Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#7541 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 02 luty 2018 - 14:33

. Do porozumienia by doszło gdyby składka nie poszła w górę. Ale nie doszło ponieważ nie zgodzili się na tak wysokie opłaty :)

Tak wysokie opłaty to 18 (słownie: osiemnaście) złotych wiecej. Prawda, że raczysz sobie żartować :)

 

Sytuacja się powtarza, Wrocław wycofał się z porozumień i miało to spowodować oszczędności pieniędzy i rybostanu a spowodowało ogromny i niespotykany dotychczas, odpływ członków i pieniędzy do Okręgów, które oferowały bogatszy dostęp do wód objętych Porozumieniami.  Sam zabrałem zabawki i się wyniosłem. A teraz...wróciłem  i nie zamierzam się pałować z wykupywaniem Jeleniej Góry z jej pożal się Boże, super wodami. Prędzej o Czechach coś pomyślę jak mi się zechce pstrągi połowić. Szybciutko wrócą do Porozumienia Dolnośląskiego jak im się kasa przestanie bilansować choć może i nie bo na pensje Prezesów zawsze starczy chyba, że ich wywalą czyli identyczna sytuacja jak we Wrocławiu. 


  • PiotrL70, Slavobeer i uups lubią to

#7542 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 02 luty 2018 - 14:45

Tak wysokie opłaty to 18 (słownie: osiemnaście) złotych wiecej. Prawda, że raczysz sobie żartować :)

 

Sytuacja się powtarza, Wrocław wycofał się z porozumień i miało to spowodować oszczędności pieniędzy i rybostanu a spowodowało ogromny i niespotykany dotychczas, odpływ członków i pieniędzy do Okręgów, które oferowały bogatszy dostęp do wód objętych Porozumieniami.  Sam zabrałem zabawki i się wyniosłem. A teraz...wróciłem  i nie zamierzam się pałować z wykupywaniem Jeleniej Góry z jej pożal się Boże, super wodami. Prędzej o Czechach coś pomyślę jak mi się zechce pstrągi połowić. Szybciutko wrócą do Porozumienia Dolnośląskiego jak im się kasa przestanie bilansować choć może i nie bo na pensje Prezesów zawsze starczy chyba, że ich wywalą czyli identyczna sytuacja jak we Wrocławiu. 

nie chciałem wchodzić w polemikę z @zedzgred nie chcę się zniżać do tego poziomu ,ale jak to czytam to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera .Człowiek Bóg ,tu zamknie tam otworzy ,normalnie szok , proponuję aby na zarządzie wnieść wniosek by Kwisę ogrodzić drutem kolczastym :) I by było sprawiedliwie dla członków tegoż super klubu Wrocław powinien wprowadzić super opłatę na Mietków by chronić wodę przed mięsiarzami z jeleniogórskiego i BYĆ DOBRYM GOSPODARZEM SWOICH WÓD . Czyż to nie paranoja? O to chodzi by wędkarze byli skłóceni można wtedy robić co się chce ........ przepraszam jeśli kogoś uraziłem nie było to moim zamiarem


  • eRKa lubi to

#7543 OFFLINE   zander79

zander79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacja...na rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 luty 2018 - 16:29

:rolleyes: THX B) 



#7544 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 02 luty 2018 - 20:11

Ponoć średnia na wodowskazie ma wynosić 4m.

 

Witam Kolegów po dłuższej przerwie,

mam sprawdzone info, że na przełomie maja/czerwca "kończy się" piękny odcinek Odry pomiędzy Wałami Śląskimi a Malczycami :(

Zaczynają wtedy piętrzyć wodę powyżej nowej zapory/elektrowni w Malczycach.

Ciekawe ile km w górę obejmie spiętrzenie wody?

 

Szkoda.... tak ładnie tam bywało na niżówkach....

 

Slavo

 

Stan wody przy zaporze ma byc podniesiony o 6 metrow czyli na wodowskazie w Brzegu Dolnym Pewnie bedzie plus 3 metry srednio. Z tego wychodzi ponad 4 metry srednio na wodowskazie. Z tym, ze spietrzanie bedzie rozlozone na dwa cykle. Pierwszy tak kolo Kwietnia a pozniej jesienia na docelowy poziom. Informacja od dobrego kolegi ze szkoly, ktory jest kierownikiem tej budowy. Jakby nie patrzec kawal pieknej rzeki zostanie skanalizowany. Niestety ten "moj" kawal ucierpi najbardziej bo zrobi sie z niego bajoro... Na szczescie na odcinek ponizej progu tez nie mam daleko chociaz nie jest on tak ladny jak ten co zaleja.


  • analityk i Slavobeer lubią to

#7545 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 02 luty 2018 - 20:18

Liczyłem ba nawet byłem pewien że jednak im się nie uda.
Najpiękniejszy odcinek tuż przed samą zaporą. Żal taj wody. Piękne klenie tam łowiłem.
  • analityk i Slavobeer lubią to

#7546 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 luty 2018 - 15:52

Dzisiaj byłem na Bystrzycy od Marszowic w dół.Zszedłem w dół jakieś 2-2,5km rzeka kompletnie martwa.Jeden dziadek na grunt coś świrował. Miałem chyba jedno lub dwa brania o ile to nie jakieś patyki sterczące lub coś przepływającego. Przynęty jakie stosowałem woblerki 4-6cm tonacja naturalna, oliwka,wahadełka pstragow-okoniowe . Zero reakcji jestem niesamowicie zawiedziony bo jak by ryba była w rzece to nie wierze że by nie było reakcji czy nawet odprowadzenia. Wg mnie nasza Bystrzyca jest niesamowicie wyjałowiona, pewnie  kłusownictwo,brak zarybień. Rzeka ma niesamowity potencjał tylko ryb brakuje. No chyba że miałem aż taki nie fart że ryby kompletnie nie brały...? ktoś może też odwiedził Bystrzycę?


  • analityk lubi to

#7547 OFFLINE   artxyz

artxyz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 luty 2018 - 17:16

"...ktoś może też odwiedził Bystrzycę?"

Ja dziś byłem, ale dużo wyżej, niedaleko A4. Jakieś 3,5h rzucania i jedyny kontakt z rybą to szczupaczek ok 20cm. Później podjechałem na godzinę przy Janowskiej. Zero. głównie na małe woblerki łowiłem.


  • analityk lubi to

#7548 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisano 03 luty 2018 - 19:37

. Zero reakcji jestem niesamowicie zawiedziony bo jak by ryba była w rzece to nie wierze że by nie było reakcji czy nawet odprowadzenia.

To jak wytłumaczyć to:

- czwartek, multum brań, kilka spadów, 16 kleni wyjętych, prawie każde miejsce darzyło przynajmniej kontaktem z rybą, odcinek ten sam.

- sobota, krótko pisząc, zero, nawet nie trąciło:)


  • analityk i eRKa lubią to

#7549 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 03 luty 2018 - 19:44

To jak wytłumaczyć to:

- czwartek, multum brań, kilka spadów, 16 kleni wyjętych, prawie każde miejsce darzyło przynajmniej kontaktem z rybą, odcinek ten sam.

- sobota, krótko pisząc, zero, nawet nie trąciło:)

Ale to całkiem normalne zjawisko. Rzadko zdarza się, że ryby biorą co dzień.

Nawet przy teoretycznie tej samej pogodzie i tej samej godzinie potrafi tak być nawet w sezonie.

 

Jednego dnia fajnie biorą, można sobie poholować ryby, gdy już kolejnego dnia można zrobić sporo kilometrów i nie mieć kontaktu.

Ot rybia natura.


  • analityk lubi to

#7550 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 luty 2018 - 22:30

Dziś był chyba słaby dzień bo na Ślęzy dziś też cisza.



#7551 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 luty 2018 - 22:55

No to pech... Odwiedzę jeszcze ten odcinek bo ma potencjał choć wolę rejony z rafkami na tej rzece:)

#7552 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 luty 2018 - 16:47

U mnie też słabo. Sobota - jeden klienik ~ 30cm ze stojącej wody na 4h łowienia, Odra. Chyba na miesiąc odstawię ULa (o ile dam radę).  Chyba nie będzie ciężko bo i tak idą mrozy. Może się ze spławiczkiem lub feederami przeproszę bo słyszę, że koledzy mają efekty... hmmm życie pokaże.

Tymczasem, podzielę się z wami tym o to rędzińskim, majowym bobrem.

Skubańce nic się nie boją. Przed jednym takim którejś nocy musiałem odskakiwać w krzaki jak niepostrzeżenie podpłynął na wyciągnięcie ręki.

Jak to oglądam z głosem to czuję zapach wiosny.


Użytkownik marienty edytował ten post 04 luty 2018 - 16:49

  • Slavobeer lubi to

#7553 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 12 luty 2018 - 21:58

Atak bobra 1:04


Użytkownik Zed Zgred edytował ten post 12 luty 2018 - 21:59

  • Przemysław 30 lubi to

#7554 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 13 luty 2018 - 21:37

Dzień dobry;

Koledzy moi w pasji przemili, kiedy pierwszego bolenia wypada pokazać?? :)


  • Kamil Z. i Slavobeer lubią to

#7555 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 luty 2018 - 21:37

Dzień dobry;

Koledzy moi w pasji przemili, kiedy pierwszego bolenia wypada pokazać?? :)

1 maja. 



#7556 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 13 luty 2018 - 21:39

Dzień dobry;

Koledzy moi w pasji przemili, kiedy pierwszego bolenia wypada pokazać?? :)

Jak się przegryzie z curry żeby bez powodu smaka nie robić


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 13 luty 2018 - 21:40


#7557 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 13 luty 2018 - 22:58

Jak się przegryzie z curry żeby bez powodu smaka nie robić

Fido a cury boleń dobry :D



#7558 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 02 marzec 2018 - 21:38

Panowie jest cień szansy połowić na Bystrzycy?Ale tak zwyczajnie a nie z przerębla :)

Użytkownik stone edytował ten post 02 marzec 2018 - 21:39


#7559 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 17:12

Są bardzo krótkie odcinki nie zamarznięte...takie na rzut z pod kija, raczej mija się to z celem
  • analityk i stone lubią to

#7560 OFFLINE   nikodem331

nikodem331

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 10 marzec 2018 - 19:15

Witam kolegów ! Łowił ktoś może w okolicach mostu Tumskiego "zakochanych" we Wrocławiu ? :) Chodzi mi głównie o okonie :) Jak tam się woda spisuje ? Nie chodzi mi koniecznie o ten rok tylko ogólnie :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych