Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2017


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1138 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 czerwiec 2017 - 10:33

Dlaczego? Jak się uważa na echo i pływa wg mapy to żadna różnica ;)

Przytłoczyła by mnie wielkość terenu łowieckich :)



#482 OFFLINE   szumix

szumix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 14 czerwiec 2017 - 10:48

Bez przesady ;-) Po jednym dniu będziesz kojarzył wysepki i miejscówki 



#483 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2017 - 11:23

Bez przesady ;-) Po jednym dniu będziesz kojarzył wysepki i miejscówki 

Nie zgadzam się. Na Kallso nie ma szans na to. Za dużo wody, skałek i wysepek.


  • Jano lubi to

#484 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 czerwiec 2017 - 11:46

No też mi się tak zdaje ok ale może ktoś poleci jakieś namiary na sprawdzone miejsca pobytu. Nie chciał bym trafić na minę zwłaszcza pierwszy raz.



#485 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 14 czerwiec 2017 - 11:51

Zgadzam się z Godski. Za dużo pułapek. Polecam Navionics , pierwszy lepszy tablet i można pływać.

#486 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 14 czerwiec 2017 - 11:55

na szkierach, bez mapy to jak jazda z zamkniętymi oczyma  ;)



#487 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 czerwiec 2017 - 11:58

Dlatego myślę nad nie dużym jeziorem.



#488 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 14 czerwiec 2017 - 12:08

Na jeziorach bez skał można kombinować bez nawigacji, ale jeśli chodzi o szkier czy też np. równie niebezpieczne skaliste rozlewiska rzeki, na których w tym roku pływałem nawet nie próbujcie bez aktywnej mapy z gps i to nie byle jakiej a z dobrym pokryciem niebezpiecznych punktów zagrożeń, bo fajnie pięknie póki się coś nie wydarzy a o tragedię nie trudno, nawet jeśli masz kapok, umiesz pływać i nie zginiesz roztrzaskując łódź o skały w najgorszym przypadku to łowienie już po tym fakcie masz z bańki i gruby wydatek pokrycia za nową łódź i silnik a i stratę własnego sprzętu. Nie warto ryzykować aż tak, bo tam gdzie kończy się odwaga zaczyna się tylko głupota.


  • Fiskare i malcz lubią to

#489 OFFLINE   szumix

szumix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 14 czerwiec 2017 - 12:10

Żebyśmy się rozumieli pisząc echo mam na myśli także mapę ;)

Mapa to absolutnie podstawa na szkierach i wtedy początkujący umiejący czytać da radę :)



#490 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 14 czerwiec 2017 - 17:21

Hej biorą słabo same maluchy pogoda lipa dziś pierwszy dzień bez deszczu i zlowilem mój rekord 118cm fota po powrocie bo z fona nie umiem wklejać

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

#491 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 czerwiec 2017 - 17:38

Hej biorą słabo same maluchy pogoda lipa dziś pierwszy dzień bez deszczu i zlowilem mój rekord 118cm fota po powrocie bo z fona nie umiem wklejać

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

Musisz otworzyć stronę w pełnej wersji, a nie mobilnej ( na dole strony ), wtedy da się wstawić załącznik.


  • Dano. lubi to

#492 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 14 czerwiec 2017 - 17:48

Fota lekko profilowane jak widać mikry nie jestem kolegą robił z za moich pleców

Fota
Załączony plik  20170614_162438.jpg   61,12 KB   60 Ilość pobrańZałączony plik  20170614_162446.jpg   64,64 KB   58 Ilość pobrań

Załączone pliki


Użytkownik milupa edytował ten post 15 czerwiec 2017 - 09:40

  • analityk, malcz i Krzysiek_Wroclaw lubią to

#493 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 15 czerwiec 2017 - 08:39

No też mi się tak zdaje ok ale może ktoś poleci jakieś namiary na sprawdzone miejsca pobytu. Nie chciał bym trafić na minę zwłaszcza pierwszy raz.

nie bierz szkierów, to loteria i jedno z nielicznych miejsc w Szwecji gdzie są zakazy zabierania szczupaka, zakaz trolingu itp, które wynikają z przełowienia. Nie znaczy to że nic tam nie pływa ale dużo łatwiej o wpadkę niż gdzie indziej. Do tego jak wszędzie, możesz trafić na jakiś "cudowny" tydzień, gdzie co chwila zmiana pogody, ciśnienia itp. Jak jedziesz na dużą wodę to z kimś kto już tam był i ją zna, bo inaczej to ze 3 dni możesz pływać i szukać ryb, unikaj miejsc  blisko dużych miast i z dużą ilością domków letniskowych. To wszystko to rzeczy ogólne i nie znaczy że woda z dużą ilością domków i blisko miasta jest bezrybna, to tylko wskazówka że może tam być większa presja przyjezdnych. Podobnie z jeziorami z sandaczem, to cenna ryba dla przyjezdnych i miejscowych i może w takich miejscach występować większa presja.



#494 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 czerwiec 2017 - 09:40

Fota
attachicon.gif20170614_162438.jpgattachicon.gif20170614_162446.jpg


Wstawiłem fotki, gratulacje kawał ryby

#495 OFFLINE   Krzysiek_Wroclaw

Krzysiek_Wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P

Napisano 15 czerwiec 2017 - 16:28

Dlatego myślę nad nie dużym jeziorem.


Pomyśl też w drugą stronę. Na świeżej wodzie przyjemniej się łowi. Będziecie tydzień w jednym miejscu, warto mieć gdzie popłynąć. Duża woda to potencjalne możliwości z których można nie korzystać- bo kto wam zabroni "pływać wokół komina".
Osobiście wyjazd nad nieznane jezioro uważam za większe ryzyko niż szkiery. Pod względem niebezpieczeństwa napłynięcia na podwodną skałę ryzyko jest takie same- na każdej nieznanej wodzie trzeba pływać ostrożnie, są łatwiejsze i trudniejsze miejsca, ale jak to mówią: "jak masz pecha to i w dupie palec złamiesz". Może być jeden kamień w promieniu kilometra i w niego walniesz. Tu nie ma dróg na skróty, trzeba być osrożnym, patrzeć w echo, patrzeć na mapę (ktoś już wspomniał o Navioniksie) a na płytkiej wodzie patrzeć gdzie się płynie. Ale na nieznanym jeziorze łatwiej o porażkę wędkarską. Niektóre jeziora są po prostu słabe. Wąski litoral i potężna głębia z drapieżnikami podążającymi swoimi ścieżkami, na ich poznanie tydzień to za mało. Natomiast szkiery wydają mi się mniej chimeryczne, równiejsze. Nawet jeśli zatoka jest słaba można popłynąć za cypel...

#496 OFFLINE   Krzysiek_Wroclaw

Krzysiek_Wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P

Napisano 15 czerwiec 2017 - 16:33

nie bierz szkierów, to loteria i jedno z nielicznych miejsc w Szwecji gdzie są zakazy zabierania szczupaka, zakaz trolingu itp, które wynikają z przełowienia. Nie znaczy to że nic tam nie pływa ale dużo łatwiej o wpadkę niż gdzie indziej. Do tego jak wszędzie, możesz trafić na jakiś "cudowny" tydzień, gdzie co chwila zmiana pogody, ciśnienia itp. Jak jedziesz na dużą wodę to z kimś kto już tam był i ją zna, bo inaczej to ze 3 dni możesz pływać i szukać ryb, unikaj miejsc  blisko dużych miast i z dużą ilością domków letniskowych. To wszystko to rzeczy ogólne i nie znaczy że woda z dużą ilością domków i blisko miasta jest bezrybna, to tylko wskazówka że może tam być większa presja przyjezdnych. Podobnie z jeziorami z sandaczem, to cenna ryba dla przyjezdnych i miejscowych i może w takich miejscach występować większa presja.

Rady bardzo sesnowne. Pod wszystkimi bym się podpisał z wyjątkim "nie bierz szkierów". Ja je wolę, ale pewnie oba punkty widzenia można uzasadnić.

#497 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 16 czerwiec 2017 - 08:21

"...nie bierz szkierów, to loteria i jedno z nielicznych miejsc w Szwecji gdzie są zakazy zabierania szczupaka, zakaz trolingu ....."
No ...to jakas masakra jest.
Należałoby dodac ,że w domkach nie ma dużych zamrażarek
  • Piotrek Milupa, Białek i malcz lubią to

#498 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 16 czerwiec 2017 - 08:37

"...nie bierz szkierów, to loteria i jedno z nielicznych miejsc w Szwecji gdzie są zakazy zabierania szczupaka, zakaz trolingu ....."
No ...to jakas masakra jest.
Należałoby dodac ,że w domkach nie ma dużych zamrażarek

nie ma to jak wyrwać nawet nie zdanie, tylko pół zdania z kontekstu i robić sensację.

nie bierz szkierów, to loteria i jedno z nielicznych miejsc w Szwecji gdzie są zakazy zabierania szczupaka, zakaz trolingu itp, które wynikają z przełowienia.

Na Boren też jest zakaz zabierania szczupaków, tzn można jednego na tydzień na łódź w wymiarze 55-75.
Uchylę niektórym rąbka tajemnicy. Forumowa wyprawa na Boren vol 2, w bardzo podobnym składzie do vol 1, odbędzie się 8-15 października ;)

Użytkownik karkoszek edytował ten post 16 czerwiec 2017 - 08:39

  • coma lubi to

#499 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 16 czerwiec 2017 - 10:38

Do sensacji to mi daleko
Nie cytowalem kolegi np.z nika , bo w zamysle byl ogolnik.
Sarkazm z zamrazalkami nie byl przypadkowy , tak jak zakazy nie tylko na szkierach zaczynaja byc w......beda niebawem normą.
A... no i zyczyc wypada wiekszych majowych szczupaków:))

#500 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 16 czerwiec 2017 - 11:15

Do sensacji to mi daleko
Nie cytowalem kolegi np.z nika , bo w zamysle byl ogolnik.
Sarkazm z zamrazalkami nie byl przypadkowy , tak jak zakazy nie tylko na szkierach zaczynaja byc w......beda niebawem normą.
A... no i zyczyc wypada wiekszych majowych szczupaków:))

będą normą, bo ludzie z którymi się rozmawia na promie to do Szwecji jadą napełnić zamrażarki, faktycznie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych