Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup programu Reefmaster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 13 marzec 2017 - 16:49

14 dni Trial'a, a później się zobaczy. Cały czas próbuję go "oswoić" i wychodzi na to, że dupa ze mnie nie "treser" ;-)



#42 OFFLINE   Octopu153

Octopu153

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2018 - 11:56

Witam. Jak u Was z obróbką mozaiki z sonaru bocznego? Bo mi nakłada się jedno na drugie i właściwie wychodzi nic. Nie mówiąc już o pasach nie skanowanego odcinka pod samą łodzią. Zakładam, ze coś złe robię. Pewnie można to ręcznie jakoś ogarnąć ale myślałem, ze program to sam zrobi. Czy Wam ten sidescan mozaic wychodzi?

#43 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 październik 2018 - 13:00

Q: z jaki sonarem pływasz?

Ja mozajkuję od niedawna, ale staram się przygotować do tego już w domu:

Załączony plik  Clipboard01.jpg   98,14 KB   12 Ilość pobrań

 

Na posiadaną mapę nakładam w RM siatkę o rozstawie adekwatnym do mocy ducera, pływam równolegle- ale nie zawsze tak idzie

Najlepsze odczyty są z tras w poprzek jeziora, wzdłużnie można, owszem - dodać później następną naklejkę do posiadanej już mapy.

Pływając w poprzek jeziora zapobiegasz szerokiemu stykowi obu stron bocznego, bo trudno wymagać od echa by zrobiło prosty obraz z obu stron przetwornika, gdzie zmiana głębokości zacieni ci jedną ze stron, albo przepali- jak się wypłyca.

Zakręty to zgroza, należy ich unikać- nawet z SS3D, który ma heading czyli kompas dla wzmocnienia dokładności obrazowania- rozmywa się detalizacja na bocznym. Dlatego trzeba pływać od początku do końca, ew. na początku zrobić rundę wzdłuż brzegu

 RM ma mozliwość ścinania brzegów SI tak od zewnatrz i od wewnątrz. Możesz dzielić trasę na krótsze kawałki i każdy z osobna edytować, zapisywać, importować .

Ustawienia obrazu, palety są bardzo ważne- to trzeba zrobić wedle siebie, jak wejdziesz na forum RM, znajdziesz tam paletę kolorów w odcieniach turkusu, która jest bardzo podobna do kolorystyki Lowrance po update wiosennym.

 

Ja trochę opadłem z emocjami mozajkowymi, bo łowię na naturalnych jeziorach,a tam rzadko coś się dzieje na dnie. Postanowiłem robić tylko wycinkami- gdzie mam mapę zrobioną wcześniej i są kontakty z rybą

Załączony plik  Clipboard01a.jpg   90,83 KB   14 Ilość pobrań

 

ten sam fragment wody, widoczny jest garb na dole jak i górka podwodna

Powodzenia.



#44 OFFLINE   Octopu153

Octopu153

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2018 - 17:42

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz Maciej. Pływam z Elitką 9 Ti i Totalscanem. Po zobaczeniu mozaiki promującej RM oczy mi się zaświeciły. Nieomal jakby ktoś wypompował wodę z jeziora. Zrobiłem wiec kilka kursów co kilka, kilkanaście metrów na ulubionej miejscówkę i zapisałem logi. Efekt jak możesz się domyślać mierny. Zastanawiałem się czy może coś źle robię ale jak widać rejestrowane dane musza być idealnie nałożone bo program pozwala tylko na małe poprawki. Myślałem, ze RM sam zbierze ostry obraz ze wszystkich naplynięc i połączy w jedną mapę. Niestety jednak sprowadziles mnie na ziemie. Mam wersje testową i zastanawiam się czy zainwestować w pełną. Dziś powalczę jeszcze z mapami twardości dna i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie jestem raczej na nie. Zwłaszcza, ze pływam na dużym i znanym jeziorze gdzie samą batymetrie i to dosyć dokładną mam już z Genesis.

#45 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 październik 2018 - 18:40

Dolne zdjęcie jest słabej rodzielczosci- w programie jest lepiej, tutaj wycinałem dane wrażliwe  w zrzucie z ekranu, zwiększyłem rozmiar pliku, i stąd prawdziwa mozajka.

Poza tym RM nie jest najlepszym softem do mozajek-ale jest najwygodniejszy.

Mam też SonarTRX, i tam akceleracja graficzna oddaje lepiej szczegóły na dnie.

Niestety, nie możesz oczekiwać od programu, że porobi za ciebie korekcje, szerokości tras, zakręty.Tego nie oferują softy do zastosowań profesjonalnych,a w pieniadzach nie realnych w naszych warunkach - SonarWiz i jemu podobne.

 

Wiesz, jeżeli masz np sztuczny zbiornik- z atrakcjami na dnie, to moim zdaniem mapa mozajki jest absolutnym musthave, bo płyniesz do określonego miejsca na dnie, nie potrzebujesz waypointów i przeglądania w domu logów- jak już bedziesz miał taką nakładkę na mapę . po prostu uruchamiasz nakładkę i jesteś w stanie dowolnie zmienić strategię łowienia. Poza tym boczny to najszybszy sposób rozpoznania wody.

Zbieraj dane, to zawsze lepiej mieć niż nie mieć.

 

 

p.s. Gnojno warto byłoby zrobić, taka mapa w smartfonie to miód na lód. ;)



#46 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 22 październik 2018 - 19:58

Maciek jaka apke polecasz na przeniesienie mapki wyplutej z RM na smartfona?Moze cos bym sie pobawil w koncu w to bo od dawno juz chodzi mi to po glowie ze cos takiego byloby super na lodzie.



#47 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 październik 2018 - 20:01

używam Locus Maps, ponoć lepszy jest Orux, ale mi jakoś nie po drodze z nim.



#48 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 październik 2018 - 20:57

galileo



#49 OFFLINE   Octopu153

Octopu153

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2018 - 21:07

Pobawiłem się trochę opcją twardości dna. Fajna funkcja. Zauważyłem ewidentną zależność między twardością a braniami w danych miejscach. Ameryki nie odkryłem ale ta funkcja faktycznie może zaoszczędzić czas. I teraz pytanie. Czy kupowaliście ten program z kimś na spółkę? Licencja obejmuje dwa komputery. Czy są to zupełnie niezależne licencje? Program z dodatkami to koszt około 1200zl. Na dwie osoby byłoby do przyjęcia ;)

#50 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 październik 2018 - 21:22

1 klucz obsluguje dwa komputery. Jeśli masz ziomka , to śmiało. Ja tak kupowałem. Z kolegą na spółkę

#51 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 październik 2018 - 21:26

Pobawiłem się trochę opcją twardości dna. Fajna funkcja. Zauważyłem ewidentną zależność między twardością a braniami w danych miejscach. Ameryki nie odkryłem ale ta funkcja faktycznie może zaoszczędzić czas. I teraz pytanie. Czy kupowaliście ten program z kimś na spółkę? Licencja obejmuje dwa komputery. Czy są to zupełnie niezależne licencje? Program z dodatkami to koszt około 1200zl. Na dwie osoby byłoby do przyjęcia ;)

A gdzie żeś tak tanio to wyczail? Ja widziałem w podobnych $ w niemcowni. u nas bliżej 1,5kpln bywało



#52 OFFLINE   Octopu153

Octopu153

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2018 - 05:19

199 $ za program plus 49 za mozaikę i 49 za twardość dna to daje 297 $ czyli w przybliżeniu 1098 zł po kursie 3,7. Oficjalna oferta ze strony RM 😉

#53 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2018 - 05:26

Nie wiem, czy można bezpośredno u nich kupować, czy czasem nie przekierowuje na naszą dystrybucję. Wtedy jest sporo drożej.



#54 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2018 - 05:28

1 klucz obsluguje dwa komputery. Jeśli masz ziomka , to śmiało. Ja tak kupowałem. Z kolegą na spółkę

Adam, to nie tak- kompów możesz mieć i 5 do klucza, ale tylko jeden z nich będzie mogł pracować na aktywnym kodzie licencyjnym, ale w pakiecie jest licencja na 2 stanowiska= wychodzi na to jak piszesz.. Wiem, bo ćwiczę  w ten sposób.....


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 październik 2018 - 05:29


#55 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 październik 2018 - 06:04

Aktywne mogą być dwie. Jeśli są odpalone. To aby na innym kompie uruchomić rm to na którymś musisz zdeaktywowac licencje

#56 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2018 - 06:11

Ja za cienki jestem w te klocki, mogę  się mylić.



#57 OFFLINE   Octopu153

Octopu153

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2018 - 08:23

A tak zupełnie czysto teoretycznie. Czy osoba od drugiej połowy licencji musi być ziomkiem? Czy jest opcja żeby ktoś odciął dostęp do licencji np wprowadzając na nią inny komputer?

#58 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 październik 2018 - 14:01

kupisz pr dostaniesz klucz , ktory moze byc aktywowany na 2 komputerach. wiec jesli ty Kupisz i pierwszy raz aktywujesz na 1 , to drugi "slot" zostaje wolny na 2 komputer. sprzedasz klucz dalej i koles moze napisac do mata o restart licenji , i w ten czas ty mozesz stracic dostep. Ale jesli Bedziesz mial dowod zakupu to zas napiszesz do mata o restart i udokumnetujesz to paragonem itp... ogolnie chodzi o wzajemne zaufanie. Aktywacja pr jest oparta na kluczu sprzetowym. czyli licencja uruchomina pozyskuje dane twojego komputera i tylko z nim wspolgra. cos podobnego ajk kodowane karty z mapami navionic itp. dane skopiujesz , ale uzytczene sa tylko z karta do ktorej zostaly przypisane



#59 OFFLINE   Octopu153

Octopu153

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2018 - 14:43

Czyli rak jak przypuszczałem. Lepiej kupować z ziomkiem 😉

#60 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 23 październik 2018 - 14:56

Niekoniecznie. Jeżeli ty masz "paragon" to decydujesz. Jak nieziomek rejestruje dwie kiedy są wolne to prosisz dostawcę o reset klucza s/n. Tu nie ma klucza sprzętowego.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych