Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2017


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1138 odpowiedzi w tym temacie

#1041 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 13 październik 2017 - 20:58

Tomek chyba sami bedziemy sie integrowac,bo sobota to malo popularny termin wyjazdu.


  • covent lubi to

#1042 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 październik 2017 - 21:30

Raczej najbardziej popularny dla biur podroży i przewoźnika  ;)

Miłego bujania Panowie B)



#1043 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 14 październik 2017 - 13:06

Właśnie jedziemy sprawdzić
  • Dano. lubi to

#1044 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 14 październik 2017 - 13:20

Właśnie jedziemy sprawdzić

Pozwolę sobie zadzwonić gdzieś w miedzyczasie :)

Powodzenia



#1045 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1781 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 15 październik 2017 - 07:40

Witam,
 
jak jest na Boren w czerwcu, czy da się połowić swobodnie szczupaka w sensie..
- czy jezioro nie zarasta jeszcze mocno w tym okresie,
- gdzie najlepiej szukać ryby, na jakich głębokościach i tp.?
 
Planuję jechać 07.06.2018 na tydzień....
Bo w maju w tym roku była porażka (byłem na szkierach żółty domek...) i dlatego na przyszły rok wybór padł na czerwiec...

Boren chyba w ogóle nie zarasta i można łowić cały rok bez problemu :)
  • Grzecho lubi to

#1046 OFFLINE   rogu

rogu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rogowiecki

Napisano 16 październik 2017 - 12:36

Kolejny sygnał, że na wielu łowiskach jesień w tym roku lepsza niż wiosna. Tym razem Hedesunda. Na wiosnę wysłałem tam kolegę, który dobrze zna to łowisko i jechał jak po swoje...na grube czerwcowe szczupaki. Było fatalnie, nic nie brało i ratowali się okoniami. A teraz kolejna jesienna grupa melduje nam, że ryby dopisały. Zdjęcia "komórkowe" ale coś tam widać.

Jak dobrze się ułoży, to będę sam na szkierach w listopadzie i dam znać co się dzieje...

Załączone pliki



#1047 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 16 październik 2017 - 12:43

Kolejny sygnał, że na wielu łowiskach jesień w tym roku lepsza niż wiosna. Tym razem Hedesunda. Na wiosnę wysłałem tam kolegę, który dobrze zna to łowisko i jechał jak po swoje...na grube czerwcowe szczupaki. Było fatalnie, nic nie brało i ratowali się okoniami. A teraz kolejna jesienna grupa melduje nam, że ryby dopisały. Zdjęcia "komórkowe" ale coś tam widać.

Jak dobrze się ułoży, to będę sam na szkierach w listopadzie i dam znać co się dzieje...

 

Hehe, na pierwszy rzut oka myślałem, że to Kazik Staszewski :D



#1048 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 16 październik 2017 - 12:52

Kolejny sygnał, że na wielu łowiskach jesień w tym roku lepsza niż wiosna. Tym razem Hedesunda. Na wiosnę wysłałem tam kolegę, który dobrze zna to łowisko i jechał jak po swoje...na grube czerwcowe szczupaki. Było fatalnie, nic nie brało i ratowali się okoniami. A teraz kolejna jesienna grupa melduje nam, że ryby dopisały. Zdjęcia "komórkowe" ale coś tam widać.

Jak dobrze się ułoży, to będę sam na szkierach w listopadzie i dam znać co się dzieje...

Pod linią WN zawsze dobrze bierze :)


  • rogu i Tomek88 lubią to

#1049 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 październik 2017 - 12:56

Kolejny sygnał, że na wielu łowiskach jesień w tym roku lepsza niż wiosna. Tym razem Hedesunda. Na wiosnę wysłałem tam kolegę, który dobrze zna to łowisko i jechał jak po swoje...na grube czerwcowe szczupaki. Było fatalnie, nic nie brało i ratowali się okoniami. A teraz kolejna jesienna grupa melduje nam, że ryby dopisały. Zdjęcia "komórkowe" ale coś tam widać.

Jak dobrze się ułoży, to będę sam na szkierach w listopadzie i dam znać co się dzieje...

 

Ja tam byłem w tym roku w czerwcu pierwszy raz i na koniec wyjazdu jak poznałem łowisko 105, 95 złowiłem, koledzy też jakieś 90+, trochę grubych ryb padło chociaż u mnie ilościowo słabo, nastawiałem się na okazy ;)



#1050 OFFLINE   rogu

rogu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rogowiecki

Napisano 16 październik 2017 - 13:18

Taka jest dokładnie Hedesunda. Ja byłem tylko raz w czerwcu. Przez 3 dni szukaliśmy ich w złych miejscach, klasycznie przy trzcince. Brały same maluchy. W końcu przez przypadek zaczęliśmy łowić w nurcie na kamieniach porośniętych zielskiem. Od razu się poprawiło i połowiliśmy ładnych grubasków. Niestety to było przedostatniego dnia i potem nie miałem już tam okazji wrócić. Ale co się odwlecze...;-)

 

Załączone pliki


  • Tomek88 lubi to

#1051 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 październik 2017 - 13:40

Łee to ja od trzeciego dnia wykluczałem już trzcinki w czym mieliśmy pierwszy dzień nie wędkarski, bo wiało. Sporo pływałem, ale jeszcze za mało, bo jakbym pływał więcej od pierwszego dnia to miejscówki bym zinterpretował wcześniej. Są fajne miejsca na hede, ale trzeba za główną mapę odpłynąć ;)

 

Tak jak piszesz za kamieniami, duża obciążona guma i prawie wszędzie była ryba tam gdzie wyznaczaliśmy na mapie. Ryba migrowała przez wiatr(i pewnie nie tylko). Ogólnie bardzo fajne łowienie, jakbym to nazwał na wpół szkierowo-jeziorowe. Spodobało mi się tak już abstrachując od wyników tylko dla samej metodologii :)

Dużo nie łowiliśmy przez pogodę(strasznie wiało), ale to co byliśmy na wodzie wystarczyło :)

 

 

 

Mam nadzieję, że nie dostanę bana za pozę i wyraz twarzy :D

Ciężka była, tym bardziej po integracji dźwiganie źle szło, a wiatry integracji sprzyjały :D

Załączone pliki


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 16 październik 2017 - 13:53

  • slawito, malinabar i coma lubią to

#1052 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2017 - 13:54

Pod linią WN zawsze dobrze bierze :)

Szczególnie pod tą linią WN. Jest tam sporo atrakcyjnych i bardzo różnorodnych miejscówek ;)

Natomiast ogólnie na Hedesundzie, utrapieniem są kamienie na dnie. Ostre  jak brzytwy...łowienie "po Polsku" sandaczy z podbicia okupiliśmy toną ołowiu pozostawioną w wodzie. :(  ;) Jakimś rozwiązaniem były woblery prowadzone w pół wody 
 


Użytkownik BOB1 edytował ten post 16 październik 2017 - 13:58


#1053 OFFLINE   Krystianin

Krystianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:K

Napisano 16 październik 2017 - 18:11

Witam. To i ja pochwale sie swoim "rodzynkiem" . Ogolnie wyjazd do Szwecji na sandacze średnio sie udał wedkarsko... zmienna pogoda wiatr deszcz nie sprzyjały połowom.  Oczywiście wyjazd z dobrą ekipą więc integracja na wysokim poziomie :D ... Na osobe padło po kilka, kilkanaście ryb w przedziale 40-60 cm i jak juz wspomnniałem wczesniej jeden rodzynek...Załączony plik  22550608_295784267588579_1962110353_o.jpg   50,96 KB   37 Ilość pobrańZałączony plik  22547052_295784254255247_228957292_o.jpg   46,74 KB   35 Ilość pobrańZałączony plik  22556052_295784157588590_1787418122_o.jpg   52,25 KB   36 Ilość pobrańZałączony plik  22553758_295784174255255_249874463_o.jpg   55,26 KB   37 Ilość pobrań


Użytkownik Krystianin edytował ten post 16 październik 2017 - 18:12


#1054 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 październik 2017 - 18:38

Piękny, napisz coś więcej



#1055 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 18 październik 2017 - 20:44

Cześć, póki co szczupak 108 cm
  • Piotrek Milupa i Dano. lubią to

#1056 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 18 październik 2017 - 20:50

Cześć, póki co szczupak 108 cm

:good:  Dawaj fotki :)



#1057 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 18 październik 2017 - 21:14

:good:  Dawaj fotki :)

Chyba nie bardzo jest co, bo z tego co Tomek dawał znać - fotograf się nie spisał  :(

Temperatura na poziomie +1 stopień celsjusza.


  • Piotrek Milupa lubi to

#1058 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 18 październik 2017 - 22:20

Niestety moje "nie wyszły" mam kolegów szczupaki złowione dziś tylko na innym jeziorze 112 i 120 ale to przesłane SMS i bez prawa własności na rozpowszechnianie . A teraz mamy -2°C. Rano pewnie będzie jeszcze mniej. Niestety pogoda nas nie rozpieszcza. Do dziś wicher jak diabli , ale z zachodu dziś mocno przez godzinę dawało z północy i deszcz , a potem słońce i coraz zimnej. Ciśnienie góra dół każdego dnia.
Tomek

#1059 OFFLINE   rogu

rogu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rogowiecki

Napisano 19 październik 2017 - 09:52

Dostałem raporty z początku października. Tym razem ze Storsjon (tego na południu Szwecji). Wysłaliśmy tam 2 ekipy i obie ładnie połowiły. Sandacze wciąż marnie, ale szczupaki w porządku. Sporo ryb i ładne. Do tego pojedyncze okonie, ale duże. Największe ryby 108, 106, 104 i 100 cm. Czekam na więcej fotek.

Załączone pliki


  • Piotrek Milupa, malinabar i Rodu lubią to

#1060 OFFLINE   Olsztyniak

Olsztyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Damian

Napisano 22 październik 2017 - 19:23

Siema wszystkim potrzebuję pomocy planuję wyjazd na rybki do Szwecji w składzie ja mój tata, teść i szwagier z tej ekipy tylko ja łowię regularnie więc szukamy jeziora na którym nawet amator ma szansę coś złowić. Fajnie by było aby było to jezioro z oferty eventur. Czekam na wasze propozycję i z góry dziękuję za pomoc




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych