Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird 798CI HD SI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

#201 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 luty 2017 - 20:22

Navionics - ale może być problem ze sztucznymi zbiornikami

Lakemaster Autochart i karta Zero lines, pod warunkiem, że działa z tym echem no i ktoś udostępni logi


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 16 luty 2017 - 20:26


#202 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 luty 2017 - 20:46

Jedno co znam że chodzi to simrad.

 

no i niestety masz rację :), uległem broszurowej reklamie, ale jak się wczytałem, to tego nowego I-Pilota jednak nadal trzeba połączyć z silnikiem po kablu (wymiana Control Head) i do echo znów po kablu, czyli jak wcześniej stworzyć tak naprawdę sieć Ethernet


Użytkownik BazyL edytował ten post 16 luty 2017 - 20:47

  • poperkoper lubi to

#203 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 16 luty 2017 - 21:44

Mam mapę Polski w formacie .psf ponoć rozpoznawalną przez to echo. Czy muszę utworzyć jakaś specjalna ścieżkę dostępu żeby echo ja zobaczyło? Czy mogę włożyć kartę z mapą do dowolnego slotu ?

#204 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 17 luty 2017 - 14:19

Odstąpisz jak będzie chodziło ?



#205 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 17 luty 2017 - 14:49

Nie ma problemu, tylko nie wiem czy jest kompatybilna i dziala , Ty masz jakąś



#206 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 19 luty 2017 - 21:59

Nic nie mam. A powiedzcie czy lepiej kupić

Humninbird 798 ci hd czy może Helix 5 SI GPS ?

Cena jest taka sama. Tylko że 798 bedzie używana.


Użytkownik szczupak1 edytował ten post 19 luty 2017 - 21:59


#207 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 18:32

Helix 5 to nieporozumienie (wielkość wyświetlacza). Oczywiście, przekątna to również 5", jednak w 16:9. Generalnie pole powierzchni jest mniejsze od serii 5 czy 7 (tych, które nie są już produkowane). W echosondzie - każdej, ważna jest rozdzielczość V (ang. vertical czyli pionowa), 798 przy wyższym wyświetlaczu na 640 pikseli, H7 ma nieco niższy wyświetlacz ale pikseli ma jedynie 480. Jeśli nie widziałeś go "live" nie kupuj, wygląda jak zabawka :)



#208 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 18:40

A w kwestii map na HB, te które można kupić dla polskich zbiorników są moim zdaniem zrobione kiepsko. Ślady na wodzie były zbierane "rzadko" więc mało dokładnie, a to, nawet przy zastosowaniu lepszego mechanizmu interpolacji daje kiepski wynik.



#209 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 05 marzec 2017 - 18:48

Helix 5 to nieporozumienie (wielkość wyświetlacza). Oczywiście, przekątna to również 5", jednak w 16:9. Generalnie pole powierzchni jest mniejsze od serii 5 czy 7 (tych, które nie są już produkowane). W echosondzie - każdej, ważna jest rozdzielczość V (ang. vertical czyli pionowa), 798 przy wyższym wyświetlaczu na 640 pikseli, H7 ma nieco niższy wyświetlacz ale pikseli ma jedynie 480. Jeśli nie widziałeś go "live" nie kupuj, wygląda jak zabawka :)

 

zakładając, że ma to być echo do obrazowania ze skanowania bocznego, to wcale niekoniecznie



#210 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 18:51

Mam mapę Polski w formacie .psf ponoć rozpoznawalną przez to echo. Czy muszę utworzyć jakaś specjalna ścieżkę dostępu żeby echo ja zobaczyło? Czy mogę włożyć kartę z mapą do dowolnego slotu ?

Raczej nie rozpoznawalny przez HB, to format związany z OpenStreetMaps a więc Garmine



#211 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 18:53

zakładając, że ma to być echo do obrazowania ze skanowania bocznego, to wcale niekoniecznie

Porównaj SI z H7 i 798. V ma zawsze znaczenie dla szczegółów...Ja porównywałem, więc się z czystym sumieniem wypowiadam. Używam 598.


  • szczupak1 lubi to

#212 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 05 marzec 2017 - 19:17

miałem 798 i jakbym mógł wybrać wyświetlacz panoramiczny, nawet V480, to taki bym wybrał

 

inna sprawa, że wyświetlacz 5" do SI to jednak trochę pomyłka


  • szczupak1 lubi to

#213 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 19:23

miałem 798 i jakbym mógł wybrać wyświetlacz panoramiczny, nawet V480, to taki bym wybrał

 

inna sprawa, że wyświetlacz 5" do SI to jednak trochę pomyłka

Zrób test ta wodzie....zmienisz zdanie, uwierz.



#214 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 05 marzec 2017 - 19:27

nie chcę się z Tobą spierać jakie ma to znaczenie, na jakim ekranie i z jakiej odległości, chyba, że analizujesz z nosem przy ekranie i okiem uzbrojonym w lupę

 

zrób test na wodzie - ustaw SI na 30m i w nos można sobie wsadzić te V600 na ekranie o standardowych proporcjach i małej przekątnej - zmienisz zdanie, uwierz ;)

 

tym tokiem firmie Lowrance wróżę szybką plajtę, a na swojej 998 powinienem mieć taką "kupę" jak na Helix 7" V480

 

ps. obrazowanie w serii Helix , to ponoć "problem" nie rozdziałki ...

 

pozdrawiam


Użytkownik BazyL edytował ten post 05 marzec 2017 - 19:28


#215 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 19:32

nie chcę się z Tobą spierać jakie ma to znaczenie, na jakim ekranie i z jakiej odległości, chyba, że analizujesz z nosem przy ekranie i okiem uzbrojonym w lupę

 

zrób test na wodzie - ustaw SI na 30m i w nos można sobie wsadzić te V600 na ekranie o standardowych proporcjach i małej przekątnej - zmienisz zdanie, uwierz ;)

 

tym tokiem firmie Lowrance wróżę szybką plajtę, a na swojej 998 powinienem mieć taką "kupę" jak na Helix 7" V480

 

ps. obrazowanie w serii Helix , to ponoć "problem" nie rozdziałki ...

 

pozdrawiam

Porównujemy 798 z Helix5, a więc 5". O większych nie dyskutuję. 998 ma 8" i chyba nie do końca jest to 16:9, nie pamiętam.   



#216 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 05 marzec 2017 - 19:50

zapomniałem dopisać, że przy tym zasięgu 25-30m niech będzie głębokość powyżej 6-7m (obrazowanie dna ma wtedy ok 3-3,5cm szerokości na ekranie)

 

będę się subiektywnie upierał , że przy SI panoramiczny ekran (nawet o mniejszej rozdzielczości V - przy ekranach do 9" uważam, że to praktycznie nie ma znaczenia, ps. na Lowrance 9" V480, to musi być dopiero "problem" ;) ) będzie znacznie wygodniejszy i efektywny przy rozpoznawaniu łowiska i charakterystyki dna, jak chcesz się wpatrywać w punkciki z nosem przy ekranie to walcz :)

 

nawet na 998 i głębszej wodzie, to ten ekran o zdecydowanie bardziej przyjaznych proporcjach do SI robi się sporo za mały

 

pozdrawiam i już się nie spieram


  • szczupak1 lubi to

#217 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 marzec 2017 - 19:58

Nie ma o co specjalnie kopii kruszyć. Zarówno na 798 i helixie 5 na wodzie zobaczysz wielkie g...... Takie są realia. Dokładnie obejrzeć to możesz sobie w humvieverze albo w reefmasterze 1.8. Co do ew. przewag helixa, to szerszy ekran pomaga np. w trollu, bo masz do podziału więcej miejsca na mapę i odczyt echa. Poza tym czy 798 działa z autochartem? Bo jeżeli nie, to w ogóle nie ma się co zastanawiać, jak chcesz mieć custom maps, to trzeba mieć sprzęt co je obsłuży.

Żeby nie było - mam helix 5, bawiłem się 798, za jakiś czas spróbuję się spiknąć z kumplem co ma 798 i wezmę do niego kartę z-lines, żeby zweryfikować czy można tam podłożyć swoje mapy, czy nie.


  • szczupak1 lubi to

#218 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 21:06

zapomniałem dopisać, że przy tym zasięgu 25-30m niech będzie głębokość powyżej 6-7m (obrazowanie dna ma wtedy ok 3-3,5cm szerokości na ekranie)

 

będę się subiektywnie upierał , że przy SI panoramiczny ekran (nawet o mniejszej rozdzielczości V - przy ekranach do 9" uważam, że to praktycznie nie ma znaczenia, ps. na Lowrance 9" V480, to musi być dopiero "problem" ;) ) będzie znacznie wygodniejszy i efektywny przy rozpoznawaniu łowiska i charakterystyki dna, jak chcesz się wpatrywać w punkciki z nosem przy ekranie to walcz :)

 

nawet na 998 i głębszej wodzie, to ten ekran o zdecydowanie bardziej przyjaznych proporcjach do SI robi się sporo za mały

 

pozdrawiam i już się nie spieram

Pisaliśmy o 5", o innych - większych mam podobne zdanie jak Ty, a nawet spójne z Twoim. Nie zbaczajmy z tematu.



#219 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 21:08

Nie ma o co specjalnie kopii kruszyć. Zarówno na 798 i helixie 5 na wodzie zobaczysz wielkie g...... Takie są realia. Dokładnie obejrzeć to możesz sobie w humvieverze albo w reefmasterze 1.8. Co do ew. przewag helixa, to szerszy ekran pomaga np. w trollu, bo masz do podziału więcej miejsca na mapę i odczyt echa. Poza tym czy 798 działa z autochartem? Bo jeżeli nie, to w ogóle nie ma się co zastanawiać, jak chcesz mieć custom maps, to trzeba mieć sprzęt co je obsłuży.

Żeby nie było - mam helix 5, bawiłem się 798, za jakiś czas spróbuję się spiknąć z kumplem co ma 798 i wezmę do niego kartę z-lines, żeby zweryfikować czy można tam podłożyć swoje mapy, czy nie.

Działa z AC z najnowszym softem. 



#220 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 21:12

"Panie, tu nie ma ryb..." wiec nawet na 12" ciężko coś dojrzeć... :) szkoda inwestycji...Parę lat temu, 5" było wystarczające, nie było SI a ryby były...Mam HB 560 b&w i w tamtym czasie pokazywała ryby, które były...


Użytkownik epopado edytował ten post 05 marzec 2017 - 21:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych