Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2017


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1138 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   wielinskik

wielinskik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Wielinski

Napisano 14 grudzień 2016 - 00:00

Zaciekawił mnie temat. Od dwóch miesięcy pracuję w systemie - 2 tygodnie w Szwecji (Sztokholm i Goteborg), 2 tygodnie w Polsce. Można powiedzieć, że moja praca jest nieco podobna do pracy kuriera, choć jest to inna branża i zdarza mi się czasami mieć 2,3 dni wolnego. Do tego nie udało mi się na dzień dzisiejszy zabrać ze sobą choćby jakiegoś travela, bo cały czas latam, choć w nowym roku prawdopodobnie będę jechać swoim autem.

 

W ciągu tych dwóch tygodni w SE robię średnio 7000km, więc trochę kraju człowiek zobaczy. Serce mi pęka jak widzę tutejsze wody i nie mam przy sobie żadnego patyka. Planuję to w najbliższym czasie zmienić. Czy ktoś z kolegów siedzących głębiej w temacie mógłby mi podpowiedzieć jak dokładnie wygląda sprawa licencji - zarówno ogólnych zasad, jak i bardziej szczegółowych zagadnień? Nie miałem za bardzo czasu orientować się w temacie (wiem, że Vanern i Vattern są bez licencji, ale na te oceany bez porządnej łajby ani rusz, a na taki luksus nie mogę sobie narazie pozwolić). Będę wdzięczny za informację.

 

Pozdrowienia


  • Rebel64 lubi to

#22 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 14 grudzień 2016 - 11:32

zwykle każde jezioro ma gospodarza/y i jest kilka miejsc gdzie można kupić na nie pozwolenie, wystarczy zapytać o fiskekort na stacji benzynowej gdzieś nad jeziorem, na część kupisz np tutaj https://www.fiskekort.se/

cena zwykle koło 200 SEK za tydzień, dzienne jeśli są to niewiele taniej. Dzienne można kupić zwykle na rzeki pstrągowe czy łososiowe ale ceny nie będą niskie


  • wielinskik lubi to

#23 OFFLINE   rqro

rqro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 grudzień 2016 - 17:05

Finlandia jak co roku :) Tym razem plany są sprecyzowane - zębate - z Bolly Boat z mocną muchówą w łapie!



#24 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2016 - 09:19

Stockholm i okolice podzielone są na rewiry ,ja wykupuję zezwolenie na jeden okręg (Malardalen ) i mam ponad 40 jezior ,że 300 SEK na rok . Na stronie fieskekort.se znajdziesz wszystko : okręgi ,regulaminy i opisy z rybostanem . Jest także po polsku . Możesz na tej stronie kupić praktycznie zezwolenie na każdą wodę ,trzeba się tam zalogować . Przelew przez neta i zezwolenie w formie SMS-a na telefon . Pozdro .
  • Dano., chlodnica i wielinskik lubią to

#25 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 15 grudzień 2016 - 09:32

Pytanie od ilu lat tam łowisz i czy spotkałeś się z kontrolą..?



#26 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 15 grudzień 2016 - 09:59

ja spotkałem się z kontrola na jednym z jezior, tzn podpłynęła łódź i zapytano mnie czy mam pozwolenie



#27 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 15 grudzień 2016 - 10:21

Na 10 wyjazdów tylko raz podpłynął do mnie lokalny wędkarz i zapytał o pozwolenie.



#28 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2016 - 10:31

Łowię tu 3 lata i nie miałem kontroli ale, jak wyjeżdżam dalej na inne wody ,to zawsze kupuję stosowne pozwolenie przez telefon .

#29 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:58

Troszkę dziwne pytanie :(



#30 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:25

Troszkę dziwne pytanie :(

 

Przemieszczam się często codziennie lub co kilka dni, o 100 - 300 km. Łowię z brzegu w przypadkowych miejscach, zabieram 2 szczupaki na sezon, taki ze mnie kłusownik :)

Jak łowię z łódki co w zasadzie ma miejsce niezwykle rzadko to pozwolenie kupuję.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 15 grudzień 2016 - 22:35

  • Dano. lubi to

#31 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:44

 Mieszkam w Stockholmie i wykupuję pozwolenie na jeziora ,które mam pod nosem . Jak jeżdżę dalej ,to Fiskekort.Se i tam są informacje dotyczące dozwolonych na danej wodzie ,metod połowu . Jest dużo małych jezior nie należących do nikogo tzw. gminne - wystarczy zachować pełną kulturę i nikt Ci nic nie powie . 

 A Swoją drogą ,za brak pozwolenia kary są tu srogie . Ja nie zaryzykuję oddania sprzętu + manadat .


  • szczupak1 lubi to

#32 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 28 grudzień 2016 - 23:59

Czolem,

Nadszedl czas rezerwowania kolejnego terminu wyprawy oraz wyboru miejsca, mamy zagwostke pomiedzy 2 miejscami:

Szkiery Sw. Anny
Vindommen

Obie wycieczki z Eventurem, termin to poczatek maja. Pytanie do tych co moga cos podpowiedziec/doradzic - co wybrac?

Na szkierach bylismy w tym roku na Senoren, wszystko przemawia za jeziorem, ale nie ma jednak tej pewnosci... o szkierach Anny mozna wiele znalezc w necie, mniej jest aktualnych informacji o Vindo - ktos moze cos poradzic? Byl? Lowil?

Z gory dzieki za wszelkie cenne informacje/spostrzezenia :)

#33 ONLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 grudzień 2016 - 08:58

Czolem,

Nadszedl czas rezerwowania kolejnego terminu wyprawy oraz wyboru miejsca, mamy zagwostke pomiedzy 2 miejscami:

Szkiery Sw. Anny
Vindommen

Obie wycieczki z Eventurem, termin to poczatek maja. Pytanie do tych co moga cos podpowiedziec/doradzic - co wybrac?

Na szkierach bylismy w tym roku na Senoren, wszystko przemawia za jeziorem, ale nie ma jednak tej pewnosci... o szkierach Anny mozna wiele znalezc w necie, mniej jest aktualnych informacji o Vindo - ktos moze cos poradzic? Byl? Lowil?

Z gory dzieki za wszelkie cenne informacje/spostrzezenia :)

Moim zdaniem Vindommen na początek maja za wcześnie. Byłem z eventurem w 2013 roku ale początek czerwca i to jest moim zdaniem sensowniejszy termin. Wszystko zależy od tego kiedy zejdzie lód. w 2013 lód zszedł z samym końcem kwietnia i początkiem maja praktycznie zima jeszcze w wodzie. Pierwszy tydzień czerwca to dopiero pierwsze mniszki zaczęły zakwitać.   



#34 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 29 grudzień 2016 - 09:53

Moim zdaniem Vindommen na początek maja za wcześnie. Byłem z eventurem w 2013 roku ale początek czerwca i to jest moim zdaniem sensowniejszy termin. Wszystko zależy od tego kiedy zejdzie lód. w 2013 lód zszedł z samym końcem kwietnia i początkiem maja praktycznie zima jeszcze w wodzie. Pierwszy tydzień czerwca to dopiero pierwsze mniszki zaczęły zakwitać.   

 

Bardzo cenna uwaga, dziękuje!

Czekam na więcej =)



#35 OFFLINE   gregston82

gregston82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:51

My liczymy na łagodną zimę i jedziemy na Vindommen z Eventurem w połowie maja. Na Św. Annie (też z Eventurem) byliśmy w '15 i mozna tam polowic. W części "wewnętrznej", ktora nie jest relatywnie duża bankowo są duże szczupaki, trzeba je tylko zlokalizować. A wtedy mozna łowić praktycznie przez tydzien w jednym miejscu... tylko co w tym fajnego? :)

Spotkaliśmy tam wyjadaczy, którzy byli w tym miejscu 5-ty albo 6-ty raz pod rząd i polecali raczej czerwiec.

#36 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 29 grudzień 2016 - 17:08

My wczoraj zarezerwowaliśmy prom na 10 czerwca, kierunek szkiery Św Anny. Planuje zabrać swój ponton, są w tych rejonach jakieś miejsca gdzie można podjechać blisko wody i wypakować sprzęt?



#37 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 29 grudzień 2016 - 17:35

Czolem,

Nadszedl czas rezerwowania kolejnego terminu wyprawy oraz wyboru miejsca, mamy zagwostke pomiedzy 2 miejscami:

Szkiery Sw. Anny
Vindommen

Obie wycieczki z Eventurem, termin to poczatek maja. Pytanie do tych co moga cos podpowiedziec/doradzic - co wybrac?

Na szkierach bylismy w tym roku na Senoren, wszystko przemawia za jeziorem, ale nie ma jednak tej pewnosci... o szkierach Anny mozna wiele znalezc w necie, mniej jest aktualnych informacji o Vindo - ktos moze cos poradzic? Byl? Lowil?

Z gory dzieki za wszelkie cenne informacje/spostrzezenia :)

 

nad którą miejscówką na Św. Annie się zastanawiacie? Jeśli chodzi o Eventur, z tego co pamiętam, mają 3: Slatbaken, Św. Anna, Kallso. Byłem na dwóch ostatnich.

 

Kallso super - odludne, masa wody do opłynięcia, można się obłowić ilościowo, ale o grube sztuki ciężko.

 

Św. Anna jest ok, ale urzekła mnie mniej od Kallso - jest bardziej turystyczna, w wielu zatokach domki letniskowe, na plus wewnętrzne "jezioro". Na Św. Annie nie połowiliśmy jakoś super, ale trafiliśmy na tydzień, po którym na promie powrotnym generalnie było niewesoło (wtedy też odbywał się zlot j.pl na Syrsan). Standard domków i łodzi był wyższy na Kallso. Na Kallso też można było wypożyczyć echo, na Św. Annie trzeba było mieć swoje. 

 

Na Slatbaken (raczej jej granice) napłynęliśmy kilkakrotnie - fajne zatoki, podobno na grubsze sztuki to właśnie tam.

 

O Vindommen wiem tylko tyle, co wyczytałem - dwukrotnie braliśmy to miejsce pod uwagę. Wszyscy zwracają uwagę na małe jeziorko sąsiadujące, udostępnione dla klientów Eventuru - podobno bardzo warte uwag


Użytkownik croock edytował ten post 29 grudzień 2016 - 17:40

  • analityk lubi to

#38 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:07

Vindommen zaklepane na pierwszy tydzień czerwca - wszystkich tych, którzy byli w tych terminach bardzo proszę o wszelkie informacje na prv na temat głębokości jakich się łowi, co się sprawdzało w danym roku, jak na dany gatunek się nastawiać - może są jeszcze jakieś inne "mankamenty", na które należy zwrócić uwagę?

 

Mógłby być już czerwiec...  :rolleyes:



#39 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:32

Św. Anna jest warta polecenia w czerwcu bo fajną alternatywą są grube sandacze. Nie ma ich dużo ale jest kilka bankówek i na ogół nie są to ryby małe. Nad Vindommen nie byłem i jakoś mnie nie kręci...Juttern to już zupełnie inna para kaloszy i chyba wszystko zostało o tym bajorze napisane....ogólnie rzecz biorąc to trzeba szukać nowych rozwiązań...😉

Użytkownik malcz edytował ten post 07 styczeń 2017 - 14:33


#40 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:35

Vindommen zaklepane na pierwszy tydzień czerwca - wszystkich tych, którzy byli w tych terminach bardzo proszę o wszelkie informacje na prv na temat głębokości jakich się łowi, co się sprawdzało w danym roku, jak na dany gatunek się nastawiać - może są jeszcze jakieś inne "mankamenty", na które należy zwrócić uwagę?
 
Mógłby być już czerwiec...  :rolleyes:


Z Eventurem jedziecie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych