Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Pytania początkującego rodbuildera

tech-rb rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
559 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 02 marzec 2017 - 12:07

poszło pierwszy element wcieranki za pomocą ściereczki i jestem mega zadowolony.

ale zrobiłem mały patent lakier do wcierania z flexcoat lite  dwu składnikowy wymieszałem z mniejsza ilością utwardzacza czy dobrze zrobiłem dałem 1.2 ml na 1 ml 

ma to wpływ na jakość i twardość lakieru? Pomyślałem ze będzie wolniej zastygać, Czy miałem racje?  



#482 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 marzec 2017 - 14:16

poszło pierwszy element wcieranki za pomocą ściereczki i jestem mega zadowolony.

ale zrobiłem mały patent lakier do wcierania z flexcoat lite  dwu składnikowy wymieszałem z mniejsza ilością utwardzacza czy dobrze zrobiłem dałem 1.2 ml na 1 ml 

ma to wpływ na jakość i twardość lakieru? Pomyślałem ze będzie wolniej zastygać, Czy miałem racje?  

Będzie woniej zastygać i lakier będzie bardziej elastyczny. Ten trick często używam do lakierowania omotek .Lakier nawet po kilku latach używania nigdy nie pękał i omotki wyglądają jak nowe. Trzeba jednak sporo doświadczenia i prób aby odpowiednio dobrać poprawne proporcje .Ja w ten sposób kładę warstwę finalną z troszkę mniejszą zawartością utwardzacza .


  • kocurck1 lubi to

#483 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 03 marzec 2017 - 22:35

sprawdziłem koledzy opcje z folia i jest super ładnie się kładzie ale nie polecam suszarki bo wzbija pyłki i sie kleją do blanku.

Teraz pytanie mam pare takich pyłków i co polecacie prze polerowac leciutko blank po wyschnięciu? czy jakis inny patent jest?



#484 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 03 marzec 2017 - 22:38

Dam foty do oceny jak zakończę prace



#485 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:01

Watki polaczone



#486 OFFLINE   ryudo

ryudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaSokółka

Napisano 17 kwiecień 2018 - 20:24



Możecie polecić jakiś zamiennik, najlepiej łatwo dostępny? 
Myślałem o wężyku sylikonowym, ale najwęższy jaki znalazłem w popularnej sieciówce miał 8mm

Pozdrawiam.  

 



#487 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 kwiecień 2018 - 20:29

Wentyl do dętki rowerowej?


Użytkownik ObraFM edytował ten post 17 kwiecień 2018 - 20:30


#488 OFFLINE   ryudo

ryudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaSokółka

Napisano 17 kwiecień 2018 - 20:44

Pisząc wentyl masz na myśli gumę wentylową? 

https://www.sporti.p...-wentylowa.html
Coś takiego? 



#489 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 kwiecień 2018 - 21:09

Tak, ale rodbuilderem nie jestem- więc nie wiem jak się sprawi w takim zastosowaniu.



#490 OFFLINE   ryudo

ryudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaSokółka

Napisano 17 kwiecień 2018 - 21:14

Dzięki. 
Wypróbuje. 



#491 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 18 kwiecień 2018 - 07:40

Ja polecam koszulki termokurczliwe, można je rozciągać, zwężać - mocne i dobrze trzymają przelotkę.


  • eRKa lubi to

#492 OFFLINE   marcinel

marcinel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 15:17

Witam serdecznie wszystkich.

 

Od dłuższego czasu pochłaniam sporą wiedzę odnośnie budowy wędzisk. Ale jak wiadomo człowiek chce powoli przechodzić w jakieś małe realizacje swoich pomysłów i tego co wyczytał itp itd ;)

 

Wiem, że jeszcze sporo przede mną. Zbliża się koniec roku i czas powoli myśleć nad pierwszymi kosztami jakie można ponieść :) Ale  w związku z tym, że wśród grona znajomych nie mam nikogo kto by zajmował się budową wędzisk....

 

Temat możliwe że poruszany ale nie spotkałem się z tym jeszcze na forum. Przed pierwszymi zakupami chciałbym się poradzić i czegoś się dowiedzieć.

Jak to jest jeśli chodzi o "ceny wędek" że same blanki w niektórych sklepach kosztują sporo więcej niż niejeden kij "wyższej" klasy ze sklepu już gotowy ;)

Najtańszy jaki udało mi się wyszukać na stronach z materiałami to koszt około 200zł. (to jak taki Dragon czy mikado kosztuje 250 zł kompletny ?;o)

Przygotowując się do zabawy zaczynam się zastanawiać czy zakupione materiały można w jakiś sposób uszkodzić ? Nie chciałbym wydać koło 1000 zł a potem wywalić wszystko do kosza ;)

 

Nie chciałbym na starcie kupować materiałów konkretnych pod dane wędzisko a raczej pójść w stronę zakupu materiałów aby wykonać coś uniwersalnego co udowodniło by że jednak jest jakaś szansa na większe inwestycje ?

 

Może ktoś kto również zaczynał od zera mógłby podpowiedzieć w co warto najpierw zainwestować  ?

Będę wdzięczny za wszelkie info

 

Jeśli temat nie na miejscu na takie dyskusje proszę kasować ale nie znalazłem innego miejsca na tego typu "problemik"



#493 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 02 listopad 2018 - 15:55

Nie bardzo rozumiem pytanie. Wybierasz blank,a potem komponenty pod niego i tyle, jedyne w co inwestujesz na dłużej to suszarka i wraper, jedno i drugi da się zrobić samemu po kosztach.


  • WojtekCIN lubi to

#494 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 listopad 2018 - 16:21

"Jak to jest jeśli chodzi o "ceny wędek" że same blanki w niektórych sklepach kosztują sporo więcej niż niejeden kij "wyższej" klasy ze sklepu już gotowy  ;)"

 

Tak to jest...

 

Wędzisko - gotowe to towar, blank - to też towar.

Tak jak chleb, czy piwo.

 

Ilu jest ludzi którzy sami robią wędki?

Pewnie niewielu, ale gotowe kupuje większość.

Szybki obrót - mniejsza marża - to jedna z przyczyn "taniości" wędzisk.

 

Inna przyczyna "drogości" blanków to swego rodzaju mit, że takie zrobione na zamówienie wędziska są lepsze. A za "lepsze" trzeba drożej zapłacić... A jak jest popyt to i podaż się znajdzie...

 

A tanie blanki - a na Alii poszukaj - w granicach 100 zł znajdziesz niejeden blank



#495 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 listopad 2018 - 17:04

"Jak to jest jeśli chodzi o "ceny wędek" że same blanki w niektórych sklepach kosztują sporo więcej niż niejeden kij "wyższej" klasy ze sklepu już gotowy  ;)"

 

Tak to jest...

 

Wędzisko - gotowe to towar, blank - to też towar.

Tak jak chleb, czy piwo.

 

Ilu jest ludzi którzy sami robią wędki?

Pewnie niewielu, ale gotowe kupuje większość.

 

 

Inna przyczyna "drogości" blanków to swego rodzaju mit, że takie zrobione na zamówienie wędziska są lepsze. A za "lepsze" trzeba drożej zapłacić... A jak jest popyt to i podaż się znajdzie...

 

 

 

Myślę że wędki samodzielnie zbrojone to całkiem spory segment .  Patrząc tylko na nasz rodzimy rynek, z powodzeniem prosperuje wiele profesjonalnych pracowni RB, wielu amatorów zbroi kije dla siebie , przyjaciół, kolegów, znajomych.

Jakiś obraz daje wątek :

 

http://jerkbait.pl/t...ków-jerkbaitpl/

 

A czy są "lepsze" , czy gorsze to sprawa indywidualna i zdecydowanie subiektywna  .Na pewno są  inne w zalewie fabrycznych konstrukcji, gdzie tysiące egzemplarzy tego samego modelu nie różnią się niczym.

Co do zakresu tej "lepszości", proponuję w wolnej chwili  przejrzeć kilka wątków autorskich, poczytać opinie użytkowników.

Nie sądzę by we wszystkich wypowiedziach znalazło się lokowanie produktu.



#496 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 listopad 2018 - 17:33

"Myślę że wędki samodzielnie zbrojone to całkiem spory segment"

"Pewnie niewielu"

 

To są nasz przypuszczenia.

Ale spróbuj w wędkarskim kupić blank. Ja nie widziałem w żadnym. Gdyby był rynek to i towar byłby...

 

Moje wędki - takie fabryczne różnią sie... w tej kawałek korka przykleiłem, w innej szczytówka krótsza, bo się ułamała, a jeszcze w innej zamalowałem pisakiem fabryczne logo hahahaha



#497 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 listopad 2018 - 17:44

Witam serdecznie wszystkich.

 

...

 

Polaczylem z wlasciwym watkiem. Zerknij od poczatku, znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania :)



#498 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 02 listopad 2018 - 20:27

Za fanaberie się płaci :-). Budujesz, bo chcesz, aby wędka miała wygląd i działanie jakie chcesz. Firmowe i to niekoniecznie z najwyższej półki mogą być nie gorsze (w sumie Jeszcze trochę czasu minie, gdy na budowane śpimy słowie tyle co na Mika do Copernicusa, co innego muchówki bo tu szybko poszedłem w robienie pode mnie lub samodzielne). Ale nie ma tego poczucia niepowtarzalność.
I jak nie chcesz za dużo inwestować, to lepiej w to nie wchodź :-)

Użytkownik Darek K edytował ten post 02 listopad 2018 - 20:28


#499 OFFLINE   1filipson86

1filipson86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 luty 2019 - 21:57

Witam panów (panie też :D) Filipa wzięło na stworzenie własnej witki i siedzę i głowię się jak zacząć nie widziałem ani jednego krok po kroku (może słabo szukam) ale proszę was o odpowiedzi jak zacząć z Rodbuildingiem:D Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję
  • Friko lubi to

#500 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 03 luty 2019 - 22:25

Zmierzamy w złym kierunku.
Wiem że ludziom się spieszy do wszystkiego i ze wszystkim, potrzeba mieć teraz na już w tym momencie nie działa dobrze.
czasami warto przystopować i zrobić sobie przerwe chociażby na poczytanie przed snem działu o budowie wędek.
Ilu budowniczych tyle technik i wykonań.
Na forum jest wszystko opisane co jak z czyn i dlaczego. a nawet jak zdemontować rękojeści itp. z wędki.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych