Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowisko no kill


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 grudzień 2016 - 09:38

..ten tysiąc to myślę że wiele osób byłoby w stanie zapłacić za dobre, pilnowane łowisko 'no kill' z sandaczem.

 

Myślę że jest to fajny pomysł na przyszłość. Od strony formalnej nie mam wiedzy jak się za to zabrać ale pewnie ktoś tutaj się tematem interesował.

Wystarczyłoby się zebrać i wziąć jakieś jezioro w swoje ręce..

Żeby się tak dało złożyć na Turawę :)...


  • homax lubi to

#22 OFFLINE   tomek80

tomek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomek

Napisano 01 grudzień 2016 - 09:39

Może być i 3000, ale czy to zmniejszy problem? Jak brak kontroli to wszyscy robią jak chcą.

#23 Guest_anonymous_*

Guest_anonymous_*
  • Guests

Napisano 01 grudzień 2016 - 10:05

Pan Daukszewicz jest chyba bardziej twarza przedsięwziecia bo w sprawach jeziora rozmawia się z innym Panem . Tak ceny bardzo wysokie za zezwolenia to fakt. Standard 1500, a Vip 2500. Kośno troche przetrzepał poprzedni dzierżawca i z drapieżnikiem jest słabiej niż kiedyś co nie znaczy, że jest tragedia bo trafiaja sie okonie powyżej 2kg i fajne szczupaki. Bialorybu jest bardzo duzo. Siatki niestety sa stawiane, ale odlawiana jest tylko sielawa. Nie dziwie się dzierżawcy , że je stawia bo z czegoś musi utrzymać tak spory akwen. Jednocześnie zarybiajac tona węgorza rocznie, spora ilościa sieji ,sielawy i szczupaka. Kwoty które wpływaja z tytułu zezwoleń niestety mimo, że są wysokie nie pokrywają kosztów utrzymania jeziora. Miejmy nadzieje , że obecny dzierżawca dotrzyma słowa i stworzy wędkarskie eldorado, ale na to potrzeba czasu.

Użytkownik Ralf87 edytował ten post 01 grudzień 2016 - 10:06

  • platynowłosy lubi to

#24 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 01 grudzień 2016 - 19:34

witam Jestem z okręgu Biała Podlaska ale mam wykupione zezwolenie na Żwirownia Międzyrzec Podlaski i Okręg Zamojski.Od 2016 roku został wprowadzony nowy regulamin w Okręgu Zamościu.Ludzie trochę buntowali się ale jak konkretnie go się przestudiuje to wędkarz przeciętny nigdy nie złapie tyle ryb w roku .Warto przeczytać.Łowiska z takim regulaminem zawsze będą kwitły z rybkami i wędkarz będzie zadowolony .http://bit.ly/2fOlhZg

Natomiast na łowisku komercyjny przejętym po PZW to raj wędkarski.Załączam stronkę z ciekawością można zobaczyć jak to wygląda łowisko obecnie .Jak można zrobić łowisko z prawdziwego zdarzenia.
http://mtw-zwirek.pl...zecu-podlaskim/

To jest przykład ludzi którzy wiedzą jak zarządzać łowiskami i regulaminem nie skrzywdzić rybek i wędkarzy.



#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2016 - 19:44

witam Jestem z okręgu Biała Podlaska ale mam wykupione zezwolenie na Żwirownia Międzyrzec Podlaski i Okręg Zamojski.Od 2016 roku został wprowadzony nowy regulamin w Okręgu Zamościu.Ludzie trochę buntowali się ale jak konkretnie go się przestudiuje to wędkarz przeciętny nigdy nie złapie tyle ryb w roku .Warto przeczytać.Łowiska z takim regulaminem zawsze będą kwitły z rybkami i wędkarz będzie zadowolony .http://bit.ly/2fOlhZg

Natomiast na łowisku komercyjny przejętym po PZW to raj wędkarski.Załączam stronkę z ciekawością można zobaczyć jak to wygląda łowisko obecnie .Jak można zrobić łowisko z prawdziwego zdarzenia.
http://mtw-zwirek.pl...zecu-podlaskim/

To jest przykład ludzi którzy wiedzą jak zarządzać łowiskami i regulaminem nie skrzywdzić rybek i wędkarzy.

Przeciętny wędkarz nie złapie 35 szczupaków rocznie???

To w takim przypadku ja nie jestem przeciętny.  ;)

Brawo dla okręgu Zamość przede wszystkim za "widełki".

Coś drgnęło. Tylko Mazowsze w dupie.

 

A co do Daukszewicza. Jeziorko blisko. Rybki podrosną i będzie Eldorado. Chyba czas rozejrzeć się za pozwoleniem... .


Użytkownik godski edytował ten post 01 grudzień 2016 - 20:09

  • platynowłosy lubi to

#26 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 grudzień 2016 - 20:05

Przeciętny wędkarz nie złapie 35 szczupaków rocznie???

To w takim przypadku ja nie jestem przeciętny.  ;)

Brawo dla okręgu Chełm przede wszystkim za "widełki".

Coś drgnęło. Tylko Mazowsze w dupie.

 

A co do Daukszewicza. Jeziorko blisko. Rybki podrosną i będzie Eldorado. Chyba czas rozejrzeć się za pozwoleniem... .

Już w tym roku miałem Kośno na celowniku ale czasu zabrakło.



#27 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 01 grudzień 2016 - 20:08

Przeciętny wędkarz nie złapie 35 szczupaków rocznie???

To w takim przypadku ja nie jestem przeciętny.  ;)

Brawo dla okręgu Chełm przede wszystkim za "widełki".

Coś drgnęło. Tylko Mazowsze w dupie.

 

A co do Daukszewicza. Jeziorko blisko. Rybki podrosną i będzie Eldorado. Chyba czas rozejrzeć się za pozwoleniem... .

to kolego okręg ZAMOŚĆ NIE CHEŁM



#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2016 - 20:10

to kolego okręg ZAMOŚĆ NIE CHEŁM

Faktycznie, już poprawiłem. Dzięki.



#29 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 grudzień 2016 - 17:14

Ano 2500.... Daukszewicz niestety u mnie przepadł.
Kiedyś udzielił wywiadu, w którym napisał, że ceny licencji bedą zaporowe a on wreszcie ma całe jezioro dla siebie....


Tapatalknięte z Teixa za pomocą Stelli

Powiedział na głos to o czym wielu z nas marzy ;) :D


  • godski lubi to

#30 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 02 grudzień 2016 - 20:12

Powiem szczerze iż nie stać mnie raczej na tego typu opłatę za łowisko jak u p. Daukszewicza ale skoro on jest dzierżawcą i dba , to niech wymaga odpowiednich opłat . Jeśli tego typu łowisk będzie więcej to i ceny będą pewnie w miarę rozsądne . Poza tym można pewnie wykupić licencje jednodniowe . Biznes jak każdy inny , musi być wypracowany zysk i tyle .



#31 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 02 grudzień 2016 - 20:44

Powiem szczerze iż nie stać mnie raczej na tego typu opłatę za łowisko jak u p. Daukszewicza ale skoro on jest dzierżawcą i dba , to niech wymaga odpowiednich opłat . Jeśli tego typu łowisk będzie więcej to i ceny będą pewnie w miarę rozsądne . Poza tym można pewnie wykupić licencje jednodniowe . Biznes jak każdy inny , musi być wypracowany zysk i tyle .

Chyba chodzi mu o coś innego niż zysk :D



#32 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 02 grudzień 2016 - 20:47

a możesz podać źródło ??

— hasło Bhutańczyków, wg statystyk jednego z najszczęśliwszych narodów świata.

;)



#33 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 02 grudzień 2016 - 20:52

Pan Daukszewicz jest chyba bardziej twarza przedsięwziecia bo w sprawach jeziora rozmawia się z innym Panem . Tak ceny bardzo wysokie za zezwolenia to fakt. Standard 1500, a Vip 2500. Kośno troche przetrzepał poprzedni dzierżawca i z drapieżnikiem jest słabiej niż kiedyś co nie znaczy, że jest tragedia bo trafiaja sie okonie powyżej 2kg i fajne szczupaki. Bialorybu jest bardzo duzo. Siatki niestety sa stawiane, ale odlawiana jest tylko sielawa. Nie dziwie się dzierżawcy , że je stawia bo z czegoś musi utrzymać tak spory akwen. Jednocześnie zarybiajac tona węgorza rocznie, spora ilościa sieji ,sielawy i szczupaka. Kwoty które wpływaja z tytułu zezwoleń niestety mimo, że są wysokie nie pokrywają kosztów utrzymania jeziora. Miejmy nadzieje , że obecny dzierżawca dotrzyma słowa i stworzy wędkarskie eldorado, ale na to potrzeba czasu.

Jestem człowiekiem małej wiary, biorąc pod uwagę ichtiologa, który jest zatrudniony przez Łajs 2000....


  • BOB lubi to

#34 Guest_anonymous_*

Guest_anonymous_*
  • Guests

Napisano 03 grudzień 2016 - 07:09

Pożyjemy, zobaczymy. Mam nadzieję, że nie będzie źle :)



#35 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2016 - 14:23

Powiem szczerze iż nie stać mnie raczej na tego typu opłatę za łowisko jak u p. Daukszewicza ale skoro on jest dzierżawcą i dba , to niech wymaga odpowiednich opłat . Jeśli tego typu łowisk będzie więcej to i ceny będą pewnie w miarę rozsądne . Poza tym można pewnie wykupić licencje jednodniowe . Biznes jak każdy inny , musi być wypracowany zysk i tyle .

Nie ma jednodniowych! Cały sezon albo spadaj :P



#36 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 03 grudzień 2016 - 15:56

Daukszewicz. Nigdy ten gość nie robił na mnie żadnego wrażenia. Nie ustawię się w kolejce ludzi, która spowoduje, iż mu jakiś grosz do kiesy napłynie.


  • BOB, urasenty i Dano. lubią to

#37 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2016 - 16:29

Piotruś, nie lubisz artystów? Było mi to powiedzieć od razu :(



#38 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 03 grudzień 2016 - 16:38

Lubię. Cenię.Krzysio jakoś do gustu mi nie przypadł. Robciu, za czym się poznaliśmy, zdarzało mi się być na różnych imprezach w kraju. Kręcę się tu i ówdzie. Paru człeczków znam.



#39 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 03 grudzień 2016 - 17:31

Tu z  ze śp.pamięci Maćkiem Kuroniem.Na tym spotkaniu był też Daukszewicz. Do gawiedzi nie wyszedł.

 

Załączone pliki


Użytkownik Novis edytował ten post 03 grudzień 2016 - 17:32

  • michal7709 i pikeft lubią to

#40 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2016 - 17:51

Eeee tam , ja mam zdjęcie z Tobą i to mi wystarcza :D


  • Novis lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych