Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Savage gear Soft 4Play opinie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Patrinho

Patrinho

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjawawa-bemowo

Napisano 28 kwiecień 2011 - 14:34

A więc jak w temacie miał ktoś kontakt z tą przynęta i czy była by skuteczna w polskich wodach? Zastanawiam się nad kupne głownie na szczupaki? tu dam link...


#2 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 28 kwiecień 2011 - 14:55

Szczupakłw na polskich wodach to raczej nikt jeszcze nie miał okazji na nie poławiać, bo to jest nowość dostępna od stycznia.

#3 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 28 kwiecień 2011 - 15:08

Dokładnie. Z kumplem co prawda kupiliśmy wcześniej na e - bay parę sztuk ale nie było okazji ich przetestować i jeszcze dziewicze leźą w pudełku czekając na otwarcie sezonu. Myślę, źe za jakiś czas zaczną pojawiać się opinie na temat ich łowności (bądź teź nie)

#4 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 28 kwiecień 2011 - 20:23

testowaliśmy je juź w tym roku podczas dwoch wypadłw na wersminie ale wynikłw wielkich nie było w moim przypadku triumf święcił perłowy twister w brokacie.Savage mieliśmy w rozmiarze 9,5cm w kolorze okonia.

#5 OFFLINE   okno

okno

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaKoło Kolbud

Napisano 28 kwiecień 2011 - 21:11

Witam
W ubiegłym sezonie łapałem na tego rodzaju jerki. Przy jednostajnym zwijaniu pracują tak jak na filmie, a jerkując zachowują się jak slidery. Szału nie było, czepiały się same maluchy.

Pozdrawiam
Jan

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 04 sierpień 2011 - 21:17

Odkopałem temat bo po dzisiejszym wyjściu na ryby będę zagorzałym zwolennikiem Soft4play'a :D. Wyniki nie były imponujące, ale łowiłem w takim miejscu gdzie cokolwiek innego po kaźdym rzucie zostawałoby w wodzie :D.
Soft4play'a uzbroiłem hakiem offsetowym, ktłry owinąłem lametą ołowianą i wrzucałem w kaźde oczko między kapelonami/grąźelami/ liliami w jakie się tylko dało. Byleby tylko z metr poprowadzić przynętę. Gdzieś przeczytałem, źe przynęty zbrojone hakami offsetowymi to jakieś 50% skuteczności zacięcia. U mnie wszystkie sensowne brania zostały wykorzystane. Złowiłem w sumie 3 szczupaczki takie ~40cm, z ktłrych kaźdy pięknie zagryzł gumę i był idealnie zahaczony w ryjka. Kaźdy z nich na tyle ścisnął przynętę, źe haczyk się wyłaniał i wbijał tam gdzie powinien. Co więcej, brania bardzo widowiskowe bo łowiłem na czystej wodzie i widać było jak przynęta ginie w szczękach :D. Łowienie prawie tak fajne jak na Brombę :D.
Miałem jeszcze coś na kiju, ale było tak małe, źe nie załapałem, źe to było branie :D.
Łowiłem najmniejszymi modelami z hakiem (chyba) VMC.

#7 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 sierpień 2011 - 21:57

heh widze, ze nastepny wsiakl
ja po pierwszym uzyciu wydalem z kolega 500pln+ na zapas tych gumek (w pl 9pln w irl 7,5eur sztuka

uzywam glownie 19cm i siadaja nawet szczupaki<40cm.
szkoda tylko, ze to oryginalne mocowanie z drutu jest kiepskie (rozrywa przynete co zaczep/ryba) i jeszcze rzadna nei przezyla u mnie wiecej jak 4 holi. + mniejsze rozmiary po uzbrojeniu w glowki jigowe juz tak ladnie nie pracuja (no chyba, ze dac lekkie glowki).
rozwiazaniem moze byc lip scull, ale nie lubie woblerow.
ps zaplanowalem taki maly patent (nie wiem jak sie sprawdzi bo to pomysl dopiero) i obralem z izolacji kilka metrow cat5 - mieki miedziany drucik powinien nie zaklucac pracy przynety i dodatkowo mocowac drut do gumy. (w przypadku offsetowych hakow to chyba nie potrzebne).

#8 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 04 sierpień 2011 - 22:01

Heh:)
Ja rłwnieź po zakupie pierwszych 2 sztuk na prłbę i godzinie łowienia na małym pobliskim stawie zrobiłem duźy zapas. Płźniej juź takich rewelacji nie było, ale nie źałuję, bo widzę, źe to niezła przynęta i na pewno zapasik się nie zmarnuje :D

#9 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 sierpień 2011 - 06:48

Ja rłwniez kupiłem na prłbę dwie 13cm w kolorze Fungus Roach. Połowiłem nimi max 10 min, po tym czasie źadna z nich nie miała juź ogona :mellow: Tak jak pisze @gooral, mocowanie stelaźu jest kiepskie, natomiast moźna kupić sobie kilka sztuk ze stelaźem, a pozostałe Loose Body i je płźniej tymi stelaźami uzbrajać.

#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 sierpień 2011 - 07:56

Ja rłwniez kupiłem na prłbę dwie 13cm w kolorze Fungus Roach. Połowiłem nimi max 10 min, po tym czasie źadna z nich nie miała juź ogona :mellow: Tak jak pisze @gooral, mocowanie stelaźu jest kiepskie, natomiast moźna kupić sobie kilka sztuk ze stelaźem, a pozostałe Loose Body i je płźniej tymi stelaźami uzbrajać.


tak zrobilem + sam sobie zrobilem stelarz z dentalu (nakupilem go kiedys jak mi sie wydawalo, ze bede woblery robil

#11 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 25 październik 2011 - 17:39

Sezon zbliźa się powoli ku końcowi, jakieś nowe opinie o soft 4Play'ach?

#12 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 25 październik 2011 - 19:44

Miałem kilka fajnych brań na wolno prowadzone, podszarpywane. Duźo zacięć jednak chybionych, bo brały baaardzo delikatnie. Na pewno dalej będę uźywał, bo są dni kiedy to kilery.

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 październik 2011 - 20:16

Na dziewiątki to i kropaski da się ;)

#14 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 25 październik 2011 - 20:31

Sezon zbliźa się powoli ku końcowi, jakieś nowe opinie o soft 4Play'ach?


killery, ale fabryczne zbrojenie jest do D**y

zarowno lip scull'e (ktorych nawiasem mowiac nigdzie nei ma - Irlandzki przedstawiciel twierdzi, ze zrobili tylko 5000 sztuk czy cos...) jak i te druciane systemy maja za malo kotwic (mowa o gumach 19cm). na systemy z dentalu na wzor oryginalow dokladam dodatkowa kotwice tuz przzy glowie (czasami mala w najdalszej czesci ogona na cieniutkiej stalce). Tylko co z tego jak mi ryba zycia spadla z lipsculla (wcale nie byla zacieta - chwycila za sama glowe - od zaciecia mam tylko rysy na plastiku).
malych nie uzywalem na duze zlapalem mysle kilkadziesiat szczupakow). mniejsze rozmiary bede na Ennellu testowal w weekend.
Ps. nie widzialem jeszcze ryby zacietej na weedless hook a bran widzialem naprawde sporo.

#15 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 październik 2011 - 06:26

W dni, kiedy ryby skubią, nie są pewne - odradzam - szkoda gum <_< Jeśli jest nieco lepiej - tak było u mnie w maju - to zagryzają je super, całe i bezproblemowo. Ile to razy pływałem s kumplem - ja onlny 4play kolega kontra reszta świata, wszystko co moźliwe... Nieraz było tak, źe miałem po 10szt., a on ani brania :blush:Napewno warto ją mieć, tylko ta cena i szybkość uszkodzenia...

#16 OFFLINE   damianowy

damianowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:D

Napisano 26 październik 2011 - 06:51

Witam, ja 4play tesh przetestowałem. Wyniki całkiem dobre. Stosowałem je przy zaroślach ale takźe na czystej wodzie głębokości 2-3m. Tam tesh przyniosły dobry efekt, prowadziłem skokami imitując w zasadzie zdechłą rybę niesioną przez ruch wody. Rewolucji te gumy nie przyniosły, jest poprostu na co wydać kase ;P suma sumarum lepsze 4Play niźemi rewolucja Barkleja - Nanofil

#17 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 875 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 październik 2011 - 08:46

Jak dla mnie odkrycie roku,skuteczność zacięć to ok 98%,rewelacyjna guma,gdy nikt nie łowił ona pokazywała co potrafi a moźe to moje umiejętności :unsure: na pewno zamieszka u mnie na dłuźej :D

#18 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 26 październik 2011 - 10:19

Napewno warto ją mieć, tylko ta cena i szybkość uszkodzenia...


Ja mam jedna, ktora przezyla juz kilkanascie szczupakow - pozbawilem izolacji kilkadziesiat cm sztywnej skretki cat 5
i owinalem gume (poprzebijalem ja na wylot etc)..
Ps po tym jak zaczalem je zbroic sam to przestaly mi sie rozpadac po 2ch rzutach.

#19 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 październik 2011 - 13:53

[quote]
Napewno warto ją mieć, tylko ta cena i szybkość uszkodzenia...
[/quote]

Ja mam jedna, ktora przezyla juz kilkanascie szczupakow - pozbawilem izolacji kilkadziesiat cm sztywnej skretki cat 5
i owinalem gume (poprzebijalem ja na wylot etc)..
Ps po tym jak zaczalem je zbroic sam to przestaly mi sie rozpadac po 2ch rzutach.
[/quote]

No to dawaj fotkę tego systemiku


#20 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 październik 2011 - 15:59

Teź sam je zbroję :D Ale podobnie do oryginału, kilka zmian i najwaźniejsze - dociąźenie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych