Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2017


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1138 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 25 wrzesień 2017 - 20:10

Ja jeszcze nie, a nowe pomysły mam i będzie wesoło. Ale to na promie ewentulanie pogadamy  :)

Wodę znam, ryba jest. Czy złowimy? Liczę że tak


  • BOB lubi to

#842 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2017 - 21:25

Moje znajome ekipy, co wróciły teraz w niedzielę nie wspominają zbyt miło wyjazdu...


Tapatalknięte z komórki

 

Coś w ostatnim tygodniu Skandynawia nie dopisała. Na Turuńskich szkierach dwa tygodnie temu (weekend 15-17.09) ładnie połapałem z 80+ poprzez  90+ kończąc na 100+. Natomiast ostatni weekend masakra. Był u mnie kolega @Gobio Gobio, zapowiadało się super bo w drugim rzucie padła lady 85 cm ponad 4 kg, ale skończyło się nędznie. W sumie 4 szczupaki i 2 okonie na ponad 9 godzin łowienia z  7 miejscówkami-pewniakami na mamy 100+, pętla 60 km po archipelagu na dwóch.  
Jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne to jedynie do wschodniego wiatru i dużej dawki słońca mógłbym się przyczepić. 



#843 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2017 - 22:34

Wspomniany wschodni  wiatr to widzę na dobre ma się zadomowić. Ciekawe co przyniesie? 



#844 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 22:46

Wiatr ze wschodu ryba chodu
  • Martin77 i Pułkownik lubią to

#845 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 wrzesień 2017 - 06:14

Wiatr ze wschodu ryba chodu


Tomek, jakbym na to patrzył to mieszkając na Warmii bym nic nie łowił.



Tapatalknięte z komórki
  • Pumba, kostom63 i bal lubią to

#846 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 27 wrzesień 2017 - 05:37

Wiatr ze wschodu ryba chodu

 

Na moich terenach wschodni i północno-wschodni wiatr wieje przez 4/5 roku. Dawno przestałem na to zwracać uwagę, a doświadczenie mi mówi, że wybranie nawietrznych miejscówek jest ważniejsze, niż sam kierunek wiatru.


  • Leny55pl lubi to

#847 OFFLINE   xenon

xenon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 12:06

My jesteśmy w blekinge okolice wyspy Tjaro. Na cztery osoby od soboty mamy 8 ryb :( najwieksza ryba 78cm.Dla mnie to tragedia. Pływamy wszedzie od świtu do nocy.Duze przynęty, małe wszystko co się da.Jemy obiady na wyspach nie tracąc czasu .Porazka na maxa.Wiosna była lipa teraz to samo.Na 12 wolnych domków tylko my.Na wodzie nie widzimy nikogo żadnych wedkarzy.Dla mnie to miejsce spisuje na straty.Zaraz wsiadamy do auta i jedziemy dalej łowić w zupełnie innym miejscu z brzegu.
  • analityk i wobler129 lubią to

#848 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 27 wrzesień 2017 - 14:03

Przykro czytac takie relacje.Szkiery w tym roku nie darza.


  • kostom63 lubi to

#849 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 27 wrzesień 2017 - 14:28

koledzy BOB i Dano mogą jeszcze odczarować szkiery w tym roku.

bez presji oczywiście ;-)


  • Piotrek Milupa lubi to

#850 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 27 wrzesień 2017 - 14:30

W tą sobotę rozmawiałem na promie z ekipą od siebie z miasta.Lowili w okolicach karlskorony...wyniki przynajmniej mnie powaliły na kolana.Choćby 80 szczupaków w ciągu jednego dnia na 2 osoby...padło również 6 metrówek na ich wyjeźdźie.Tak więc chyba nienajgorszy wynik zaliczyli.

#851 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 27 wrzesień 2017 - 16:17

W tą sobotę rozmawiałem na promie z ekipą od siebie z miasta.Lowili w okolicach karlskorony...wyniki przynajmniej mnie powaliły na kolana.Choćby 80 szczupaków w ciągu jednego dnia na 2 osoby...padło również 6 metrówek na ich wyjeźdźie.Tak więc chyba nienajgorszy wynik zaliczyli.

Na Senoren ekipa ze Szczecina (dwóch ludzi) przez pierwsze 3 dni po 3-5 szczupaków dziennie. Czwartego dnia ponad 80 szt w tym dwa 90 i 96 cm. Jak było dalej nie wiem - musiałem wracać ze względu na chorobę kumpla...



#852 OFFLINE   xenon

xenon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 16:54

Okolice Almo z brzegu na parkingu kanapkowym :) w dwie godziny 5 ryb +70 i kilka spadów w tym dwie fajne ryby na spoony.Lepiej niż tu gdzie stacjonujemy od soboty czyli Svalemala fishing(dla mnie pustynia) .p.s.Jutro ruszamy ponownie w okolice Almo z brzegu. Szkoda czasu pływać 6 dzień.Szczerze na ośrodku jest około 12 domków i tylko nasz zajęty to chyba coś znaczy.

#853 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 wrzesień 2017 - 10:53

koledzy BOB i Dano mogą jeszcze odczarować szkiery w tym roku.

bez presji oczywiście ;-)

Ano właśnie - czy w ogóle mamy szansę?! Przed chwila dostałem informację, że na Św Annie, Szwedzi zrobili zakaz wypływania i łowienia w szkierach bo podobno weszła troć!!!??? Czy kiedykolwiek słyszeliście o czymś takim? Bo jeśli jest to prawda ... ta na kiego ja tam jadę? Mam nadzieję, że to tylko jakieś przeinaczenie informacji



#854 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:09

BOB, jezioro przy domku, to chyba nie szkier 😉

#855 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:19

Ano właśnie - czy w ogóle mamy szansę?! Przed chwila dostałem informację, że na Św Annie, Szwedzi zrobili zakaz wypływania i łowienia w szkierach bo podobno weszła troć!!!??? Czy kiedykolwiek słyszeliście o czymś takim? Bo jeśli jest to prawda ... ta na kiego ja tam jadę? Mam nadzieję, że to tylko jakieś przeinaczenie informacji

Pytaj Szweda nie Eventur... Współczuję jeśli to prawda...



#856 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:26

BOB, jezioro przy domku, to chyba nie szkier

Zgadza się, ale nie po to jadę na szkiery aby się bujać przez tydzień na bajorku 300ha :angry:

 

 

Pytaj Szweda nie Eventur... Współczuję jeśli to prawda...

Niestety to informacja od Szweda i poprzednia grupa łowiła tylko na jeziorku.  Nie pociesza mnie fakt, że wyjęli trzy metrówki :(



#857 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:35

Zgadza się, ale nie po to jadę na szkiery aby się bujać przez tydzień na bajorku 300ha :angry:

 

 

Niestety to informacja od Szweda i poprzednia grupa łowiła tylko na jeziorku.  Nie pociesza mnie fakt, że wyjęli trzy metrówki :(

Lubię takie 300 ha bajorka.... Cóż w nich złego jeśli są metrówki... ?



#858 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:53

Oczywiście, że nic złego. To super meta pod samym nosem i fajna rezerwa na np. nie sprzyjające warunki pogodowe na szkierach ...ale w takiej sytuacji to jeziorko musieli by polubić wszyscy, którzy są w tej okolicy/ośrodku.  Nigdy w dotychczasowych jakichkolwiek relacjach na tym forum nikt nie opisywał takiej sytuacji. Również biuro o tym nie słyszało więc trzymam się nadziei, że to przekłamanie pomieszane z nieporozumieniem. Sam wiesz najlepiej, że jeździmy na nasze wyprawy nie tylko po ryby. Mamy plany i chęć relaksu w pięknym otoczeniu. Jeziorko jest piękne ale tego piękna może mu nie wystarczyć na zaspokojenie moich oczekiwań przez tydzień

Dobra, się okaże na miejscu ... chyba, że ktoś ma konkretną info, potwierdzającą lub niepotwierdzającą 



#859 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:06

Cholera Bob,no współczuję wam .Naprawdę mam nadzieję że to się nie potwierdzi.Jedyne emocje przed takim wyjazdem to powinny być te pozytywne,nadzieje i dreszcz oczekiwania...A tu taki klops :( .Trzymam kciuki aby się nie sprawdziło.



#860 OFFLINE   rogu

rogu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rogowiecki

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:47

Nie ma żadnego zakazu łowienia na szkierach z powodu troci :-). Zakazem połowu objęte są fragmenty zatok gdzie troć się trze - czyli takie gdzie uchodzą jakieś rzeczki/strumyki. Na szkierach Św Anny jest to jakieś 3% (lub mniej) obszaru dostępnego do wędkowania :-). Czyli łowić można niemal wszędzie. To sytuacja normalna na jesieni - tak jest od dziesięcioleci w Szwecji. Także spokojnie, proszę jechać, łowić i trzymamy kciuki za wyniki. Co do szkierów w tym roku to są bardzo nierówne. Mamy dużą "próbkę" do porównania więc wiem co piszę. Dla przykładu Blekinge - to są najdziwniejsze szkiery jakie znam. Niektóre ich fragmenty są kompletnie puste, niezależnie od pory roku. A w niektórych ryb jest full. Od czego to zależy nie wiedzą nawet Szwedzi, bo szkiery wyglądają tak samo. Generalnie w tym roku rewelacyjny był kwiecień na wszystkich szkierach, a nawet marzec po tarle. Potem była lipa - kiepski był maj. Czerwiec był lepszy, ale też trzeba się było napływać i znaleźć zgrupowania zębatych (mało osób wie, że szczupaki w szkierach się grupują, czasami w jednej zatoce jest ich kilkaset!). Bardzo dobry był sierpień po pierwszych mocnych wiatrach. Początek września było znowu słabo. Teraz się poprawia bo zaczyna dobrze wiać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych