Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie wędki do street fishingu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   slukisz

slukisz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWińsko
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 grudzień 2017 - 18:27

Witam wszystkich, 

zacznę od tego, że od nowego roku przeprowadzam się do Wrocławia i chcę ten sezon w pełni poświęcić właśnie street fishing'owi, myślę o miejskich odcinkach Odry. 

Doświadczenie mam zerowe, kije, które teraz posiadam to klasyczne 270cm, a chcę coś krótszego. Myślę o dwóch kijkach, jeden delikatniejszy, drugi już troszke mocniejszy. 

Nie chce wydawać więcej niż 350-400 na jeden. Gdyby ktoś doświadczony i znający temat byłby w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny. Zakupu nie planuje szybciej niż luty/marzec, także czasu na namysł mam dużo. 



#22 OFFLINE   slukisz

slukisz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWińsko
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:19

Panowie, potrzebuje pomocy. Który kijek wybrać? 

 

https://barduta.pl/p...zhoC860QAvD_BwE

 

https://barduta.pl/p...m-4-21g-XF/4482

 

Sklep jest tylko poglądowy, niczego nie reklamuje.



#23 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:23

A jaką akcję kija preferujesz ?

#24 OFFLINE   slukisz

slukisz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWińsko
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:42

Nie chciałbym tracić wielu ryb i móc w miare szybko zacinać, w tę definicje wpasowuje się chyba moderate, nie? Ciężar wyrzutu właśnie w takiej granicy, tak samo jak długość kija. Jeśli te kijki mi tego nie zapewnią ze względu na półke cenową to jestem w stanie wydać tak do 2/3 stówek więcej, ale z naciskiem na dwie.

Oczywiście jestem też otwarty na Wasze propozycje, ktoś kto zna temat na pewno lepiej doradzi. Jeśli nie do końca sprecyzowałem to proszę poprawcie. 


Użytkownik slukisz edytował ten post 20 grudzień 2017 - 22:44


#25 OFFLINE   Tobek

Tobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaJarocin
  • Imię:Tobiasz

Napisano 21 grudzień 2017 - 09:31

Corto EX 762UL-T



#26 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 grudzień 2017 - 10:24

Szukaj coś w akcją MF. Jak dla mnie to jest niemalże ideał choć bardzo późną jesienią przechodzę na fast, aczkolwiek mam nieodparte wrażenie, że robię to tylko dlatego, aby się upewnić, że jednak mf to jest to ;) Mam kilkanaście wędzisk jednak z tej dolnej półki cenowej i gdybym miał Ci doradzać to albo SG albo coś w tej gramaturze od dragona ale z serii TEAM. Seria CXT to w moim odczuciu fasty, nawet xf. I rzecz jasna ile  punktów siedzenia tyle punktów widzenia ... Czyli co dla mnie jest fastem dla kogoś innego może być moderate ;) I na koniec napiszę oczywistą oczywistość: dopóty kilku (nastu, a może i trochę więcej) kijów nie przerzucisz to nie trafisz na takie, które Ci podpasują choć może w błędzie jestem :D


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 21 grudzień 2017 - 10:30


#27 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 21 grudzień 2017 - 10:39

Sorry panowie, ale czy street różni się od normalego fishingu?? No może jak ktoś chce jak szpieg z krainy deszczowców wyjąć kija zza pazuchy to szesciosklad. Czy rzeka lub jezioro w mieście rozni się od akwenu 5-10-100km dalej??
  • Pisarz.......ewski Piotr, peekol i eRKa lubią to

#28 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 grudzień 2017 - 10:58

Sorry panowie, ale czy street różni się od normalego fishingu?? No może jak ktoś chce jak szpieg z krainy deszczowców wyjąć kija zza pazuchy to szesciosklad. Czy rzeka lub jezioro w mieście rozni się od akwenu 5-10-100km dalej??

 

Elegancko wykreowana moda ... I jak tu się w mieście pokazać z wędką bez napisu street ... ?

Zara panie będzie wioskowy fiszing ... i jeszcze pewnie kilka czy kilkanaście innych ...

Podatność ludzi na chłity martekingowe mnie zadziwia coraz bardziej, ale skoro jest popyt ...


  • eRKa lubi to

#29 OFFLINE   slukisz

slukisz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWińsko
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2017 - 11:25

Nie różni się niczym, ale pytam o wędkę w tym dziale, ponieważ jestem przyzwaczajony łowić kijami dłuższymi, a chciałbym coś krótszego, poręczniejszego. Raczej będę jeździł trawajami, chodził pieszo, nie chce nosić złożonego, 150cm kija.



#30 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 21 grudzień 2017 - 11:42

Mam tego savage'a fajny kij dobrze trzyma rybę. Łowię nim pstrągi, sandacze i szczupaki. Lekki i dość szybki.

#31 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 22 grudzień 2017 - 01:03

Sorry panowie, ale czy street różni się od normalego fishingu?? No może jak ktoś chce jak szpieg z krainy deszczowców wyjąć kija zza pazuchy to szesciosklad. Czy rzeka lub jezioro w mieście rozni się od akwenu 5-10-100km dalej??

 

W zasadzie różni się. Zwykle ilością i jakością ryb. 

Z ciekawości spojrzałem na wyniki zawodów streetfishingowych i zastanawiam się czym ta moda się napędza. Wrażeniami wędkarskimi nie bardzo.

Raczej to pachnie jakimś ekshibicjonizmem i masochizmem. Wędka najbardziej kolorowa powinna zadowolić większość amatorów.


  • TOFIX99, Dano. i Robert Crocker lubią to

#32 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 grudzień 2017 - 07:36

i jak nie nosisz fullcapa i sneakersów to ..... z Ciebie a nie  StrEetFishErmAn :D



#33 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 08:38

A co widzisz złego w noszeniu fullcapów i sneakersów? 


  • Bolesław lubi to

#34 OFFLINE   slukisz

slukisz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWińsko
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2017 - 10:29

Nie do końca rozumiem po co zaśmiecacie temat. Nikt tutaj nie powiedział, że street fishing różni się czymś od wędkowania na dzikim odcinku rzeki, że trzeba miec inną wędke, ubranie. Bezsensowna gównoburza. Jest pytanie o wędkę, która zapewni komfortowe łowienie paru gatunków, które można spotkać tak na dzikich cześciach, jak i miejskich. Jedyna różnica to taka, że biegając po mieście nie zamierzam mieć przy sobie 4 wędek. 



#35 OFFLINE   ZeBas

ZeBas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaŚląsk częściej Francja

Napisano 22 grudzień 2017 - 14:59

wędka to taka na ryby , nie????



#36 OFFLINE   Kreska

Kreska

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Ursynów
  • Imię:Tomek

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:51

Weź bushwackera. Miałem chyba wszystkie modele tej serii. W tej cenie według mnie nie ma lepszej wędki. Ten do 18g jest idealny do okonia i sandała na lekko.
  • slukisz lubi to

#37 OFFLINE   slukisz

slukisz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWińsko
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2017 - 23:48

Weź bushwackera. Miałem chyba wszystkie modele tej serii. W tej cenie według mnie nie ma lepszej wędki. Ten do 18g jest idealny do okonia i sandała na lekko.

Super, dzięki wielkie, na takiej odpowiedzi mi zależało :D.


  • Adrian Tałocha lubi to

#38 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 grudzień 2017 - 23:48

W zasadzie różni się. Zwykle ilością i jakością ryb.
Z ciekawości spojrzałem na wyniki zawodów streetfishingowych i zastanawiam się czym ta moda się napędza. Wrażeniami wędkarskimi nie bardzo.
Raczej to pachnie jakimś ekshibicjonizmem i masochizmem. Wędka najbardziej kolorowa powinna zadowolić większość amatorów.

A jesteś teoretykiem czy praktykiem? Byłeś na naszych imprezach? Jak czytam to nie bardzo orientujesz się w tematyce ale jesteś głośny jak najgłośniejszy dzwon w kościele. Proponuję posłuchać jednej z audycji naszego live to dowiesz się o co chodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#39 OFFLINE   PrzemoT

PrzemoT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaJerzykowo
  • Imię:Przemysław

Napisano 02 styczeń 2018 - 16:20

Witam w przyszlym sezonie chce wystartowac w tych zawodach i w calym GP i mam pytanie odnosnie jakie najlepsze beda kije pod te zawody podsylajcie jakies propozycje.Ja posiadam Spro Addiction 2.18 i cw 2-11 ale to chyba za delikatny kijek jak na te zawody. Bede wdzieczny za kazda podpowiedz

Nie będę się rozpisywał bo czytając widzę różne zdania krótko mówiąc zabierz ze sobą kijek i przynęty które posiadasz i najczęściej nim łowisz po za tym dobry humor i pozytywne nastawienie poznasz wielu ciekawych ludzi :-) i wiele fajnych łowisk i właśnie o to w tym wszystkim chodzi :-)  



#40 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 05 styczeń 2018 - 02:12

Nie będę się rozpisywał bo czytając widzę różne zdania krótko mówiąc zabierz ze sobą kijek i przynęty które posiadasz i najczęściej nim łowisz po za tym dobry humor i pozytywne nastawienie poznasz wielu ciekawych ludzi :-) i wiele fajnych łowisk i właśnie o to w tym wszystkim chodzi :-)  

 

Zgadzam się całkowicie , ale bieganie po pieczątki do cukierni na rynku jakoś jest mało wędkarskie.


  • wojciech1919 i Dano. lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych