Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
533 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2017 - 12:34

Świetnie, dzięki za informacje!

Gratuluje wyprawy.

Jak z tymi właścicielami?..............

Trochę może przesadzam. Mnie po prostu trafia, jak widzę, że przed odbiorem domku, który posprzątałem osobiście gospodarz zaczyna penetrację od położonego opodal śmietnika wręcz tam nurkując. Przy zlewie stoi kartka „nie wolno obierać ryb w zlewie, jeżeli podczas check out’u znajdzie się łuskę po rybie zostanie wymierzona kara finansowa rzędu 50 EUR”. Abstrahuję, że jesteśmy C&R i żadnej ryby nie zabraliśmy, ale nie chodzi o to co zostało w domku rozlokowane i opisane, jako groźne info, ale jak i jakim tonem. To jak z dyplomacją i słynnym „spierd …..”, które w ustach prawdziwego dyplomaty zostanie wypowiedziane w taki sposób, aby odbiorca nie poczuł się z jednej strony urażony a z drugiej w jakiś jednak sposób poczuł ten dreszczyk emocji przed zbliżającą się wkrótce podróżą”. Brakuje im zwykłej dyplomacji i szacunku dla drugiej osoby. Być może mają złe doświadczenia. Ja natomiast pierwszy raz spotkałem się z takim „talibanizmem” w Szwecji, czy Alandach a jestem za każdym razem gdzie indziej, ale co roku praktycznie. Po to na boga jest kaucja, która zostawiam, że jak zobaczą iż nasikałem obok muszli i nie posprzątałem, to sobie na sprzątanie zabiorą z tej kaucji. Nie trzeba tą umową między stronami tapetować każdego zakamarka w domku i tak krzykliwie. Jestem po prostu wrażliwy na tym pkt. Może za bardzo. Ale generalnie było bardzo fajnie, więc nie bój nic.

Użytkownik TZ_TeZet edytował ten post 19 czerwiec 2017 - 12:37

#522 OFFLINE   szumix

szumix

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 19 czerwiec 2017 - 12:43

Dokładnie tak, nie lubię dorabiania historii do prostych umów. Jest kaucja i nie ma problemu. Z tym sprzątaniem jest też często tak, że człowiek by musiał od razu zwrócić uwagę na pewne niedociągnięcia przy odbieraniu domku, ale tak mam, że liczę na dobrą współpracę, więc nie wypominam pierdołów, jednak na końcu czasami się to mści - szczególnie, że mam w zwyczaju oddawać domek czystszy niż zastałem i tak też w tym roku zrobiłem.

Z tymi śmietnikami to też komedia, człowiek segreguje itd. a potem patrząc w śmietnikach widzę jeden bałagan.

#523 OFFLINE   radanet

radanet

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 12:59

Też tam kiedyś byłem. Niestety potwierdzam, szczególnie ta kobieta ma nierówno pod sufitką. My mimo tego, że zapłaciliśmy za sprzątanie około 400 zł za domek to i tak oczywiście mimo, że powinniśmy zabrać tylko  swoje graty, posprzątaliśmy tak jakbyśmy nie płacili za sprzątanie.  Właścicielka wystosowała pismo do Eventuru, że jesteśmy na jej czarnej liście bo nie wszystkie naczynia były w tych samych domkach.... Miejsce ładne, ale jest wiele lepszych i biorąc pod uwagę podejście właścicielki nie polecam.

#524 OFFLINE   seiken

seiken

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaDuża wiocha nad Wisłą
  • Imię:Michał

Napisano 19 czerwiec 2017 - 13:09

Trzeba jeszcze dodać do tego co napisał Tomek .że w kiblu pisze "oszczędzać wodę" a nad zlewem kuchennym "oszczędzać wodę ze względu na niski poziom wód gruntowych- używać tylko do płukania i picia par & 5 kontraktu" :lol:  :lol:  :lol:  notabene nadmienię ,że woda absolutnie nie nadaje się do picia ,jest ohydna !!! i strasznie śmierdzi, dla tych co zmierzają w ten sam rejon radzę zaopatrzyć się w kilka butli 5L bo woda w sklepie 35km od domku kosztuje 20 koron za 1.5l

#525 OFFLINE   godski

godski

Ekspert

• +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 12350 postów
  • LokalizacjaJanki blisko Stolicy

Napisano 19 czerwiec 2017 - 13:33

To ciekawe. Woda tam gdzie byłem to znaczy w Gamleby, Syrsan i Kallso nadawała sie do picia i ja nie zabierałem jej ze sobą.

#526 OFFLINE   seiken

seiken

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 14:20

To ciekawe. Woda tam gdzie byłem to znaczy w Gamleby, Syrsan i Kallso nadawała sie do picia i ja nie zabierałem jej ze sobą.

My też nie braliśmy nigdy do tej pory , a woda która miała nam służyć do picia została zużyta do gotowania herbaty i kawy

#527 OFFLINE   BOB1

BOB1

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 czerwiec 2017 - 17:08

To widzę, że w głowie "sympatycznej" gospodyni pokręciło się jeszcze bardziej w stosunku czego doznaliśmy kilka lat temu. Czystość po naszym sprzątaniu, sprawdzała w takich miejscach, ze mnie zatkało. Ostatecznie do niczego się nie przyczepiła. Za to "przystaniowy' z kaucji, która otrzymał w euro, rozliczał nam paliwo w koronach i nie było na niego siły ... fajnie mieliśmy po tym rozliczanie wewnętrzne w grupie :P  :angry:  :D

Mam nadzieję, że do jesieni osłabną ;)  a wyniki się poprawią :)

#528 OFFLINE   seiken

seiken

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 18:29

No cóż kobieta z wiekiem bardziej upierdliwa się robi :P i nie tylko ta ze Szwecji :lol:

• PLECIONA, pawello i coma lubią to

#529 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

Zniewalam okazy

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:40

ý
Krzyśku a ty gdzie urzędujesz jeśli to nie tajemnica?

W hotelu Quechua maja siec w calej Szwecji gdzie nie pojedziesz tam stoi. Po przeczytaniu dwoch ostatnich stron po pierwsze przerazilem sie ile to w moim przypadku byloby 10procent z ostatniego wyjazdu(na kilogramy sie przerazilem nie na pistolety) i po drugie dowiedzialem sie na podstawie opisu domu zlego ze namiot ma kolejny plus.

Użytkownik Krisu23 edytował ten post 19 czerwiec 2017 - 21:43

#530 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 796 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:45

Macie jakieś bardzo źle doświadczenia z tymi domkami na sw. Annie:)
Ja tam byłem z zona na rybach pare lat temu, mieszkałem w domku na górce. Jak przyjechałem to miło przywitala nas wlascicielka, porozmawialismy, po czym zakomunikowala ze wyjezdza do siostry i ze wszystkim zajmie się opiekun lodzi (wylecialo mi z glowy jego imię). Ten człowiek okazal się bardzo miły, codziennie sobie rozmawialiśmy, pokazal nam swój dom. Na koniec porzadnie wysprzatalismy lodz i domek, wiec nie miał najmniejszych zastrzezen i w miłej atmosferze się rozstalismy

Sent from my SM-G870F using Tapatalk

#531 OFFLINE   kostom63

kostom63

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 00:11

Cześć, wracając do ryb. Właśnie wróciliśmy. Bez szału a nawet słabo. Jeden może 3 sekundowy kontakt z rybą że ho ho , a może nawet ho,ho,ho Pierwsze 2 dni lało to wyniki były cały dzień, jak się pogoda poprawiła to brania przez od 0,5 h do 2 h w okolicach wieczora. W ciągu dnia ryby prawie nieaktywne i zarówno okonie jak i szczupaki oraz sandacze. Największy szczupak 66 cm, sandacz 70 cm , okoń 30 cm . Jak brały to zazwyczaj bardzo agresywnie . Twistery i ripery ok 15 cm wabiły sandacze nawet ok 35 cm . Kolor raczej nie miał znaczenia(znowu. Głównie nastawialiśmy na sandacze więc ten krótki okres żeru im poświęciliśmy. U nas na łódce opad z ręki i brania głównie na 4 do 8 metrów, na łódce kolegi trol po plosie woblerami idącymi na od 3 do 5 m wyniki lepsze niż u nas jakościowo i ilościowo. Gdzie były te duże? Czym je kusić ? Na woblera szczupak 18 cm siadł zander 48 cm
Tomek

#532 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • LokalizacjaSvensolandia
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 20 czerwiec 2017 - 08:16

Po takich opisach osrodek rekreacyjno wedkarski , ktory mam w planach nabiera rumieńców:))
  • milupa i Darek64 lubią to

#533 OFFLINE   Darek64

Darek64

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:darek

Napisano 20 czerwiec 2017 - 08:32

To jest dobry kierunek.Jestes na miejscu,znasz lowisko no i jest tu troche klientow.

#534 OFFLINE   szumix

szumix

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 22 czerwiec 2017 - 07:28

Panowie jak sytuacja na łowiskach?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych