Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Pytania początkującego rodbuildera

tech-rb rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
558 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 07 lipiec 2008 - 22:35

Chciałbym sobie zamówić u jednego z naszych rodbuilderów wędzisko castingowe. Przemyślałem tą decyzje i zdecydowałem się na wędzisko tylko i wyłącznie do łowienia na gumy max 10 cm z główkami od 3 do max 10 gr (najczęściej 5 i 7,5gr główka) Powinno być ono nie za długie max 2,13m (najlepiej 1,98m) i bedzie musiało współpracować z mulltikiem Abu Garica Ambassedur Revo Peemier Left. Łowione ryby to głównie szczupak i okoń (czasem może usiąść sandaczyk) będą to ryby w przedziale 30 do 60 cm ale kto wie może być i osiemdziesiątka. Co tu jeszcze?? Co do rękojeści, preferował bym rękojeść z pianki (bez żadnych rezonansów zwykła rękojeść z pianki kształtem przypominająca Dragona HM80 Black Hunter) uchwyt oczywiście FUJI Co do przelotek to zostawiam to fachowcom znającym się na tym (tu jestem zupełnie zielony) (oczywiście ma być też uchwyt do przynęt) to wszystko...
Fajnie by było otrzymać kilka propozycji z różnych pracowni mam nadzieje że mi pomożecie... a zapomniałem mam na to max 400 zł (mam nadzieje że da rade coś z tego zrobić)

Kurde ale się rozpisałem, będzie się to chciało wam czytać...



#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 lipiec 2008 - 06:20

Powiem szczerze, że możesz mieć problem. Jeżeli całość ma kosztować 400 to blank musiałby 100-150. Jeżeli ukręcisz sam, to 200 blank + 200 komponenty + lakierowanie omotek (mogę Ci pomóc w miarę możliwości, mam jeszcze sporo Trondaku).

#3 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 08 lipiec 2008 - 07:37

Zawsze można pomyśleć o blanku szklanym :D

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 lipiec 2008 - 07:42

O tym właśnie mówiłem: kompozytowy blank będzie pewnie kosztował ok. 100 PLN. Jego wartość użytkowa będzie o wiele wyższa od (nawet podrasowanej) chińskiej sieczki. Sam ostatnio ukręciłem taki kijek. Koszt łączny poniżej 300PLN, a róznicę czuć, oj czuć:
-pianka EVA,
-uchwyt Fuji,
-przelotki Forecast Hard,
-szczytowa Fuji SiC.



#5 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 08 lipiec 2008 - 08:34

Ja myślałem stworzyć coś na blanku Batson Enterprises o inicjałach:

SB782 materiał RX6; 1 cz; 1,98m; c.w 7-18; linka 8-14lb;
Akcja FAST; moc medium - cena 125 zł

lub

SB781 materiał RX6; 1 cz; 1,98m; c.w 4-10; linka 6-12lb; Akcja Fast; moc Med/L - 115,00 zł

Co o nich myślicie??

Hmm... co do złożenia samemu to nie poradził bym sobie z rozmieszczeniem przelotek... :wacko:

#6 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 08 lipiec 2008 - 08:36

sorki, ale wg mnie szklak do jigowania to niezbyt trafiony pomysł....
W tej kwocie to nie poszalejesz ani z wyborem komponentów ani blanku niestety,więc na zbyt wiele propozycji bym się nie nastawiał Ja na twoim miejscu do tych przynęt postawiłbym na blank Batsona ( innych w tej kwocie raczej nie masz co brać pod uwagę ) SB780 (110zł) lub SB781 (115zł) , szybkie blanki z czuła szczytówką i mocnym dolnikiem , radzące sobie nawet z dużą rybą ( ostatnio bez większego problemu kolega wyjął na SB780 ząbatego 111cm), idealnie nadające się do jigowania, dobrze współpracujące z multi - myśle że kilku kolegów z forum użytkujących te blanki spokojnie może to potwierdzić;)

Zamówiona u nas gotowa wędka na tych blankach, na przelotkach forecasta + szczyt SIC, uchwycie fuji i piance będzie kosztowała w ok 450zł, szczegóły do ustalenia.

Pozdr

#7 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 08 lipiec 2008 - 08:40

SB782 do głowek w przedziale 7-10 gr + niezbyt duża gumka jest zdecydowanie za mocny, nie pokaze ci dobrze opadu, dla nas jest to podstawowy blank na tanie kije sandaczowe do głowek 15-25 gr + guma.

Pozdr

#8 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 lipiec 2008 - 08:41

Ot i wszystko w temacie B)

#9 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 08 lipiec 2008 - 08:51

Hmm... może niedługo zgłoszę się do ciebie :D omówimy szczegóły wędki (tylko po skończeniu jej musiała by być wysłana do stolicy) :unsure:

#10 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 09:30

Witam,
Analizując, maksymalna przynęta to 10 cm guma i 10 gram główka. To jest waga ok 20-22 gramy. Myślę, że SB780 przy swoich 8 lb jest za delikatny, pomimo sztywnego dolnika. Poza tym nie jestem przekonany co do stosowania spin basowych blanków do budowy wędzisk castingowych. Jeżeli ma być tanio, proponuję wybór blanku crank bait CB66M z RX7. Parametry będą odpowiednie, cena 130 zł.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#11 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 08 lipiec 2008 - 10:08

No wiecie ja się na tym za bardzo nie znam głównie będę łowił na twistery i kopytka ok. 5 cm może 7 z główkami 5 i 7 gr...

Załączone pliki



#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 lipiec 2008 - 10:50

Łowione ryby to głównie szczupak i okoń (czasem może usiąść sandaczyk) będą to ryby w przedziale 30 do 60 cm


@Suchy

podane widełki to jak rozumiem wymiar dla okonia <_< czy też zamierzasz z premedytacją poławiać niewymiarowe szczupaczki i sandaczyki ? ja rozumiem - przyłów, mówi się trudno, ale żeby z rozmysłem...

do jigowania przynetami na zalaczonej fotografii nadadzą sie moim zdaniem zarówno SB proponowane przez Daniela jak i CB proponowany przez Irka. CB będzie się zdecydowanie łatwiej rzucało, natomiast SB poprzez konstrukcję o której wspomniał Daniel będzie bardzo czulym blankiem jeżeli chodzi o prowadzenie przynęty.

#13 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:00

@Friko
Po prostu jakoś nie mogę złapać żadnego większego szczupaczka niż 60 cm (nie wiem dlaczego? przecież duża przynęta nie daje dużej ryby) najczęściej łowie takie podrostki po 45/50 cm. Moimi łowiskami są głównie Narew w Wierzbicy i Bug w okolicach Kani Polskiej... Czasami Zegrze ale to rzadko

Łatwo to znaczy? lepiej będzie oddawał energie przy rzucie przynętą? A ty który blank byś wybrał??

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:22

Czy duża przyneta nie daje dużej ryby... jest wątek na forum pt. selektywnośc przynet, warto poczytać. Moim zdaniem jeżeli w łowisku jest mały i średni szczupak to warto łowić właśnie na troche wieksze przynety, mocniejszym sprzetem, zeby ograniczyc ilośc drobnicy i żeby tez łatwiej było odczepiac ryby, np. 10cm woblery i gumy.





#15 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:29

No tak ale ja teraz bym musiał bym zmieniać wszystkie swoje plany a poza tym jakoś nie widzę Revo Premiera przy przynętach rzędu Salmo Perch 12 cm/ 36 gr czy Slider 10S 46gr (moim zdaniem jest to maszynka do max 25 gr...

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:32

Tak jak napisałem, moim zdaniem wystarczy 10 cm wobler i już małą rybę szubciej odczepisz niż z jakiegoś 5cm paprocha którego zassie do ogona... jest wiele skutecznych modeli takich woblerów wsród róznych producentów

#17 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:44

Być może nie zaprzeczam lecz ja w zeszłym sezonie łowiąc spinnem
polowałem na ryby 10 cm gumą z lekką główka max 10 gr i miałem tylko jednego pistoleta ok 30/40cm który połkną tą gume głębiej niż 5 cm twistera. Ale trzeba też zwrócić uwage iż narew na wysokości wierzbicy jest przełowionym wręcz łowiskiem i żeby coś złapać trzeba użyć trochę subtelnej finezji

#18 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:47

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Moja subtelna finezja na ZZ (również np. w delcie Bugu) zaczyna się od pękatych 7cm a kończy na 20cm. Bardzo rzadko łowię ryby poniżej rzeczonych 60cm - a kilka ich w sezonie łowię


#19 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:54

Możliwe nie zaprzeczam każdy łowi inaczej... :unsure: mnie jakoś duże przynęty nie pociągaja :unsure:

#20 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 lipiec 2008 - 12:00

Dlatego łowisz małe szczupaki, a nie dlatego, że nie ma większych...





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych