Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zrobić szklaka / szklany blank?

blank glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Strołberi

Strołberi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 18 październik 2006 - 17:58

Caly problem zawarty w temacie.



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 październik 2006 - 20:10

Ceny blanków z włókna szklanego zaczynają się od kilkudziesięciu złotych wiec kto by sie nad tym zastanawiał

#3 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 18 październik 2006 - 20:32

W latach 80-tych w Wiadomościach Wędkarskich powinno coś być na ten temat.
Wtedy pojawiało sie dużo tego typu opisów.
Na pewno był przepis na klejonkę oraz na szklany kijek.
Ale nie mam czasu na przeglądanie całej dekady WW.


#4 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 18 październik 2006 - 20:48

Tak się zastanowialem,czy to ma jakikolwiek sens.To nie lata 80 że wszystkiego brakowalo i trzeba bylo coś samemu robić.Jak napisal Friko ceny gotowych blanków są bardzo niskie więc szkoda zachodu :D

#5 OFFLINE   Strołberi

Strołberi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 18 październik 2006 - 20:52

no wlasnie o to chodzi, ze ma-konkretnie chodzi mi o blank z pelnego wlokna a takowy nie kosztuje malo

#6 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 18 październik 2006 - 21:27

To może lepiej kupić i przerobić starą Germinę. B)
  • perchmajster lubi to

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 18 październik 2006 - 21:33

....albo ruski teleskop. Wolałbym kupić tani blank szklany a resztę energii i czasu spedzić na rybach. A tak przy okazji to gdzieś obiło mi się o uszy, że wędki z włokna szklanego sa lepsze w trolingu niz grafitowe. Dotyczy to zarówno wód słodkich jak i morskich. Dobrze słyszalem czy może jakies omamy..
powiedzcie
Jerzy

#8 OFFLINE   Strołberi

Strołberi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 18 październik 2006 - 21:34

chodzi mi o zrobienie blanku a nie o przerobki-wieksza satysfakcja

#9 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 październik 2006 - 22:06

zerknij tutaj

http://www.wedki.pl/

#10 OFFLINE   gadda123

gadda123

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 18 październik 2006 - 22:29

Bardzo prosto zrobić blank B) B) B) Nawijasz nasączoną żywicami szklaną tkaninę typu E-Glass bądż S-Glass na formę czyli mandrel, wypalasz w piecu lub autoklawie, rozprężasz temperaturowo.......i gotowe!!!

.....a tak serio mówiąc to szanse na zrobienie dobrego/sprawnego blanku przez Ciebie są zerowe......z całym szacunkiem dla Twoich zdolności. Technologie stosowane nawet do produkcji szklaków są kosmiczne !!!

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 październik 2006 - 07:27

.....a tak serio mówiąc to szanse na zrobienie dobrego/sprawnego blanku przez Ciebie są zerowe......z całym szacunkiem dla Twoich zdolności. Technologie stosowane nawet do produkcji szklaków są kosmiczne !!!


Gadda123 mam podobne zdanie do Twojego. Wiele światowych firm tworzyło technologię by zrobić wędkę ze szkła. Nie wiem jakie Twoje Strołberi są ambicje i co chcesz osiągnąć ale szklak germiny ma niewiele wspólnego z nowoczesnymi konstrukcjami.

A tak przy okazji oprócz zastosowania trollingowego szklaki są fantastycznymi wędkami do łownia na woblery. Tworzy się wręcz specjalne serie crankbait właśnie z tego materiału.

Pozdrawiam
Remek


#12 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 październik 2006 - 09:27

:mellow:

Jak ktos bedzie mial cenne wskazowki, to poprosze tez o info jak zrobic kolowrotek o stalej szpuli ;) B)

Nosze sie z zamiarem wykoniania mlynka dla siebie o malym przelozeniu, do lowienia na woblery w rzece :mellow:


Guzu

#13 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 październik 2006 - 09:56

Mogę Ci sprzedać germinowskiego Rexa na wzór - mam ze 3 sztuki. Przekładnią trochę ciężko się kręci, ale jest nie do zajechania! :lol: :lol: :lol:

#14 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 19 październik 2006 - 10:34

:mellow:

Jak ktos bedzie mial cenne wskazowki, to poprosze tez o info jak zrobic kolowrotek o stalej szpuli ;) B)

Nosze sie z zamiarem wykoniania mlynka dla siebie o malym przelozeniu, do lowienia na woblery w rzece :mellow:

Guzu

Wbrew pozorom sprawa jest bardzo prosta.
Pod koniec lat 60-tych sam wykonałem coś takiego. :D :D :D
A mnianowicie do kija leszczynowego-będącego wędziskiem należy przytwierdzić na stałe drewnianą szpulkę na nici. (Może w jakaś babcia posiada coś takiego).
Oś leszczynowego wędziska musi być prostopadła do osi szpulki.
Zasada działania jest prosta. Nawijamy żyłką na szulkę ręką.
Do wyrzutu należy ręcznie rozwinąć na ziemię pożądaną ilość żyłki w wykonać zamach wędziskiem.
Przełożenie kołowrotka jest zgodnie z Twoim oczekiwaniem niskie bo 1:1.
Uwaga: żyłka musi być conajmniej 0,30. bo sie plącze na ziemi przed wyrzutem.
Nie polecam stosować do cienkich żyłek i plecionek.
Życze sukcesów :D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Oczekuję fotki Twojego dzieła.
Moje już dawno zjadły korniki.
I oczywiście pochwal się pierwszą rybą złowioną na ten zestaw.






#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 19 październik 2006 - 10:57

Cezarator,
Ja myśle o małym nisko profilowym multiplikatorze na okonie. szpulka musi byc lekka i płytka. Jak byś słyszał, ze ktoś zamierza wykonac krotką serie takiej maszynki to odezwij się.
:mellow: :mellow: :mellow:

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2006 - 11:00

A tak przy okazji to gdzieś obiło mi się o uszy, że wędki z włokna szklanego sa lepsze w trolingu niz grafitowe. Dotyczy to zarówno wód słodkich jak i morskich. Dobrze słyszalem czy może jakies omamybrze słyszalem czy może jakies omamy

Jezeli chcesz uskoteczniac troling za Marlinem, Rekinem to taki z wlokna szkalnego pobije na glowe weglowy. Wytrzyma, jak ryba szarpnie i zaliczysz glebe albo taniec po relingach z wystukiwaniem rytmu szarpania... :lol:

Z moich doswiadczen wynika, ze szklo jest jednak gorsze w naszych warunkach niz wegiel do trola i lekko-sredniego spiningu. Po prostu (pomijajac wage i duza srednice blanku przy rekojesci), gorzej przenosi drgania i mniejsze woblery bedzie sie gorzej czulo, co jest podstawa, chocby zeby wywnioskowac, czy ciagniesz pracujaca przynete czy klab zielska, ktore skutecznie uniemozliwia zlowienie czegokolwiek...

Ale...nie probowalem najlepszych...nie probowalem wedek Seekera, gdzie osiagnieto wage zblizona do wedek grafitowych z pdst. konstrukcji, przy bardzo dobrej transmisji drgan...
Niestety najciekawsze konstr. sa jednoczesciowe... :(
Cena gotowych wedek do ciezkiego trola osiaga niebotyczne wartosci i sa one poszukiwane...

Na zadane pytanie przez autora postu mam recepte, dzieki ktorej i wilk bedzie syty (satysfakcja ze zrobienia czegos samemu) i owca cala (jest szansa, ze produkt nie bedzie calkowitym gniotem i da sie na niego lowic).
Mianowicie zakupic 1cz blank wspomnianej f-my Seeker a nastepnie zalac srodek (uwaga na zaslepienie dziurki w szczytowce) mieszanina maty szklanej z wolnosygnaca zywica epoksydowa.

Wzorem f-my Shakespeare mozna tez zalac w srodku stalowy precik.

Jak to zlamie jakas ryba to bedzie to tylko Pletwal Blekitny... <_<
Gumo

#17 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 19 październik 2006 - 13:14

Cezarator,
Ja myśle o małym nisko profilowym multiplikatorze na okonie. szpulka musi byc lekka i płytka. Jak byś słyszał, ze ktoś zamierza wykonac krotką serie takiej maszynki to odezwij się.
:mellow: :mellow: :mellow:


Pamiętaj jednak o tym, że ręcznie robiony kołowrotek jest kilkakrotnie droższy od wyprodukowanego maszynowo.
Taka niskonakładowa produkcja wymuszała by bardzo dużą cenę.
Przy ręcznym wytoczeniu i wyfrezowaniu części to taki kręcioł musiał by kosztować kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.



#18 OFFLINE   Strołberi

Strołberi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 19 październik 2006 - 14:00

wiem ze sa prety z wlokna szklanego-tylko jest problem jak taki pret doprowadzic do sanu w ktorym bedzie przypominal przyszla wedke

#19 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 19 październik 2006 - 14:04

tez mialem kiedys taki pomysl by zrobic szklaka z takiego preta ale jednak to sie okazalo niemozliwe poniewaz w moim miescie znalazlem prety o dlugosci 1 m max wiec chyba tylko podlodowke moglbym zrobic z takiej dlugosci

#20 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 listopad 2006 - 06:13

Co do Seekera to gorąco polecam, łowię na tych blanka już trochę czasu i stwierdzam że są wręcz fenomenalne, poprawianie ich konstrukcji mija się według mnie z sensem, a jeżeli ktoś będzie miał ochotę wyprodukować własna wędkę to życzę powodzenia i determinacji :lol:
Polecam nowoczesne szklaki ,ja się przekonałem choć przyznaję że nie zawsze ich używam, ale pstrągów i troci sobie nie wyobrażam bez Seekera :lol:





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych