Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance HDS carbon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
562 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 sierpień 2019 - 03:14

Panowie czy jest możliwość wyświetlania stworzonej mapki poprzez genesis live ale w trybie wyłączonym tej funkcji?

 

Problem polega na tym, że mam zrobiona mapkę a obecnie poziom wody jest na tym zbiorniku niższy o około 4 metry. Włączając genesisa zacznie się robić niezły sajgon na stworzonej już wcześniej batymetrii zbiornika... 

 

Nie wiem jak skorygować ten poziom wody do poziomu w czasie kiedy była tworzona mapa...

 

Kolega Siarq kiedyś bodajże pisal o funkcji keel offset ale mam wrażenie że ta funkcja niczego nie koryguje a poza tym jest tylko mozliwosc zmiany parametru maksymalnie do 3 metrow.

 

Jak sobie radzicie przykladowo na swoich zbiornikach lub rzekach kiedy sa duze wahania poziomu wody?

Jeżeli chodzi o nakładkę Genesis Live, to raczej nic się nie da zrobić



#482 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 sierpień 2019 - 03:19

Z genesisem jest tak, że jak go uruchomisz to poprzednie zapisy batymetrii są wyświetlane. W momencie kiedy na wodzie wyłączysz go, to cała stworzona mapa poprzez Genesis także jest wyłączana. Niestety w liście map nie występuje mapa stworzona poprzez Genesis. Niestety nie jestem w stanie w jeden czy kilka wyjazdów zmapowac przykładowo pilchowice. A tam właśnie występują takie wahania wody na poziomie kilku metrów w pionie.

Jutro będę tam to zerkne dokładnie na ten killofset.

Pilichowice są udostępnione jako social map  na stronie C-MAP Genesis. Ściągasz i po problemie.



#483 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 sierpień 2019 - 13:53

witam

 

po ściągnięciu folderu z interesującym mnie zbiornikiem gdzie zapisuje folder (na kartę zewnętrzną, czy z karty na urządzeniu)? Są tam pliki nos small.at5,  nos medium.at5 i nos large.at5, permits i at5.

Czy jak mam zrobione własną mapę w genesis live nic z nią  się nie stanie?



#484 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 06 listopad 2019 - 10:38

Ma ktoś Soft 18.3 do carbona?

#485 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 06 listopad 2019 - 17:23

Mam 18.3 ver. 61.1.123; 61.1-133 i 61.1.155



#486 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 06 listopad 2019 - 20:06

A używałeś 19.1 ?



#487 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 06 listopad 2019 - 20:35

Używam



#488 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 29 listopad 2019 - 17:32

Panowie posiadajacy antene point-1, czy mozecie okreslic jak bardzo polepsza sie dokladnosc naplywania na zapisany waypoint?

 

Probowal ktos z Was przykladowo naplywac na boje/marker na wodzie by okreslic o ile metrow zwieksza sie dokladnosc z antena i bez anteny?

 

Dzieki z gory za info!



#489 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 listopad 2019 - 18:01

Panowie posiadajacy antene point-1, czy mozecie okreslic jak bardzo polepsza sie dokladnosc naplywania na zapisany waypoint?

 

Probowal ktos z Was przykladowo naplywac na boje/marker na wodzie by okreslic o ile metrow zwieksza sie dokladnosc z antena i bez anteny?

 

Dzieki z gory za info!

 

Ona nie służy do tego. 

Ma dokładnie ten sam 10hz moduł gps jak w echu, może nawet echa ostatnich wypustów mają coś lepszego...

Jej zadanie to dać echu namiary na przód i tył łodzi. Wtedy zatrzymując się na kotwicy tej czy innej mapa nie wariuje na ekranie echa, sygnał gps bez przemieszczania się nie jest odświeżany i następuje zjawisko "pływania" sygnału - na mapie wędkarskiej miniaturka łodzi miota się i tracisz dokładność map i orientację w przestrzeni na mapie. 

Mając pointa, wskazujesz go jako źródło danych i po zatrzymaniu łodzi wszystko jest na mapie na swoim miejscu. 

Oczywiście antenę trzeba zainstalować z dala od magnetycznych zakłóceń- zwykłym kompasem to sprawdzisz oraz skalibrować zgodnie z instrukcjami- czyli wykonując pełen krąg na silniku z prędkością kątową 2-3 stopnie, do pokazania komunikatu "calibration ok". 

Do mocowania używaj wkrętów nierdzewnych- nie mają właściwości magnetycznych, długo szukałem przyczyny braku kalibracji swej anteny, aż zmieniłem śrubki....


  • hlehle lubi to

#490 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 29 listopad 2019 - 18:43

Nie tak do końca. Podczas robienia mapy marna dokładność GPS echosondy Lowrance dokłada się do błędu wynikającego z nieumieszczenia anteny GPS  bezpośrednio nad przetwornikiem, co bardzo wyraźnie widać na dłuższych łodziach.  Po za tym mamy kolejny błąd podczas odczytu zapisanej mapy i porównaniu z aktualną odchyłką  sygnału GPS nie koniecznie zgodną z tą przy zapisie. Zastosowanie i odpowiednie umieszczenie anteny GPS ma sens.



#491 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 listopad 2019 - 18:51

Pływanie to jedno, stanie na kotwicy to drugie. 

Czarek, ja robię mapy w sofcie zewnętrznym- tam wprowadzasz  dane odsunięcia przetwornika od źródła danych. 

Niezaleznie czy będzie to point1 czy echo - rezultat będzie ten sam. 

Zeby nie bawić się w takie grzebanie mam ramię przetwornika do sonaru ss3d, nad nim bezpośrednio jest zamocowany point. Wtedy nic nie trzeba. Oczywiśćie jest to zabawka tylko do mapowania, średnio praktyczna w zwykłym użytkowaniu. 

 

I właśnie ta sprawa o której piszesz może mieć wpływ na niedokładność map generowanych w trybie live- o ile nie ma takiej opcji by dokładnie wskazać lokalizację przetwornika systemowi. 

Simrady nie rysują genesisem live, nie mam jak sprawdzić. 

 

P.S nie wiem jak to się ma do carbonów, ale simrady mają antenę gps na płasko z tyłu, co podobno zwiększa jej dokładność. Nowe hds live mają tak samo. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 29 listopad 2019 - 18:53


#492 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 29 listopad 2019 - 18:59

Efekt jest taki, że górka  pojawia nam się na echu kilka metrów za wcześnie lub za późno.



#493 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 listopad 2019 - 19:32

Efekt jest taki, że górka pojawia nam się na echu kilka metrów za wcześnie lub za późno.

A nagrywasz logi?

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#494 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 29 listopad 2019 - 19:38

Owszem



#495 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 listopad 2019 - 19:45

Masz logi- zrobisz z nich wszystko. Dajesz pozycjonowanie przetwornika w sofcie i wszystko będzie tak dokładnie jak masz wypoziomowany przetwornik.  



#496 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 29 listopad 2019 - 19:51

Moje logi obrabia C-MAP. Tak, czy inaczej odchyłki zawsze będą.



#497 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 15:51

Czy jest jakiś prosty sposób na włączenie języka polskiego w Lowrance HDS Carbon z dystrybucji zachodnioeuropejskiej?

#498 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 styczeń 2020 - 15:55

Tak. Wykonanie telefonu do Parker Poland, umówienie się co do kwoty usługi (500-1000zł uzależnione od modelu) i po dokonaniu transakcji wysyłka urządzenia/otrzymanie indywidualnego kodu dla danego urządzenia.  



#499 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 17:22

Tak. Wykonanie telefonu do Parker Poland, umówienie się co do kwoty usługi (500-1000zł uzależnione od modelu) i po dokonaniu transakcji wysyłka urządzenia/otrzymanie indywidualnego kodu dla danego urządzenia.  

 

 Looo tanio nie jest ...



#500 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 styczeń 2020 - 17:36

500 to do elitki.
Może spróbuj zawiadomić sklep w którym kupiłeś że bark języka i poproś o kod reszta to tylko wpisanie kombinacji znaków.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych