Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#7881 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 12 maj 2018 - 17:17

Z Twoim namaszczeniem olandzie nawet krętlika nie zgubię !  :) Dzięki !



#7882 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 12 maj 2018 - 21:56

Panowie dzięki za spotkanie miło było zobaczyć Was po roku przerwy. Niestety znowu wyzerowalem chociaż jakieś strzały były.. ale jak mawiał klasyk "twardym trzeba być nie mietkim"😂
Fido jeszcze nie próbowałem ale na pewno skomentuję.. i miałeś rację- pod drutami faktycznie była akcja z topielcem.. wprawdzie to było po drugiej stronie ale jakoś przeszedł mi zapał... chyba odpuszczę to miejsce na jakiś czas
  • analityk, strary i arti24 lubią to

#7883 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 13 maj 2018 - 07:31

I mnie było miło spotkać "twardzieli odrzańskiego błota i kleszczy" . Rybnie też na zero.

A Twoje piwo w wysokiej butelce to nie Baldachimy tylko angielski ales, taki pomyłek wyszedł. W bączku jest to co trzeba :)

 

Pozdrówki i do następnego.


  • analityk lubi to

#7884 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 maj 2018 - 08:37

Trafił mi się pierwszy fotogeniczny, nocny kleń tego sezonu. Przyładował na płytką siódemkę Widła. Było trochę brań na typowo kleniowe przynęty (również te ulubione czyli z gejzerami) jednak była to jedyna ryba tego wypadu. 4h biczowania wody w dwie osoby - czyli bez szaleństw.

Załączony plik  20180511_214115.jpg   56,69 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  20180511_214054.jpg   69,17 KB   11 Ilość pobrań

 

 



#7885 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 maj 2018 - 09:11

Nasze spotkania jakąś wędkarską dekoncentrację przynoszą - dobrze że na poprawę nastroju jest piwo - u mnie wczoraj trzy miejscówki na każdej po jednym kleniu i jedna świnka (wszystko młodzież) i parę uklejek :). Być może klenie jeszcze jakieś tarłowe i nie stoją w przeznaczonych dla nich miejscach.

 

- Siema panowie i do następnego.

P.S. Mochu Ty się pilnuj bo coraz trudniej Ci będzie się za trzciną zmieścić skutecznie przed bolkiem skryć :)


Użytkownik analityk edytował ten post 13 maj 2018 - 09:31


#7886 OFFLINE   WronaJig

WronaJig

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 203 postów
  • Lokalizacjawszędzie byle na rybach :)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:W

Napisano 13 maj 2018 - 15:38

Witam panów mam pytanko będę dwa tygodnie we Wrocławiu i popołudnia będę miał wolne więc chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę pochodzić za pstragiem

#7887 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 13 maj 2018 - 16:01

Witam panów mam pytanko będę dwa tygodnie we Wrocławiu i popołudnia będę miał wolne więc chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę pochodzić za pstragiem

Jak chodzi o okręg Wrocław to najpewniejszy będzie dział rybny w jednej z sieciówek.


  • ziom7, Rubin_M i eRKa lubią to

#7888 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 maj 2018 - 16:05

Witam panów mam pytanko będę dwa tygodnie we Wrocławiu i popołudnia będę miał wolne więc chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę pochodzić za pstragiem

a przepraszam skąd wyobrażenie że tu w okolicy są gdzieś pstrągi? (wg mojej niepełnej wiedzy z Wrocka to tak ponad 100 km trzeba dołożyć aby o pstragu pomyśleć)



#7889 Guest_SławomirW_*

Guest_SławomirW_*
  • Guests

Napisano 13 maj 2018 - 16:07

http://kingfisherclub.pl/

 

Podaję link do wrocławskiego klubu pstrągowego. Tam pytaj.  :) Od chyba 2 lat pracują bardzo wytrwale by Wrocław pstrągiem słynął w całej Polsce !  :D



#7890 OFFLINE   WronaJig

WronaJig

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 203 postów
  • Lokalizacjawszędzie byle na rybach :)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:W

Napisano 13 maj 2018 - 17:26

Dzięki za info

#7891 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 13 maj 2018 - 20:28

Ogólnie wczoraj i dziś lipa. Wczoraj jeszcze samym wysiłkiem woli udało się trafić w dziwacznych miejscach  dwa przypadkowe bolenie , dzisiaj to juz nawet hart ducha nie pomógł. 0 boleni, 0 oznak żerowania, a na boleniowe woblery łowiły się okonie, dzięki którym nie wróciłem o kiju.


  • analityk, biker1 i eRKa lubią to

#7892 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 17 maj 2018 - 13:07

Jeden z ostatnich, wieczornych kleników :)

Gruuuube 50+.

 

Slavo

 

 

IMG_20180504_204634094_1.jpg

 



#7893 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 17 maj 2018 - 15:49

Piękny ryb i klimat na zdjęciu. Gratulacje
  • Slavobeer lubi to

#7894 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 17 maj 2018 - 19:56

Fido przyjacielu odpaliłem przed chwilą browarka od Ciebie więc piszę na gorąco - jak dla mnie nie jest ciężkie, po pierwszym łyku bardzo przyjemny posmak zachęcający do następnego... krótko mówiąc jak zaczniesz sprzedawać zamawiam skrzynkę
  • Slavobeer i strary lubią to

#7895 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 17 maj 2018 - 20:36

Ze swojej strony moge powiedziec, ze smak jest ciekawy. Przed sprobowaniem ciezko bylo mi sobie wyobrazic to polaczenie ale efekt jest naprawde super. Nie ma tutaj zadnej kurtuazji :-) Fido mozesz startowac z produkcja :-)


  • Slavobeer, mo-chu i strary lubią to

#7896 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 maj 2018 - 08:33

Jak wszyscy tu piszą to nie będę się wyłamywał z privami :P
Miałem trzy podejścia do piwa. Pierwsze po wyciągnięciu z lodówki po około 25h chłodzenia. Brak wyraźnego aromatu, słabo wyczuwalny smak. Bez większych wrażeń.
Drugie podejście jak już zrobiło się delikatnie schłodzone. Aromat "wędzony" , smak bardzo dobrze oddzialowujacy na kubki smakowe, gasi pragnienie i powoduje łagodzenie podniebienia. Kolokwialnie mówiąc tzw kapcia w buzi łagodzi.
Trzecie podejście jak już jest w temperaturze pokojowej i tutaj podobnie do drugiego z tym że bardziej wyczuwalna nuta wędzenia;)
Idealnie wpasuje się w grille i potrawy smażone moim zdaniem. Łagodzi podniebienie:) Polecam lekko schłodzone,tak najlepiej mi smakowało;) Dziękuję Ci i pozdrawiam:)
Edit: aha, trzeba by coś o rybach napisać:P byłem przedwczoraj niedaleko Lubiąża tylko za bolkiem i słabiutko. Ni widu ni słychu...

Użytkownik karpiu08 edytował ten post 18 maj 2018 - 08:36

  • mo-chu i strary lubią to

#7897 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 18 maj 2018 - 20:14

Byłem ostatnio kilka razy na Widawie, szczupaka zero, okoni sporo ale małe, stoją wyspowo na szybkich prostkach i nie kapryszą z przynętą.

Wydry i norki strasznie pozmieniały stanowiska ryb. Szczupaka i leszcza wycięły bo duży i w spokojnej wodzie stał. Okonie z zastoisk uciekły na szybkie odcinki i pod zielskiem stoją, chude wszystkie, takie wyścigowce.

 

A co do innych spraw ;) to jestem zadowolony, że projekt okazał sie taki jak zakładałem. Piwo specjalnie stworzone pod grilla i ciężkie mięsiwo i jak sami zobaczyliście smaczne i działające łagodząco na podniebienie i na trawienie. W historii zapiszecie się jako "ci pierwsi" :)

A jeśli chodzi o produkcje to dwa lata minimum, jak dobrze pójdzie :)



#7898 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 19 maj 2018 - 00:20

Komercyjnie z piwem może nie być łatwo, bo konkurencja ostra. W samym tylko Wrocławiu jest Doctor Brew, Browar 100 Mostów, Profesja a nieopodal w Chrząstawie browar Widawa, wszystkie warzą piwa światowej klasy.
Natomiast co do bolenia to niestety Odra stoi więc rozpłynął się po całej rzece zamiast trzymać się stadnie albo obsadzać tradycyjne przygłówkowe miejsca. Ułowić da się (dzisiaj jeden, 62 cm) ale znaleźć nie jest prosto. Najlepiej szukać miejsc gdzie woda mimo wszystko płynie, co w sytuacji gdy okolice jazów są praktycznie wyłączone z wędkowania może być niezłą zagwozdką.

Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 19 maj 2018 - 00:47


#7899 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 maj 2018 - 14:47

Wspaniały to był piątek. Nie zapomnę go nigdy.

Ostatnio jeżdżę na ryby z kolegą, który można powiedzieć dopiero stawia pierwsze kroki w wędkarstwie spinningowym. Po ostatnich braniach z powierzchni bardzo się wkręcił. Nie straszny mu deszcz czy tam burza. ...no i kazał mi wczoraj w tej burzy stać (już nie strzelało). On łowił w deszczu a ja stałem z jego różową parasolką więcej niż 40 minut czekając aż się przejaśni.

Potem było już tylko lepiej. Kolega złowił pierwsze klenia i to na smużaka. U mnie działo się ciut więcej. Za dnia wydłubałem kilka okoni a już po zmroku zaliczyłem kilka atomowych brań. Dwa z nich zakończyły się spadami a dwa udało się w pełni wykorzystać.

 

Załączony plik  20180518_222321.jpg   28,29 KB   9 Ilość pobrań     Załączony plik  20180518_222308.jpg   69,39 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  20180519_000654.jpg   43,17 KB   10 Ilość pobrań     Załączony plik  20180519_000609.jpg   76,11 KB   10 Ilość pobrań

 

Dwa klenie, 47cm i równe 50cm.

Klenie wytarte i z dużymi ubytkami na łuskach. Baaaaaardzo waleczne.


Użytkownik marienty edytował ten post 19 maj 2018 - 14:52


#7900 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 19 maj 2018 - 21:28

U mnie sezon boleniowy moge zakonczyc.... Nic wiekszego juz nie zlowie w tym roku i pewnie w nastepnych latach rowniez :-) dzisiaj piekny wypasiony tarpon ze stojacej wody na top watera. Uderzal dwa razy. Po pierwszym niecelnym uderzeniu plynal kilkanascie metrow za woblerem zeby huknac po raz drugi juz celnie. Cale 84cm szczescia. Dodatkowo musialem go wyciagac z wysokiej skarpy bez podbieraka ale sie udalo. Zdjecie brzydkie bo sam bylem i nie oddaje w pelni jego wielkosci. Bolen byl bardzo wymeczony i nie chcialem go dobijac sesja.

 

Załączony plik  a.jpg   148,64 KB   20 Ilość pobrań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych