Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Pytania początkującego rodbuildera

tech-rb rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
559 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 14 wrzesień 2011 - 13:39

Witam!
Chciałbym spróbować swoich sił w rodbuildingu. Na początek jednak szkoda mi pieniędzy na to, żeby wszystko po kolei kupować. Stąd moje pytanie:
Czy jest szansa zdemontować rękojeść połamanego team dragona nie niszcząc go?? Chciałbym wykorzystać materiały (tutaj uchwyt) do przezbrojenia innego starego kijka.

#62 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 14:03

Sam uchwyt powinieneś dać radę korek już raczej nie.

#63 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 wrzesień 2011 - 17:03

Ależ dziś szaleję i postów se dotłukę ..
Pokawałkuj na osobne elementy i zaostrzoną rurką wydłubiesz grafitowe drzazgi z korka ..
Jak masz czas i korek jest tego oczywiście wart . Dragon - a co to takiego , ki czort ??!

#64 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 14 wrzesień 2011 - 17:14

Heh :D Dzięki za pomoc. Jutro spróbuję coś podziałać. Może nawet się uda? :D

#65 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 14 wrzesień 2011 - 20:35

To ja też jednego se dotłuke. :D
W części kijów dragona np seria milenium, rękojeść korkowa, jest korkowa tylko z nazwy. Pod 2 milimetrową warstwą korka siedzi licha tuleja poliuretanowa. Ot taki szajs i chyba nie warto się męczyć.Sprawdzisz bardzo prosto, nadetnij zewnętrzny element lekko pod skosem aż do blanku, a korek prawdę Ci powie.
pozdro Artur.

#66 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 14 wrzesień 2011 - 21:28

U mnie korek jest w całości :D

#67 OFFLINE   romaro_rr

romaro_rr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaDiepholz- Niemcy
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ringwelski

Napisano 30 październik 2011 - 17:05

Witam.
Po tym wszystkim jak naczytałem się i naoglądałem wyrobów zrobionych własnoręcznie przez kolegów goszczących na tym portalu, postanowiłem i ja sam zbudować dla siebie wędkę spiningową na blanku muchowym.
A mianowicie posiadam blank Winstona BIIx 9' 10wt 4 skład
Wędka z przeznaczeniem na Troć w okresie zimowym kiedy nie wiele da sie nawojować z muchówką nad wodą przez nawisy lodu itd :angry:
Potrzebuję fachowej rady co do przelotek,uchwytu, rękojeści jak i całego sprzętu potrzebnego do zabawy w uzbrajanie, jak lakier, nici
czy żywica do zamocowania korka i uchwytu.
Co według doświadczonych juz kolegów powinienem zakupić zebym potem nie miał jakiś nie miłych niespodzianek.
Jakie przelotki wybrać najlepiej, ile sztuk, jaki rozstaw itp.
Jeżeli chodzi o finanse jakie chcę przeznaczyć na uzbrojenie to mogą być większe lub srednie
I najważniejsze pytanie, a mianowicie gdzie kupić najlepiej korek zeby był w miare dobrej jakosci, najlepiej krązki i pobawić sie samemu w jego dopasowanie.
Co do kręgosłupa blanku to nie wiem dlaczego ale wyczuwam dwa :D , po obu stronach równolegle do oznaczenia pierwszego, czy to jest normalne ? Posiadam jeszcze 2 blanki muchowe do uzbrojenia więc mam zamiar pobawić się na całego :D
Z góry dziękuję wszystkim aktywnym.
Pozdrawiam RR


#68 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 30 październik 2011 - 19:10

Najlepiej wykonane borony Winstona wychodzą z pracowni Dragona :D
Mają wieloletnie doświadczenie.

#69 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 30 październik 2011 - 20:58

Najlepiej wykonane borony Winstona wychodzą z pracowni Dragona :D
Mają wieloletnie doświadczenie.



Jeszcze jak pan co zbroi dla Dragona nauczy się odróżniać kręgosłup blanku i kilka innych rzeczy bardzo przydatnych przy zbrojeniu wędek to berdzie super :D

Wszelkie komponenty znajdziesz np. tutaj: http://stores.ebay.c...Rods-and-Tackle

Korek, jak uważasz, przelotki podobnie, możesz pokusić się o tytany :D Napisz do sprzedawcy co i do jakiego blanku ci jest potrzebne. Karl to mój znajomy od wielu lat. Bardzo polecam.

Bujo

#70 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 30 październik 2011 - 22:20

A możesz ten komentarz do mnie napisać bardziej zrozumiale?
Jako moderator warto byś choć troszkę bardziej zadbał o polszczyznę.

Jeśli chodzi o Winstony,o moj komentarz,to ogladałem oryginalnie zbrojone,w Dragonie i innej zbrojowni.
Jak masz doświadczenie w zbrojeniu ...to śmiało,podziel się informacją.

#71 OFFLINE   romaro_rr

romaro_rr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaDiepholz- Niemcy
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ringwelski

Napisano 30 październik 2011 - 23:22

Co do przelotek to juz prawie wybrałem sobie komplet Fuji SIC tylko które według was będą lepsze, jedno stopkowe po całości czy na przykład 6 dwu stopkowych i 3 na szczytówce jedno stopkowe.
Przeznaczzenie raczej zima, mróz więc jak sądzę na jedno stopkowych raczej mniej powinien osadzać się lód, czy się mylę ???
Dostałem juz fachową poradę od MeKamil, ale chcę zobaczyć jak inni zbrajarze się wypowiedzą. Co do korka, rękojeści i uchwytu juz wybrałem

#72 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 31 październik 2011 - 02:55

A możesz ten komentarz do mnie napisać bardziej zrozumiale?
Jako moderator warto byś choć troszkę bardziej zadbał o polszczyznę.

Jeśli chodzi o Winstony,o moj komentarz,to ogladałem oryginalnie zbrojone,w Dragonie i innej zbrojowni.
Jak masz doświadczenie w zbrojeniu ...to śmiało,podziel się informacją.


Co mam ci jeszcze napisać i czego nie rozumiesz włączając moją polszczyznę?

Widziałem wiele wędek stamtąd totalnie spierdzielonych doborem i rozmieszczeniem przelotek czy źle wyznaczonym kręgosłupie blanku.

Wędek nie zbroje, zostawiam to specjalistom. Jestem za to doświadczonym użytkownikiem.




#73 OFFLINE   romaro_rr

romaro_rr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaDiepholz- Niemcy
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ringwelski

Napisano 31 październik 2011 - 23:53

Co jest panowie tylko jakies sprzeczki o fachowców z Dragona :D Nikt juz nie chce mi doradzic ?
Byłem pewny ze moge liczyc na fachową poradę ale jak do tej pory t chyba sie na to nie zapowiada :(

#74 OFFLINE   romaro_rr

romaro_rr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaDiepholz- Niemcy
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ringwelski

Napisano 31 październik 2011 - 23:54

Co jest panowie tylko jakies sprzeczki o fachowców z Dragona :D Nikt juz nie chce mi doradzic ?
Byłem pewny ze moge liczyc na fachową poradę ale jak do tej pory to chyba sie na to nie zapowiada :(



#75 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 12:39

To może ja zacznę,choć doświadczonym bym się nie nazwał ,bo zbroję od ok roku i na koncie tylko 9 kijkw.
Z wstępu wniskuję ,że głównie łowisz muchówką i moim zdaniem dobór i rozmieszczenie przelotek nie sprawi Ci wiekszych problemów, po prostu zdaj sie na swoje doświadczenie wędkarskie i intuicję.Przecież wiesz jak powinno wyglądać ugięcie wędki i czego od niej oczekujesz.Co do warsztatu to pewnie przejrzałeś wątki jego dotyczące i już wiesz ,że to proste jak budowa cepa ,parę desek i silnik wolnoobrotowy za 25-30 zł.Komponenty takie jak pierścienie korkowe klej do ich łączenia , uchwyt kołowrotka pierścienie ozdobne ,nici,klej do montarzu rękojeści i lakier do omotek kupisz w naszych pracowniach.Ale jak wspomniałeś masz kilka blanków,więc proponuję zakupy np. w Mud Hole ,wiekszy wybór i oszczędnośc.
Zabieraj się do roboty i miej świadomość ,że już przepadłeś :mellow:

Pozdro
Rafał

#76 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 01 listopad 2011 - 13:08

Romaro - Jak chcesz mogę Tobie podać nr tel do osoby ,która zajmuje sie zbrojeniem wędek,od kilku lat łowi na borony Winstona,głownie trocie i łososie.Poprostu zajmuje sie tym tematem z pasją.Myślę że to najodpowiedniejsza osoba.Wyjaśni wszystkie rozterki dotyczące kręgosłupa ,nitek,rozstawu przelotek,korka itp.

Bujo - Ja nie mam uprzedzeń do Dragona-Ty masz.
Ja mam doświadczenie w zbrojeniu wędek- Ty go nie masz.
Ja opieram się na własnym doświadczeniu - Ty z tego co widzę na opiniach.Troszkę ten temat trzeba ugryźć by niektóre rzeczy zrozumieć.

Wiec raczej nie mamy o czym rozmawiać.
I tu nie ma żadnej złośliwości z mojej strony.



#77 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 18:38

Taps-

Opinie nie koniecznie zasłyszane,a jeśli już to od ludzi, którzy na rod buildingu znają się jak nikt inny ( nazwisk nie będę podawał) i jeśli przezbrajają wędki bądź biorąc je w ręce mówią że są do dupy to tak jest czy ci się to podoba czy nie.

To, ze nie robię sam wędek absolutnie nic nie oznacza i moja opinia wcale nie musi przez to być gorsza od Twojej.

@romarro_rr,

Zastanawia mnie dlaczego od razu zabierasz się za tak wbrew pozorom ciężki temat. Blanki BIIX nie należą do najszybszych konstrukcji. Coś o tym wiem, łowiłem sporo tymi muchówkami. Nawet przy lekkich przelotkach z takiego blanku bardzo łatwo zrobić wędkę nadająca się bardziej pod klenie niż np. pstrągi. Jak już musisz to napisz do kolegi @niciej, coś ci opowie po ostatnich doświadczeniach z blankiem dużo szybszym w tej samej klasie.

Zresztą rób jak uważasz, możesz nawet uzbroić u Dragona, nic mi do tego.

Powodzenia,

Bujo

#78 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 01 listopad 2011 - 20:39



Opinie nie koniecznie zasłyszane,a jeśli już to od ludzi, którzy na rod buildingu znają się jak nikt inny ( nazwisk nie będę podawał) i jeśli przezbrajają wędki bądź biorąc je w ręce mówią że są do dupy to tak jest czy ci się to podoba czy nie.


Chyba wiem Bujo kogo masz na myśli Jeśli się nie mylę co do osoby (nazwiska też nie podam) to powiem Ci, że choć sam mam świetną wędkę w jego wykonaniu to też potrafi odpierdzielić niezłego babola. I wiem to od nie od konkurencji czyli innego właściciela pracowni czy kogoś zbrojącego zarobkowo a od kilku znawców tematu i przy okazji znanych i dobrych wędkarzy.

Słyszałem też o tym, że ktoś kto zbroi te HM-y nie potrafi wyznaczyć kręgosłupa blanku. Tyle, że też słyszałem to od naszego wspólnego znajomego (nie rodbuldera) Zadam Ci więc takie proste pytanie jeśli mogę oczywiście; Znasz kogoś OSOBIŚCIE kto takiego HM-a z krzywym kręgosłupem posiada lub posiadał? Nie to, zebym bronił Dragona czy był jakoś z nim związany. Po prostu na logikę - jeśli Pan Matuszewski potrafi na jednym spotkaniu, przeciętnego użytkownika dzerkbaita nauczyć wyznaczać kręgosłup, to trochę śmieszne jest twierdzenie, że ktoś kto zbroi duże partie wędek tego nie potrafi :unsure: Po co by Dragon trzymał kogoś takiego? Chyba to dość niedorzeczne :unsure:


#79 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 21:18

A czym ten kręgosłup jest? I jak go wyznaczyć? O to jest pytanie :unsure:

#80 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 21:46

Olo,

Tak znam, miałem takie wędki w reku, były do przezbrojenia. Sama opinia pochodzi również od kogoś innego, wybitnego znawcy tematu o wiedzy rodbuildingowej wykraczającej sporo poza to forum, człowieka, który potrafi ustalić kręgosłup blanku bez uginania, ot tak sobie machnie i wie co i jak. Co do spieprzonych wędek to trochę się tego naoglądałem jak zaś pisałem cokolwiek na rożne tematy w tym dziale to bylem traktowany jak idiota co nie ma pojęcia o niczym, później okazało się inaczej.... przykładów nie będę podawał bo jest ich kilka.

Zaś odnośnie wątku założonego przez kolegę to gdy napisał o przelotkach Fuji Sic do tego blanku to nikt z szacownego grona znawców i praktyków rod buildingu nie próbował wyjaśnić, ze będą za ciężkie, ze wyjdzie kluska, ze trzeba szukać innych rozwiązań jak chociażby zmniejszenia ilości przelotek i zastosowania jak najlżejszych. Ale ja się nie znam wiec jak dla mnie to koniec.....

P.S. Twój późniejszy rod builder tez to p.......l, a niby takie proste???

Bujo





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych