Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Węgorz.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   laszczewskim

laszczewskim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 17 listopad 2016 - 13:02

Gdzie w Polsce na węgorza?



#2 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 listopad 2016 - 13:05

Na spina?  :D

Tak na marginesie zaznacze ze to nie forum gruntowe, wiec jesli chodzi Tobie o taka metode, to pewnie admini zaraz ten watek wrzuca do kosza.



#3 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 17 listopad 2016 - 13:09

No jeśli ktoś świadomie poławia węgorza na spina, a ów wspomniany zażera sztuczną przynętę do pyska - chętnie poczytam.
Różne ryby na spina ludziska łowią ;-)


Tapatalknięte z Teixa za pomocą Stelli

#4 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 17 listopad 2016 - 13:17

Ja złowiłem w zeszłym roku.

Ale przyznam szczerze, przyłów ;)



#5 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 17 listopad 2016 - 13:19

Da się, gorzej z systematycznością, znam kilka fajnych jezior na Podlasiu gdzie na przełomie maja / czerwca można łowić węgorze na spinning ale nie jest to proste, chyba że siedzi się 24h nad wodą (miałem tę przyjemność 2 lata być praktycznie codziennie na kilku z tych jezior) największego węgorza na spina chyba nawet wklejałem w jakimś majówkowym temacie na jb, cała filozofia rozchodzi się o tarło uklejki , bardzo dawno temu znajomy pokazał mi co robią owe węże :) wysysają ikrę z uklei i puszczają je bez konsumpcji , nie uwierzyłbym gdybym nie widział później dogorywających rybek z ubytkami łuski na dupsku.Wszystkie ryby złowione w okolicach 4-6 rano tylko tam gdzie tarły się ukleje a jednocześnie węgorze spędzały większość czasu za dnia (wbrew pozorom nie jest to trudna ryba do namierzenia) nocą w lato można obserwować węgorze w wodzie do kostek, widziałem obrazki gdzie leżało ich kilka jeden na drugim, ta sama sytuacja powtarza się jesienią kiedy żaby wciskają się pod kamienie na granicy wody i lądu.Jeden podstawowy warunek :) akwen musi węgorze posiadać bo jak jest ich śladowa ilość to raczej nie ma o czym rozmawiać.


  • tpe, Franc i Dokuś lubią to

#6 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 17 listopad 2016 - 13:57

Przyznam się że też x lat temu, za gówniarza miałem kontakt z tą rybą, na spina. Łowiłem na srebrną obrotówkę. Branie nastąpiło kiedy miałem już wyciągać przynętę z wody. Poczułem opór i zrobiłem wielkie oczy kiedy ujrzałem jak na końcu zestawu wyjeżdża "ślizgi". Z racji tego że wziął w momencie podnoszenia kija do góry, nie zaciąłem go. Machnął kilka razy ogonem i poszedł. W tym przypadku, również był to okres tarła uklei. 



#7 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 17 listopad 2016 - 14:03

Kiedyś był temat o węgorzu na spinning ale go nie widzę. Może został połączony z innym?



#8 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 listopad 2016 - 14:05

Kiedys, podczas wizyty na sandaczowej opasce, w super wolno prowadzonego  uklejoksztaltnego Widla mialem branie.

A potem wrazenie ze ryba ucieka na brzeg  :)

Po zmierzchu, na lekkim zakrecie ryba probowala wbic sie miedzy kamienie opaski szukajac tam schronienia.

 

Czy da sie je lowic regularnie ? pewnie mozna to wycwiczyc i lowic.

Czy komus sie chce ? moze komus ;)

 

z7jYfl1T24SKRI0485MKEXLOym2QHAdhqH4DPwcC



#9 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 15:26

Brzmi jak sztuka dla sztuki :) I zboczenie w zboczeniu :) A węgorze to najłatwiej w Auchanie, ale to raczej bez C&R.

Wogóle to dziwna sprawa, że spinningiści koniecznie każdą rybę chcą na spinning łowić, bo przecież się da. Szczupaka na kukurydzę też można, ale nie zauważyłem u spławikowców chęci do udowadniania że da się to robić regularnie ;P


  • jezier, cyprys19 i Krzysiu lubią to

#10 ONLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 17 listopad 2016 - 16:57

Da się, gorzej z systematycznością, znam kilka fajnych jezior na Podlasiu gdzie na przełomie maja / czerwca można łowić węgorze na spinning ale nie jest to proste, chyba że siedzi się 24h nad wodą (miałem tę przyjemność 2 lata być praktycznie codziennie na kilku z tych jezior) największego węgorza na spina chyba nawet wklejałem w jakimś majówkowym temacie na jb, cała filozofia rozchodzi się o tarło uklejki , bardzo dawno temu znajomy pokazał mi co robią owe węże :) wysysają ikrę z uklei i puszczają je bez konsumpcji , nie uwierzyłbym gdybym nie widział później dogorywających rybek z ubytkami łuski na dupsku.Wszystkie ryby złowione w okolicach 4-6 rano tylko tam gdzie tarły się ukleje a jednocześnie węgorze spędzały większość czasu za dnia (wbrew pozorom nie jest to trudna ryba do namierzenia) nocą w lato można obserwować węgorze w wodzie do kostek, widziałem obrazki gdzie leżało ich kilka jeden na drugim, ta sama sytuacja powtarza się jesienią kiedy żaby wciskają się pod kamienie na granicy wody i lądu.Jeden podstawowy warunek :) akwen musi węgorze posiadać bo jak jest ich śladowa ilość to raczej nie ma o czym rozmawiać.

Dokładnie tak Łukasz! Mój kolega co roku łowi jeziorowe węgorze na spina - w miejscach tarła uklei. Przynętą są małe twisterki (podobne do wylęgu) na małych, ale mocnych hakach i cienka, ale mocna plecionka w zestawie. Złowił już kilkanaście...


  • Franc lubi to

#11 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 17 listopad 2016 - 17:14

Dokładnie tak Łukasz! Mój kolega co roku łowi jeziorowe węgorze na spina - w miejscach tarła uklei. Przynętą są małe twisterki (podobne do wylęgu) na małych, ale mocnych hakach i cienka, ale mocna plecionka w zestawie. Złowił już kilkanaście...

ja zupełnie odwrotnie miałem bo zawsze trafiałem je na większe przynęty 8-12 cm , największy połknął mambe 2 w kolorze uklei , miał 124 cm i w zasadzie jako jedyny nie przeżył 20 cm przypon nie wystawał nawet z pyska , reszta w kolekcji na dozbrojki pozaczepiana , nie jestem znawcą od rybiej natury ale mój Dziadek rybaczył na tamtych wodach prawie 30 lat i zarówno  On jak i większość miejscowych rybaków mówiła mi ,że wiele węgorzy w ogóle nie wędruje na tarło dlatego takie kloce się trafiają na tych samych zbiornikach, rozróżniają je po kolorze brzucha.

 

Co do samego łapania węgorzy na spinning ,owszem sztuka dla sztuki, ale nikt nie zaprzeczy że ryba jest cholernie waleczna, inteligentna i chyba nadal cholernie tajemnicza.


  • godski, Gofer2005 i Dokuś lubią to

#12 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 listopad 2016 - 18:09

Kolega w tamtym roku na Zegrzu wobler salmo hornet 3,5 cm szary październik taki około 96cm(szerokogłowy) z trola.Ja na swoim jeziorze na mazurach w czerwcu na 1,5mm wodzie 4-y lata temu złapałem na swoje wirówki long 2 dwa węgorze,rzut po rzucie 64cm i 73cm każdy,szwagier dwa lata temu czerwiec 3m woda też na tym jeziorze na kopytko okoniowe 63cm węgorz.



#13 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 00:15

Cześć, a my byliśmy we wrześniu w Szwecji gdzie podobno jest sporo węgorza i niestety nic się nie uczepiło . Co prawda nie szukaliśmy węgorza

#14 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 18 listopad 2016 - 20:31

Dokładnie tak Łukasz! Mój kolega co roku łowi jeziorowe węgorze na spina - w miejscach tarła uklei. Przynętą są małe twisterki (podobne do wylęgu) na małych, ale mocnych hakach i cienka, ale mocna plecionka w zestawie. Złowił już kilkanaście...


Mógłbyś trochę dokładńie opisać te twisterki, kolor, firma, itp.

#15 ONLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 18 listopad 2016 - 21:13

Chyba były to Manns'y... Półprzezroczyste ze srebrnym brokatem i haki takie, których łuk kolankowy nie jest zagięty łagodnie, tylko ma takie "przegięcia" - w celu wzmocnienia... (Niestety nie pamiętam nazwy tych główek...)


  • AdrZak i David72 lubią to

#16 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 19 listopad 2016 - 09:15

To powinny byc haki barbarian.



#17 ONLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 19 listopad 2016 - 11:14

To powinny byc haki barbarian.

TAK! To chyba te!



#18 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 03 grudzień 2016 - 08:54

Cześć, a my byliśmy we wrześniu w Szwecji gdzie podobno jest sporo węgorza i niestety nic się nie uczepiło . Co prawda nie szukaliśmy węgorza


Ja rowniez lowie w SE i z wegorzem nie miałem styczności ani razu, a podobno własnie jest go tam sporo.

#19 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:20

Kolega w tamtym roku na Zegrzu wobler salmo hornet 3,5 cm szary październik taki około 96cm(szerokogłowy) z trola.Ja na swoim jeziorze na mazurach w czerwcu na 1,5mm  wodzie 4-y lata temu złapałem na swoje wirówki long 2 dwa węgorze,rzut po rzucie 64cm i 73cm każdy,szwagier dwa lata temu czerwiec 3m woda też na tym jeziorze na kopytko okoniowe 63cm węgorz.

Wszystko pięknie , ale na 1,5 mm wodzie :o , to long 2 tylko na wleczonego :D .

Człowiek uczy się całe życie :)  . Do dzisiaj byłem pewny , że węgorz jest nieosiągalny na spinning. :huh:



#20 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:50

W moich okolicach(powiat drawski), na jednym z dużych i głębokich jezior, regularnie łowi się węgorze spod lodu. Kilka nawet było zgłoszonych po medal do WW. Kilka lat temu ktoś nawet opisał swoją przygodę z węgorzami spod lodu i ukazała się ona w WW.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych