Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2017


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1138 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 01 luty 2017 - 08:37

łodzie są tam bardzo porządne. duże, na dwie osoby to już pełen komfort. silniki chyba 15 km, ale w dwie osoby pozwały się wystarczająco szybko przemieszczać, do tego oszczędne.

 

szkiery rzeczywiście specyficzne - więcej łowienia na kamienistych rafach niż w trzcinowych zatoczkach.

 

masa kamieni - miejscami jak na polu minowym :)

 

z naszego wyjazdu: ryb dużo, ale krótkich.



#82 OFFLINE   gregston82

gregston82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 luty 2017 - 10:46

z naszego wyjazdu: ryb dużo, ale krótkich.


Ja mam dokładnie takie same wspomnienia z Kallso. W jakim terminie byłeś? My byliśmy na początku maja, było zimno i zmienna pogoda. Moze to był powód?

Łodzie najlepsze ze wszystkich moich wyjazdów z Eventurem.

#83 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 01 luty 2017 - 10:52

też pierwsza połowa maja, 2015 r. w którym roku byłeś?

co do wielkości - słyszałem, że tam tak po prostu jest, ale widziałem też pojedyncze większe sztuki.

Podobno kilka lat przed naszym przyjazdem w tej części archipelagu nie było jeszcze szczupaka w ogóle.



#84 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2017 - 10:54

Ja mam dokładnie takie same wspomnienia z Kallso. W jakim terminie byłeś? My byliśmy na początku maja, było zimno i zmienna pogoda. Moze to był powód?

Łodzie najlepsze ze wszystkich moich wyjazdów z Eventurem.

Na Gamleby są też bardzo porządne. Kierownica, elektryczny rozruch i 15 KM. Powyżej 30 km na godzinę szły.



#85 OFFLINE   gregston82

gregston82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 luty 2017 - 11:46

Ja byłem na Kallso w '14 - to była wtedy nowość, nie wiem czy nie byliśmy w ogóle pierwszymi klientami. Miejsce super tylko ryby krótkie, ciekawe jak tam jest w czerwcu, był ktoś?

#86 OFFLINE   sumo

sumo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaMieroszów

Napisano 03 luty 2017 - 14:14

Witam

Planuje wyprawę do Szwecji (Laponia) byłem w gminie Dorotea i Vilhelmiana oraz w Skaulo pod Kiruną. W tamtym roku okolice Vilhelminy strasznie mnie zawiodły. Jeśli ktoś był na wodach pomiędzy Vilhelminą a Skaulo/kiruna i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami to bardzo dziękuję, sprawdzona stiuga do nocowania też mile widziana. Oczywiście po powrocie też napisze jak było. Również mogę wymienić sie informacjami z tego gdzie byłem.

Interesują mnie rzeki pstrągowe ale nie duże typu środkowy/dolny Saxan czy Kajtum. Wody nie komercyjne tylko zwykłe gminne lub klubowe gdzie licencja dzienna oscyluje do ok. 50zł. Oczyścicie też jeziorka z okoniami i szczupakami do łowienia z brzegu.

Metoda łowienia spinning.


Użytkownik sumo edytował ten post 03 luty 2017 - 14:17


#87 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 03 luty 2017 - 14:16

a mógłbyś napisać coś więcej o regionie Dorotea?



#88 OFFLINE   sumo

sumo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaMieroszów

Napisano 03 luty 2017 - 14:45

Łowiłem głównie pstrągi i lipienie. Dużo małych ryb byliśmy w 3 przez 14dni z dojazdem, największe pstrągi to 40cm i było ich kilka. Lipienie lepiej nawet ponad 40 cm, znacznie lepiej z nimi. Sporo małych jeziorek z humusową wodą, okonie ładne 30-40cm biorą w zasadzie na wszystko jeśli jest to przynęta typu obrotówka 4. Łowiliśmy z brzegu więc możliwości ograniczone. Sporo szczupaka 50-80 cm w rzekach górskich, często na pieknych kaskadach gdzie powinny byc rekordowe pstrągi. Z tego co miejscowi mówili i było widać po zdjęciach to piekne ryby (pstrągi) łowia w jeziorach, głównie troling.  W okolicy Borgafjal głównie małe ryby. Natomiast na północ od Dorotea bardzo, bardzo piękne rzeki!!! Ryby nie dopisały ale można było nasycić się pięknem przyrody. Kaskady, wodospady coś pięknego. Na początku lipca miliardy gryzących meszek, polecam rękawiczki i kominiarkę, moskitierę tylko gęstą. Repelenty działały tylko przez 10 minut. W lipcu "noce" bywały chłodne nawet 5-6 stopni. Oczywiście na północy lipiec to dzień polarny wiec łowić można 24h. Licencje od 20-50 zł za dobę do kupienia w sklepach na stacjach benzynowych itp.


  • croock i TomaszN. lubią to

#89 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 luty 2017 - 15:17

Od kilku lat jeszcze po środkowej i (ostatnio) północnej Szwecji. Z tego co lokalnie usłuszałem miejscowi duże pstrągi łowią w jeziorach na trolling albo we wrześniu w godzinach wieczorno-nocnych. Podobno te duże jeziorowe oringi (przynajmniej niektóre z nich) wchodzą wtedy do rzek i można na nie skutecznie zapolować.

Podobne informacje słyszałem w trzech zupełnie odległych od siebie rejonach, więc raczej wiarygodne info.


Użytkownik womar edytował ten post 03 luty 2017 - 15:18

  • bal lubi to

#90 OFFLINE   DiddoR

DiddoR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaChrzanów
  • Imię:Dawid

Napisano 04 luty 2017 - 11:36

Ja w tym roku po raz pierwszy wybieram się na szkiery i padło na Gamleby w drugiej połowie maja, czy może ktoś coś podpowiedzieć? ;) 

Każda informacja mile widziana :D



#91 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 04 luty 2017 - 11:57

przeczytaj relację live z wyprawy jerkbait.pl sprzed 2 lat 😉

#92 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 luty 2017 - 13:08

A u mnie smutek pomieszany ze zniesmaczeniem ... a wszystko było tak pięknie (widać za dobrze) :(

Żółty domek na wodzie na Św. Annie biuro mi odwołało. Czekamy na sensowną, inną propozycję ale jesteśmy bliscy decyzji o rezygnacji  :(  :(  :(



#93 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 luty 2017 - 15:18

A u mnie smutek pomieszany ze zniesmaczeniem ... a wszystko było tak pięknie (widać za dobrze) :(

Żółty domek na wodzie na Św. Annie biuro mi odwołało. Czekamy na sensowną, inną propozycję ale jesteśmy bliscy decyzji o rezygnacji  :(  :(  :(

 

Tak to wlasnie jest z tymi biurami...



#94 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1679 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 04 luty 2017 - 15:23

A u mnie smutek pomieszany ze zniesmaczeniem ... a wszystko było tak pięknie (widać za dobrze) :(

Żółty domek na wodzie na Św. Annie biuro mi odwołało. Czekamy na sensowną, inną propozycję ale jesteśmy bliscy decyzji o rezygnacji  :(  :(  :(

Aj waj, weź ze sobą wiaderko żółtej farby, coś na miejscu przemalujesz (a i zarobisz może???) :P :rolleyes:


  • BOB, coma i Krzysiu lubią to

#95 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 04 luty 2017 - 15:28

Aj waj, weź ze sobą wiaderko żółtej farby, coś na miejscu przemalujesz (a i zarobisz może???) :P :rolleyes:


No pewnie, w Szwecji trochę lepsze zarobki, a malarstwo wciąga, tak jak wędkarstwo. :):)

#96 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 04 luty 2017 - 15:30

U mnie tez nie lepiej,wyjazd kamperem odwolany i nie wiem co robic,a czasu zostalo malo.



#97 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 04 luty 2017 - 15:33

obserwuje jb.pl maja być jeszcze jakieś wyjazdy, pisał o tym Remek


  • Rebel64 lubi to

#98 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 04 luty 2017 - 17:13

Tak to wlasnie jest z tymi biurami...

Jakie są powody wystawki przez biuro, jeśli to nie tajemnica?

 

Przyznam, że szukam trochę sam po Novasol itp. i wcale nie wychodzi tak korzystnie, podobnie jak z biurem, a często trzeba dopłacić z łódź/silnik.



#99 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 luty 2017 - 17:37

Dlatego na dziko, z namiotem i pontonem albo spodniobutami jest najbezpieczniej ;)

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka
  • Białek lubi to

#100 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 04 luty 2017 - 18:42

U mnie tez nie lepiej,wyjazd kamperem odwolany i nie wiem co robic,a czasu zostalo malo.


Jechać :-)
Pomysł był fajny, a to znaczy że strachu nie ma:-)
Zatem trzeba szukać, na promie łapać okazję i wio :-)



Tapatalknięte ze srajfona
  • Białek, pawelHERP i Rebel64 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych