Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Microjig sprzęt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 26 listopad 2016 - 08:38

Ten kij to było jakieś shimano z wklejka☺

#22 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 26 listopad 2016 - 09:02

Nextino może sciągnąć Mefisto... ale ja także mam na sprzedaż ;)



#23 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 listopad 2016 - 19:51

ja mam pod takie łowy pezon & michel redoutable sting 180 ul 0,5-3,5g  może krótki ale da się posłać jiga na zadowalające odległości


  • Chub Hunter lubi to

#24 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 22:10

Major Craft bedzie miał w swojej ofercie takie patyki, wszystko zalezy od budżetu. Maja modele 5lb, które podołają gramaturze 0.8-1g, przy w miarę dogodnych warunkach pogodowych i cienkiej lince.

Wg mnie jednak do takich mikrolowow trzeba by szukac jakiegos bardziej miękkiego kija, który bedzie lepiej katapultował taki przynety. Pojawiał sie na giełdzie bardzo ładny Tailwalk, bodajże 3, czy 4lb. To byłaby fajna konstrukcja.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 26 listopad 2016 - 22:10

  • xyzzvpc i pomidor babinicz lubią to

#25 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 27 listopad 2016 - 02:43

Tak jak Kuba pisze, do zabawy z microjigiem celowałbym w wolniejszy kijek. Od czasu do czasu bawię sie mikrojigami, mikroczeburaszkami a nawet i mormyszkami najlepiej sprawdzają mi się delikatne wędki TroutArea SUL/XUL szybkością nie grzeszą ale tutaj to akurat zaleta. Łatwiej posłać na większą odległość przynętę.

 

A najważniejszą zaletą jest dla mnie łatwość animacji jiga takim kluskiem, stukam rytmicznie w blank palcem a szczytóweczka buja się jak kiwok w bałałajce. Takiej amplitudy nie da się osiągnąć szybką wklejką czy tubularem podbijając nadgarstkiem.

 

Mam na myśli łowienie z nastawieniem na białoryb, płocie, krąpie, leszcze, wzdręgi. Okonie lubię łowić na ciut wieksze przynęty najczęściej kajtek 2cale innymi wędkami jak na razie rządzi Graphiteleader Finezza '15 na spółkę z Yamagami BlueCurrent:)


Użytkownik gajosik edytował ten post 27 listopad 2016 - 02:47

  • MarcinZ lubi to

#26 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 09:28

Major Craft bedzie miał w swojej ofercie takie patyki, wszystko zalezy od budżetu. Maja modele 5lb, które podołają gramaturze 0.8-1g, przy w miarę dogodnych warunkach pogodowych i cienkiej lince.
Wg mnie jednak do takich mikrolowow trzeba by szukac jakiegos bardziej miękkiego kija, który bedzie lepiej katapultował taki przynety. Pojawiał sie na giełdzie bardzo ładny Tailwalk, bodajże 3, czy 4lb. To byłaby fajna konstrukcja.

Jeszcze jest chyba http://jerkbait.pl/t...ul/?hl=tailwalk

#27 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2016 - 14:55

Skontaktowałem się z autorem filmu. Wędka to Shimano diaflash ULS 2,37m do 8gr. Jest to wklejka.

#28 OFFLINE   Mawer

Mawer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • Imię:Mario

Napisano 28 listopad 2016 - 16:41

Myślę żę SG parabellum 0-5 gr da radę :D
Podrawiam 



#29 OFFLINE   Brunet

Brunet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 grudzień 2016 - 18:58

A najważniejszą zaletą jest dla mnie łatwość animacji jiga takim kluskiem, stukam rytmicznie w blank palcem a szczytóweczka buja się jak kiwok w bałałajce. Takiej amplitudy nie da się osiągnąć szybką wklejką czy tubularem podbijając nadgarstkiem.

 

Mam na myśli łowienie z nastawieniem na białoryb, płocie, krąpie, leszcze, wzdręgi. 

 

Ciągle szukam czegoś do łowienia białorybu na mikrojigi. Jaki blank masz na myśli  :)


  • Bolo90 lubi to

#30 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 01 grudzień 2016 - 20:13

Dużo zależy od indywidualnych preferencji, często gdy ja jestem zachwycony blankiem czy wędką to koledzy zerkają na mnie jak na wariata :D

 

Jeżeli chodzi same blanki do microjiga czy łowienia na mormyszkę plus narzynki lub sztuczna ochotka najciekawszy jaki miałem to Matagi SuperTrout TR60, z fabrycznych dobrze spisywał się kluskowaty MajorCraft Finetail FTA602SUL do mormyszki był bardzo fajny, coś mnie podkusiło sprzedałem i teraz żałuje.

 

Brat używa SG Parabellum 5g, daje radę, z budżetowych bardzo ciekawa propozycja.

 

Trzeba niestety przerzucić trochę wędek żeby coś pod siebie znaleźć, Finetail FTA602SUL mi bardzo leżał, ale większość miała raczej nieciekawe miny jak wzięło kijek do ręki :) Jak ktoś lubi wolniejsze kijki Trapara, Nextino to również ciekawe propozycje.



#31 OFFLINE   Brunet

Brunet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 grudzień 2016 - 04:23

 

Trzeba niestety przerzucić trochę wędek żeby coś pod siebie znaleźć, Finetail FTA602SUL mi bardzo leżał, ale większość miała raczej nieciekawe miny jak wzięło kijek do ręki :) Jak ktoś lubi wolniejsze kijki Trapara, Nextino to również ciekawe propozycje.

 

Traparę mam i jak dla mnie właśnie trochę za wolna.



#32 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 grudzień 2016 - 07:48

Trapara ma akcję żółwia, Mi to bardzo przeszkadza ,lecz są tacy którym wręcz przeciwnie.Po rzucie tak długo gaśnie ,co sprawia wrażenie liścia na wietrze.Miałem i sprzedałem ,następny kijek to będzie matagi.Myślę że się nie zawiodę.

#33 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 09:06

To wybierz Major Craft Firstcast. Z pełna odpowiedzialnością powiem, ze blank lepszy niz Matagi Big Pond. Szybszy, z płynniejszy ugieciem, gaśnie momentalnie po rzucie. I cały kij MC jest tańszy, niz blank Matagi ;)
  • xyzzvpc lubi to

#34 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 02 grudzień 2016 - 09:09

Matagi TR60 powinno Wam pasować, jest dużo szybszy niż Trapara, ładnie głęboko się gnie i śmigają z niego nawet mormyszki 0,3g na te kilka metrów (nie mylić z kilkunastoma :D jak będzie przypływ grosza chyba ukręcę sobie go poraz drugi.

 

Kuba który model miałeś?


Użytkownik gajosik edytował ten post 02 grudzień 2016 - 09:12


#35 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:41

Kuba który model miałeś?

FCS-T732L

FCS-S732UL

FCS-T682AJI


  • xyzzvpc lubi to

#36 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 11:07

Obecnie zostawiłem sobie wersję FCS-T682AJI i w zimie najprawdopodobniej ją przezbroję na Torzite. Jest to idealna opcja pod łowy z opadu, podbicia itp. Patyk u mnie tylko do łowienia okoni gumkami 2-3" na główkach/czeburaszkach 3-5g

 

Drugim patykiem, jaki mam ze stajni MC jest N-One NSL-T762L. Też rewelacyjna, delikatniejsza konstrukcja, którą śmiało można łowić również na jigi (nimfy), małe woblerki czy obrotóweczki.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 02 grudzień 2016 - 11:07


#37 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 grudzień 2016 - 11:12

N-One NSL-T762L ogarnie mikro jigi od 0,5gr i daleko tym rzuci.I czy wystarczy mocy na rybki pod 50 cm.No i jaką ma akcję oby nie makaronu.

#38 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 02 grudzień 2016 - 11:32

Rozszyfrujcie skrót AJI ...



#39 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 11:33

W porównaniu do Matagi Big Pond, którego miałem wcześniej (na Torzite) MC N-One jest szybszy i ma płynniejsze ugięcie. Zdecydowanie szybciej gaśnie po rzucie czy wymachach (tu trochę widać)

 


Użytkownik Żbiku edytował ten post 02 grudzień 2016 - 11:34

  • Negra, cristovo i Chub Hunter lubią to

#40 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 11:34

Rozszyfrujcie skrót AJI ...

http://jerkbait.pl/t...zyli-co-z-czym/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych