Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Somińskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 21 listopad 2016 - 21:46

Witam,
poszukuje informacji dotyczących jeziora Somińskiego znajdującego się na Pomorzu środkowym. Około 20 km od miejscowości Bytów.
Zastanawiam się czy przyszłego sezonu wędkraskiego nie spędzić właśnie tam.

Łowił tam ktoś ?? Poprosiłbym o jakieś opinie.

Słyszałem że jest tam sporo Sandacza , a jak jest w rzeczywistości ??

A jak z okoniem? 80% wypraw szukam Okoni.

Załączone pliki


Użytkownik radekc1991 edytował ten post 21 listopad 2016 - 22:19


#2 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 listopad 2016 - 21:55

20 lat temu wędkarze węgorze łowili. Ja łowiłem na Skoszewskim. Ostatnio tam byłem 4 lata temu, wędkarze siadywali na sandacza z trupkiem ale małe jeśli już. Rybacy mieli w siatkach większe.


  • Kaszub Bait lubi to

#3 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 listopad 2016 - 22:38

Mamy niedaleko swoje miejsce nad jeziorkiem (to obcięte na południu) i z tego co ludzie mówią to faktycznie jest ten sandacza. Znajomi się teraz przenieśli nad Somińskie i planujemy w przyszłym roku tam popływać. Są też świetne leszcze przy wyspie a okonie to znów na Kruszyńskim. Wybacz, że bez szczegółów, sam chętnie je poznam. Może się będziemy widzieć nad wodą ;)

 

Ty masz 20km... my robimy co weekend 100km ale klimat robi swoje :) 


Użytkownik Marcyś edytował ten post 21 listopad 2016 - 22:38


#4 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 21 listopad 2016 - 22:44

Mamy niedaleko swoje miejsce nad jeziorkiem (to obcięte na południu) i z tego co ludzie mówią to faktycznie jest ten sandacza. Znajomi się teraz przenieśli nad Somińskie i planujemy w przyszłym roku tam popływać. Są też świetne leszcze przy wyspie a okonie to znów na Kruszyńskim. Wybacz, że bez szczegółów, sam chętnie je poznam. Może się będziemy widzieć nad wodą ;)
 
Ty masz 20km... my robimy co weekend 100km ale klimat robi swoje :)


100 km i przyjeżdzasz do nas? Poszukaj lepiej coś bliżej ;)

Największym minusem w rejonie u nas są odłowy sieciemi. Na Somińskim wiem że sporo też odławiają.
Mausz fajna woda. Sieci codzinnie.

#5 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 listopad 2016 - 22:48

Na Parzynie odłowów nie ma. Mamy to jeziorko wydzierżawione dla stowarzyszenia wędkarskiego. Pilnowane (w ramach możliwości) a co najważniejsze, praktycznie niedostępne z brzegu. Muł .. potem jeszcze więcej mułu, oraz płycizny i trzciny. My tylko z łódek za szczupłym i okoniem.

 

Uwierz, gdyby coś było bliżej .. :)

 

Ale to nie w temacie. Chętnie napiszę coś więcej w następnym sezonie o Sominach ;) 


Użytkownik Marcyś edytował ten post 21 listopad 2016 - 22:49

  • Kaszub Bait lubi to

#6 OFFLINE   Pomka1990

Pomka1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 12:53

Witam,

jak wygląda aktualna sytuacja nad jeziorem Somińskim? lub Dywan? czy jest dużo miejsc na spining z brzegu? Zastanawiam się nad wykupieniem pozwolenia na majówkę bo będę niedaleko dlatego proszę o opinie.

 



#7 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 czerwiec 2020 - 19:57

Ma ktoś może jakieś aktualne informacje na temat tego jeziorka tzn. rybostan, etc.?

#8 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 08 wrzesień 2020 - 11:10

No cóż byłem rekreacyjnie w pobliżu tego Jeziora. Na Dywanie widziałem troche miejsc do spiningowania, natomiast Somińskie to jest jakaś tragedia. Przy moście od strony wschodniej (przy jeziorze Dywan), co 10 metrów płot, albo tabliczka TEREN PRYWATNY. Ide dalej były ze 2 miejsca to za chwile przychodzi gość i mówi żebym lepiej poszedł stąd bo tu 'właściciel terenu bierze 10zł za łowienie'. Jakim prawem? Żadnym ale ponieważ nie chce się denerwować i psuć sobie urlopu kłótniami z wariatami więc idę dalej. A tu jeszcze lepiej CAŁY PÓŁWYSEP zagrodzony wielkim płotem i zakaz wstępu + tabliczka 'teren monitorowany przez firme xXX'. Oczywiście sprawdziłem tylko niewielki kawałek brzegu, ale jeśli tak samo wygląda to dalej to naprawdę niewarto. Chyba że z łodzi.

 

Co do ryb to nauczony doświadczyłem kupiłem tylko połowe tańsze zezwolenie na spławik i płotki skubały, tyle. Spiningistów kilku widziałem, żeby uniknąć 'właścicieli' pływali łodziami, okonki wyciągali, a od miejscowych słyszalem że szczupaki fajne też można trafić.

Załączone pliki

  • Załączony plik  som.jpg   23,83 KB   9 Ilość pobrań

Użytkownik ShadowStalker edytował ten post 08 wrzesień 2020 - 11:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych