Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#7461 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 14:33

Taką samą informację przekazano mi przed chwilą telefonicznie od PZW Wrocław. Nie ma wymogu wpisywania daty połowu i nr łowiska do rejestru jeśli łowimy z zasadą "złów i wypuść"

Dziwne. Dzwoniłem kilka minut temu i powiedziano mi, że obowiązek wpisywania numeru łowiska i daty obowiązuje. Uzupełnienie do zezwolenia jest na stronie Okręgu PZW Wrocław. Kolega wcześniej wkleił odnośnik.

 

opublikowane 5 stycznia



Zgodnie z ustaleniami pomiędzy Okręgami Wrocław, Legnica i Wałbrzych wędkarz ma obowiązek wpisania daty i numeru łowiska przed rozpoczęciem wędkowania. Ryby limitowane w sztukach należy wpisać do rejestru niezwłocznie po złowieniu, a ryby objęte limitem wagowym lub bez limitu niezwłocznie po zakończeniu wędkowania.
http://www.pzw.org.p...ace_w_2018_roku

Ponoć, tak mi telefonicznie przekazano, Legnica nalegała.

 

PS

Na stronie 27 (zielona książeczka) jest zdanie, że w przypadku łowienia z zachowaniem zasady " złów i wypuść " nie ma takiego wymogu. W erracie już tego nie ma.


Użytkownik jaceen edytował ten post 10 styczeń 2018 - 14:42

  • analityk lubi to

#7462 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 10 styczeń 2018 - 15:03

i bądź tu mądry , jak zadzwonisz do Okręgu to skąd masz pewność kto ci udziela informacji - przecież tam nie ma wędkarzy tam są działacze a jemu to wisi czy w razie kontroli będziesz miał problemy


  • Slavobeer i PePe. lubią to

#7463 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 16:15

Nie będę się na forum mocował, można, czy nie można? Zadzwoniłem, porozmawiałem, doczytałem trzy pierwsze zdania w erracie i dla mnie sprawa zamknięta. Taka popierdółka, ale uciążliwa. Idąc nad wodę nie zastanawiałem się, czy wziąłem długopis. Pełen relaks;)

Niech każdy we własnym zakresie zasięgnie informacji, albo na swój sposób interpretuje zapisy.

I zaś trzeba będzie dobierać drugą książeczkę i zdawać z samymi datami;)

pzdr.



#7464 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 10 styczeń 2018 - 19:17

 

I zaś trzeba będzie dobierać drugą książeczkę i zdawać z samymi datami;)

A dlaczego z samymi datami ? :) Wpisywać na maksa szczupłe i sandałki ! Ustawowo będą musieli  uzupełnić "stany" ! ;)


  • Slavobeer, Zed Zgred i Iresta lubią to

#7465 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 styczeń 2018 - 19:28

A dlaczego z samymi datami ? :) Wpisywać na maksa szczupłe i sandałki ! Ustawowo będą musieli  uzupełnić "stany" ! ;)

Ta, boleniem uzupełnią :lol: Ale z tymi stanami to i tak dobry pomysł. Będę sadził wszystko co złowię i wypuszczę :)


  • Slavobeer lubi to

#7466 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 10 styczeń 2018 - 19:39

Panowie powiedzcie jak to jest? czy prawo działa w stecz? Przecież takie rzeczy powinny znaleźć sie w nowym regulaminie a nie jakiejś erracie!przecież mieli tyle czasu i nic nie zrobili, jak zwykle napisane wszystko na kolanie w kiblu. Przecież jak ide do koła opłacać składke to wszystko powinienem juz wiedzieć lub być poinformowany, nie mam obowiązku mieć komputera aby sprawdzać informacji w innych środkach. Skoro dali za przeproszeniem DUPY to niech siedządo nocy i pisza do wszystkich członków zmiany w regulaminie. Czy w tak dużej rzeszy ludzi jaką są wędkarze nie ma prawników aby sprawdzili jak to jest prawnie? ile będziemy się na to godzić aby ktoś brał kase za swoją niekompetencje? czy u nas w pracy też dostajemy wynagrodzenie gdy damy dupy? może czas abyśmy dostawali to za co placimy? pozdrawiam
  • Slavobeer lubi to

#7467 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 10 styczeń 2018 - 19:40

Ta, boleniem uzupełnią :lol: Ale z tymi stanami to i tak dobry pomysł. Będę sadził wszystko co złowię i wypuszczę :)

Jak by wszyscy wpisywali max. ilości każdego dnia połowu czy to szczupaka czy sandacza to niestety, ale jest podkładka do co najmniej pogadanek na zebraniach o tematach zarybieniowych ! Rejestry mają właśnie służyć informacji ile ryb wyjeżdza z wody, by wiedzieć o ile należy uzupełnić rybostan.

 

I niekoniecznie trzeba coś złowić by przy wpisie poniosła fantazja ! ;) Byle nie przedobrzyć i nie popaść w konflikt z regulaminem.  :ph34r: 

 

http://www.forum.wed...łowu-ryb/page-3


Użytkownik Tomek O edytował ten post 10 styczeń 2018 - 19:50


#7468 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 10 styczeń 2018 - 19:47

Jak by wszyscy wpisywali max. ilości każdego dnia połowu czy to szczupaka czy sandacza to niestety, ale jest podkładka do co najmniej pogadanek na zebraniach o tematach zarybieniowych ! Rejestry mają właśnie służyć informacji ile ryb wyjeżdza z wody, by wiedzieć o ile należy uzupełnić rybostan.
 
http://www.forum.wed...łowu-ryb/page-3


Też jestem teo zdania. Wpisywać ile się da.

#7469 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 styczeń 2018 - 20:08

Ale, ale.... B) Znając życie i nieszablonowe myślenie wybranych przez wędkarzy rządzących, duża ilość wpisów będzie raczej powodem do nieuzupełniania rybostanu. No bo jak to? Ryby jest od groma to i po co zarybiać  :lol: 



#7470 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 10 styczeń 2018 - 20:16

Niekoniecznie !

 

http://www.splawikig...ksze-zarybienia



#7471 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 styczeń 2018 - 20:24

Artykuły artykułami a rzeczywistość jest wprost  proporcjonalnie wypaczona do stanu umysłu ogółu.


  • pawelHERP lubi to

#7472 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 10 styczeń 2018 - 20:28

Twierdzisz tak bo szkoda Ci długopisu ?? :D Siądziem na murku i będziemy sobie pisać po łowieniu i licytować na wpisy !  :D 


  • Slavobeer lubi to

#7473 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 styczeń 2018 - 20:38

Twierdzisz tak bo szkoda Ci długopisu ?? :D Siądziem na murku i będziemy sobie pisać po łowieniu i licytować na wpisy !  :D

Długopisu mi nie szkoda ale już się nauczyłem że w TYM okręgu wszelkie plany i działania można o kant rozbić :)
A na murku możemy usiąść nawet jutro, jeszcze rejestru nie oddałem bo i nie mogę pobrać następnego :lol:



#7474 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 10 styczeń 2018 - 20:54

Zgadza się !

Zmian "od dołu" nie dokona gremium indywidualistów - krótkodystansowców nastawionych na poklask i totalną prywatę ! :D Więc...



#7475 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 styczeń 2018 - 21:14

Więc...

3a659a1232b9.jpg


Użytkownik Zed Zgred edytował ten post 10 styczeń 2018 - 21:15

  • marcinwro lubi to

#7476 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 10 styczeń 2018 - 21:18

Więc w sobotę i niedzielę wybieram się nad darzącą pięknymi pstrągami rzekę ! :D I chyba nie muszę zapewniać, że nie będzie to tutejsza woda ! :D


  • DanekM lubi to

#7477 OFFLINE   xnt@

xnt@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:46

Może nie będzie wiało...  :D



#7478 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 16 styczeń 2018 - 12:28

Wczoraj byłem w zwiazku wykupić zezwolenie na okrę wrocławski i obeszłem się smakiem,brak rejestru połowów,należę do koła w Nysie i w zeszłym tygodniu bez problemu opłaciłem składkę a we Wrocławiu kolejny raz robią łaskę że ktoś chce dac im 150zł



#7479 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 styczeń 2018 - 13:47

Wczoraj byłem w zwiazku wykupić zezwolenie na okrę wrocławski i obeszłem się smakiem,brak rejestru połowów,należę do koła w Nysie i w zeszłym tygodniu bez problemu opłaciłem składkę a we Wrocławiu kolejny raz robią łaskę że ktoś chce dac im 150zł


Na stronie mają nr konta jak chcesz im coś dać...

#7480 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 17 styczeń 2018 - 04:04

Wczoraj byłem w zwiazku wykupić zezwolenie na okrę wrocławski i obeszłem się smakiem,brak rejestru połowów,należę do koła w Nysie i w zeszłym tygodniu bez problemu opłaciłem składkę a we Wrocławiu kolejny raz robią łaskę że ktoś chce dac im 150zł



Ryszard, wybacz ale nie ma takiego drugiego okręgu jak opolski,który tak odwrócił się od wędkarzy. Przykładem jest właśnie opłacenie składki, którą się można było uregulować tylko na terenie Opolszczyzny, do tego wnoszący opłatę nie miał uprawnień do wszystkich łowisk. Tak było w ubiegłym roku, może się coś zmieniło.
Kwestia wpisu do rejestru faktycznie uciążliwa sprawa, szczególnie kiedy skacze się po rzece. Ja mam na koncie wizytę PSR, - 50 pln i ode tego czasu się pilnuję.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych