Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella FE - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 marzec 2014 - 21:52

W 4000FE należącej do Pana "wsw1515", po około roku łowienia, łożyska z rolki nadają się do wyrzucenia... A jeśli pozostałe, a najprawdopodobniej tak, są tej samej jakości, to tylko kwestia nieco tylko dłuższego czasu...

I od razu nasuwa mi się na myśl odpowiedź na pytanie "dlaczego ten model jest taki dziwnie tani w różnych wyprzedażach i promocjach"... :lol: :lol: :lol:

Bo widocznie Tajlandczycy jeszcze nie opanowali do końca technologii :P albo japońska kontrola jakości jest do bani.



#42 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 marzec 2014 - 21:54

No, to teraz pójdzie wyprzedaż  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik popper edytował ten post 21 marzec 2014 - 21:54


#43 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 21 marzec 2014 - 22:11

No, to teraz pójdzie wyprzedaż  :lol:  :lol:  :lol:

:lol: :lol: :lol:

Może być i tak...

 

Bo widocznie Tajlandczycy jeszcze nie opanowali do końca technologii :P albo japońska kontrola jakości jest do bani.

Kontrola może i dobra, a tylko same A-RB z felerkami, które wyłażą dopiero po pewnym czasie..? Może zmienili dostawcę łożysk na tańszego? :lol: :lol: :lol:



#44 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 21 marzec 2014 - 23:08

Jesli zamierzasz łowić ciężej model 3000FE sobie odpuść (te same body co model 2500 i tylko większa szpulka) - miałem sprzedałem i nie żałuje
Posiadam jeszcze dwie sztuki :
-2500FE (klenio-jazie-pstrągi)
-4000SFE z płytką szpulką (dostaje juz dwa sezony ostro sandacz ,troć,szczupły , lekki troling i nic)

Wszystkie modele zakupione tu:

http://www.angel-domaene.de

Wysyłka za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL ( około 5 dni po dokonaniu płatności Pay Pal )

Ps Ceny dwa lata temu oscylowały w okolicy 450-480 Euro.

Przeznaczenie to tak na średnie do 20g trochę nie odpowiada mi przełożenie w tej 3000 a za to 4000 jak na jeziorowe łowienie wydaje mi sie za duża (może sie mylę?) zbyt dobrych opini nie ma stelka FE ale jeszcze sie zastanawiam nad TP3000 '11 JDM doradzicie koledzy co będzie lepiej grało z LXS70MHF

#45 OFFLINE   wichura75

wichura75

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaNorth Ireland

Napisano 21 marzec 2014 - 23:13

Mam pytanko,szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi.Czym różni się stella 4000 SFE  od stelli 4000 S ??

Przełożenie to samo,pojemność szpuli ta sama,w modelu S numer na stopce tzn. oczywiście jdm,cena modelu S większa o około 1.000 zł (źródło mefistofishing.pl).Czym tak dokładnie się różnią,środek i zewnątrz ?

edit.chodzi o model z 2010 roku


Użytkownik wichura75 edytował ten post 21 marzec 2014 - 23:20


#46 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 21 marzec 2014 - 23:19

W 4000FE należącej do Pana "wsw1515", po około roku łowienia, łożyska z rolki nadają się do wyrzucenia... A jeśli pozostałe, a najprawdopodobniej tak, są tej samej jakości, to tylko kwestia nieco tylko dłuższego czasu...

 

Nie strasz...  :huh:



#47 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 marzec 2014 - 23:39

Mam pytanko,szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi.Czym różni się stella 4000 SFE  od stelli 4000 S ??

Przełożenie to samo,pojemność szpuli ta sama,w modelu S numer na stopce tzn. oczywiście jdm,cena modelu S większa o około 1.000 zł (źródło mefistofishing.pl).Czym tak dokładnie się różnią,środek i zewnątrz ?

edit.chodzi o model z 2010 roku

 

Mam obydwie.

SFE kupiona w Niemczech. Łowiłem nią pstrągi (łososie) i shady na woblery 5-7cm i obrotówki typu Long Nr 1-2 w niedużych, płytkich rzekach. Od początku podczas ściągania woblera pod prąd (np. Executor SR5) wpadała w dziwne wibracje. Reklamacji Shimano Germany nie uznało. Ale o dziwo, w zeszłym roku, po w sumie 5-6 kilkugodzinnych wypadach, w końcu dotarła się na 82 cm łososiu. Potem wszystko było i jest tip top. Ale niedługo zamierzam oddać ją w godna zaufania ręce w celu przesmarowania.

 

'10 4000S przyjechała niedawno z Japonii. Łowiłem nią dopiero kilka razy, ale to jakby zupełnie inny kołowrotek. Super spasowany, dużo "sztywniejszy" niż SFE i co najważniejsze, od początku nie miał żadnych wibracji ;)


  • wichura75 lubi to

#48 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 21 marzec 2014 - 23:42

Mam pytanko,szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi.Czym różni się stella 4000 SFE  od stelli 4000 S ??
Przełożenie to samo,pojemność szpuli ta sama,w modelu S numer na stopce tzn. oczywiście jdm,cena modelu S większa o około 1.000 zł (źródło mefistofishing.pl).Czym tak dokładnie się różnią,środek i zewnątrz ?
edit.chodzi o model z 2010 roku



Czytałeś choćby ten wątek?
http://jerkbait.pl/t...l= stella 4000

#49 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 22 marzec 2014 - 00:44

Nie strasz...  :huh:

Gdzież bym śmiał straszyć...

Ale jakoś te nowsze stelki z łożyskami z czarnymi plastikogumkami zamiast blaszek jakoś dziwnie mają tendencje do "szumienia"... :rolleyes:

Ta Twoja nie jest pierwsza... :whistling:



#50 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 marzec 2014 - 07:14

..używam 4000(2010JDM), 3000Fe, 2500Fe - oceniam w samych superlatywach...

żadnych problemów z rolkami itp, 4tysiaczka przeleżała kilka minut w wodzie a w środku czysciutko i suchutko...może  anty-shimanowski kolega,  @zorro spróbuje tak na ochotnika ze swoimi daiwkami ;) ??


  • blackabyss, jbk i mrWhite7 lubią to

#51 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 marzec 2014 - 09:30

no i sie zacznie :)



#52 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 marzec 2014 - 09:47

oj tam, oj tam..tylko wyraziłem swoją skromna opinię... ;)

Nadmienię jeszcze , iż młynki łowią a nie są obiektami westchnień i wypełniaczami gablotek... :P


  • Przemek i Negra lubią to

#53 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 marzec 2014 - 09:52

Gdzież bym śmiał straszyć...

Ale jakoś te nowsze stelki z łożyskami z czarnymi plastikogumkami zamiast blaszek jakoś dziwnie mają tendencje do "szumienia"... :rolleyes:

Ta Twoja nie jest pierwsza... :whistling:

Nie pij tyle to i "szumieć nie będzie" :lol: :lol: :lol:  a tak na poważnie to nie zauważyłem a raczej nie słyszałem aby mechanizm szumiał . Prawdopodobnie szumy związane są z użyciem dość twardych plecionek ale Stellki mają "maślaną" wręcz pracę , więc jak szumi to pomyślałbym nad zmianą plecionki na bardziej mięką o ile przeszkadza "szum" :ph34r:



#54 OFFLINE   wierzba

wierzba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaSZCZECIN
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:W.

Napisano 22 marzec 2014 - 10:08

Mam 5m 4000sfe i 3000fe i bez problemów z szumieniem i wibracji  absolutne 0.Oferty w dobrej cenie w związku z pojawieniem się modelu 2014 i w granicach 2000 lub 2100 to najlepszy wybór moim zdaniem pomimo,że jestem zwolennikiem daiwy. Cerata nie ma podjazdu, a exist to 2 stelle. Jak zawsze ilu użytkowników tyle opinii.


Użytkownik wierzba edytował ten post 22 marzec 2014 - 10:16

  • mrWhite7 lubi to

#55 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 marzec 2014 - 10:35

Swego czasu a było to już ponad dwadzieścia lat temu postawiłem na Shimano i dobrze mi z tym . Mam też parę kołowrotków Daiwa, ale Shimano lepiej mi "leży". Daiwy tej samej klasy co Shimano są dużo droższe a wynika to z faktu że Shimano jest producentem wysokiej klasy sprzętu sportowego (kolarstwo) i nakłady na postęp technologiczny , materiałowy, są ogromne a produkcja kołowrotków to raczej gałąź uboczna profitująca z rozwoju technologicznego zainwestowanego w rozwój produkcji sportowej. Daiwa przeznacza nakłady na rozwój technologiczny tylko w produkcji sprzętu wędkarskiego więc koszty są wyższe co przekłada się na koszty sprzętu. Obie firmy produkują sprzęt najwyższej klasy więc jakiekolwiek spory nie mają sensu ale kołowrotek tej samej klasy u Shimano zawsze będzie tańszy.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 22 marzec 2014 - 10:35

  • Przemek i pawello lubią to

#56 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 22 marzec 2014 - 11:01

..używam 4000(2010JDM), 3000Fe, 2500Fe - oceniam w samych superlatywach...

żadnych problemów z rolkami itp, 4tysiaczka przeleżała kilka minut w wodzie a w środku czysciutko i suchutko...może  anty-shimanowski kolega,  @zorro spróbuje tak na ochotnika ze swoimi daiwkami ;) ??

Oj zaraz tam "anty-shimanowski"... :rolleyes:

Przecie mam jeszcze kilka shimanków, kiedyś to miałem tak "po równo", a nierówność obecna, to głównie z wygodnictwa i lenistwa się porobiła, a nie z powodu, że "wszystkie stelle......"...

No i oporówki mają niezawodniejsze... :lol: :lol: :lol:

 

A co do moczenia, to myślisz Pan, że mnie to się nigdy nic nie zamoczyło... :lol: :lol: :lol:


Użytkownik zorro edytował ten post 22 marzec 2014 - 11:05

  • Negra i piotrek81 lubią to

#57 OFFLINE   siwy123

siwy123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 22:13

posiadam 4000fe juz od 2 latek przy lowieniu szczupala na ciezkie przynety kreciol chodzi jak bajka system x ship daje duza wygode ale przy niewielkim woblerku czasami zaczyna w srodku dziwnie kolebotac :wacko:  myslalem ze jest wadliwa ale znajomy posiada 3000fe i 4000fe  i ma ten sam problem 

nie jest to nic powaznego ale za ta cene jest to dosc irytujace 



#58 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2014 - 22:19

Nie demonizujmy tego X-ship. to zwykłe podparcie piniona i głównego koła na łozyskach. Wiele kołowrotków tak ma.



#59 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 30 marzec 2014 - 22:23

posiadam 4000fe juz od 2 latek przy lowieniu szczupala na ciezkie przynety kreciol chodzi jak bajka system x ship daje duza wygode ale przy niewielkim woblerku czasami zaczyna w srodku dziwnie kolebotac :wacko:  myslalem ze jest wadliwa ale znajomy posiada 3000fe i 4000fe  i ma ten sam problem 

nie jest to nic powaznego ale za ta cene jest to dosc irytujace 

..telepie szpulką..



#60 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 31 marzec 2014 - 05:47

U mnie 4000 SFE ( dwa sezony, co prawda bez katowania, w większości woblery boleniowe ) bez zastrzeżeń.


  • rzuf lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych