Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#8441 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 sierpień 2019 - 07:19

http://www.pzw.org.p...nie_na_2020_rok

Ocho, czuję, że w następnym sezonie wrocławscy wędkarze dołączą do wątku "Trolling, kłusownictwo..."🤔
  • pawelHERP lubi to

#8442 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 sierpień 2019 - 10:31

Okazja złozyć merytoryczne propozycje - moja poniżej dla przykładu (już wysłana)

 

"Moim zdaniem należy przede wszystkim ustanowić strefy no kill na możliwie wielu odcinkach rzek i stawów (tych które łatwo upilnować) np. kanał przeciwpowodziowy i rzeka Ślęża (ze względu na skrajnie niskie stany wody), okolice stopni wodnych – Brzeg Dolny i Malczyce, Mietków,

 

 

Dodatkowo proponuję:

- podjęcie rozmów z RZGW dla ustalenia zasad zmiany poziomu wody w Odrze dla ochrony tarlisk,

- alokację większego budżetu na ochronę wód kosztem zawodów wędkarskich i zarybień,

- opracowanie planów działań awaryjnych dla wysychających rzeczek jak ślęża czy widawa,


  • Wojtek Bazylewicz, woblery L.E. i JSt14 lubią to

#8443 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 sierpień 2019 - 10:36

Okazja złozyć merytoryczne propozycje - moja poniżej dla przykładu (już wysłana)

 

"Moim zdaniem należy przede wszystkim ustanowić strefy no kill na możliwie wielu odcinkach rzek i stawów (tych które łatwo upilnować) np. kanał przeciwpowodziowy i rzeka Ślęża (ze względu na skrajnie niskie stany wody), okolice stopni wodnych – Brzeg Dolny i Malczyce, Mietków,

 

 

Dodatkowo proponuję:

- podjęcie rozmów z RZGW dla ustalenia zasad zmiany poziomu wody w Odrze dla ochrony tarlisk,

- alokację większego budżetu na ochronę wód kosztem zawodów wędkarskich i zarybień,

- opracowanie planów działań awaryjnych dla wysychających rzeczek jak ślęża czy widawa,

 

Propozycje ok tylko ani jedna z nich nie ma nic wspólnego z regulaminem tworzonym.

Kolejna sprawa co tu od nich wymagać jak już na początku widać o co okręg martwi się najbardziej ku...a o Karpia .


  • pawelHERP lubi to

#8444 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 01 sierpień 2019 - 13:09

"Wyraź opinie...." I żeby nie było, że nie pytano ludu ! :D :D


Użytkownik Tomek O edytował ten post 01 sierpień 2019 - 13:19


#8445 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 01 sierpień 2019 - 13:41

całkowity no-kill dla sandacza na minimum  5 lat w całym okregu i regularne zarybianie nim i drapieznikami  (nie Karpiem :P) moze by cos pomolo na jakis czas heh ale to marzenia niestety


  • pawelHERP, woblery L.E. i eRKa lubią to

#8446 OFFLINE   abb

abb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjadolnyśląsk

Napisano 01 sierpień 2019 - 14:15

Witam.
Mam pytanie , czy na odcinek Odry od Rakowa dojadę przyczepą kempingową?

#8447 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 sierpień 2019 - 16:47

Witam.
Mam pytanie , czy na odcinek Odry od Rakowa dojadę przyczepą kempingową?

 W górę czy w dół rzeki? Bo w samym Rakowie raczej bez problemu, zwykłą osobówką dojeżdża się bez przeszkód.

Jest jeszcze dojazd między Rakowem a Kotowicami ale szczególnie na wale i jak popada mogą być problemy - jest dużo dołków i wąsko między drzewami. Potem do samej Widawy już raczej lipa.

Z drugiej strony rzeki nie podpowiem, bywałem tylko na wysokości Prężyc i to lata temu.



#8448 OFFLINE   abb

abb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjadolnyśląsk

Napisano 02 sierpień 2019 - 06:17

Ok .
Dziękuję

#8449 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 03 sierpień 2019 - 15:55

https://gazetawrocla.../ar/c1-14324379



#8450 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 15 sierpień 2019 - 17:24

Witam, mam pytanie czy ktoś z obecnych na forum łowi w ratowicach i podzieli się informacją na co warto ustawić się poza boleniem na tej wodzie.Nie pytam oczywiście gdzie konkretnie bo swoje miejsce mało kto zdradza,ale chciałbym mieć alternatywe ja boleń nie bierze

#8451 OFFLINE   Cezarx

Cezarx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 sierpień 2019 - 09:04

Kolega połowił troszkę sandacza. Ogólnie ciężko. Powodzenia

#8452 OFFLINE   Cezarx

Cezarx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 sierpień 2019 - 20:18

Przez 3 dni pięknie brały na Westina - szczupaki sandacze i bolenie. Dzisiaj tylko granat mógł zadziałać ;-). Taka to natura. I to jest piękne. Pozdrawiam

#8453 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 21:23

Wczoraj też brały? Na jedną przynętę? Przy tej martwicy na wodzie i w wodzie? Pokaż  ;)



#8454 OFFLINE   Cezarx

Cezarx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 sierpień 2019 - 05:17

Rzadko robię zdjęcia. Mi się to wielokrotnie sprawdza. Jak trafię to do tygodnia czasu łowię na jedną. Oczywiście warunek stały uciąg wody w kanale.
  • strary lubi to

#8455 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 21:42

Ło matko, koledzy, żyjecie? Bo nikogo nad wodą nie spotykam ani nikt nic nie pisze ;)

 

Że tak powtórzę samego siebie :

A dzisiaj tak ciekawostka, późnym popołudniem wybrałem sie z paprochówką na drugie barki i zamiast okoni połowiłem....byczków. Stały dziady pod brzegiem i goniły drobnicę jak najprawdziwsze drapieżniki. Twisterek najpierw na wleczonego przy dnie aby sie odezwał a później wleczony po samym dnie, na leniwo tam gdzie się odezwało coś i wtedy drgnięcie wklejki i...siedział default_smile.png 

No i brzuszki miały jakby pingpongi połknęły, nażarte były  do granic możliwości. Pzdr



#8456 OFFLINE   Cezarx

Cezarx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 wrzesień 2019 - 06:45

Wczoraj wyciągnąłem z wody wobler boleniowy. Tak brudny że nie wiem co to było. Cały czarny i zardzewiałe kotwice. Schowałem i pomyślałem w domu doczyszcze. Nic nie chciało skubać. A zobaczę jak pracuje. Patrzę rewelka i w drugim rzucie branie i siedzi. Niestety tyle go widziałem. Po chwili urwał i zabrał. Ale na takiego syfa mówię Wam co to znaczy praca. Wieczorem wynagrodził mi sumik około 1m. Powodzenia
  • strary i rapek lubią to

#8457 OFFLINE   irish

irish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Imię:P

Napisano 07 wrzesień 2019 - 12:17

https://gazetawrocla.../ar/c1-14402971

 

klasyk, łatwiej zapłacić 500 zł mandatu co jakiś czas niż użerać się z wymianą tojtojów.

kraj z dykty i kartonu


  • ati lubi to

#8458 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 wrzesień 2019 - 07:48

kraj tacy jacy ludzi (czli my i nasi bliżsi i dalsi znajomi)  :huh:

 

edukować i karać, edukować i karać itd.

---

Wczoraj sukces - złowione 7 kleni

(nazbierane i wyrzucendo do kosza z 40ci plastikowych i szklanych butelek praz puszek)

 

---

http://jerkbait.pl/t...ach”/?p=2631250


Użytkownik analityk edytował ten post 08 wrzesień 2019 - 07:51


#8459 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 04 październik 2019 - 19:00

Noo, grubo się dzieje w wątku wrocławskim. Post co miesiąc, gruuubo.....

 

No i wygląda na to, że nadszedł ten rok w którym nie będzie naszego mini zlotu. Nawet mi się nie chce a zresztą już taka zimnica... Na pamiątkę gdzieś mam wobler z dedykacją od Lipińskiego z mojego pierwszego zlotu i dyplom za największą rybę z któregoś tam...

 

Pozdrówki, jesienne....

 

A tak do merituma to napiszę, że okoni pięknych poławiam ostatnio, czterech dych nie przekroczyłem ale dziesięć-piętnaście 30+ zaliczam czasami na jednym wyjeździe. Stoją w nurcie w różnych miejscach na rzece i trzeba szukać i grubo łowić, 10g najczęściej na końcu plecionki. No i bez wklejki nie da sie połowić, delikatnie przygną albo zatelepią wklejkę i trzeba ciąć. Ale jest jazda w takich nurtach na delikatnym sprzęcie. Co ciekawe ani śladu sandacza, ani śladu...


  • malinabar, marienty i jaceen lubią to

#8460 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 październik 2019 - 10:50

Wczoraj łączony wyjazd: sandacz-boleń-grzyby

efekty proporcjonalnie: sandaczy nie było (jedno niezacięte branie) - jeden bolek - grzybów dużo :)Załączony plik  Bolek_X_2019 — kopia.jpg   28,53 KB   23 Ilość pobrań


  • Dedo i strary lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych