Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#8401 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 14:51

Właśnie widziałem zdjęcie satelitarne slipu na kozanowie i na tym zdjęciu widać betonowe pachołki które blokują. zjazd do slipu. Tylko może zdjęcie jest stare? Czy jest to bezpieczny slip, czy jest przystosowany do zjazdu przyczepy czy to tylko stara przeprawa promowa i dlatego te pachołki żeby nie wjeżdżać i nie utopić przyczepy?



#8402 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 14:53

Polecam podjechac i przekonac sie samemu ze nie klamie ;-) mozna i bez lodki...

#8403 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 15:10

Spoko na pewno podjadę tyle że ja mam do wrocka 80 km dlatego pytam :)


Użytkownik mk77 edytował ten post 12 czerwiec 2019 - 15:10


#8404 OFFLINE   aleksander54

aleksander54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWROCŁAW

Napisano 13 czerwiec 2019 - 13:43

....Odra jest już przeorana prawie że na maksa... Ja mam dobry ogląd sytuacji bo żeby was nie skłamać na miejskich odcinkach łowię od 1996 roku.Więc widzę jak nasza rzeka strasznie opustoszała...

 

Cóż, ja tam żadnej pustki w rzece nie widzę. Zmienił się tylko skład gatunkowy. Kiedyś dominującym drapieżnikiem był sandacz. Jak kto potrafił w rzekę trafić białym twisterem, to zaraz jakiegoś wyciągał. Teraz dominuje boleń i sum. Sporo jest szczupaka. W zeszłym roku nasza ekipa, czyli ja z Heniem, wyjęła dobrze ponad dwie setki boleni, ze setkę miarowych szczupaków i kilkadziesiąt sumów. W tym sporo okazowych egzemplarzy. Wszystkie z miejskiego odcinka i wszystkie wypuszczone, więc w rzece są i możesz je z powodzeniem złapać. Zamiast narzekać, popracuj trochę nad techniką i taktyką i będzie dobrze :) Na zachętę masz dwa zdjęcia. Sum Henia z rozpoczęcia sezonu, z soboty pierwszego, i mój, z ostatniego wtorku. Oba po metr siedemdziesiąt i oba nadal pływają w Odrze :)
 

sum-170cm-henia.jpg

 

 

sum170-1.jpg



#8405 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 13 czerwiec 2019 - 20:50

Beżowy Kompan z ostatniego zdjęcia wyglada na kozaka przy takim Wąsie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#8406 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 14 czerwiec 2019 - 05:33

To musimy się ustawić nad wodą i chviał bym z wami połowić trochę i liznąć tej techniki co wy na to?

#8407 OFFLINE   nito82

nito82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 czerwiec 2019 - 09:29

To musimy się ustawić nad wodą i chviał bym z wami połowić trochę i liznąć tej techniki co wy na to?

 

Uważaj co chcesz lizać, bo na tej łódce różne nieprawe rzeczy się dzieją :D:D



#8408 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 09:32

są sumy - jest poślizg 

gratulacje fajnych ryb


Użytkownik ziom7 edytował ten post 14 czerwiec 2019 - 09:33

  • nito82 lubi to

#8409 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 czerwiec 2019 - 11:54

Tarło uklei - kolega na Wiśle obczaił tarło i połowił pięknie bolków http://jerkbait.pl/t...2019/?p=2599401

Wiem wiem - ślepy jestem ale zapytam.  Od lat słyszę o łowieniu bolków podczas tarła uklei i ani razu przez lata nie udało mi się trafić takiej okazji / ani razu nie dostrzegłem dużych stad trącej się uklei. Jak to się robi /jak znajduje tarło  uklei na wrocławskiej czy podwrocławskiej Odrze?

 

Jak wygląda tarło uklei na Odrze? Widujecie takie? Widać to wyraźnie czy trzeba  czegoś szczególnego wypatrywać?

 

Załączony plik  BolekAgresywnyBromba60.jpg   46,89 KB   23 Ilość pobrań



#8410 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 18 czerwiec 2019 - 13:54

Widać, szczególnie na mocno płytkich najlepiej kamienisto trawiastych odcinkach wody zwykle płynącej.Nie jestem specjalistą od łowienia boleni ale w takich miejscach widziałem nie raz jak bolenie wjeżdżają w zgrupowane ukleje z impetem.Często takie tarliska są na zarośniętych ostrogach na prądzie wstecznym lub samym skraju ostrogi,wszelkie przelewy betonowe,żwirowe.

 

 

 Nie zawsze tak widać.Często w wodzie stojącej tarło jest w trzcinowisku.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 14:00

  • analityk lubi to

#8411 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 czerwiec 2019 - 22:45

Super przybliżenie



#8412 OFFLINE   aleksander54

aleksander54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWROCŁAW

Napisano 22 czerwiec 2019 - 08:35

Uważaj co chcesz lizać, bo na tej łódce różne nieprawe rzeczy się dzieją :D:D

 

Tak jest, z lizaniem nie ma co przesadzać. Zwłaszcza, że nasz Samobieżny Ekologiczny Kwok Automatyczny Pimpek, mimo wieloletniej praktyki na łodzi, nadal nie opanował sztuki sikania za burtę :)



#8413 OFFLINE   aleksander54

aleksander54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWROCŁAW

Napisano 22 czerwiec 2019 - 08:42

Beżowy Kompan z ostatniego zdjęcia wyglada na kozaka przy takim Wąsie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To nasza tajna broń i tajemnica sukcesów - nasz Samobieżny Ekologiczny Kwok Automatyczny Pimpek model 2000 :) Niezwykle skuteczny w wabieniu sumów :)


  • pawelHERP lubi to

#8414 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:38

Wczoraj Odra dała mi wspaniały prezent na Dzień Ojca :) 133cm i według mnie około 50kg wagi. Moja waga niestety się rozładowała. Poza tym raczej i tak nie ogarnęłaby czegoś takiego... Warto dodać, że to bydle wyholowałem z brzegu... Sandaczowy kij do 35g jakimś cudem sobie z nią poradził. Ile trwała walka? No właśnie ciężko jest mi to określić bo w przypływie adrenaliny wydawało mi się, że z 5 minut. Realnie pewnie dobre 30 minut bo w pewnym momencie nie czułem już ręki i musiałem opierać kij o biodro :) Do żadnego podbieraka, który był w pobliżu ryba się oczywiście nie zmieściła, więc ostatecznie udało się ją wyjąć na brzeg z pomocą drugiego wędkarza, który stacjonował jakieś 100m obok. Jeszcze raz dzięki! Sam bym sobie raczej nie poradził. Po wypuszczeniu tego potwora usiadłem i z 30minut do siebie dochodziłem nie mogąc uwierzyć co się wydarzyło...! :) Jakby tego było mało, to była pierwsza miejscówka, na którą wszedłem tego dnia. Pierwsza i ostatnia bo nie byłem w stanie już łowić i wróciłem prosto do domu.

Załączone pliki



#8415 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 czerwiec 2019 - 12:57

Wczoraj Odra dała mi wspaniały prezent na Dzień Ojca :) 133cm i według mnie około 50kg wagi. Moja waga niestety się rozładowała. Poza tym raczej i tak nie ogarnęłaby czegoś takiego... Warto dodać, że to bydle wyholowałem z brzegu... Sandaczowy kij do 35g jakimś cudem sobie z nią poradził. Ile trwała walka? No właśnie ciężko jest mi to określić bo w przypływie adrenaliny wydawało mi się, że z 5 minut. Realnie pewnie dobre 30 minut bo w pewnym momencie nie czułem już ręki i musiałem opierać kij o biodro :) Do żadnego podbieraka, który był w pobliżu ryba się oczywiście nie zmieściła, więc ostatecznie udało się ją wyjąć na brzeg z pomocą drugiego wędkarza, który stacjonował jakieś 100m obok. Jeszcze raz dzięki! Sam bym sobie raczej nie poradził. Po wypuszczeniu tego potwora usiadłem i z 30minut do siebie dochodziłem nie mogąc uwierzyć co się wydarzyło...! :) Jakby tego było mało, to była pierwsza miejscówka, na którą wszedłem tego dnia. Pierwsza i ostatnia bo nie byłem w stanie już łowić i wróciłem prosto do domu.

ładny muti :) gratulacje 



#8416 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 24 czerwiec 2019 - 12:59

Odra potrafi obdarzyć.

Fajne jest to, że nigdy niewiadomo co woda dziś da.

Gratulacje, że udało się wyjąć tego "brzydala"



#8417 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 czerwiec 2019 - 16:31

Fajnie fajnie ale powinna być zabita (twardym trzeba być czasami - tak jak z sumikiem karłowatym)  - zje tysiące ziaren ikry sama będąc bezpłodna - szkoda tych zjedzonych jajeczek sandaczy/boleni/sumów/brzan.  itd.


  • Slavobeer i eRKa lubią to

#8418 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 czerwiec 2019 - 17:28

Fajnie fajnie ale powinna być zabita (twardym trzeba być czasami - tak jak z sumikiem karłowatym)  - zje tysiące ziaren ikry sama będąc bezpłodna - szkoda tych zjedzonych jajeczek sandaczy/boleni/sumów/brzan.  itd.

albo C&R na 100% albo na 99% ???



#8419 OFFLINE   nito82

nito82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 czerwiec 2019 - 17:56

albo C&R na 100% albo na 99% ???

 

Od 5 minut siedzę i się zastanawiam co napisać, ale takich głupot chyba nie da się sensownie komentować...

 

:doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:


  • coma lubi to

#8420 OFFLINE   katek

katek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 18:49

Oczywiscie sandaczowa guma w pysku???😎Mimo wszystko gratulacje,bo wyciagnac taka bestie to nie lada sztuka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych