonie warto jakoś czymś zakonserwować sznura na zimę, żeby dłużej 'działał' jak trzeba zachowując właściwości fabryczne.

#11 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 09 listopad 2016 - 20:56

Są takie waruni/sytuacje, że zawsze linkę wciągnie pod wodę i czym byś nie smarował nie pomoże. Osobiście nie używam floatantów żadnych, czasem czyszczę po łowieniu na brudnej wodzie. Zwykły ludwik starczy ale i dedykowany specyfik z pewnością nie zaszkodzi ;-)

#12 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 09 listopad 2016 - 20:56

Domowe sposoby są ok. Woda z płynem do mycia naczyń do czyszczenia, wazelina kosmetyczna do smarowania linki w celu poprawy pływalności. Większość tych silikonowych "floatantów" składa się w głównej mierze z wazeliny. 

O linkę warto dbać, wtedy posłuży nam dłużej. 

 

Firmowe specyfiki pewnie są lepsze, mi osobiście wystarczają te domowe. Wędki też czyszczę ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń, potem spłukuję i wycieram do sucha.  



#13 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 09 listopad 2016 - 21:25

Uhm, czyli Kacper robi tak jak ja. Nic mnie tak nie irytuje jak matowy brud na blanku i paprochy pod przelotkami po lowieniu. Tutaj czyszcze zazwyczaj nawilzanymi chusteczkami, takimi do wycierania różnych części ciała;).
Ok, Wiem trochę o waszych metodach, dzięki za odpowiedzi, kupię chyba tego loona, zobaczę co to wyjdzie z tego.

#14 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 09 listopad 2016 - 23:04

A mój kumpel smarował linkę wazeliną i po sezonie była tak spękana że nadawała sie tylko do wyrzucenia, na pewno nie do suchej muchy. Linka to SA XPS pomarańczowa.

Wazelina do b. dobrych, firmowych linek odpada.

#15 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 10 listopad 2016 - 08:50

A mój kumpel smarował linkę wazeliną i po sezonie była tak spękana że nadawała sie tylko do wyrzucenia, na pewno nie do suchej muchy. Linka to SA XPS pomarańczowa.

Wazelina do b. dobrych, firmowych linek odpada.

Może kolega miał tą wazelinę z jakimiś dodatkami, które to spowodowały ? 

 

Mam SA GPX od 2 sezonów (ok 20-25 dni na wodzie rocznie) i nie widać żadnych pęknięć, podobnie w innych pływających linkach u mnie i u znajomych, którzy tak robią. 



#16 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 10 listopad 2016 - 10:05

A mój kumpel smarował linkę wazeliną i po sezonie była tak spękana że nadawała sie tylko do wyrzucenia, na pewno nie do suchej muchy. Linka to SA XPS pomarańczowa.

Wazelina do b. dobrych, firmowych linek odpada.

Według mnie linki od SA są jednymi z trwalszych, XPS i GPX  używałem z 5-6 lat praktycznie nie dbając o nie, leżą jeszcze jako zapas i myślę że jak będą potrzebne to spokojnie są do użycia.

Po mojemu linki "kruszeją" od długiej ekspozycji na promienie słoneczne, nie da się tego uniknąć w czasie łowienia :-) ale staram się ich nie przechowywać nie osłoniętych - pokrowiec kołowrotka, torba itd.

 

Ale mam pytanie - czy jakąkolwiek "chemią" da się zmniejszyć klejenie running do blanku ??? Oczywiście problem jest przy lżejszych kijach, 3-4 wt. Szczególnie paroletnie RIO gold i grand zaczęły mi się kleić. Jakoś wcześniej takich problemów nie zauważałem.

Odpowiedź typu: obróć kij w czasie wymachu o kilkadziesiąt stopni nie do końca mnie zadawala, nie po to szuka się "jakiś kręgosłupów" itd. że potem wszystko zepsuć źle trzymając kij :-) :-)

Więc może jakaś chemia ???

 

tomaszek11



#17 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 10 listopad 2016 - 10:10

Widziałem u jednego wędkarza nawinietą żyłkę wokół blanku na szczytowce. Podobno tez wkurzała go klejąca się linka do kija. Cos takiego jak wzmocnienie splitów przy klejeniu klejonek.

#18 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 listopad 2016 - 14:10

Są takie specyfiki, osobiście nie używałem ale kto wie;

 

http://bogdangawlik....Spray-Cast.html

 

http://bogdangawlik....tream-Line.html



#19 OFFLINE   Bastuś z Bratko

Bastuś z Bratko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBratkowice

Napisano 10 listopad 2016 - 15:17

A co robicie gdy linka intermediate(Vision attack) nie tonie(powinna tonąc ~cal/sekundę) tylko pływa po powierzchni? W zasadzie to zazwyczaj kawałek leży nad wodą a gdzie indziej zachowuje się tak jak powinna i unosi się pod powierzchnia lub  delikatnie tonie. Jednak o jednorodnym tempie tonięcia nie ma mowy. W każdym razie przy ściąganiu bruździ wodę czego chciałem uniknąć kupując tę linkę.

a) reklamujecie

b] smarujecie np czymś takim http://bogdangawlik....o-Sink-Gel.html

c) to normalne

d) następnym razem nie oszczędzacie na lince


Użytkownik Bastuś z Bratko edytował ten post 10 listopad 2016 - 15:17


#20 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 10 listopad 2016 - 15:33

Możesz spróbować ją odtłuścić wymienionym już wyżej kilkukrotnie płynem do mycia naczyń. Jak dalej będzie taka sama sytuacja to ja bym reklamował na podstawie niezgodności towaru z opisem. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych