Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe "Prawo wodne"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
588 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 08 luty 2018 - 19:31

Na maila nie odpisali , ale w rozmowie telefonicznej z nadzorem wodnym  Radom uzyskałem odpowiedź , że zgodnie z prawem wodnym zezwolenie jest potrzebne . Zezwolenie wydawane na okres od 4 do 20 lat ze wskazaniem w przypadku uprawiania sportu i rekreacji na lat 20. Przy składaniu wniosku należy opisać zbiorniki na jakie się chce uzyskać zezwolenie oraz  wskazać czego zezwolenie ma dotyczyć. To tak z grubsza....


  • SkiDivPL lubi to

#242 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 08 luty 2018 - 20:17

Art. 407.
1. Pozwolenie wodnoprawne wydaje się na wniosek.
 2. Do wniosku dołącza się:
    1) operat wodnoprawny z oznaczeniem daty jego wykonania, zwany dalej„operatem”, wraz z opisem prowadzenia zamierzonej działalności

niezawierającym określeń specjalistycznych.

Co powinien zawierać operat, mówią artykuły 408 i 409

To o czym napisał Piotrek "z grubsza" powinno się znaleźć właśnie w operacie. W zasadzie jedyną niewiadomą jest ilość zbiorników i ich położenie, o które można za jednym razem  wystąpić (wg mnie obszar zlewni - post 204).

Ps. Jeśli ktoś miałby chęć powalczenia z operatem - pomogę


Użytkownik S.O.D. edytował ten post 08 luty 2018 - 20:18


#243 OFFLINE   pietro

pietro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Witek

Napisano 08 luty 2018 - 20:23

Może ze zrozumieniem czytać nie umiem, ale skoro :

"Art. 398. 1. Za udzielenie zgód wodnoprawnych, o których mowa w art. 388 ust. 1 pkt 1–3, ponosi się opłatę." to czy aby opłaty nie powinien ponieść "udzielający" zgody ???

Jeśli to ja miałbym ponieść opłatę to chyba  tylko za otrzymanie ?



#244 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 09 luty 2018 - 01:51

Tak, jeszcze ci dopłacą za to, że chcesz sobie popływać.


  • S.O.D. lubi to

#245 OFFLINE   pietro

pietro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Witek

Napisano 09 luty 2018 - 13:45

Przecież wiem, że nie, ale powinni brać odpowiedzialność za słowa.



#246 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 17 luty 2018 - 10:41

Witam Panowie... O co chodzi z tym nowym prawem wodnym? Czy w tym sezonie wędkując na Wiśle muszę wykupić jakieś specjalne pozwolenie? Pozdrawiam

#247 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 luty 2018 - 12:36

Wisła jest drogą wodną, więc nie.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#248 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 17 luty 2018 - 17:35

Nie ma co się nakręcać bo nas wędkarzy z tego co się dowiedziałem i to prawie u źródła nas nie rusza.

#249 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 luty 2018 - 18:34

A to źródło to jakieś rozporządzenie, czy inne wytyczne na papierze. Bo w naszych realiach to co będzie dozwolone na jednym akwenie, przy tej samej interpretacji na innym będzie dokładnie zabronione.    



#250 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 17 luty 2018 - 19:35

Będzie tak - każdy wuj na swój struj . Ale naprawdę nie ma co się nakręcać . Gorzej było jak unia narzuciła  że ślimak to ryba i co się takiego stało.



#251 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 20 luty 2018 - 13:52

Dziękuję Psulek za konkretną odpowiedź :)

#252 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 22 luty 2018 - 13:21

  1. Nowe Prawo wodne zakazuje na przykład wjazdu pojazdów mechanicznych na dno zbiornika  - czy wjazd tylko  przyczepą do wody  traktowany jest również jako pojazd mechaniczny  ( przyczepa + pojazd, ale tylko koła przyczepy wjeżdżają do wody) ?,  czy dno zbiornika to także „slip” który wyłożony jest płytami itp. ?

 

Przyczepa jest również pojazdem, tylko że holowanym. Należy również podkreślić, że slipuje się jednostki pływające, a nie pojazdy.

 

  1. Nowe Prawo wodne mówi aby poruszać się poza drogami wodnymi z silnikami pow. 10 KW potrzebne będzie dodatkowe zezwolenie. Wykaz dróg wodnych znalazłem, pytanie dotyczy wszystkich innych zbiorników-rzek  nie będących drogami wodnymi – gdzie takie zezwolenie uzyskać, jakie są koszta uzyskania zezwolenia, na jaki okres będą wydawane zezwolenia,  czy wydawane zezwolenie będzie wydawane na jednostkę pływającą czy może na nazwisko czy to będzie jeszcze inna forma zezwolenia, czy zezwolenie będzie wydawane osobno na każdą wodę czy jedno ogólne?

 

Zgodnie z przepisem art. 389 pkt 2 ustawy Prawo wodne pozwolenie wodnoprawne jest konieczne na szczególne korzystanie z wód . Przepis art. 34 pkt 9 wskazuje, że uprawnianie na wodach sportu, turystyki lub rekreacji przy pomocy jednostek pływających wyposażonych w silnik spalinowy o mocy silnika powyżej 10 kW z wyłączeniem dróg wodnych jest takim szczególnym korzystaniem z wód. Wobec powyższego na wyżej wskazane sposób korzystania z wód niezbędne jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

 

Taką odp uzyskałem z RZGW W-wa - mało rzeczowa odp


Użytkownik womaly23 edytował ten post 22 luty 2018 - 13:23


#253 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 22 luty 2018 - 14:42

Przyczepa jest również pojazdem, tylko że holowanym. Należy również podkreślić, że slipuje się jednostki pływające, a nie pojazdy.

 

Przyczepa  jest pojazdem mechanicznym?

Za rok o tej samej porze, komentarze będą bardziej treściwe :)



#254 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 22 luty 2018 - 16:19

Wydawanie pozwolenia wodnoprawnego będzie trwało 2-3 tygodnie tak wiec w połowie marce powinno się złożyć wniosek tak żeby w kwietniu go otrzymać i od 1.05 szaleć na łowisku :-) ale czuje że tak nie będzie :-(



#255 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 luty 2018 - 17:22

A czy ktoś wie jakie będą ewentualne sankcje za brak takiego pozwolenia?



#256 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 22 luty 2018 - 17:26

A czy ktoś wie jakie będą ewentualne sankcje za brak takiego pozwolenia?

Mandat i won z wody..... :D



#257 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 22 luty 2018 - 17:38


Użytkownik S.O.D. edytował ten post 22 luty 2018 - 17:46


#258 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 22 luty 2018 - 17:43

Wydawanie pozwolenia wodnoprawnego będzie trwało 2-3 tygodnie tak wiec w połowie marce powinno się złożyć wniosek tak żeby w kwietniu go otrzymać i od 1.05 szaleć na łowisku :-) ale czuje że tak nie będzie :-(


Normalnie na wydanie decyzji (m.in. pozwolenia wodnoprawnego) urząd ma dwa miesiące... ale patrząc na paraliz w Polskich Wodach, niedobory kadrowe, często elenentarny brak wiedzy i kompetencji nowych pracowników to obstawiam że może to potrwać dłużej...
  • S.O.D. lubi to

#259 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 22 luty 2018 - 17:55

 

  1. Nowe Prawo wodne zakazuje na przykład wjazdu pojazdów mechanicznych na dno zbiornika  - czy wjazd tylko  przyczepą do wody  traktowany jest również jako pojazd mechaniczny  ( przyczepa + pojazd, ale tylko koła przyczepy wjeżdżają do wody) ?,  czy dno zbiornika to także „slip” który wyłożony jest płytami itp. ?

 

Przyczepa jest również pojazdem, tylko że holowanym. Należy również podkreślić, że slipuje się jednostki pływające, a nie pojazdy.

 

  1. Nowe Prawo wodne mówi aby poruszać się poza drogami wodnymi z silnikami pow. 10 KW potrzebne będzie dodatkowe zezwolenie. Wykaz dróg wodnych znalazłem, pytanie dotyczy wszystkich innych zbiorników-rzek  nie będących drogami wodnymi – gdzie takie zezwolenie uzyskać, jakie są koszta uzyskania zezwolenia, na jaki okres będą wydawane zezwolenia,  czy wydawane zezwolenie będzie wydawane na jednostkę pływającą czy może na nazwisko czy to będzie jeszcze inna forma zezwolenia, czy zezwolenie będzie wydawane osobno na każdą wodę czy jedno ogólne?

 

Zgodnie z przepisem art. 389 pkt 2 ustawy Prawo wodne pozwolenie wodnoprawne jest konieczne na szczególne korzystanie z wód . Przepis art. 34 pkt 9 wskazuje, że uprawnianie na wodach sportu, turystyki lub rekreacji przy pomocy jednostek pływających wyposażonych w silnik spalinowy o mocy silnika powyżej 10 kW z wyłączeniem dróg wodnych jest takim szczególnym korzystaniem z wód. Wobec powyższego na wyżej wskazane sposób korzystania z wód niezbędne jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

 

Taką odp uzyskałem z RZGW W-wa - mało rzeczowa odp

 

Piotrek - w kwestii wjeżdżania do wody Prawo wodne nie mówi o pojeździe mechanicznym, tylko w ogóle o pojeździe - a więc i przyczepce...

Odpowiedź na drugą kwestię jakby to..... nie jest zaskoczeniem



#260 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 luty 2018 - 18:11

Mi się wydaje że jeszcze sami nie wiedzą jakie opłaty będą obowiązywać, ja z Białegostoku bardzo podobną odpowiedź dostałem. A pytałem też o procedury ceny i okresy obowiązywania. A nic prócz tego co kolega wyżej nie dostałem. A na chłopski rozum biorąc to takie zezwolenia i kasa za nie powinny być jakoś rozróżniane. Bo amatorski połów ryb trochę mniejszy wpływ ma na środowisko niż np wypożyczalnia sprzętu wodnego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych