Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance HDS carbon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
562 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 21 kwiecień 2020 - 18:32

A złącz w zakładce serwisy czy masz zalogowane ?
  • nurek28 i robert1977 lubią to

#522 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 21 kwiecień 2020 - 19:41

Powitał szanowne grono. Po aktualizacji softu 20.1,  przestały działać social mapy .Hej.Próbowałem z softem 20 i 19 . Na żadnym mapy nie działają. Walczyłem kilka dobrych godzin i nie mogę się z tym uporać. Robiłem nawet twardy reset i nic . Nic nie pomaga , albo pliki są jakieś trefne przy pobieraniu. Sprawdzałem na dwóch różnych kartach, nad mienie, że z tych kart robiłem aktualizację ,więc raczej nie są trefne. Nie przychodzi, mi już nic do głowy. Macie jakiś pomysł ? P.S Może trzeba coś exstra włączyć jeszcze w echu ?PozdrawiamPP.psróbowałem z softem 20 i 19 . Na żadnym mapy nie działają. Walczyłem kilka dobrych godzin i nie mogę się z tym uporać. Robiłem nawet twardy reset i nic . Nic nie pomaga , albo pliki są jakieś trefne przy pobieraniu. Sprawdzałem na dwóch różnych kartach, nad mienie, że z tych kart robiłem aktualizację więc raczej nie są trefne. Nie przychodzi mi j

Z jakiej strony ściągnąłeś 20.1?. Na amerykańskiej i szwedzkiej nie widzę. Czyżby znowu "znikający soft"?


Użytkownik Sailfish edytował ten post 21 kwiecień 2020 - 19:50


#523 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 21 kwiecień 2020 - 20:51

Z jakiej strony ściągnąłeś 20.1?. Na amerykańskiej i szwedzkiej nie widzę. Czyżby znowu "znikający soft"?

Ze szwedzkiej strony ściągałem w sobotę. Tylko tyle że 20.0



#524 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 21 kwiecień 2020 - 20:54

A złącz w zakładce serwisy czy masz zalogowane ?

Piszesz o zakładce jakiejś w echu ? 



#525 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 kwiecień 2020 - 21:01

Robert, jutro sprawdzę te rzeczy, o których Adam mówi, bo jeżeli jest te cieniowanie aktywne w ustawieniach, mogą być problemy z mapą jak taką .

Ja nie mam 20, bo simrady się nie pofatygowały... ponoć ma być. Tylko patrząc na historię zmian- nie ma się co spieszyć z tą sprawą. 

Jesteś kolejną osobą z carbonem, który ma problemy z mapami po tym update, były przypadki na elicie też- jak najbardziej na rzeczy jest sprawa z tym softem - że tradycyjnie u navico - coś nie klika....



#526 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 kwiecień 2020 - 07:43

Na cieniowaniu włączonym wszystko działa- tak samo jak na wyłączonym- mówię tu o mapie socjalnej 

Gniazda SD masz raczej w porządku, bo nie załadowałbyś update, to chyba nie to. Wyślę ci na priva link do at5 z reefmastera, jeżeli będzie działał, znaczy, że coś z plikami cmap nie tak. 



#527 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 22 kwiecień 2020 - 08:45

Dziękuje za info .

#528 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 22 kwiecień 2020 - 08:46

Na cieniowaniu włączonym wszystko działa- tak samo jak na wyłączonym- mówię tu o mapie socjalnej
Gniazda SD masz raczej w porządku, bo nie załadowałbyś update, to chyba nie to. Wyślę ci na priva link do at5 z reefmastera, jeżeli będzie działał, znaczy, że coś z plikami cmap nie tak.



#529 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 22 kwiecień 2020 - 08:47

A spróbuj pobrać mapę jeziora Drevviken , Stockholm i sprawdź, jeżeli miżesz czy u Ciebie działa.

#530 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 kwiecień 2020 - 08:49

 

Na cieniowaniu włączonym wszystko działa- tak samo jak na wyłączonym- mówię tu o mapie socjalnej
Gniazda SD masz raczej w porządku, bo nie załadowałbyś update, to chyba nie to. Wyślę ci na priva link do at5 z reefmastera, jeżeli będzie działał, znaczy, że coś z plikami cmap nie tak.

 

W drugą stronę- testowe at5 z reefmastera ci wysłałem+ dwa waypointy na tej wodzie- byś to odnalazł i sprawdził. Mapa działa, przed chwilą sprawdzałem u siebie. 

U mnie socjalne mapy działają- sprawdzałem niedawno przy testowaniu simrada po plotce, że rzekomo robi nakładkę Genesis Live. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 22 kwiecień 2020 - 08:53


#531 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 22 kwiecień 2020 - 21:01

Adam , Maciej ……..dziękuje za sugestie . Temat ogarniety . Na  stronie , nie wiem jakim cudem miałem wpisany w  ID podlaczenia , numer seryjny echa. Nie wiem jak to sie stało. Wcześniej , pobierałem mapy innych łowisk i zawsze wszystko grało. Dzięki Wam mniej czasu zajęło mi dojście do tego, pewnie w końcu bym się jarnął , o co chodzi i tak dalej….. Jeszcze raz dzięki. Pozdro panowie. 



#532 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 kwiecień 2020 - 21:13

:) zeby nie bylo , " a nie mowilem" ;p


  • robert1977 lubi to

#533 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 31 maj 2020 - 08:18

Na stronie LOWRANCE pojawił się nowy soft Version: 20.0-63.1.291 Release Date: 28 May 2020



#534 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 31 maj 2020 - 08:41

I chyba bezpieczniej poprzez kartę a nie wifi zaciągać, niedawno koledze ze Śląska przestał działać ss3d po updacie po wifi, po downgrade z karty, na szczęście ożył. 

 

By nie było kłopotów jaki soft wgrać- wszystkie urządzenia od Navico wypuszczane od końca 2019- nie będą mogły być downgradeowane. Zaimplementowany soft 19.1 jest bazą wyjściową, starsze softy są odrzucane. 



#535 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 31 maj 2020 - 09:11

Weszło bez problemu. Wszystko działa. Reszta testów jutro na wodzie. Póki co pogoda na Turawie "sandaczowa" : wiaterek wieje i deszczyk sieka.



#536 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 31 maj 2020 - 09:15

U mnie też weszło , bez problemu. Na sucho wszystko działa. 


  • Sailfish lubi to

#537 OFFLINE   Czi

Czi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 03 lipiec 2020 - 00:39

Witam.
Staram się opanować Carbon 9 sparowany z przetwornikiem Active Imaging.
Wstawiam screeny z bocznego sonaru, i mam proste pytanie; Czy da się uzyskać jeszcze lepszą detalizacje obrazu? Palety kolorystyczne na screenach przy ustawieniu odpowiedniego kontrastu najlepiej podświetlają echa ryb, niestety nie udało mi się osiągnąć tak fantastycznego świecenia jakie pokazał kolega Maciej_K w temacie "Interpretacja obrazu echosondy.." - gdzie u niego echa są wręcz wypalone na tle dna.

Nie mam już pomysłów co inaczej nastawić (ducer, parametry, czy jeszcze coś innego?).
Zainwestowałem w carbona ze wzgledu na wyższą rozdzielczość ekranu niż inne Lowrance'y o tej samej przekątnej ekranu - a rysuje dosyć mocną kasze - to moje pierwsze echo z SI, więc nie mam porównania.

https://drive.google...-0-0oPOVi5hCBxe

#538 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 lipiec 2020 - 06:15

Witam.
Staram się opanować Carbon 9 sparowany z przetwornikiem Active Imaging.
Wstawiam screeny z bocznego sonaru, i mam proste pytanie; Czy da się uzyskać jeszcze lepszą detalizacje obrazu? Palety kolorystyczne na screenach przy ustawieniu odpowiedniego kontrastu najlepiej podświetlają echa ryb, niestety nie udało mi się osiągnąć tak fantastycznego świecenia jakie pokazał kolega Maciej_K w temacie "Interpretacja obrazu echosondy.." - gdzie u niego echa są wręcz wypalone na tle dna.

Nie mam już pomysłów co inaczej nastawić (ducer, parametry, czy jeszcze coś innego?).
Zainwestowałem w carbona ze wzgledu na wyższą rozdzielczość ekranu niż inne Lowrance'y o tej samej przekątnej ekranu - a rysuje dosyć mocną kasze - to moje pierwsze echo z SI, więc nie mam porównania.

https://drive.google...-0-0oPOVi5hCBxe

Spokojnie. 

Świecące ryby- widzisz, mi udało się fartownie uchwycić stadko dużych karpi, a są w tej wodzie ryby z 2 z przodu, które płynęły i blisko i równolegle do mnie, do tego wysoko w toni. Stąd duże, wyraźne i ostro świecące odczyty na moich screenach. Nie widziałem na twoich- poza jednym gdzie masz wysoko w toni, na czerwonej palecie odczyt  - dużych ryb u ciebie. To warunek udanego odczytu. Zasięg 20-25m na stronę powiększa obraz nieco detale na wyświetlaczu. 

Kolory. 

Może być tak, że Simrad ma trochę inną kolorystykę w niektórych wariantach,ale z tego co widzę, niebieski masz dokładnie taki sam jak ja, czyli kwestia szczęścia i przepłynięcia blisko dużych ryb. Używałeś może palety bursztynowej?( zakładam, że i w Carbonie jest)- to bardzo dobra uniwersalna paleta kolorystyczna. 

Ziarnistość obrazu- to niestety efekt 800khz i u mnie był dokładnie taki sam. Przełącz na 455- a uzyskasz lepszy obraz w sensie jakości wyświetlania oraz dalszy zasięg(kosztem detalu, niestety). 

Montaż przetwornika masz raczej poprawny- nie widzę zaciemnienia jednostronnego. Sprawdź go w obu osiach czy jest prosto względem kierunku płynięcia, mała wskazówka- jak najmniej manewrować na wodzie, bo obraz SI trochę się rozjeżdża przez to oraz w zaawansowanych opcjach sonaru bocznego- sprawdzić ustawienia zaawansowane - filtr zakłóceń. 

Ważna sprawa- woda. Ja robiłem te ujęcia wiosną w zimnej wodzie bez planktonu praktycznie- stąd lepsza nieco jakość obrazu, bo w wodzie nie ma jeszcze tyle życia, które odbiera ostrość obrazu. 

Także spokojnie, masz bardzo dobry sprzęt, kwestia wprawy i szczęścia w udanym screenowaniu i będzie ok. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 03 lipiec 2020 - 06:20

  • chlodnica, Sailfish i amfot lubią to

#539 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 lipiec 2020 - 06:17

 

Misclick. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 03 lipiec 2020 - 06:18


#540 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 30 lipiec 2020 - 09:18

Panowie minęło trochę czasu, jak ostatnia aktualizacja? Występują jakieś dziwne rzeczy czy można aktualizować? Złapał mi carbon trochę zasięgu sieci i cały czas przypomina podczas włączania.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych