Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak działa echosonda - obrazowanie SI/ DI/ 2D (wydzielone z wątków 'Echosondy Garmin echoMAP 71/72/91/92 SV' i 'Echosonda Garmin STRIKER™')


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
282 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 22:13

Paweł, do tej pory w wielu tematach rzeczowo dyskutowaliśmy, ale skoro wyjeżdżasz z tekstami, że bredzę to kończę w tej chwili i nie będę się dalej produkował w dyskusji, który schodzi na taki poziom. Wiesz wszystko: jak stosuje się logikę w wykładni prawniczej (to odnośnie postu nr 961), ile wyniesie ewentualne odszkodowanie i co się komu bardziej opłaca. Oprócz tego posługując się wyrażeniami typu "nigdy nie kończy się" manifestujesz jak rozumiem, że orzecznictwo w sprawach z zakresu prawa patentowego też masz w małym palcu. Ale jeżeli uważasz, że Garmin mając do wyboru bezpłatnie udostępnić soft, który zdeaktywuje element naruszający patent i dzięki temu potencjalnie zminimalizuje kwotę ewentualnych roszczeń odszkodowawczych lub alternatywnie powiedzieć: "fuck it, I'm rich baby" i po prostu kiedyś w przyszłości zapłacić odszkodowanie wybierze tą drugą opcję to moim zdaniem się mylisz. Jak będzie pokaże przyszłość. 


Użytkownik Raven edytował ten post 26 kwiecień 2017 - 22:15


#202 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2017 - 22:50

Paweł, do tej pory w wielu tematach rzeczowo dyskutowaliśmy, ale skoro wyjeżdżasz z tekstami, że bredzę to kończę w tej chwili i nie będę się dalej produkował w dyskusji, który schodzi na taki poziom. Wiesz wszystko: jak stosuje się logikę w wykładni prawniczej (to odnośnie postu nr 961), ile wyniesie ewentualne odszkodowanie i co się komu bardziej opłaca. Oprócz tego posługując się wyrażeniami typu "nigdy nie kończy się" manifestujesz jak rozumiem, że orzecznictwo w sprawach z zakresu prawa patentowego też masz w małym palcu. Ale jeżeli uważasz, że Garmin mając do wyboru bezpłatnie udostępnić soft, który zdeaktywuje element naruszający patent i dzięki temu potencjalnie zminimalizuje kwotę ewentualnych roszczeń odszkodowawczych lub alternatywnie powiedzieć: "fuck it, I'm rich baby" i po prostu kiedyś w przyszłości zapłacić odszkodowanie wybierze tą drugą opcję to moim zdaniem się mylisz. Jak będzie pokaże przyszłość. 

Tak na logikę, jeśli Garmin zdezaktywuje w sofcie element naruszający patent to mogą posypać się pozwy od użytkowników starszych przetworników typu GT40. 



#203 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 26 kwiecień 2017 - 23:08

Sorry Raven, ale czytając twoje posty w tym temacie odnoszę takie wrażenie. Ja wiem że większość myśli że sprawa jest prosta i trzeba jebać, karać nie wyróżniać, ale... Śledzę branże technologiczną z powodów zawodowych i takie sprawy kończą się właśnie odszkodowaniami. Żadnej ze stron nie zależy na tym żeby robić be userom, bo nikomu to nie służ. Twoje pisanie o sofcie który wyłączy funkcjonalność świadczy tylko o tym, że masz mało wyczucia w tej branży. Taka poprawka nie wyjdzie i możemy się założyć o piwa na zgodę, powiedzmy z terminem powiedzmy 24 miesiące a powody wypiszę ci w punktach poniżej:

 

1. Lowrancowi nie zależy na tym żeby zgnoić obecnych użytkowników, bo może sobie zrobić tym więcej szkody niż pożytku. Jego stanowisko to "Współczujemy wam". O ile teraz większość przyzna mu rację, chociaż nieliczni nazywają trollem patentowym, to w przypadku tak gwałtownego ruchu może się to diametralnie zmienić. Po co ma sobie robić czarny PR.  Co winny jest user że producent zrobił nie tak? W takiej sytuacji Lowrance może pozbawić Garmina klientów, ale nic na tym nie zyskać.W skrócie - jego oblicze może się zmienić z "troskliwego wujka "na "ten ch...j co kazał zabrać mi DV za które zapłaciłem, zamiast wziąć pieniadze od tego co mi to sprzedał".

 

2. Rozwiązanie z softem było by dobre, pod warunkiem, że satysfakcjonowało by Lowrance'a. To nie jest spraw karna, gdzie wyrazisz skruchę i mocne postanowienie poprawy i sąd się zlituje i obniży wymiar kary. Tu nie ma kary tylko żądania poszkodowanego. Skoro Lowrance zdecydował się na drogę prawną,  to ma na celu wyciśnięcia tylu pieniędzy z Garmina, ile się da i nie będzie się godził na jakieś półśrodki. Nawet gdyby Garmin wypuścił taki soft, to Lowrance nie jest głupi i wie, że userzy zrobią szybko bilans zysków i strat i po prostu nie wgrają aktualizacji, a nikt ich do tego nie zmusi. Będzie się starał podważyć takie rozwiązanie, i nie będzie mu trudno. Garmin dobrze o tym wie.

 

3. Oczywiście można powiedzieć, że Garmin wypuści soft, którego nie da się downgradować. Niestety nie jest to takie proste i w praktyce oznacza potencjalny strzał w kolano. Dlaczego? Po pierwsze patrz punkt 2 i przebiegli userzy. Po drugie - gdyby w pewnym momencie okazało się, że taki soft ma bug wymagający downgrad'u , co jest bardzo prawdopodobne, to odszkodowanie w porównaniu do potencjalnej akcji serwisowe to łagodny wyrok.

 

4. Garmin nie po to ciąga się po sądach do 2014 z lepszym lub gorszym skutkiem, żeby teraz wyłączyć DV, posypać głowe popiołem i przyznać się do winy. Tak, w chwili gdy weszli na obraną ścieżkę prawną powiedzieli - kij wam w oko, zapłacimy, ale jak nam sąd nakaże. Jakby chcieli ograniczać straty, to zrobili by to od razu. Podjęli ryzyko i poniosą konsekwencje.

 

5. Najważniejszy, który stawia kropkę nad i. Sprawa patentowa to sprawa w której sąd spełnia lub nie żądania strony poszkodowanej. Nie dokłada nic od siebie, bo to nie jest jego zadanie. Ma zbadać i ocenić zasadność roszczeń w pozwie. Lowrance nie wyraził żadnego zainteresowania dezaktywacji DV w istniejących przetwornikach, tylko zażądał zakazu sprzedaży echosond z GT. Skoro nie wystąpił z takim żądaniem, to znaczy że temat jakiejś wstecznej dezaktywacji wogóle go nie interesuje. Więc po co Garmin miałby to robić?

 

Można nie znać prawa patentowego, ale wystarczy prześledzić historię takich sporów i ruszyć trochę czaszką, żeby stwierdzić, że takie rozwiązanie nie służy żadnej ze stron.

 

Więc jak, przyjmujesz zakład?


Użytkownik psulek edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 07:47


#204 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 26 kwiecień 2017 - 23:09

Tak na logikę, jeśli Garmin zdezaktywuje w sofcie element naruszający patent to mogą posypać się pozwy od użytkowników starszych przetworników typu GT40. 

Dokładnie o tym pisałem kilka postów wcześniej. Nik tak nie robi i snucie tego typu przypuszczeń to opowiadanie bajek z mchu i paproci. Inne argumenty w poście wyżej.


Użytkownik psulek edytował ten post 26 kwiecień 2017 - 23:13

  • godski lubi to

#205 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 00:39

Tu jest pozew:

 

http://business.cch....tlComplaint.pdf

 

Polecam najpierw przeczytać, a dopiero później pisać o tym jakie żądania miało Navico.

 

Odnośnie pozostałych Twoich twierdzeń się już nie wypowiadam, bo to są opinie handlowca, który nie rozumie specyfiki i zasad, którymi rządzą się postępowania sądowe i spory prawne i na każde moje wyjaśnienie będziesz miał kolejny "logiczny argument" w rodzaju tego z postu nr 961, który mimo iż dobrze brzmi to ma zerowe przełożenie na prawniczą rzeczywistość. 

 

Odnośnie tego co napisał Andrzej to moim zdaniem znacznie bardziej prawdopodobny jest w przyszłości kolejny pozew w przedmiocie roszczeń odszkodowawczych ze strony Navico, czyli korporacji reprezentowanej przez prawniczego molocha w postaci kancelarii Alston & Bird LLP przeciwko Garminowi niż grupki niezadowolonych klientów Garmina przeciwko niemu samemu (chociażby z uwagi na koszty procesu w USA). Ja na miejscu Garmina próbowałbym minimalizować ryzyko ewentualnych kolejnych strat, m.in np. właśnie poprzez wyłączenie tego kryształu DV w takim zakresie w jakim to jest możliwe, dlatego nie uważam takiej możliwości za bajkę z mchu i paproci. A jak będzie zobaczymy. Mnie życie nauczyło, aby nie wykluczać żadnej, z jakiegoś powodu zasadnej, opcji. Tyle ode mnie w tym temacie.



#206 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 kwiecień 2017 - 01:30

Raven, rozumiem że jesteś ekspertem w tej dziedzinie i możesz udzielać wyczerpujących odpowiedzi, szczególnie w prawie amerykańskim. To o czym piszesz, to bardziej mokry sen fanboyów Navico niż realny scenariusz. Tak, że wypłynęło to w takim a nie innym terminie też nie jest dziełem przypadku. Co, chłopcy zapadli w sen zimowy? Przecież wiedzieli o tym od dawna, a litościwie ujawnili przed sezonem. Sprawa w takich kwestiach kończy się na kasie bo i o to poszło. Zresztą samo Navico mówi - inni płacą i wy też. I o nic innego im nie chodzi. A ty straszysz świętą inkwizycją.



Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 01:41


#207 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 27 kwiecień 2017 - 07:55

Z prawniczego punktu widzenia czyn można popełnić zarówno poprzez działanie jak i zaniechanie. Jeśli dane zaniechanie narusza patent to może być powodem powstania odpowiedzialności odszkodowawczej i na to chciałem zwrócić uwagę. Nie wiem jaką strategię przyjmie w tym temacie Garmin, ale uzasadniona byłaby w mojej ocenie dezaktywacja kryształów DV w takim zakresie w jakim jest to technicznie możliwe i tak zapewne doradzą im ich adwokaci. Jak pokazuje historia ten producent nie ma w zwyczaju informować klientów o takich "szczegółach" jak usunięcie kryształu DV z przetwornika, więc stan rzeczy trzeba będzie weryfikować na bieżąco w praktyce.

 

 

Ok rozumiem.

 

Nie rozumiem natomiast ironicznego podejścia do reakcji użytkowników sprzętu za 4-6 koła na wiadomość, że mogą utracić część funkcji za które zapłacili ten niemały sos. Jeżeli Ciebie jako użytkownika tego sprzętu nie boli to o czym tu piszemy to ok, ale mimo to należy uszanować, że ktoś jednak ma problem z tym, że potencjalnie może zostać wydymany. Przynajmniej moim zdaniem.

 

Dobrze, odłóżmy zatem, niestosowne żarty na bok (jeżeli kogoś uraziłem, przepraszam).

 

Przyznaję, Twoim wywodom nie da się odmówić logiki.

Z mojej praktyki zawodowej natomiast wynika (a tak się składa, że pracuję w branży technologicznej m.in. właśnie w obszarze autorskich praw majątkowych), że roszczenia producentów/ licencjodawców zawsze oznaczają oczekiwania finansowe wobec firm/użytkowników naruszających prawa licencyjne, nie spotkałem się jeszcze z sytuacją oczekiwania downgrade'u lub deinstalacji bezprawnie użytkowanego softu, a wyłącznie z roszczeniami finansowymi (nie mam pewności, ponieważ nie trafiłem na taki przypadek, czy podobnie wygląda sytuacja w przypadku ochrony patentowej, zakładam jednak, że może tak wyglądać - jest to własność intelektualna jak autorskie prawa majątkowe do licencji/ oprogramowania).



#208 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 27 kwiecień 2017 - 08:37

Trochę nie w temacie choć leci do mnie striker Cv i będę pewnie myszą doświadczalną tego ptzetwornika ale Garmin może troszkę namieszać nam użytkownikom bo np. nikt głośno nie mówi że maximapa nie będzie działała na nowych wyższych softach bo zmienia kodowanie. To oficjalna informacja od przedstawicieli maximapy ( telefonicznie z żelaznej). Jak to mówią nie dogadali się i na nowych softach nie będzie to działać choć mapa jest w sprzedaży jeszcze na stronach internetowych. I co teraz na mazurach po fajnym garminie jak po aktualizacji ludzie będą mieli niespodziankę...? Wiem że przetwornik to część stała, fizyczna no ale pewnie wyjdzie na to że ci co mają DV niech aktualizacje omijają szerokim łukiem.
Takie małe wtrącenie bo ja się wytrąciłem wczoraj bo echo 5cv miało być do sondowania a garmin oregon no maximapy i namierzania górek. A teraz zamiast oregona muszę postarać się chyba o sam ekran hds i będzię robił za ploter ... Miała być minimalizacja a tu dwa telewizory. Porażka szczególnie że nowa wersja maximapy będzie miała dużo ciekawych zbiorników jak np Turawa...

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

#209 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 27 kwiecień 2017 - 08:39

Garmin w niwych softach zmienia kodowanie jakby co...nie maximapa...

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

#210 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 kwiecień 2017 - 08:58

To nie w nowych, tylko już w starych. Ostatni obsługujący to 3.4

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#211 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 09:24

Dobrze, odłóżmy zatem, niestosowne żarty na bok (jeżeli kogoś uraziłem, przepraszam).

 

Przyznaję, Twoim wywodom nie da się odmówić logiki.

Z mojej praktyki zawodowej natomiast wynika (a tak się składa, że pracuję w branży technologicznej m.in. właśnie w obszarze autorskich praw majątkowych), że roszczenia producentów/ licencjodawców zawsze oznaczają oczekiwania finansowe wobec firm/użytkowników naruszających prawa licencyjne, nie spotkałem się jeszcze z sytuacją oczekiwania downgrade'u lub deinstalacji bezprawnie użytkowanego softu, a wyłącznie z roszczeniami finansowymi (nie mam pewności, ponieważ nie trafiłem na taki przypadek, czy podobnie wygląda sytuacja w przypadku ochrony patentowej, zakładam jednak, że może tak wyglądać - jest to własność intelektualna jak autorskie prawa majątkowe do licencji/ oprogramowania).

 

W pozwie, który podlinkowałem są wymienione roszczenia Navico wobec Garmina. Na ten moment decyzje organu rozstrzygającego dotyczyły zakazu importowania i sprzedaży na terenie USA urządzeń naruszających patent. Miało to miejsce w trybie zabezpieczającym, czyli coś na wzór naszego postępowania zabezpieczającego, aby wywołać natychmiastowe skutki prawne. W przedmiocie roszczeń finansowych do tej pory orzeczenia jeszcze nie zapadły. Jeżeli ktoś zapozna się z żądaniami Navico oraz posiada trochę wiedzy prawniczej to będzie rozumiał, że Navico nie musi wprost wnieść o downgrade softu przez Garmina. Obok roszczeń finansowych i innych Navico zażądało zaprzestania naruszania ich patentów przez Garmina i nie musi wymieniać w pozwie wszystkich sposobów w jakich ludzka wyobraźnia dopuszcza możliwość ich naruszenia.



#212 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 kwiecień 2017 - 10:05

 Obok roszczeń finansowych i innych Navico zażądało zaprzestania naruszania ich patentów przez Garmina i nie musi wymieniać w pozwie wszystkich sposobów w jakich ludzka wyobraźnia dopuszcza możliwość ich naruszenia.

 

I otrzymało zabezpieczenie naruszenia patentu w formie zablokowania sprzedaży, a za to co już jest naruszone ewentualnie dostanie odszkodowanie, o ile wygra. Nikt nie cofnie tego co już było.

 

- żądają zaprzestania naruszania patentu od chwili wniesienia pozwu, bo czasu nie cofną (blokada sprzedaży)

- żądają odszkodowania za to co już zostało wypuszczone i sprzedane.

 

Ciężko zrozumieć? Kłopoty z logiką?


Użytkownik psulek edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 10:12


#213 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 27 kwiecień 2017 - 11:58

Ale całe roszczenie dotyczy rynku US, a co z resztą ? Softy wychodzą takie same dla wszystkich urządzeń.



#214 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 13:11

I otrzymało zabezpieczenie naruszenia patentu w formie zablokowania sprzedaży, a za to co już jest naruszone ewentualnie dostanie odszkodowanie, o ile wygra. Nikt nie cofnie tego co już było.

 

- żądają zaprzestania naruszania patentu od chwili wniesienia pozwu, bo czasu nie cofną (blokada sprzedaży)

- żądają odszkodowania za to co już zostało wypuszczone i sprzedane.

 

Ciężko zrozumieć? Kłopoty z logiką?

 

Jedyny kłopot z logiką widzę u Ciebie, skoro nie rozumiesz, że poprzez dalsze używanie kryształów DV patent Navico będzie naruszany i w zakresie w jakim Garmin może technicznie temu zapobiec (np. poprzez udostępnienie oprogramowania dezaktywującego) będzie można go za to w przyszłości pozwać (zawinione zaniechanie naruszania patentu). A Twoja naiwność polega na tym, że sądzisz, że Navico to odpuści. Jak będzie zobaczymy. Ja analizuję tą sprawę pod kątem zawodowym i piszę co ja bym na miejscu Garmina zrobił, żeby zminimalizować ryzyko kolejnych roszczeń ze strony Navico. Nigdzie nie napisałem, że tak będzie na pewno. Jeżeli ta argumentacja do Ciebie nie przemawia to trudno, ale nie łam przynajmniej zasad kulturalnej dyskusji. Z mojej strony to wszystko.

 

Ale całe roszczenie dotyczy rynku US, a co z resztą ? Softy wychodzą takie same dla wszystkich urządzeń.

 

Są tutaj lepsi eksperci od handlu, prawa międzynarodowego i interpretacji orzeczeń USITC i na pewno Ci odpowiedzą. Według mojej wiedzy w Europie jest i będzie ten sam sprzęt co w USA, a soft też jest jeden, więc ewentualne zmiany też dla wszystkich.



#215 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 kwiecień 2017 - 16:16

Jedyny kłopot z logiką widzę u Ciebie, skoro nie rozumiesz, że poprzez dalsze używanie kryształów DV patent Navico będzie naruszany i w zakresie w jakim Garmin może technicznie temu zapobiec (np. poprzez udostępnienie oprogramowania dezaktywującego) będzie można go za to w przyszłości pozwać (zawinione zaniechanie naruszania patentu). A Twoja naiwność polega na tym, że sądzisz, że Navico to odpuści. Jak będzie zobaczymy. Ja analizuję tą sprawę pod kątem zawodowym i piszę co ja bym na miejscu Garmina zrobił, żeby zminimalizować ryzyko kolejnych roszczeń ze strony Navico. Nigdzie nie napisałem, że tak będzie na pewno. Jeżeli ta argumentacja do Ciebie nie przemawia to trudno, ale nie łam przynajmniej zasad kulturalnej dyskusji. Z mojej strony to wszystko.

 

Sądzę, że mimo wszystko masz problem z pojęciami. Twoja naiwność polega na wierzeniu we wszystko, co fanboje wrzucają na zagranicznych forach. Ja też je czytam, ale odsiewam gęsto. Użytkowanie odczytujesz w niewłaściwy sposób, kierując się jedynie płytką definicją słownikową. Natomiast w sądzie kieruje się też kontekstem. Patent dotyczy konstrukcji przetwornika. Użytkowanie patentów rozumiane jest jako wykorzystywanie rozwiązań w nich opisanych do produkcji i sprzedawania czegoś w celu osiągania zysków. W tym przypadku do produkcji i sprzedaży przetworników o określonej konstrukcji. To co zostało już wyprodukowane jest naruszeniem patentu i nic tego nie zmieni i żadne blokowanie nie pomoże - stało się, koniec.  Na ten poczet Lowrance dostanie odszkodowanie, o ile je wygra i sprawa będzie od tej strony zamknięta. Zaprzestanie naruszania patentu oznacza w tym przypadku zaprzestanie produkcji/sprzedaży przetworników o konstrukcji opisanej w patencie. Jeżeli nie rozumiesz tak prostych kwestii, to trudno.


Użytkownik psulek edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 16:27


#216 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 19:13

Możesz mi wyłożyć techniki sprzedaży, ale proszę nie ucz mnie legalnej definicji zaniechania i czym się kieruje sąd. Fanboyem Garmina może jesteś Ty, ja przedstawiłem stan faktyczny i poinformowałem forumowiczów o możliwych zagrożeniach. Twoim zdaniem sprawa jest zamknięta, moim zdaniem są powody, żeby uważać, że nie. I przy tym pozostańmy.



#217 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 kwiecień 2017 - 20:12

Czepiłeś się kurczowo czegoś i się trzymasz jak kleszcz. Wiesz czego dotyczy patent i co ma zrobić Garmin żeby go nie naruszać - zaprzestać produkcji i sprzedaży przetworników z kryształem albo wykupić licencję, co zostało zabezpieczone do czasu rozwiązania sprawy. A ty dumasz sobie o wyssanch z palca zaniechaniach w przyszłości. Co do technik sprzedaży to poniecham tego, bo wiem że w tym akurat masz bogate doświadczenie zawodowe. To mi wystarczy w kwestii wartości towich opinii (które można przeczytać po forach w US razem z innymi głupotami). Także daruj sobie te uszczypliwości, bo nie jesteś żadną alfą i omegą od prawa na jaką się kreujesz, tylko siedzisz i dumasz zatwardziale niepodatny na argumenty. A fanbojem nie jestem, sprzedaję to fakt i żadna tajemnica, ale róznych producentów i akurat każdy ma swoje wady i zalety w zależności od segmentów. Totalnej dominacji nie ma. SŁODKICH snów :D


Użytkownik psulek edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 20:19


#218 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 20:52

Napisano dziś, 20:13

Możesz mi wyłożyć techniki sprzedaży, ale proszę nie ucz mnie legalnej definicji zaniechania i czym się kieruje sąd. Fanboyem Garmina może jesteś Ty, ja przedstawiłem stan faktyczny i poinformowałem forumowiczów o możliwych zagrożeniach. Twoim zdaniem sprawa jest zamknięta, moim zdaniem są powody, żeby uważać, że nie. I przy tym pozostańmy.

 

Mój post z 20:13 chyba został przeniesiony więc dla porządku wklejam go tu gdzie miał być.

 

 

Czepiłeś się kurczowo czegoś i się trzymasz jak kleszcz. Wiesz czego dotyczy patent i co ma zrobić Garmin żeby go nie naruszać - zaprzestać produkcji i sprzedaży przetworników z kryształem albo wykupić licencję, co zostało zabezpieczone do czasu rozwiązania sprawy. A ty dumasz sobie o wyssanch z palca zaniechaniach w przyszłości. Co do technik sprzedaży to poniecham tego, bo wiem że w tym akurat masz bogate doświadczenie zawodowe. To mi wystarczy w kwestii wartości towich opinii (które można przeczytać po forach w US razem z innymi głupotami). Także daruj sobie te uszczypliwości, bo nie jesteś żadną alfą i omegą od prawa na jaką się kreujesz, tylko siedzisz i dumasz zatwardziale niepodatny na argumenty. A fanbojem nie jestem, sprzedaję to fakt i żadna tajemnica, ale róznych producentów i akurat każdy ma swoje wady i zalety w zależności od segmentów. Totalnej dominacji nie ma. SŁODKICH snów :D

 

Ja mam bogate doświadczenie w technikach sprzedaży? Już całkiem Ci się wszystko pokręciło. Moja opinia nie pochodzi z żadnego forum, a niepodatny na argumenty to jesteś Ty Kolego. Pobieżna znajomość kilku przeszłych spraw nie daje Ci prawa do ferowania przyszłych wyroków. Kolorowych. 



#219 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 kwiecień 2017 - 22:30

Post nie znika, moderator chyba wziął się do pracy i wydzielił to do wątku "Jak działa DI/SI". Nie feruję wyroków, tylko przewiduję na podstawie tego, jak miało to miejsce do tej pory. Takich procesów o technologię było już kilka w różne strony między producentami echosond i nikt nikomu nic nie wyłączał. Można sobie dalej tak gdybać, ale sprowadzi się to do bicia piany, więc może lepiej zostawić jak jest i nie ciągnąć.  O doświadczeniu handlowym pisałem nie w kontekście branży wędkarskiej. Tak jak napisałem wcześniej - propozycja zakładu cały czas aktualna.


Użytkownik psulek edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 22:32


#220 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 kwiecień 2017 - 23:02

Jako Janusz powiem tak, będę się czuł oszukany i wydymany bez wazeliny jeżeli okaże się, że Garmin okradł mnie...

Mam nadzieję, że maksyma "prawo nie działa wstecz" zadziała, a Garmin pod hasłem poprawy wydajności sprzętu nie wyda oprogramowania blokującego DV.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych