Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Streamer od A do Z


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
400 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 09 luty 2018 - 13:48

Witam.

Można też użyć haków jak na zdjęciu.

Tylko grot trzeba wyprostować ,bo będzie skręcał zyłkę ,-da się szczypcami.

W tle "walka z kogutami" na jezioro,latem.

Kłaniam się Marian.

Załączone pliki


  • sierżant lubi to

#282 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 luty 2018 - 18:31

Mi na offsecie często plątał się materiał i w przypadku odwróconego haka sprawdziło się takie rozwiązanie. Nie znalazłem nigdzie dużych rozmiarowo haków, więc krzywiłem te zwyczajne, o prostym trzonku. Materiał się nie zawija a mucha się nie przewraca.

Ten pomysł bardzo fajny, a myślę o kształtowaniu haków także w innych przypadkach.

Na moje skromne potrzeby często lekko doginam lub odginam robiąc np. z prostych lekko garbate.Mam dużo starych haków-pamiętacie mustady z dwoma zadziorami na trzonku by glizda nie spadała? Czasem jeszcze taki się w pudełku trafia i kręcę coś na nim po przygięciu zadziorów oraz likwidacji odgięcia w bok. Także podgięty grot lekko prostuję.Wiem, że to nieprofesjonalne, ale jestem amatorem :D

pozdrawiam Paweł


  • marian-56, Zed Zgred i sierżant lubią to

#283 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 09 luty 2018 - 19:17

Ten pomysł bardzo fajny, a myślę o kształtowaniu haków także w innych przypadkach.

Na moje skromne potrzeby często lekko doginam lub odginam robiąc np. z prostych lekko garbate.Mam dużo starych haków-pamiętacie mustady z dwoma zadziorami na trzonku by glizda nie spadała? Czasem jeszcze taki się w pudełku trafia i kręcę coś na nim po przygięciu zadziorów oraz likwidacji odgięcia w bok. Także podgięty grot lekko prostuję.Wiem, że to nieprofesjonalne, ale jestem amatorem :D

pozdrawiam Paweł

Witam.

Haków z zadziorami (duże rozmiary) używałem do lowienia na żywca  :bighair: a FE.Miały oczko i mozna było zapiąć do stalki.

Jeszcze jakieś pojedyncze sztuki posiadam.

Na zdjęciu wyzej haczyki też mają zadziory na trzonku.

Dobre do streamerów.

Kłaniam się Marian.


  • Paweł Bugajski lubi to

#284 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 09 luty 2018 - 19:31

zadzior na trzonku nie przeszkadza ;)

takie Gamakatsu Worm, kapitalne haki do duzych much z dywanu ;)


  • Darek P lubi to

#285 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 09 luty 2018 - 19:42

Panowie a znacie jakiś odpowiednik Partridge Attitude Extra
http://www.partridge.../attitude-extra
który można kupić w PL?

#286 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 09 luty 2018 - 19:53

Hends, którego wstawiłem, idealnie nadaje się na streamery pod okonia. Są po prostu genialne. Lekka sztanga i trochę włosia z górskiej kozy działa na pasiaki jak płachta na byka :) A ten kształt przeniosłem na większe haki, pod sandacze z płytkich miejsc, o średnim uciągu i z mnóstwem faszyny.  Pierwsza zdaje się powstała właśnie na starym mustadzie :D 
Doginam lekko również haczyki pod sucharki. Letnie jaśki żerujące na rzęsce udaje się takimi skusić co wcale nie jest prostą sprawą...ale to już inna bajka. :)


  • Paweł Bugajski i Zielony lubią to

#287 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 luty 2018 - 19:58

Mam dużo starych haków-pamiętacie mustady z dwoma zadziorami na trzonku by glizda nie spadała? Czasem jeszcze taki się w pudełku trafia i kręcę coś na nim po przygięciu zadziorów oraz likwidacji odgięcia w bok. Także podgięty grot lekko prostuję.Wiem, że to nieprofesjonalne, ale jestem amatorem :D

pozdrawiam Paweł

 

Na tych hakach #8 czasami #6 robiłem mokre na dunajeckie pstrągi. Brązowe haki w białych pudełeczkach kartonowych sprzedawane po 100 szt. Rarytasy jak na tamte lata, szóstka była przekuta na kolanku co dodatkowo ją wzmacniało. Zadziory na trzonku przydawały się do podtrzymania konstrukcji muchy. Mam około 50 nimf plecionki robionych w latach '80-tych na szwedzkie wody, tyle mi zostało. Pozyskałem handlem wymiennym w Nowym Targu sklep przy rynku za kołowrotek ABU Diplomat 78. Była to opcja Diplomat za 300 nimf. Ilekroć wstępowałem do tego sklepu sprzedawca próbował odkupić wspomniane nimfy, tak przez kilka lat. Wykonanie perfekcja, robił je ktoś ze znamienitych flytyerów tamtego okresu...


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł Bugajski i sierżant lubią to

#288 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 09 luty 2018 - 20:15

sie kombinowało z hakami kiedys ;)

nie było z uszkiem, to wiazałem zwykły na przyponie i dopiero wtedy muchę :)


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Andrzej Stanek, Zielony i 1 inna osoba lubią to

#289 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 09 luty 2018 - 20:42

Ja dowiązywałem uszko z grubej żyłki. Odcinek kilkucentymetrowy składałem na pół, miejsce przylegania do haczyka karbowałem kombinerkami, mocowałem nicią wiodącą (z pończochy) :)

Do strimera i mokrych much jakoś dawało radę.


  • Marszal, Paweł Bugajski i Andrzej Stanek lubią to

#290 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 luty 2018 - 11:15

Trochę wspomnień nie zawadzi, podobnie do venoma i sierżanta wiązałem na hakach z łopatką tworząc pętlę z żylki. Szczególnie małe haki - te do suchych muszek- stanowiły obiekt marzeń i to te modyfikowałem. Dopiero zakup mnóstwa cieniutkich Vikingów Mustada to odmieniło, leciutkie haczyki o grotach bardzo długich delikatnych-obowiązkowo osełka po holu...

 

Pierwsze streamery? Cóż -haki węgorzowe na początek, ale już niebawem cudem zakupione Limericki.

 

Jedynie mokre muszki o numeracji 10-6 od początku mogłem wiązać na Mustadach z zadziorami na trzonku opisanych powyżej.Zadziory przyginałem, bo cieniutka nitka z pończoch pękała w kontakcie z zadziorem w trakcie okręcania, a ołowiu jeszcze nie używano.Potem jeszcze tylko zniwelowanie odgięcia bocznego-muszka powinna być symetryczna- i leciutkie wyprostowanie podgiętego grotu haka.Drut był gruby, red tagi nieźle tonęły :)

Takie tam archiwalia... ;)

pozdrawiam Paweł


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marszal, Andrzej Stanek i 3 innych osób lubią to

#291 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 luty 2018 - 12:19

Teraz nawet chleb jest pokrojony. Niedługo będzie i pogryziony.. :) W mieście Łodzi dolutowywało się do Lion d'or pętelkę z miedzianego drucika, albo zamawiało w Prexerze profesjonalne gięcie oczek. Nawet haki można było obstalować - ale tylko bezzadziorowe.

Do tej pory wolę haki ręcznie doginane, od gotowców.. :) 


  • Marszal, Paweł Bugajski, Andrzej Stanek i 1 inna osoba lubią to

#292 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 marzec 2018 - 20:53

rzeki południa Polski jakie sznurki?? do tej pory łowiłem na 6 i 3 klase tonięcia a chce może spróbować na sink tipy. Jak tymi linkami się łowi w rzekach??dziękuje za wszelkie opinie sugestie rady:)


  • Kacper.K lubi to

#293 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 18 marzec 2018 - 21:08

To zależy od miejsca co pewnie wiesz. Ja ostatnio testuje nowa wędkę i mam do niej tylko jedna linkę na razie Vision Kust slow inter czy jakoś tak. Linka fajna, ale nawet z dołączonym tipem 6stóp fast sinking ciężko jest poprowadzić mi strima z coneheadem nawet na spokojniejszych dołkach na Rabie czy Skawie na głębokości 0,5m gdzie uciąg nie jest taki jak na dunajcu i rozglądam się za czymś szybciej tonącym.
W innym wątku widziałem pytałeś o linki z wymiennymi tipami. Ja raz taka testowałem. Nie pamiętam co to było ale na pewno jakas wiodąca marka. Nie urzekła mnie totalnie. Jakoś tak słabo to było zgrane w locie i w ogóle. Ale sprawdzi się to na małych rzeczkach albo bardzo wolnych kanalach bo na normalnej średniej rzece tak jak wspomniałem o Rabie, Sole czy Skawie wg mnie nie ma racji bytu do strimera bo te tipy mają zazwyczaj max 3m, a taki krótki odcinek nie da rady na pływającej głowicy poprowadzić strima w jakimś nawet średnim nurcie. Co innego jak by była cała głowica wymienna... To jest, dobre ale chyba tylko do mokrej. Takie moje odczucia, ale mogę się nie znac;)

#294 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 marzec 2018 - 21:58

rozumiem czyli najlepszy zestaw inter trzecia i szósta klasa:) linki z wymiennymi tipami faktycznie mają krótkie tipy i też mam odczucie że na większych rzekach może nie być to dobre na Skawie Sole czy Dunajcu.



#295 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 18 marzec 2018 - 22:00

Witam.

Można też użyć haków jak na zdjęciu.

Tylko grot trzeba wyprostować ,bo będzie skręcał zyłkę ,-da się szczypcami.

W tle "walka z kogutami" na jezioro,latem.

Kłaniam się Marian.

rowniez bardzo fajne haki pod imitacje dzownicy z squirmy wormies.



#296 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 18 marzec 2018 - 22:11

Witam.
Można też użyć haków jak na zdjęciu.
Tylko grot trzeba wyprostować ,bo będzie skręcał zyłkę ,-da się szczypcami.
W tle "walka z kogutami" na jezioro,latem.
Kłaniam się Marian.

Grizzly do koguta i będzie w czerwcu OK...
Przeginane Węgorzykowe to podstawą także dziś.

Użytkownik darek1 edytował ten post 18 marzec 2018 - 22:20


#297 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 25 marzec 2018 - 21:55

To zależy od miejsca co pewnie wiesz. Ja ostatnio testuje nowa wędkę i mam do niej tylko jedna linkę na razie Vision Kust slow inter czy jakoś tak. Linka fajna, ale nawet z dołączonym tipem 6stóp fast sinking ciężko jest poprowadzić mi strima z coneheadem nawet na spokojniejszych dołkach na Rabie czy Skawie na głębokości 0,5m gdzie uciąg nie jest taki jak na dunajcu i rozglądam się za czymś szybciej tonącym.
W innym wątku widziałem pytałeś o linki z wymiennymi tipami. Ja raz taka testowałem. Nie pamiętam co to było ale na pewno jakas wiodąca marka. Nie urzekła mnie totalnie. Jakoś tak słabo to było zgrane w locie i w ogóle. Ale sprawdzi się to na małych rzeczkach albo bardzo wolnych kanalach bo na normalnej średniej rzece tak jak wspomniałem o Rabie, Sole czy Skawie wg mnie nie ma racji bytu do strimera bo te tipy mają zazwyczaj max 3m, a taki krótki odcinek nie da rady na pływającej głowicy poprowadzić strima w jakimś nawet średnim nurcie. Co innego jak by była cała głowica wymienna... To jest, dobre ale chyba tylko do mokrej. Takie moje odczucia, ale mogę się nie znac;)

Na tych łowiskach ,oprócz Raby. łowię na #7 sinktip lub inter . przy wysokiej wodzie tonący 3 . kij 10` zazwyczaj. takim zestawem rzucisz słusznych rozmiarów streamerem i połowisz na mokrą.A w nurcie Skawy czy Soły poradzisz sobie z  40+. do suchara i nimfy wiadomo co innego.



#298 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 31 marzec 2018 - 22:47

Cześć

Z myśla o ulubionej metodzie wylicytowałem zgrabne, leciwe wędzisko muchowe ulubionej marki i  opisywanej oraz  fotografowanej wcześniej serii ;)

Ma 10 stop, wt 7 i  jest złozone z 4 części - jak sadzę bedzie przebojem,

Ciekaw jestem czy zgadniecie co mnie powtornie uwiodlo... :)


  • Andrzej Stanek i Wobi lubią to

#299 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 31 marzec 2018 - 23:06

Witam
Jedynie słuszny kolor wędzisko zielony i nazwa na literę W jak Winston.
Zgadłem?
Wesołych Świąt Wielkanocnych
Kłaniam się Marian

#300 ONLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 31 marzec 2018 - 23:11

Winston B2x...?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych