Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2017


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1138 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 27 lipiec 2017 - 08:51

Drugie pytanie - myśle nad Dragso (karlskrona) we wrzesniu - jakie opinie? na co uważac?

na kamienie ;-)



#562 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 01 sierpień 2017 - 12:12

Szkiery niestety są łowickiem bardzo specyficznym i stał sie popularny wśród wędkarzy... Rok temu byliśmy ekipą w ośrodku Lucky Fish niedaleko Loftahammar. Ogólnie to szczupaków mnóstwo, istna masówka, ale charakterystyka łowiska mi nie przypadła do gustu. Nie było w tym takiego instynktu łowieckiego i dziczy jak na niektórych jeziorach... Ale nigdzie nie można sie spodziewać niesamowitych wyników. Właśnie jestem w Laponi na tygodniowym pobycie i tutaj od początku lipca padał deszcz i poziom rzek był podwyższony i ani w rzekach ani w jeziorach ryby w ogóle nie brały :( Szczęście w nieszczęściu, ze pogoda sie poprawiła i z dnia na dzień jest coraz lepiej, królują szczupaki 70, okoni od cholery, rzeki pstragowo-lipieniowe dopiero zobaczymy w ostatnie dni, bo poziom wody wtedy bedzie mniejszy :) Ogólnie to w południową Szwecję czy to jeziora czy szkiery sie już nie wybiorę ze względu na presję.
Laponia to jest to!

#563 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 10 sierpień 2017 - 21:34

Poszukujemy dwóch chętnych na ponowną wyprawę forumową na Boren. Szukamy dwóch pewniaków i dwóch na listę rezerwową.
Było nas tam 9, 5 jedzie ponownie na pewno, dwóch jeszcze nie wie czy będzie miało urlop, a dwóch opadło z róznych przyczyn.
Łowisko genialne, nasze wyniki można ocenić w tym wątku: http://jerkbait.pl/t...kbaitpl/page-10
Moje małe podsumowanie tygodnia biczowania to prawie 50 ryb, w tym 3 90+. Ogołnie padły ponad metr, 30 ponad 90 i 80+ już nikt nie liczył. Wyniki chyba mieliśmy najlepsze ze wszystkich dotychczasowych wyjazdów z tego co czytałem. Wszyscy wrócili zadowoleni i każdy chce tam ponownie jechać.
Po rozmowie z lokalnymi mistrzami padło na październik, bo tedy można największe wydłubać. 7.X wyjazd z Polski, 16.X powrót. Wyjazd chciałem sam organizować, ale eventur podjął się tego po kosztach.
Na ten moment koszty wyglądają następująco:
PROM 5031 / 9 = 559
POBYT Z ŁODZIAMI 1384
PALIWO DO ŁODZI I ZEZWOLENIE 400 SEK (180 pln)
PALIWO DO AUT itp liczmy po 100

SUMA 2223 na łeb, doliczyć należy koszt jedzenia i picia, oraz dosprzętowienie się w pig shady i monster teezy sklepach po drodze i na miejscu

Ja jadę ze Szczecina, więc nie trzeba martwić się o transport, reszta ekipy do Lublin i Warszawa.
jedziemy na dwa auta z przyczepą, żeby spokojnie wszystko zapakować. Rozważamy zabranie silników elektrycznych bo tylko na nich dozwolony jest trolling.
Inne informacje:
na pierwsze łowisko od przystani jest 500m - i głównie tam łowiliśmy.
Mamy dwa mieszkanka - jedno na 6 i drugie na 3 osoby.
4 łodzie, 3 silniki 15hp i jedna dla trzech osób 25hp. Aluminiaki, ogólnie bardzo komfortowo. Kotwice ok, silniki ok, łodzie ok, do przystani od domku 200m. Przy łodziach przyczepa wojskowa zamykana - na sprzęt. Kamizelki są, trzeba brać tylko echosondy i podbieraki.
Do sklepu 5 km, do wędkarskiego solidnego 20 km.
Dodam tylko, że nie łowimy jak napaleńcy od rana do nocy:) wypływamy o 9-10 i potem powrót na obiadek, godzinka dwie dla odpoczynku i wieczorna sesja do ciemnego :) Pozwala na to bliskość łowiska.
I w zasadzie nie wiem co jeszcze napisać :)
Ekipa na ten moment:
Karkoszek, Yamakato, Alaryk, Grzecho, MarcinZet. Niepewni to inzynier i Meme.

Szukamy już tylko jednego chęnego. Do paczki dołączyli wujek, spinnerman i blackfury. Zapraszamy ;)
  • blackfury lubi to

#564 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 sierpień 2017 - 08:09

Cześć, ma ktoś jakieś świeże wieści z okolic Karlskrony? Z doświadczenia wiem że koniec sierpnia i początek września to dobry okres na szkiery 😉 ale zawsze warto zapytać.

My startujemy w piątek na 8dni łowienia.
  • Paweł Bugajski lubi to

#565 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 22 sierpień 2017 - 09:10

Cześć, ma ktoś jakieś świeże wieści z okolic Karlskrony? Z doświadczenia wiem że koniec sierpnia i początek września to dobry okres na szkiery ale zawsze warto zapytać.

My startujemy w piątek na 8dni łowienia.

A gdzie? Jeśli wolno spytać? Ja za 3 tygodnie - Senoren...

#566 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 22 sierpień 2017 - 09:31

Cześć, ma ktoś jakieś świeże wieści z okolic Karlskrony? Z doświadczenia wiem że koniec sierpnia i początek września to dobry okres na szkiery ale zawsze warto zapytać.

My startujemy w piątek na 8dni łowienia.

 

Pod poniższym adresem znajduje się blog prowadzony przez obsługę Camp Dragso (kamp znajduje się na wyspie 10 minut piechotą od centrum Karlskrony). Jest dość często uaktualniany więc sporo można się dowiedzieć na temat aktualnej sytuacji.

 

http://dragsosportfishing.blogspot.se/


  • analityk i tatar lubią to

#567 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 sierpień 2017 - 10:38

Dziękuję.

My na wyspę Sturko.

#568 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:29

To blisko Senoren, ale i do 30 minut łodzią od Jordo i Dragso...wszędzie tam jest fajna i urozmaicona woda. Koniec lata to skały i kamieniste rafy w ich okolicy (nawet te, które są dość daleko od wyspy w kierunku otwartego morza)...ale to wiedzą chyba wszyscy, którzy łowili na szkierach ;). Warto popłynąć na południowy wschód od Sturko bo tam mniej wędkarzy i sporo ciekawych miejsc. Połowicie na pewno  :)


Użytkownik Flame edytował ten post 22 sierpień 2017 - 11:29


#569 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 sierpień 2017 - 10:54

A macie może jakieś namiary na sandacze na szkierach w okolicy wyspy Sturko?

Może być na priv oczywiście, znam temat 😉

Użytkownik wobler129 edytował ten post 23 sierpień 2017 - 11:24


#570 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 sierpień 2017 - 07:19

Właśnie wjechaliśmy do Karlskrony, pogoda fajna - zachmurzone niebo i lekka falka. Ogarniamy się na domku i lecimy nad wodę! 😉

#571 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 26 sierpień 2017 - 17:10

Maciek, dziabnij coś o wynikach!



#572 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 sierpień 2017 - 20:21

Właśnie spłynęliśmy, trochę ryb przerzuciliśmy, dużo pustych brań i odprowadzeń. 3 największe ryby około 80cm

#573 OFFLINE   Grzesiek88

Grzesiek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaZawóz-Nürnberg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 27 sierpień 2017 - 09:15

Witam
Początkiem października wybieram się na jezioro Fängen.Jeżeli ktoś był to mile widziane jakieś informacje.

#574 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 sierpień 2017 - 12:10

Dzisiaj burza, po ciężkiej integracji wypłynęliśmy okolo 8 rano. Aktualnie mamy burze jak cholera, prognozy pogazuja 4h deszczu i burzę. Robimy obiad i wieczorem atakujemy koło 18tej. Jutro planujemy dalsze wypady bo pogoda ma być spoko!
  • Dano. lubi to

#575 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 sierpień 2017 - 12:13

Dalej słabo z rozmiarem, mamy ryby około 80cm max, z płytkiej wody 0,5-1,5m, na 2-5m sprawdzalismy i nie ma w ogóle brań, przynęty od 10 do 30cm, mój największy 77cm wziął węgorza SG 30cm na moich oczach spod łódki 😉
  • Dano. lubi to

#576 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 14:35

My łowiliśmy tam najwięcej szczupaków na kamienistych brzegach wysp. Najlepsze wyniki dawaly gumy wrzucane w widoczne zwakiska kamieni. Z jednego miejsca wyjeżdżało czasami po kilkanaście szczupluch od 70 do 100 cm. Oczywiscie najlepsze były nawietrze brzegi....

#577 OFFLINE   tompal78

tompal78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • Lokalizacjazachód

Napisano 27 sierpień 2017 - 15:48

radanet kolego to macie super wyniki jak macie  ryby 70-100 cm...szacun,my tam jezdzimy kilkanaście lat i powiem jedno,przez te kilkanaście lat szczupaki 100 plus to można policzyć na jednej ręce (jesteśmy w szwecji ok 3 razy w roku,szkiery plus raz jezioro) łowimy z łodki i brodzimy gumy od 7,5 cm po 30cm ....jerki od 7 cm po 18 cm najwiecej ryb to przedział 60-75 cm ...czy jest to guma 7,5 cm czy 30cm firmy SG bez różnicy,jedziemy w okolice karlskrony 23 wrzesnia wracamy 1 pazdziernik,mamy jedno miejsce wolne, jeśli mi zagwarantujesz szczupaki 70-100 cm wyjazd masz za FREE(większość ryb musi być w tym przedziale),zdarzają sie rybki 80,90 cm ale są to pojedyncze osobniki ,okolice karlskrony to nie temat na mamunie!! jeśli jesteś zainteresowany ZAPRASZAM NA PRIV



#578 OFFLINE   tompal78

tompal78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • Lokalizacjazachód

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:03

takim dobrym dowodem na to jest youtuber pawlus fishing...ojciec i syn , facet jest w okolicach karlskrony przewodnikiem jezdzi tam od xxx lat ..zobacz jakie tam sie łowi głównie ryby ,gumy jerki,zaaplikuj sobie wszystkie jego filmy,polecam


  • Dano. lubi to

#579 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:17

radanet kolego to macie super wyniki jak macie  ryby 70-100 cm...szacun,my tam jezdzimy kilkanaście lat i powiem jedno,przez te kilkanaście lat szczupaki 100 plus to można policzyć na jednej ręce (jesteśmy w szwecji ok 3 razy w roku,szkiery plus raz jezioro) łowimy z łodki i brodzimy gumy od 7,5 cm po 30cm ....jerki od 7 cm po 18 cm najwiecej ryb to przedział 60-75 cm ...czy jest to guma 7,5 cm czy 30cm firmy SG bez różnicy,jedziemy w okolice karlskrony 23 wrzesnia wracamy 1 pazdziernik,mamy jedno miejsce wolne, jeśli mi zagwarantujesz szczupaki 70-100 cm wyjazd masz za FREE(większość ryb musi być w tym przedziale),zdarzają sie rybki 80,90 cm ale są to pojedyncze osobniki ,okolice karlskrony to nie temat na mamunie!! jeśli jesteś zainteresowany ZAPRASZAM NA PRIV

Ja Ci mogę takie zagwarantować, ale wyjazd mamy już dopięty. Nie szkiery

#580 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:36

[quote name="karkoszek" post="2209108" timestamp="1503857830"]Ja Ci mogę takie zagwarantować, ale wyjazd mamy już dopięty. Nie szkiery[/quote/
Boren?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych