Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Savage gear Soft 4Play opinie?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
98 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam si臋 zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 post贸w

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 17:19

Kupi艂em ostatnio kilka tych cudak门倃 na pr门俠臋, z tego co zauwa排簓艂em to kilka oryginalnych obci膮排簄ik门倃 do hak门倃 offsetowych rozpad艂o si臋 na p门偱 zaraz po za艂o排篹niu na offset :( (zak艂adane z uwag膮 i staranno艣ci膮).
Pozosta艂e przyn臋ty musia艂em ju排 doci膮排簓膰 ta艣m膮 o艂owian膮 i z tego co widz臋, przy wolnym prowadzeniu troch臋 k艂adzie mi si臋 na boku, czego nie ma na oryginalnym obci膮排篹niu :(.
Sama praca softa jest w PYTK臉 :D i widz臋 排篹 tam gdzie rosn膮 chaszcze 艣wietnie si臋 sprawdza, ilo艣膰 wyci膮ganego zielska spad艂a bardzo mocno z czego bardzo si臋 ciesz臋.
Niestety jak do tej pory nie wzros艂a ilo艣膰 艂owionych ryb, no ale softa mam dopiero od tygodnia i nie zbroi艂em jeszcze na lipscula.


#22 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 21:43

https://lh3.googleusercontent.com/-6d_9_EYnKGU/TqhqrBk6HiI/AAAAAAAAAIo/9d37exM6FtI/s500/P1000150.JPG

tutaj nowo uzbrojona guma (brakuje koleczek lacznikowych i kotwiczek) drut konczy sie w okolicach prawego skrajnego (pierwszego) oczka. do drugiego i trzeciego daje kotwice (raczej spore 1-2 moze i wieksze). na drucie typu twist/soft) do trzeciego oczka mozna dolozyc malego stingerka i wbic w ostatni czlon gumy


https://lh3.googleusercontent.com/-yswwi4ICsoE/Tqhqqsh8F_I/AAAAAAAAAIk/P463LoJPv4w/s500/P1000151.JPG

tutaj patent z drutem (nie jest to idealny wzor, ale gum jest juz tak rozorana, ze totalnie spada z systemu + odnotuj brakujacy grot na kotwiczce (zlapalem zaczep za line kotwiczna od jakiejs lodzi i musialem ciac). Ps dalej pracuje ok.



#23 OFFLINE   Marcy艣

Marcy艣

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 sierpie艅 2012 - 14:31

Witam
Troszk臋 odgrzej臋 temat. Ostatnio zacz膮艂em 艂apa膰 tymi gumami na offsecie. Mo排篹 jeszcze nie za d艂ugo ale chcia艂bym opisa膰 wra排篹nia.

W臋dkuj臋 na p艂ytki 艂owisku z dosy膰 du排耗 presj膮 w臋dkarzy. O efekty coraz trudniej, cho膰 kontrolne od艂owy wskazuj膮 na to, 排篹 ryb nie ubywa wr臋cz przeciwnie. 艁owisko w jednym miejscu na 1,5m ale ryby i tak siedz膮 przy brzegach, gdzie ponad ro艣linami jest cz臋sto 30-40cm wody do penetracji. Najcz臋艣ciej u排簓wane s膮 tutaj kopytka 2, 2'5 max 3 na lekkich g艂门倃kach albo obrot门倃ki do nr2 w艂膮czeni. 艢rodkami czasami wahad艂a. Jeziorko 50ha przebogate w okonie i szczupaki.

Teraz do sedna. Sobota wiecz门俽, po ciep艂ym dniu. Wiatr usta艂. Kilka 艂odzi i pojedyncze kontakty ze szczupakami (niewymiarowymi) oraz okoniami. Wp艂ywam w zatoczk臋 gdzie wysoka ziele艅 daje 20-30cm wody do gry:) I wtedy w艂a艣nie sprawdzi艂 si臋 4play 9,5cm na oryginalnym offsecie z ci臋排篴rkiem. Nie powiem 排篹bym nat艂uk 30 z rz臋du ale trzy ponadwymiarowe w 2h plus kilka wi臋kszych okoni przy innych w臋dkarzach wygl膮da艂o dobrze. No i to dopiero pierwsze moje zabawy t膮 przyn臋t膮.

Mo排簄a j膮 po艂o排簓膰 na zielsku bez zaczepu. Pustych bra艅 nie wi臋cej ni排 na klasycznym zbrojeniu (czyli przypadek). W wi臋kszo艣ci wypadk门倃 ryby gryz艂y j膮 agresywnie (w odr门偱藕nieniu od innych przyn臋t tego dnia). Oko艅 25cm wci膮gn膮艂 ca艂a a排 za skrzela. Szczupaki 60cm tak si臋 rzucaj膮, 排篹 ma si臋 na pocz膮tku wra排篹nie kontaktu z ryb膮 du排簅 wi臋ksz膮.

Ciekawa przyn臋ta. Na pewno b臋d臋 j膮 mia艂 ci膮gle przy sobie. Cho膰 jak ryby b臋d膮 bra膰 na inne to 4playa zostawi臋. Zbyt 艂atwo mog膮 ulec zniszczeniu. Ale na bezrybiu, na p艂ytkiej wodzie mi si臋 sprawdzi艂o;)

Pozdrawiam i zach臋cam do spr门俠owania


#24 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 post贸w
  • LokalizacjaGdynia / Tobo艂owo
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 24 sierpie艅 2012 - 17:09

Spr门俠uj te排 13-tki. W moim odczuciu o wiele lepiej pracuje ni排 9-tka.

#25 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 sierpie艅 2012 - 18:54

nie wiem co robie nie tak moze mam wedke za palowata, ale mz te male wogule nie pracuja (chyba, ze z lip sculem), te srednie to samo a prawdziwa ladna praca do szarpania to 19 (25 sie pojawily ostatnio, ale nie probowalem jeszcze). na ofset 0 zaciec poprawnych na systemik z 2 kotwicami skutecznosc na pewno wiecej jak 80%.

#26 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 post贸w
  • LokalizacjaGdynia / Tobo艂owo
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 24 sierpie艅 2012 - 19:28

Ja z gumowych pr门俠owa艂em tylko 9-tek i 13-tek. Zbroi艂em je w ten oryginalny systemik z kotwiczk膮 doci膮排篴j膮c delikatnie lameta o艂owian膮. Pracuj膮 jak ta lala przy czym ta druga wielko艣膰 o wiele lepiej :D 25cm te排 kupi艂em, ale p门俴i co le排簓 w pude艂ku i czeka na jesienny trolling :D

#27 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 sierpie艅 2012 - 19:53

troling s4p na jesieni? na plyciznach? czy z lip sculami? czemu nie wybrac woblera ponad s4p jak juz z lipsculem?


#28 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 post贸w
  • LokalizacjaGdynia / Tobo艂owo
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 24 sierpie艅 2012 - 20:41

Lip scull + dopalacz w postaci ci臋排篴rka o stosownej gramaturze :D Na woblery w trollingu w tym 艂owisku szczupaki reaguj膮 niestety przeci臋tnie :D

#29 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 24 sierpie艅 2012 - 22:08

Korzystam z tych najmniejszych. Na p艂ytkiej i na g艂臋bokiej wodzie. P艂yn膮cej i stoj膮cej. Skuteczne dra艅stwo. Poza szczup艂ymi i okonkami trafia艂y si臋 cz臋sto sandacze. Boleniom r门倃nie排 smakowa艂a, a i w膮satego uda艂o si臋 skusi膰. To, co mi si臋 podoba, to uniwersalno艣膰. Dla mnie istotna cecha, je艣li przychodzi 艂owi膰 na r门偱藕nych wodach i w r门偱藕nych warunkach. No i mnogo艣膰 wariant门倃 zbrojenia ograniczona tylko moj膮 wyobra藕ni膮 :D (cho膰 zwykle kombinuj臋 przy ka排篸ej okazji z r门偱藕nymi wabikami). Nie chc臋 pean门倃 strzela膰, ale dobra rzecz, przynajmniej na moich wodach si臋 sprawdza.

#30 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa Targ贸wek

Napisano 26 sierpie艅 2012 - 11:13

Dla mnie przyneta rewelacyjna, zw艂aszcza ze zastosowaniem plastikowego 艂ebka 排篹 sterem i kotwiczk膮. Tak uzbrojony pracuje bardzo agresywnie, znakomicie pracuje przy wolnym prowadzeniu, na p艂ytkie blaty m门俲 wunderwaffe :D

#31 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Marcin

Napisano 26 sierpie艅 2012 - 14:08

Ja rownie排 zakochalem si臋 w 4playach cho膰 pr门俠owa艂em do tej pory tylko kilka razy.
Testowalem 9cm - z offsetem -praca pi臋kna, z g艂门倃k膮 5g co proponuje producent to jaka艣 排篹nada, guma leci na 艂eb, teraz dopiero b臋d臋 testowa艂 z mniejszymi gramaturami 2 i 3 g.
13cm na offsecie i lipsculu pracuje pi臋knie, planuj臋 sprawdzi膰 j膮 w osadzie na sandacza, ju排 wiem 排篹 z 10g g艂门倃k膮 nie pracuje ;p
W planach na jesie艅 jerkowanie 19cm gumk膮, musz臋 tylko jaki艣 systemik dozbrajania opracowa膰.

#32 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 post贸w
  • LokalizacjaCa艂y艣wiat:)

Napisano 26 sierpie艅 2012 - 16:14

Szczupaki u mnie tn膮 je od maja - 艣wietna praca z sytemikiem tylko mo排簄a go podklei膰 dobrym klejem przed 艂owieniem

#33 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 26 sierpie艅 2012 - 16:19

systemik jest fajny, ale przez niego stracilem najwieksza lage jaka w zyciu widzialem - zeslizgnal sie po plastiku - na zwyklym systemie na 100% by siedzial... ;( w sumie na 19cm z lipsculem nie wyjalem 1 ryby - to samo na ofseta. wszystkie ryby na 13cm lipscul albo 19cm z systemikiem wlasnej roboty z fotek wyzej w watku.

#34 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 post贸w

Napisano 26 pa藕dziernik 2012 - 21:02

Od艣wie偶臋
Kupi艂em na pr贸b臋 kilka sztuk. Dzi艣 zrobi艂em testy na p艂ytkiej wodzie z pojedynczymi trzcinami i pojawi艂 si臋 problem z s4p 13 uzbrojonym w system z kotwiczk膮
Podczas prowadzenia gdy guma uderzy艂a w zanurzon膮 trzcine (odruchowo zaci膮艂em) wyci膮g艂em gume z rozerwanym "pyszczkiem" przez drut... Przy ka偶dym nast臋pnym rzucie si臋 zsuwa艂a. Uzbroi艂em wi臋c drug膮 gume i po jakim艣 czasie podobna sytuacja i wyci膮g艂em to samo...
Mia艂 kto艣 podobnie?

U偶ytkownik damian22777 edytowa艂 ten post 26 pa藕dziernik 2012 - 21:05


#35 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 post贸w
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 26 pa藕dziernik 2012 - 21:13

Od艣wie偶臋
Kupi艂em na pr贸b臋 kilka sztuk. Dzi艣 zrobi艂em testy na p艂ytkiej wodzie z pojedynczymi trzcinami i pojawi艂 si臋 problem z s4p 13 uzbrojonym w system z kotwiczk膮
Podczas prowadzenia gdy guma uderzy艂a w zanurzon膮 trzcine (odruchowo zaci膮艂em) wyci膮g艂em gume z rozerwanym "pyszczkiem" przez drut... Przy ka偶dym nast臋pnym rzucie si臋 zsuwa艂a. Uzbroi艂em wi臋c drug膮 gume i po jakim艣 czasie podobna sytuacja i wyci膮g艂em to samo...
Mia艂 kto艣 podobnie?


Mia艂em podobnie swego czasu. Po tym, je艣li u偶ywa艂em tej gumy to tylko z samym offsetem.
  • parada95 lubi to

#36 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 post贸w
  • LokalizacjaP艂ock

Napisano 27 pa藕dziernik 2012 - 13:10

Ja 艂owi臋 9cm z tym systemikiem i kotwiczk膮 no i nie zauwa偶y艂em takiego efektu rozrywania gumy, kilka zawad ju偶 mia艂em na S4Play i jak na razie gumy s膮 bez uszkodze艅 (wersja najmniejsza) ;)

#37 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 post贸w
  • LokalizacjaSyreni Gr贸d/ Jadwisin
  • Imi臋:Rados艂aw

Napisano 27 pa藕dziernik 2012 - 13:33

U mnie to samo - wersja 13 cm, z montowan膮 fabrycznie kotwic膮 znosi podszarpywania bez zaj膮kni臋cia. Gorzej ze szczupaczymi z臋bami, no ale trudno z tego akurat zrobi膰 gumowej przyn臋cie zarzut ;) Inna rzecz, 偶e do tej pory mia艂em na S4P same puste/ chybione wzgl臋dem kotwicy brania.

#38 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 pa藕dziernik 2012 - 11:55

dawalem wyzej 2 przyklady co zrobic by sie guma nie rozpadala - na oryginalnym systemie rzadko wytrzymywala kilka ryb/zaczepow....

#39 OFFLINE   Giewont

Giewont

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 post贸w
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 05 stycze艅 2014 - 23:12

gooral.

M贸g艂by艣 wstawi膰 zdjecie samego drucianego stelarza?



#40 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 stycze艅 2014 - 01:08

Nie mam. Poprostu biore kawalek dentalu robie oczko na koncu uzywajac okraglych kombinerek zakrecam oczko robie drugie podobne kilka cm dalej i 3ciew miejscu gzie konczy sie rowek w gumie. Reszte drutu zaginam o 90st w gore przewlekam na wylot i zaginam jeszcze raz o 90st w kierunku przodu przynety. Mniej wiecej na wysokosci 1szej kotwiczku zaginam go jeszcze raz w dol i wbijam w gume. Oprocz tego oplatuje gume przebijajac ja na wylot z boku na bok cienkim drucikiem miedzianym dzieki temu caly systemik ma mocniejsze podparcie i nie tnie tak gumy.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych