Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dyskusja o propozycji konieczności filmowania wypuszczania okazów.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
100 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 listopad 2016 - 16:53

Proponuję inne podejście do sprawy,na portalu wpisujemy w regulaminie ,że można wstawiać tylko zdjęcia złapanej ryby razem z filmikiem,na którym widać jak okaz wraca do wody.Do szanownego admina Remka @remek  i kolegi moderatora Piotra @milupa myślę ,że warto rozważyć taki pomysł,powiem nawet więcej,ten punkt regulaminu można rozszerzyć o comiesięczny konkurs,w którym forumowicze głosują i wybierają najlepszą propozycję,zwycięzca otrzyma nagrody rzeczowe,jeśli będzie problem z nagrodami,ponieważ sam robię wahadłówki i obrotówki,jestem w stanie co miesiąc wyasygnować komplet błystek.Myślę,że koledzy i koleżanki twórcy też by się może dołączyli,ja w każdym razie zgłaszam chęć takiej promocji C&R i możecie mnie trzymać za słowo.



#2 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 listopad 2016 - 17:06

Całkowite veto. C&R polega również na jak najszybszym wypuszczaniu ryb do wody. Włączanie kamery, ustawianie jej, nocne zdjęcia niskiej jakości, nieudane ujęcia - zaprzeczamy idei C&R i radykalnie zmniejszamy ilość zdjęć zamieszczanych na portalu. Nie widzę tego jako zmiany regulaminowej, a jedynie jako miły dodatek, jeśli ktoś miał przypadkiem włączoną kamerkę, lub np. filmował zaprzyjaźniony wędkarz - operator kamery. Dodatek TAK, wymóg regulaminowy NIE.



#3 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 listopad 2016 - 17:17

Rozumiem,że los ryby po zrobieniu zdjęcia jest mało istotny,no to temat upadł jak tylko się narodził,szkoda.



#4 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 29 listopad 2016 - 17:48

Nic tu "rozkazy" regulaminowe nie pomogą. Niech już będzie jak jest - że wstawiamy zdjęcia ryb wypuszczonych.

Jak ktoś będzie chciał cwaniakować to i tak znajdzie sposób na "zbieranie lajków" i późniejsze wyfiletowanie okazu.

Ale jak widać - przypadek może sprawić, że sprawa się rypnie, a "łowca" popadnie w infamię..

 

Ja z premedytacją nie biorę aparatu nad wodę. a tym bardziej statywu i innego oprzyrządowania, łowię zawsze sam i szkoda byłoby mi czasu na męczenie ryby.

Czasem się zdarzy, że telefonem po partyzancku usiłuję sfilmować wypuszczanie, ale trudno to nazwać "filmem"

(wstawione tylko poglądowo)

https://www.youtube....h?v=o5sykJuw9DU



#5 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 listopad 2016 - 18:02

Wolę taki partyzancki filmik,niż samo zdjęcie cwaniaka,który później filetuje.To nie "rozkazy regulaminowe" tylko próba wykluczenia osób,które nie stosują się do założeń C&R i myślą ,że mogą tak robić cały czas.



#6 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 29 listopad 2016 - 18:09

Wolę taki partyzancki filmik,niż samo zdjęcie cwaniaka,który później filetuje.To nie "rozkazy regulaminowe" tylko próba wykluczenia osób,które nie stosują się do założeń C&R i myślą ,że mogą tak robić cały czas.

To wszystko siedzi w psychice ludzkiej. 

Jak będzie chciał się popisać tutaj to uwiąże rybę solidnie, wypuści, zbierze gromkie brawa a tej ryby i tak już nie ma. 

Nie tędy droga. 

 

Chyba, że każdy, kto wstawia fotki musi posiadać na czole jakieś gopro i wstawić może tylko wtedy, kiedy podparte to będzie filmem z całego holu ;) , tylko kto kupi wszystkim jakieś kamerki :D

 

Co byśmy nie kombinowali - nie upilnujesz. Wyjście jest takie, że albo cieszymy oko czasem trupami, albo nie cieszymy się niczym, tylko suche opisy. Wtedy to dopiero fantazja zadziała. 


Użytkownik tymon edytował ten post 29 listopad 2016 - 18:09

  • popper lubi to

#7 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 29 listopad 2016 - 18:33

Filmik to już przesada. Zdjęcie jest szybsze. Poza tym zwykle przy filmach kręci się zbyt dużo szczegółów z miejscówki. Przynajmniej ja tak mam i potem muszę je zostawić w prywatnej kolekcji.


  • jerzy6, Qcyk i David77 lubią to

#8 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 29 listopad 2016 - 18:43

Tak czy siak i tak wszystko sprowadza się do sumienia samego łowiącego. Jak nie przeszkadza mu zabicie ryby i robi to regulaminowo - trudno. Ma prawo. Niestety.

Ale niech przynajmniej nie epatuje tym tutaj, na forum, które ma ustalone określone zasady.


  • jerzy6 i eRKa lubią to

#9 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 listopad 2016 - 19:10

Tak czy siak i tak wszystko sprowadza się do sumienia samego łowiącego. Jak nie przeszkadza mu zabicie ryby i robi to regulaminowo - trudno. Ma prawo. Niestety.

Ale niech przynajmniej nie epatuje tym tutaj, na forum, które ma ustalone określone zasady.

no właśnie,o tym tutaj tak naprawdę mówimy.



#10 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 listopad 2016 - 19:12

Trzeba wyłączyć wątek na kilka dni z powiadomień...

#11 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 29 listopad 2016 - 19:15

Chyba nie chodzi w tym wszystkim o tym, żeby jeden udowadniał wszystkim, że na 100% wypuścił złowioną rybe.

Jeszcze troche i zrobi się tu watek śledczo-prześladowczy i więcej bedzie dyskusji na tematy nie o rybach, a będą prowadzone śledztwa.

 

Jeżeli ktoś bedzie chciał zabrać rybe, to i tak to zrobi i nie pomogą tu żądne filmiki czy inne sprostowania.

 

Nie ma co komplikować sobie tutaj życia.



#12 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 listopad 2016 - 19:19

Ja po prostu przestaję go w ogóle obserwować,bo to mija się z celem,to jest walka z wiatrakami,nie chcę dawać się nabierać na zdjęcia C&R,pozdrawiam tych co mają zasady.



#13 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 29 listopad 2016 - 19:24

Ja po prostu przestaję go w ogóle obserwować,bo to mija się z celem,to jest walka z wiatrakami,nie chcę dawać się nabierać na zdjęcia C&R,pozdrawiam tych co mają zasady.

Napiszę więcej, część osób również zaprzestała wstawiania tu zdjęć między innymi z tego powodu. A ryby się łowi i to piękne :)



#14 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 29 listopad 2016 - 19:35

Ciekawe czy za 10, 20 lat problemy będą wciąż te same?A może problemy się skończą,bo nie będzie już co fotografować.W każdym bądź razie zdjęć dużych polskich ryb z roku na rok będzie pewnie ubywać.A już ryb w paski w szczególności...Bo jakoś nie widzę ,żeby liczba speców od białka przez te 11 lat "misji edukacyjnej" jerkbait.pl znacząco spadła.Nie chodzi o to,żeby nagle wszyscy użytkownicy stali się świeci...Wystarczy jak zaczną myśleć bardziej niż przeciętny gumofilec z żywcówką.


Użytkownik maicke82 edytował ten post 29 listopad 2016 - 20:04

  • esox1972 lubi to

#15 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 29 listopad 2016 - 20:37

Kolego Esox. Nie wyobrażam sobie robienia filmiku z wypuszczania każdej  ładnej ryby. Nie będę gawiedzi udowadniał pewnych rzeczy. Nawet nie ma czym tego filmiku robić, bo nie posiadam smartfona. Znam Daniela, i na pewno nie o to Mu chodzi. Każdy ma swoje sumienie i wędkuje zgodnie ze swoim sumieniem.Swoją własnoręcznie złowioną rybę zjadłem ostatnio 9 lat temu. Tak, to był sandacz, złowiony przeze mnie po raz pierwszy w życiu. Zjadłem go, bo nigdy wcześniej nie jadłem sandacza. Jestem automatem na rybach. Co to znaczy? Wypuszczam wszystko, co złowię. Jest mi z tym dobrze. A łowię w zasadzie tylko same drapieżniki. Ale podoba mi się Twój zapał w tej kwestii. Propaguj go wszędzie i wszystkim, gdzie tylko możesz. Bez urazy. Jestem 50-letnim gościem i nikomu niczego nie muszę udowadniać. To chyba tyle w temacie :D



#16 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 listopad 2016 - 22:49

Wydzieliłem dyskusję z wątku "Sandacze 2016". Nie chcę nikomu kneblować ust, ale apeluję o rozwagę w formułowaniu opinii. Jeśli wątek będzie merytoryczny, zostanie przeniesiony w odpowiedniejsze miejsce. W innym wypadku czeka go bardzo krótki żywot.


  • bartsiedlce lubi to

#17 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 30 listopad 2016 - 00:45

Rzeczywiście technicznie jest to trudne do wykonania? Chyba każdy aparat ma funkcję nagrywania nawet nie długich filmików, i jak się chwalić fotą to może filmem też...

Ostatnio wiele takich dyskusji na Jerku, " ten wypuścił,a ten zeżarł , a ten wypuścił ale jednego,a dwa w beret, a ty złowiłeś i chyba zabrałeś,bo nie widziałem jak wypuszczałeś..." - może takie filmiki rozwiewały by wszystkie WĄTPLIWOŚCI.



#18 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2016 - 07:16

Całkowite veto. C&R polega również na jak najszybszym wypuszczaniu ryb do wody. Włączanie kamery, ustawianie jej, nocne zdjęcia niskiej jakości, nieudane ujęcia - zaprzeczamy idei C&R i radykalnie zmniejszamy ilość zdjęć zamieszczanych na portalu.

Technologia poszła do przodu, kamerki sportowe są małe, posiadają stosowne uchwyty i włączamy je jednym kliknięciem. Cenowo za nową od 250 zł w po kilka tysięcy. :-)
Jestem za filmami.

#19 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 listopad 2016 - 07:17

Niebezpieczny - to jest mechanizm takiego myślenia... Dziś filmik z wypuszczania "jutro" dwóch świadków, a "po jutrze" obecność moderatora z forum? :wacko:

Jakoś trudno mi znaleźć w tej i podobnych propozycjach ducha szlachetności, albo rozdrabniając: koleżeńskości, zaufania...

Za to widzę (być może tylko przez pryzmat tego co czytam w polskiej prasie) ducha kolejnej komisji śledczej, ciągłego udowadniania że nie jest się wielbłądem i pewnego skrzywienia psychicznego które napędza wielu moich rodaków....

Jeśli jest w zamyśle forum choćby jakaś część z myślenia bardziej szlachetnego to jednak się nie pomyliłem, że tu zostałem :) jeśli jednak co do koncepcji forum ewoluuje w drugim nakreślonym kierunku to bardzo uprzejmie proszę o zbanowanie mnie i wtrącenie do jerbaitowego piekła gdyż nie jestem wielbicielem C&R a jedynie tolerują ją jako protezę normalności, i donoszę uprzejmie na samego siebie iż gdy mam ochotę zjeść np: sandacza,- zabijam go i zjadam.

Mimo tego "grzechu śmiertelnego" nie zamieściłem na forum nigdy zdjęcia ryby której nie wypuściłem,- ale czy można takiemu (jak ja) wierzyć?

 

Ps

Przepraszam kolegów, że wziąłem jako przykład tego rozumowania samego siebie,- to oczywista pycha do której zresztą wielokrotnie się przyznawałem publicznie ale jakoś ciągle z trudem przychodzi mi szukanie źdźbła  w oku bliźniego bo ta belka która tkwi w moim, powoduje ze słabiej widzę ;)



#20 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2016 - 07:53

Ja natomiast jestem szczupłą seksowną blondynką z dużym biustem. Internet jest szlachetny i sama prawda w nim. Nie wyobrażam sobie że można kłamać kolegów w tak szlachetnej społeczności.
  • Krzysiu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych