Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakładka edukacyjna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 grudzień 2016 - 06:43

Jak od dawien dawna widać, bardzo potrzebna portalowi jest zakładka edukacyjna. Jestem przerażony - co nie znaczy zaskoczony rozmiarami prymitywnego, umysłowego matriksu, wspólnego o dziwo wszystkim nieomal uczestnikom. Wyraźnie widać, że pod płaszczykiem krzewienia nowoczesnego spojrzenia na wędkarstwo i jego problemy, w jego cieniu, kryje się elementarna niewiedza, tradycyjne zabobony i zwykła ciemnota. Cechy z którymi podobno staramy się walczyć..

Nikt z zewnątrz, przynajmniej ci do których się kiedyś zwracałem o jakąś formę udziału tutaj, kategorycznie rnie chciał.. :rolleyes:

Założyliśmy tutaj formę getta dla oszołomów. Ze społecznymi strażnikami. Jednak w  ten sposób nie zdobywa się prestiżu, renomy ani posłuchu. Narracja na wynos jest całkowicie do doopy..

 


  • Little Wing i Kotwic lubią to

#2 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 08 grudzień 2016 - 08:40

Obawiam się, że skończysz jak Napoleon. I więcej w tym stwierdzeniu smutku niż satysfakcji.

 

Za zaoszczędzone pieniądze na zakupach w Ch... kupiłem niekiepską brandy. Wieczorem chętnie przy lampce trunku poczytam radosną twórczość forumowiczów.

Wątek dodany do obserwowanych.



#3 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:57

Drogi Sławku może zamiast zastanawiać się dlaczego większość forumowiczow myśli zgoła inaczej od Ciebie , wybrał byś Się do specjalisty.
Pozdrawiam.
  • MARIUSZ 69 i cyprys19 lubią to

#4 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 08 grudzień 2016 - 10:49

Witam

Widzę, że i Ty zaliczasz się do grona tych co preferują "...prymitywnego, umysłowego matriksu, ... zwykła ciemnota" bo jesteś na tym forum. A po ilości postów, należy sądzić, że zakładając nowy wątek starasz się je powiększyć. W tytule jest zakładka edukacyjna, w pierwszym poście nie ma nic o formak i założeniach edukacji, tylko obrażanie forumowiczów i podgrzewanie dyskusji /atmosfery/ swojego wątku.

pozdrawiam Andrzej G.


  • cyprys19 i Krzysiu lubią to

#5 OFFLINE   Spinbob

Spinbob

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 grudzień 2016 - 10:55

Pomysł jest dobry. Kilkukrotnie przewijał się w wątkach tu na forum. Ważne jest tylko w jakim duchu byłby prowadzony taki wątek i czy prowadzącym starczyłoby obiektywizmu. Jeżeli miałby być postrzegany jako kolejna tuba propagandowa którejś ze stron to nie ma to sensu.

Pewnie najłatwiej i względnie bezdyskusyjnie byłoby przygotować to w formie suchych faktów i dokumentów regulujących wędkarstwo w Polsce. Druga część i tu zapewne uaktywniliby się przeciwnicy, mogłaby być prowadzona w formule: jaki jest stan obecny i dlaczego natychmiast trzeba dążyć do zmian.

Generalnie w tej tematyce nie widzę: ciemnoty i zabobonu tylko bardziej bunt zniesmaczonego stagnacją ludu i gdzieniegdzie kaganek oświaty niesiony przez tych, którym starcza odwagi i siły by walczyć z prl-owską bestią w jej własnym, trudnym środowisku ;)


Użytkownik Spinbob edytował ten post 08 grudzień 2016 - 11:10


#6 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2016 - 11:05

Kolego @ag53 czy twój post coś wnosi do rozmowy? Tak jak i mój teraz - nic poza uszczypliwością. W kilku działach jb możesz pisać do woli a żaden post nie przybędzie tak to działa. Za ilość postów nagród nie ma....

#7 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 08 grudzień 2016 - 11:07

Większość członków PZW nie myśli o edukacji, tylko o tym, żeby było gdzie powędkować i złowić jakąś rybkę. Dlaczego tworzy się tyle spółek wędkarskich z swoimi stawami ?. Dlaczego na zebrania kół przychodzi kilkoro członków.? Gdzie jest młode pokolenie, twierdzi się, że PZW jest skostniałą instytucją ale tylko się dyskutuje a konkretnych działań nie widać.

pozdrawiam Andrzej G.



#8 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 08 grudzień 2016 - 11:09

Kolego @ag53 czy twój post coś wnosi do rozmowy? Tak jak i mój teraz - nic poza uszczypliwością. W kilku działach jb możesz pisać do woli a żaden post nie przybędzie tak to działa. Za ilość postów nagród nie ma....

Dlatego stwierdziłem, że wątek jest założony tylko po to aby podgrzać atmosferę.



#9 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2016 - 11:55

@SOB założył ten temat w związku z zamknięciem innego ( tak myślę).
Wątek edukacyjny napewno by się przydał . Tylko ciężko sprecyzować na jakich zasadach ma to działać?
Skoro niedoinformowani ( tu bez obrazy dla nikogo) i tak wiedzą lepiej ( np wynagrodzenia działaczy kół).
Jeżeli ktoś nie będzie chciał! zrozumieć to żadne argumenty do niego nie trafią . Więc każdy tego typu temat jest skazany na porażkę niestety.... :-(
  • Kotwic lubi to

#10 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2016 - 15:29

Pomysł masz, a jak to chcesz rozwiązać? Tu chyba Ci weny zabrakło...
To może najpierw żłobek, przedszkole i pewnie ośmioletnia podstawówka itd itp etc...
Świadectwo Ty wystawisz?
Sorze Sławku Oppeln Bronikowski.

Użytkownik Pietruk edytował ten post 08 grudzień 2016 - 15:47


#11 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2016 - 15:47

@pietruk zaznacz drugi i trzeci akapit "...." bo to wygląda jakbyś nie złapał sensu tematu.
Dwuznacznie można to odebrać tak jak jest teraz.
Albo @sob tytuł na " zakładka edu-info".

Użytkownik przemow edytował ten post 08 grudzień 2016 - 15:48


#12 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 08 grudzień 2016 - 16:02

@przemow zostałeś moderatorem tego wątku, bo założyciel tematu ma nasza dyskusję gdzieś :( . Nie został zamknięty żaden inny wątek o takiej samej tematyce. Odsyłam do http://jerkbait.pl/t...-pzw-od-kuchni/.


  • bartsiedlce lubi to

#13 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 08 grudzień 2016 - 16:31

Podziwiam Sławka, że ma jeszcze siłę i chęć pisać i nauczać (ot, twardy charakter z niego). :lol:

 

@SOB założył ten temat w związku z zamknięciem innego ( tak myślę).
Wątek edukacyjny na pewno by się przydał . Tylko ciężko sprecyzować na jakich zasadach ma to działać?
Skoro niedoinformowani ( tu bez obrazy dla nikogo) i tak wiedzą lepiej ( np wynagrodzenia działaczy kół).
Jeżeli ktoś nie będzie chciał! zrozumieć to żadne argumenty do niego nie trafią . Więc każdy tego typu temat jest skazany na porażkę niestety.... :-(

Przemo, bardzo dobre podsumowanie. :D

 

Miejmy nadzieję, że wątek choć odrobinę uzmysłowi jak wiele jeszcze trzeba zrobić by było lepiej i by to zrozumieli współbracia kijaszkowi.
Niemniej, ja już tylko na czytaniu tutaj poprzestanę, szkoda zdrowia. :lol:



#14 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2016 - 16:36

1.Nie jestem moderatorem.
2. Nie każdy ma czas wisieć na jb.
3. Na milion % @sob odpisze.
4. Nie chodziło o temat "Pzw..."
5. Chociaż w żaden sposób nie chce " popierać" @sob to widać jak na tacy że część osób ( bez obrazy) nie rozumie o czym On pisze.
  • Szymon82 lubi to

#15 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2016 - 17:11

@pietruk zaznacz drugi i trzeci akapit "...." bo to wygląda jakbyś nie złapał sensu tematu.
Dwuznacznie można to odebrać tak jak jest teraz.
Albo @sob tytuł na " zakładka edu-info".

Sens :blink:  - masz na myśli ten ledwo przyswajalny bełkot autora, który obecnie ma wątek w pobliżu swoich czterech tylnych liter?

Kolejne mrzonki... tu bym podał nazwisko, ale autor niestety nie dorasta mu do pięt w swoich urojonych maglinach literackich na tym forum....

Jak Polak nie będzie chciał, to go nie nauczysz - a taki nasz narodowy niestety charakter, że wiem wszystko lepiej niż inni. 

Jak to w jakimś kabarecie aktor po namyśle burknął - "Bez sensu..."



#16 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2016 - 17:48

Jak Polak nie będzie chciał, to go nie nauczysz - a taki nasz narodowy niestety charakter, że wiem wszystko lepiej niż inni. 
Jak to w jakimś kabarecie aktor po namyśle burknął - "Bez sensu..."


A no właśnie....

#17 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 grudzień 2016 - 21:53

Pietruk (...)maglinach(...)

 

Что это такое?


Użytkownik Roseth edytował ten post 08 grudzień 2016 - 21:55


#18 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 grudzień 2016 - 21:54

Tandeta to jeden jedyny synonim na określenie polskiego wędkarstwa.. i zarazem jego wizytówka.. :) 

To co dzieje się ze stowarzyszeniem, to co stało się z nielicznymi towarzystwami wędkarskimi, z naszymi obyczajami, z paranoicznie definiowanym c&r, tudzież żenująca tabloidyzacja wiedzy oraz światopoglądów, dyskwalifikują nas jak środowisko ludzi rozumnych..

Freblówki pilnie potrzeba.. :)  



#19 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 08 grudzień 2016 - 22:16

No dobrze, to już wiemy, że ciemnogród, oszołomy, getto, tandeta, obyczaje upadłe, pobudki niskie. Jako człek nierozumny wszedłem do zakładki edukacyjnej nieśmiało licząc na zajęcie się mną przez światłego założyciela wątku. Wypiwszy napar z ostropestu doznałem katharsis i obiecałem sobie, że dam się od nowa ulepić jak ludzika z plasteliny. I tylko nie wiem czy już się zaczęło...? 



#20 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 08 grudzień 2016 - 22:32

Moderator się ucieszy...

Dzięki TOBIE Sławku moderatorzy się nie nudzą.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych