Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wedka w Tajlandii...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 16 listopad 2016 - 10:31

Jeżeli chodzi o Cheow Lan lake to są to zorganizowane wycieczki 1-2-3 dniowe. My mieliśmy standardową wycieczke 2 dniowa z 2 "trekingami" po dżungli i jaskiniach ( ponoć tamtejsza dżungla jest starsza od amazońskiej)- koszt ok 1000 zł. Miałem ze soba lekki casting i coś tam rzucałem o świce i zmierzchu- ale skończyło się na paru niezaciętych braniach. Za typowo wędkarską wyprawe na pewno będzie troche drożej. Ale warto na pojechać żeby zobaczyć ogrom tego zbiornika- to jak Solina x 10 :-)


  • covent lubi to

#22 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 16 listopad 2016 - 16:34

Glownie bede sie nastawial na lowienie w slodkiej wodzie bo o tym mam jakies pojecie. Lowienie w morzu to bedzie troche taki dodatek. Z tego wlasnie powodu nie bede kupowal specjalnie ciezszego sprzetu np do popping. Jesli przyjdzie co do czego to sie pozyczy.

 

Wygrzebalem z internetu kilka linkow do lokalnych lowcow oraz do ludzi ktorzy mogliby mi pomoc (czytaj: zarobia na tym pieniadze:). Naskrobie dzis kilka maili, wysle i poczekam na efekty. Informacjami oczywiscie podziele sie w watku.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 16 listopad 2016 - 16:35


#23 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 18 listopad 2016 - 16:30

Dziś znalazłem taki wpis. Może się przyda?

http://team-rapa.pl/...rlop-bez-wedek/

#24 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 18 listopad 2016 - 16:33

Już było na poprzedniej stronie  : )



#25 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 18 listopad 2016 - 16:38

Rzeczywiście. Przegapiłem.
Ale się bardziej utrwali.

#26 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 26 grudzień 2016 - 08:12

Wyjazd coraz blizej wiec zaczalem wysylac maile do "przewodnikow-agro turystykow" w Tajlandii zeby sie zorientowac dokladnie co do cen i oszacowac ewentualne straty w portfelu. I jak sie juz domyslalem wczeniej nie wyglada to kolorowo. Moja wyprawa wedkarska jakby zaczela sie kurczyc :(

 

Wiec po kolei: 

 

a) http://www.bkkfishingguide.com/ 

 

-Koszt jednodniowej wyprawy za jungle perch oraz sneak head z transportem, lodzia, jedzeniem, sprzetem itd to 11,000 baht. Jak kilka dni to spada do 9500. A 10 000 baht to 1170PLN !

 

-Jeden dzien na morzu na lodce to 14 000.

 

-Dzien polowu barramundi w stawach hodowlanych to 6 500 baht. Poszperalem w int i pisze ze sam wjazd na stawy to 200baht za dzien. Sami sobie skalkulujcie ile posrednik "zarabia" na tym interesie. 

 

Ceny oczywiscie od lebka.

 

B) https://www.fishsiam.com/

 

-3 dniowa wyprawa na sneak head'y oraz jungle perch do Khao Laem (ok 3h od Bangkoku autem). Tu rowniez mamy wliczony dojazd, sprzet, jedzenie, domek na jeziorku itd. 32 000 baht. 

 

- Barramudi 1 dzien to rowniez 6 500 baht.

 

 

c) http://www.biggame-f....com/index.html

 

Tu jakby troche taniej. Moze dlatego ze firma ulokowana na prowincji a nie w stolicy. Pol dnia na zaporowce za sneak head'em i jungle perche'em to 3 800-4 500 i za caly 7 000- 9000.

 

Dla kontekstu powiem, ze za bilet do Tajlandii dalem 1 400 pln.

 

Mam jeszcze jakies namiary na lokalnych, mniejszych posrednikow ktorzy nie wrzucaja materialow promocyjnych na you tube i wydaje mi sie, ze cos tam sie da wykrecic. Bo zawsze mozna pogadac z wlascicielem hotelu czy firmy przewozowaj. Z tym, ze to dopiero juz na miejscu. 

 

 

Ps Tu jest super stronka: http://www.gullibles...uk/Contents.htm Chlopak pokazal, ze mozna :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 26 grudzień 2016 - 08:26

  • Mariano Mariano lubi to

#27 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 26 grudzień 2016 - 12:16

z mojego doświadczenia z przewodnikami w różnych miejscach na świecie wynika, że trudno Ci będzie nie zapłacić frycowego.

Najlepiej, jak sam się przekonasz na własnej skórze. To niestety kosztuje, ale generalnie wszędzie na świecie wędkowanie

z przewodnikiem ( a w szczególności z jego sprzętem, łodzią itp.) jest kosztowne.No chyba, że ktoś wiarygodny był wcześniej,

przetestował przewodnika i może Ci go polecić. Nie zawsze "najtańsze" będzie satysfakcjonujące. W końcu to wyjazd, na który nie jeździ się

co miesiąc...


  • Dano. lubi to

#28 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 26 grudzień 2016 - 16:01

Ceny są dostosowane do turystów z kasą, dla tego jak chcesz tanio to trzeba samemu temat rozpracować, ale to nie na wyjeździe przy okazji. Jak chcesz wydzielić z urlopu jeden dzień na łowienie to trzeba zabulić.

#29 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 26 grudzień 2016 - 16:49

Mam troche doswiadczenia w podrozowaniu po Pol Wsch Azji i wiem ze czasem uda sie ominac posrednika a czasem nie. Zapewne ta sama zasada bedzie obowiazywala rowniez w agro turystyce wedkarskiej. Jestem pewien, ze cos znajde po taniosci a to oznacza ze przygoda i niespodzianki gwarantowane (czytaj skoki cisnienia i wyrywanie wlosow z glowy :)

 

Mialem zamiar poswiecic lowieniu ok 2 tygodnie z mojego wyjazdu wiec te ceny z linkow puscilyby mnie z torbami. Zachecam do poczytania bloga z ostatniego linku. Tam gosc przedziera sie dokladnie przez ten sam problem i udaje mu sie znalezc kogos kto poplynie z nim za pokrycie ceny paliwa lub zaproponuje 2 dniowa wyprawe za 1/5 ceny komercyjnej. To troche tak jakby podrozowac autostopem a nie samolotem :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 26 grudzień 2016 - 16:50

  • erqgth lubi to

#30 OFFLINE   Fishwhisperer

Fishwhisperer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:46

Czesc! W przyszlym miesiacu wybieram sie do tajlandii turystycznie, ale wiadomo- lowic trzeba. Pierwsze 3 dni w bangkoku. Mam w planie odwiedzic mekkong oraz kanaly o ktorych pisal kolega @korol. Tak sie sklada, ze zupelnie nieswiadomie zarezerwowalem hotel w poblizu :) Pozniej na tapecie beda wyspy.
W bangkoku chce probowac na wszelkiego rodzaju powierzchniowce, zaby, poppery itp.  Oraz jakies wobki. Oplaci sie zabrac jakies gumy?
Z kolei na morze nie mam najmniejszego pomyslu ( jestem w tym temacie kompletnie zielony)macie jakies pomysly/porady?
Zamierzam zabrac ze soba travelerka ron thompson thyran  15- 45g 2.7m(podobno piekielnie mocna wedka) Jak myslicie czy taka wedka da rade w slonej wodzie z brzegu?
Napisalem maila do sklepu wedkarskiego w bangkoku z prosba o info. Zobaczymy co z tego wyniknie.
  • rrthc lubi to

#31 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 02 styczeń 2017 - 15:32

Zamierzam zabrac ze soba travelerka ron thompson thyran  15- 45g 2.7m(podobno piekielnie mocna wedka) Jak myslicie czy taka wedka da rade w slonej wodzie z brzegu?
 

 

Spokojnie da radę, oczywiście jak nie nastawiasz się na stukilowe tuńczyki  ;) .

Z tego co "obiło się" o moje uszy, to z brzegu morskiego łowią przez większość sezonu groupery w rozmiarze wyrośniętych okoni, sezonowo barrakudy, needle fish, queen fish, mangrove jack.



#32 OFFLINE   Fishwhisperer

Fishwhisperer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:06

Spokojnie da radę, oczywiście jak nie nastawiasz się na stukilowe tuńczyki  ;) .
Z tego co "obiło się" o moje uszy, to z brzegu morskiego łowią przez większość sezonu groupery w rozmiarze wyrośniętych okoni, sezonowo barrakudy, needle fish, queen fish, mangrove jack.

Dzieki za informacje, moze obilo Ci sie o uszy na jakie przynety lapac te rybki? Jedye co przychodzi mi do glowy to ciezkie wachadla.

#33 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 02 styczeń 2017 - 19:30

Ja z kolei mialem napisac ze te 2.7m to bedzie dobre z brzegu ale jak bedziesz lowil z lodki czy z wody to mozna uzyc czegos krotszego. Ichnie stawy hodowlane maja czyste brzegi wiec tez sie krotki kij sprawdzi. Ja biore kije 2.1-2.4 m. 

 

Lowienie na kanale w srodku miasta hmmm...mam mieszane uczucia. Halas, tuktuki w ilosci x 1000 000, przechodnie gapiacy sie przez ramie, skwar.

 

Musisz rowniez uwazac na miejsca gdzie nie wolno lowic i miejsca takie znajdziesz nie tylko w miastach. Zgaduje ze beda to okolice swiatyn ale moge sie mylic.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 02 styczeń 2017 - 19:33


#34 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 02 styczeń 2017 - 19:35

Tam też wszystko w kanałach zjedzone.

Użytkownik brig edytował ten post 02 styczeń 2017 - 19:36


#35 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 02 styczeń 2017 - 20:52

Dzieki za informacje, moze obilo Ci sie o uszy na jakie przynety lapac te rybki? Jedye co przychodzi mi do glowy to ciezkie wachadla.

 

Wahadła nie będą złe, dołożyłbym cięższe cykady i wirujące ogonki  ;) .

A łowią tam na woblery i lżejsze pilkery.



#36 OFFLINE   Fishwhisperer

Fishwhisperer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 03 styczeń 2017 - 08:34

Panowie naprawde dzieki za odzew, kazde info jest na wage zlota!
Zrobilem rozeznanie w internecie, lokalna ludnosc nie poleca lowienia w rzece w bangkoku wszyscy zgodnie pisza "bad spot"
Polecaja lowiska komercyjne.
W temacie polowow morskich, z brzegu za wiele nie pomogli- "trolling, jigging or bottom fishing."
Tak czy inaczej wedeczke zabieram, garsc blyskotek i bede walczyc.
Musze uwazac z ta garscia, zeby zachowac limit bagazu :D
Jeszcze jedno pytanko: zylka czy plecionka?

Użytkownik Fishwhisperer edytował ten post 03 styczeń 2017 - 08:35


#37 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 03 styczeń 2017 - 09:11

Najlepiej pojechać do wędkarskiego i zapytać mi dali gumowe żabki.
Na nie łowili też miejscowi ,ale efekty nie były pozwalające na zadowolenie ☺
Łowiłem rybki wielkości dłoni i wypuszczałem nie byli z tego zadowoleni kulminacją było jak złowiłem rybę wyglądającą na karpia długości ok 70 cm były zdjęcia, uśmiechy musiał być to okaz.
Rybę puściłem wolno ,no i skończyło się moje wędkowanie :-)
Następnego dnia 30 minut łowienia przyjechał Pan w mundurze i powiedział, że nie mogę łowić kulturalnie lecz stanowczo :-)
Próbowałem następnego dnia ten sam efekt dałem spokój.
Coś nie zagrało byłem jedynym białym nad wodą .
Małe rybki suszyli na blasze ponoć bardzo dobre.

A i trzeba się rozglądać bo raz widziałem stwora który wyglądał jak mały krokodyl ok 120cm był obok i przyglądał się z wypływu kanału.:-)

Użytkownik brig edytował ten post 03 styczeń 2017 - 09:19

  • MarcinZet, Dano. i Luckyguliver lubią to

#38 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 03 styczeń 2017 - 10:04

Jeszcze jedno pytanko: zylka czy plecionka?

 

Z morskiego brzegu to sugeruję plecionkę i kawał przyponu z fc,vep itp.

Na słodkowodnych kanałach nie znam się.



#39 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2017 - 14:49

Jak ktos zna angielski to tu jest niezla stronka. W zasadzie znajdziemy tu kazda informacje ktorej nam potrzeba wedkujac w Tajlandii. Jaki sprzet na jakie ryby, slowka wedkarskie po Tajsku, adresy sklepow, co ze soba wziac na wyprawe (oprocz wedki, kolowrotka i przynet), miejscowki itd itd.

 

http://bangkokhooker...r-wild-fishing/

 

@Fishwhisperer Kiedy ladujesz w Tajlandii?

 

#40 OFFLINE   Fishwhisperer

Fishwhisperer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 03 styczeń 2017 - 15:34

06.02.2017 wylot z wwa.
W bangkoku spedze 3 dni- wybiore sie na jakas komercje.
Nastepnie 5dni phukket i 5 dni koh samui. Na wyspach bede lowic z brzegu. Jesli bedzie opcja, chcialbym rowniez sprobowac z lodzi. Wypad bardziej turystyczny niz wedkarski, aczkolwiek znajde troche czasu, aby pomachac kijkiem :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych