Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup programu Reefmaster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 marzec 2015 - 19:50

Witam
Trochę zejde z tematu . Ale czy ktoś z was szanownych kolegów wie jak wygląda sprawa z licencja na reefmaster . Dokładnie chodzi mi o to czy po zakupie licencji program można zainstalować na dwoch komputerach ? Mam laptopa i stacjonarnego i chciał bym korzystać na duch komputerach?

#2 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 marzec 2015 - 21:18

Gdzieś na stronie Reefmastera jest nasmarowane, że licencja jest na dwa stanowiska.

#3 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 21 marzec 2015 - 23:06

dokładnie. jedna licencja, dwa stanowiska.



#4 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 marzec 2015 - 09:38

ok dziekuje za odpowiedz.

A jest tu kos kto posiada RM z wykupiona licencja? Chcial bym sie dowiedziec na jakiej zasadzie dziala ow licencja. czy jest to na zasadzie klucza sprzetowego ? , aktywacja programu wymaga połeczenia z internetem ?



#5 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 lipiec 2015 - 06:17

Dla zainteresowanych reef master .
Licencja jest na dwa stanowiska . Jednym kluczem aktywuje się dwa kompy. W razie potrzeby można jedna stanowisko zdeaktywowac i aktywować gdzie indziej. Program pracuje na dwóch komputerach niezależnie. Także możliwe ściepa we dwie osoby i każdy ma oryginalny pr. ogolnie Program pierwsza klasa.jak dla mnie Bardziej przyjazny od dr Deep.

#6 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 lipiec 2015 - 07:46

Siarq a co jak nam padnie komputer? Wykupując licencje po wyjściu nowej wersji dostajesz upgrade za free czy musisz pracować na tym co masz?

Pozdrawiam
M

#7 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 lipiec 2015 - 09:22

Upgrade jest za free na bieżąco dostajesz . Kolejna odsłona coś Mat pisałem że może będzie jakaś dopłata ale tj  sprawa przyszłości.  Zależy co dodadzą i czy komuś się to przyda czy pozostanie przy wersji która. Posiada. Jeżeli pani ci komp totalnie piszesz do na forum reefmaster do Mata i zdalnie Ci deaktwuja licencje. Polega to na tym  . Ze po wykupieniu licencji masz jak by 2 sloty na ich serwerach gdzie ów licencje się aktywuja. Po deaktywacji licencji miejsce w slocie się zwalnia i można ją ponownie aktywować. Także rozwiązanie jest naprawdę mega . Bo nie jest na stałe przypisane do kompa ( tak jak klucze sprzętowe ). Poza tym wsparcie w razie problemów ze strony twórcy pr jest też git. Masz problem piszesz i zazwyczaj w 24h się sprawa rozwiązuje.  Jedyny warunek ze po angielsku trza klepac. Jednak można z translator cisną w razie potrzeby



#8 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 listopad 2015 - 15:46

Gdzie najtaniej można nabyć wyżej wymieniony program .
Nazbierałem sporo logów i nadchodzi zima czyli czasu będzie sporo.

#9 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 listopad 2015 - 16:59

Wszędzie podobna cena. Na stronie producenta możesz kupić za pomocą karty itp. Dodatkowy plus to klucz otrzymujesz po kilku, kilkunastu minutach.

#10 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 listopad 2015 - 18:57

Sprawdzałem na stronie ok. 620 zł

#11 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 listopad 2015 - 19:01

Pewnie wybrałeś tylko podstawowy program, bez modułu dodatkowego.

#12 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 listopad 2015 - 19:09

Wybrałem Reff master pro. Jest jeszcze jakaś inna wersja.

#13 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 listopad 2015 - 19:28

Kupiłeś najwyższą wersję, ale są jeszcze do niej moduły dodatkowe. Wersja full to nie jest odpowiednik demo, gdzie są już wszystkie moduły. Do fulla możesz w późniejszym czasie dokupić moduły. Wersji obkrojonych nie możesz upgradetować do wyższych. Kup podstawę i zobacz, czy Ci starczy.
Taki chwit martetingowy.
Jeśli chodzi o wsparcie producenta, to pełen full wypas. Masz również forum Reefmaster, gdzie użytkownicy wymieniają się poglądami, i na które zagląda autor (programista) programu.

#14 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 listopad 2015 - 19:51

Na stronie producenta jest film krok po kroku jak stworzyć mapę czy wersja pro to ta sama wersja co na filmie czy z dodatkowymi modułami . Jeśli ta z filmu jest pro to mi wystarczy.

#15 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 listopad 2015 - 20:21

Przejdź na stronę Reefmaster, skopiuj link do Google translator i będzie wszystko wiadomo.
Moduły dodatkowe to: sidescan mozaika, struktura dna, objętość i obszar.

#16 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 listopad 2015 - 20:59

To ile kosztuje goły program + dodatki , jestem bardzo ciekawy ile trzeba wydać bo myślałem że za tę kasę dostanę kompletny program 



#17 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 07 listopad 2015 - 10:59

To ile kosztuje goły program + dodatki , jestem bardzo ciekawy ile trzeba wydać bo myślałem że za tę kasę dostanę kompletny program 

 

Mapy batymetryczne zrobisz bez dodatkowych modułów więc mogą ci one w ogóle nie być potrzebne. 

Co cie obchodzi np. ile m3 wody mieści się w jeziorze?

Po co ci sidescan jesli nie masz bocznego sonaru?

Twardość dna działa "tak sobie" i dla mnie taka informacja jest bezużyteczna, poza tym ciężko to pogodzić na jednej mapie z batymetrią, niekorzystnie to wpływa na czytelność mapy.

Na mojej wodzie pokazuje, że twardo jest tylko na skarpach, a tyle to każde dziecko wie bez reefmastera.

 

Generalnie Reffmaster Pro to dobry program i wystarczający, moduły dodatkowe dla większości osób są zbędne.



#18 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 listopad 2015 - 15:50

Side Imaging też w zasadzie na rzeki/zalewy ze starym korytem rzek. W zwykłych jeziorach wieje nudą na SI. Póki co nie widzę sensu bawić się w nakładanie mozajek.



#19 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 07 listopad 2015 - 21:16

Mam boczny sonar.

 

Mapy batymetryczne zrobisz bez dodatkowych modułów więc mogą ci one w ogóle nie być potrzebne. 

Co cie obchodzi np. ile m3 wody mieści się w jeziorze?

Po co ci sidescan jesli nie masz bocznego sonaru?

Twardość dna działa "tak sobie" i dla mnie taka informacja jest bezużyteczna, poza tym ciężko to pogodzić na jednej mapie z batymetrią, niekorzystnie to wpływa na czytelność mapy.

Na mojej wodzie pokazuje, że twardo jest tylko na skarpach, a tyle to każde dziecko wie bez reefmastera.

 

Generalnie Reffmaster Pro to dobry program i wystarczający, moduły dodatkowe dla większości osób są zbędne.

 

O taką odpowiedź mi chodziło :)


  • JaK666 lubi to

#20 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 listopad 2015 - 21:25

Z mozajkami jest zabawy Panowie. Aby mozajka wyglada naprawde fajnie, to musza byc dobrze zebrane dane. Zadnych zakretow , ostrych skretow itp. Plywac trza na jednym zakresie hz i bocznego pokrycia w liniach prostych...w przeciwnym wypadku mapa bedzie slaba. Z twardoscia dna , to wpierw trzeba w znanym miejscu przesondowac , obstukac i dopiero wyciagac wnioski w rm. Ogólnie modol twardosci to taka ciekawostka dla mnie , posiadam jednak malo kozystam z tego. W mozajce troche sie bawilem , jednak mam zle zebrane dane i w przyszlym sezonie dopiero postaram sie zrobic mape taka jaka chce. Wersja Pro bez dodatkow w zupelnosci wystarcza na poczatek. Moduly zawsze mozna dokupic






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych