Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Światło UV a przynęty i ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisano 04 luty 2017 - 13:36

Chwila czasu i pogrzebałem w YT za filmami widzianymi oczami płetwonurków.

Ja prosty chłop i czy pięć diód, czy spawarka, to jakoś mniej trafia do mnie taki przekaz.

Taka forma jest bardziej przyjemna:)

 

 

 



#162 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 04 luty 2017 - 15:12

Czyzby wszelkie zycie swiecilo w UV?

#163 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 04 luty 2017 - 17:07

Przyroda jest fascynująca. Trzeba zgłebiać temat. Muszę dobrać się do moich pstrągowych przynęt i wstawić fotki. Mam przygotowane muszki do testów nad wodą - będę wypatrzonym pstrągom i lipieniom puszczał raz jedną raz drugą - ciekawe jak wyjdą testy.
  • coloumb lubi to

#164 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 04 luty 2017 - 17:14

Znacie jakieś lakiery UV nadające się do dodania smaczków gotowym przynętom? Coś na tyle trwałego by wytrzymało wiślane warunki?

#165 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 04 luty 2017 - 17:18

Sprawdzona firma którą lubię, ja używam też ich kleju UV jak lakieru bo mam go zawsze w kamizelce:

http://bogdangawlik...._select=filtruj

Mozna potestować też to, choc na oczy tego nie widzialem:
https://youtu.be/pP-fW32nVP0
http://m.csipaint.co..._referrer=#2846

Użytkownik ictus edytował ten post 04 luty 2017 - 17:58

  • coma lubi to

#166 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 04 luty 2017 - 17:23

Na szybko znalazłem coś takiego:
http://piraf.com.pl/...uv-2-mm-82.html

#167 OFFLINE   mpruszek

mpruszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów

Napisano 06 luty 2017 - 20:17

Zdjęcie zrobione w świetle UV. Wszystkie przynęty fluo świecą (w przeciwieństwie do innych kolorów). Widać po zdjęciu

 

 

 

 

Załączony plik  20160922_220048_1280x768.jpg   33,92 KB   11 Ilość pobrań


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#168 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 06 luty 2017 - 20:25

Tylko to wcale nie jest taki prosty podział, że fluo świecą, a inne nie :)



#169 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 luty 2017 - 20:39

Witam

 

A tak to wygląda w normalnych naszych warunkach:

 

 

Albo tak:

 

 

Lub tak:

 

 

Podobnych filmików jest dziś wiele...

 

W słonecznych warunkach,dużo zieleni,nie zauważyłem,żadnych fioletów,nie mówiąc o UV.Ani żadnych błysków brokatu,lakier też jakiś taki matowy....

 

Szczupak myśli????Czy to raczej zachowania instynktowne??

 

Pozdrawiam - Romek



#170 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2017 - 22:27

W słonecznych warunkach bardziej stonowane przynęty rządzą moim zdaniem. Siła UV może się ujawnić gdy jest pochmurnie , deszczowo i wietrznie.



#171 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 06 luty 2017 - 22:56

Witam

 

A tak to wygląda w normalnych naszych warunkach:

 

.............

......................

....................................

 

Podobnych filmików jest dziś wiele...

 

W słonecznych warunkach,dużo zieleni,nie zauważyłem,żadnych fioletów,nie mówiąc o UV.Ani żadnych błysków brokatu,lakier też jakiś taki matowy....

 

.............................

 

U nas? To w centralnej Polsce tyle szczupaków jest? :D Poza tym...co te filmiki (zresztą bardzo ciekawe) wnoszą do tematu o UV? Nie mówiąc o pstrągach :rolleyes:


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 luty 2017 - 22:57

  • coma i eRKa lubią to

#172 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 luty 2017 - 23:05

Myślę,że wnoszą więcej niż fotki na których oświetlamy latarką UV przynęty.

 

Pisząc "u nas" miałem na myśli wody śródlądowe w Europie.



#173 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 06 luty 2017 - 23:10

Chyba jednak piszemy w dwóch różnych tematach :D



#174 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 07 luty 2017 - 09:09

Na ostatnim filmiku jest przynęta Wolf Tail od Strike Pro. Świetnie ją widać nawet na miniaturce. Co ciekawe firma ta chołduje idei UV i nawet ma serię przynęt UV.

Jedną z cech wyóżniającą przynęty StrikePro są właśnie kolory UV, dość specyficznie dobierasz przykłady przeciw tej idei, ale jak tam sobie chcesz.

Według ich koncepcji UV jest naturalnie na pożywieniu drapieżników np w krewetkach i dzieki niemu szybciej wypatrują zdobycz. Pokrycie farbą uv świeci odbitym światłem nawet bardzo głeboko i nie wymaga naświetlania jak przynęty świeciace w ciemnościach. Dodatek UV zwiększa liczbę brań.


W oryginale piszą tak:
Ultra Violet or UV Light is undetectable to humans but can be detected by many species including fish. UV light is naturally found on many food items that fish prey on such as Shrimp, Prawns, and Plankton, making them easier to spot for predatory fish. UV Light is given off naturally by the sun and can travel through water for more than 750 feet. UV coatings reflect existing light in water, does not fade, and never needs charging, unlike grow in the dark products. By adding UV coatings to your lures, you add attraction to them and help imitate predatory items. These additions help anglers get more strikes and catch more fish!

Srike Pro:
Casting into the future - a spinner for every situation. StrikePro have developed an innovative range of hard body lures for spinning and trolling, floating, sinking and suspending, articulated bodies, UV colours.
  • Roberto lubi to

#175 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 10 luty 2017 - 15:58

Latarkę miałem słabiutką, jedynie co dobrze robiła, to migała szkodząc oczom :D Pożyczyłem więc z banku ustrojstwo do weryfikacji banknotów, no i zaczęło się...w tym UV-ale świeci się dużo rzeczy, które wcześniej się nie świeciły! Przede wszystkim niektóre elementy garderoby...a to może mieć znaczenie podczas wędkarskich eskapad. Warto zwrócić uwagę, czy nie mamy jakiegoś aktywnego w UV przeszycia na czapce czy innej kamizelce, plecaku itp.

 

Kupiłem sobie przy okazji mazak. Taki jak na fotce. Koszt niewielki, około 15 zł. No i myślałem, że to ściema. Ale działa. Chyba nawet za dobrze, bo kto wie, czy nie zaszkodziłem pierzakom. Woda zweryfikuje B)

 

 

Załączony plik  1.jpg   24,59 KB   16 Ilość pobrań     Załączony plik  2.jpg   30,43 KB   17 Ilość pobrań

 

Załączony plik  3.jpg   68,77 KB   17 Ilość pobrań     Załączony plik  4.jpg   43,64 KB   16 Ilość pobrań



#176 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 10 luty 2017 - 19:42

Widzisz Krzychu, jak koledzy profesjonaliści biegają po krzakach w szmatach z milionem nazw timów to jest szansa, że coś się zaświeci jak psu jajca na wiosnę. Takie czasy.



#177 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 23 luty 2018 - 11:22

Bardzo ciekawy wątek.
Ja osobiście bardzo wierzę w skuteczność przynęt UV, szczególnie jeśli chodzi o szczupaki, zwłaszcza na dużych głębokościach.
Pamiętam kilka lat temu na jednym z naszych zimowych łowisk okoniowych (tutaj w Irlandii) łowiliśmy we trzech garbusy. Ryby żerowały, więc każdy z nas powił, w pewnym momencie mam ostre barnie i od razu wiadomo, że gruba sztuka. Po długim holu (sprzęt okoniowy) wyjeżdża gruba ponad metrowa mama. Radość niesamowita...myślę sobie fart, bo przynętą było małe, pięciocentymetrowe, pomarańczowe kopytko. Wszyscy chwytamy za grubszy sprzęt ale zero reakcji. Wracamy do okoni pierwszy rzut tymże kopytkiem ... i siedzi 90cm szczupak. Patrzymy po sobie o co chodzi.??? Dzień zakończony mnóstwem okoni i trzema ładnymi szczupakami (na to własnie kopytko). 
Nie przedłużając...przez kilka sezonów kopytko urosło do miana legendarnego, co sezon (jesień/zima) wyjeżdżały na nie grube, także ponad metrowe ryby. Przynęta zdecydowanie wyróżniała się skutecznością na tle innych wabików. Wspólnie z kolegą nie mogliśmy dojść dlaczego, bo przecież kolor tej przynęty nie powinien mieć większego znaczenia na głębokościach powyżej 7m, a łowiska na których się najlepiej ta przynęta sprawdzała były z przedziału 9-15 metrów. 
W końcu pewnego dnia wpadła w moje ręce latarka UV, z czystej ciekawości zrobiłem "rentgen" moich wabików. Jedne świeciły bardziej, drugie mniej, bądź wcale ale to własnie kopytko zdecydowanie było najbardziej aktywne UV z pośród wszystkich moich przynęt. 
Zakupiłem kilka form miedzy innymi dlatego, by tworzyć przynęty wysoce aktywne w świetle UV i co roku, kiedy ryba schodzi na głębsza wodę należą one do zdecydowanie najskuteczniejszych w moim arsenale. Zauważyłem także, że moje ulubione przynęty na płytkich łowiskach niekoniecznie są aktywne UV, także moim zdaniem na głębokościach 0-4 m nie ma to, aż tak dużego znaczenia...

Użytkownik robbertzam edytował ten post 23 luty 2018 - 11:40


#178 OFFLINE   Such a Jerk...

Such a Jerk...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWRO Street Fishing
  • Imię:Rafał

Napisano 04 październik 2018 - 17:40

Temat mnie bardzo zaintersowal. Napewno nabede jedna albo dwie fluorescencyjne farbki odbijajajce kolor UV i pociapkam po moich wobkach.

Jednak bylo kilka wpisow zeby zobaczyc jak w przypadku zywej ryby to wyglada, czy tez odbijaja to swiatlo i jesli tak to w ktorym miejscu(np oko, linia boczna, pletwy czy w ogole po calosci)

Mysle ze taki eksperyment bylby wartosciowszy niz fotografowanie przynet.



#179 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 04 październik 2018 - 21:02

Ostatnio brakuje mi czasu. Ale mam w oczku liny, karpie, karasie i kilka wzdręg. Jak znajdę czas podjadę z latarka UV wieczorem sprawdzić. Jednak cudów w postaci jakiegoś wow bym się nie spodziewał

#180 OFFLINE   Such a Jerk...

Such a Jerk...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWRO Street Fishing
  • Imię:Rafał

Napisano 05 październik 2018 - 08:10

Ostatnio brakuje mi czasu. Ale mam w oczku liny, karpie, karasie i kilka wzdręg. Jak znajdę czas podjadę z latarka UV wieczorem sprawdzić. Jednak cudów w postaci jakiegoś wow bym się nie spodziewał

Dzięki bardzo jestem ciekaw.
Ja bym obstawiał że wzdręgi mają płetwy odbijajace UV, myślę że okonie też ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych