Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy ktoś poznaje tę łódkę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 18 grudzień 2016 - 03:14

Cześć. Chciałbym na wiosnę kupić swoją pierwszą łódkę, która będzie mi służyła do wędkowania na sporej rzece. Mieszkam w NL i przeglądając oferty holenderskich sprzedawców, trafiłem na markę Verano, ten model (na dole strony można zobaczyć pięć przesuwanych zdjęć podstawowej wersji, na których dobrze widać kadłub i burtę):

 

http://www.veranobot...ss/?page_id=143

 

Model kusi niską ceną, niecałe 1600€ za wersję podstawową, z kilkoma dodatkami pewnie w 2000€ dałoby się zmieścić. Wymiary: 4,2 x 1,75. O wadze nic. Silnik max. 15KM. W internecie nie znalazłem zbyt wielu opinii ale dowiedziałem się, że te łodzie są produkowane w Polsce. Na polskim rynku nie ma takiej marki, więc tu moje pytanie: czy poznajecie tę łódkę? Może to popularny model któregoś polskiego producenta, tylko do Holandii sprzedawany pod marką Verano? Istnienie odpowiednika na polskim rynku ułatwiłoby mi sprawę bo mógłbym poczytać trochę opinii. Modele, które są tutaj popularne, np. Topcraft 440, Ryds 440, Nicki 420 są wyraźnie droższe. Znalazłem też dwa ciekawe modele aluminiowych, w przyzwoitych cenach, Qwest ZV14, spawane aluminium 2mm, z tej strony (na dole filmik z pływania, trochę mocno dźwiga dziób czy mi się wydaje?):

http://www.aluminium...qwest-v-bodems/

 

i Jon 415, tylko ten kształt się chyba nie nada na rzekę:

http://www.aluminium...on415-uk#images

 

Dodatkowo chciałbym prosić o jakieś sugestie, czym się kierować przy wyborze łodzi. Chciałbym coś o długości 4,2- 4,6m, pod silnik 15-30KM, łodka cały rok będzie stała na wodzie, w przystani. Wędkowanie na ogół we dwie osoby(sporadycznie trzy), czasem rekreacyjne pływanie z żoną. Raczej spinning niż troll. Woda: dosyć duża rzeka Amer/Maas ze sporym uciągiem plus zatoki i rozlewiska. Główne koryto dosyć mocno uregulowane, spora głębokość. Będę wdzięczny za wszelkie rady (np. czy tak do 3tys.euro szukać nowej czy raczej jakiejś porządniejszej używki; czy łódź szybko zniszczeje, stojąc na wodzie non stop?). Czego Wy byście szukali na takie warunki? Z góry dzięki i pozdrawiam.


Użytkownik kubazmech edytował ten post 18 grudzień 2016 - 03:19


#2 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 18 grudzień 2016 - 06:38

Jak chcesz z aluminium to może coś takiego ;

Łódź aluminiowa Skylla 440 Pro

#3 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:18

I to będzie najlepszy wyrób z tych co proponują  ;)  ;)



#4 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:01

Patrząc na tą łódkę ma się wrażenie że gdzie ą widziałem, można tu zacytować klasyka " z twarzy podobny zupełnie do nikogo"


  • Krzysiu lubi to

#5 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:04

Aluminiowe łodzie robią też w Krakowie http://msboat.com/our-boats/
Nowi na ryku, ale mają kilka fajnych pomysłów.



#6 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:14

A może Riverfox 420 lub F420 , z tego co widziałem wyroby tej firmy mają odbiorców na zachód od Odry.


Użytkownik piernik edytował ten post 18 grudzień 2016 - 10:14


#7 OFFLINE   olabo

olabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaŚródziemie(Midlands)

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:06

Miałem okazję pływać łódkami Linder 440,Skylla i Speedfish na tych samych silnikach i musze powiedzieć że speedfish bije reszte na głowę.

Wchodzi najszybciej w ślizg i ma spory półpokład na dziobie który nadaje się na hol dużych okazów na stojąco.



#8 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:30

Jak aluminium  to fajnie wygląda Rados 430xl lub 500 . Fajnie pomyślane schowki ale trzeba dokupić plandekę  jak ma stać cały sezon na wodzie.



#9 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:46

Skylla- pływałem kiedyś mniejszą wersją po Ebro, bardzo fajna. Ale wersja 440, podobnie jak Rados430xl, wykracza poza mój budżet. O Fox-ie myślałem, jest tu w NL jeden dealer, może mógłbym sobie pozwolić na F420. Łódki nie będę sprowadzał z Polski, mam zamiar kupić coś tutaj i postawić od razu na wodzie. Żeby przywieźć z PL, musiałbym kupować przyczepkę, która będzie mi potrzebna tylko ten jeden raz i której nie mam gdzie trzymać.

A czy w ogóle łódź aluminiowa (mam na myśli stosunkowo niską wagę) to dobry pomysł na rzekę? Niektórzy mówią, że waga jednak mocno wpływa na stabilność.



#10 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:16

Zobacz na tego producenta:

 

https://www.olx.pl/o...html#a6ab3c6826

 

Mam taką kupioną niedawno jako używaną, jeszcze nie pływałem...ale wygląda super i solidnie wzorowana na trakerze, płaskodenna z redanami na burtach i podłoga, dużo miejsca...no a cena chyba spoko jak za nową. Będę pływał na Hondzie 20...już przyczepiona :)

 

Ps. jakbyś chciał to będę sprzedawał swoją WIGRY 355 (full opcja) 3 razy na wodzie, jak nówka+przyczepka...no ale to nie amelinium :)


Użytkownik pio76 edytował ten post 18 grudzień 2016 - 13:22


#11 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:28

W tym budżecie raczej ciężko o solidną i fajnie doposażoną łódkę tej wielkości z aluminium. Przerabiałem ten temat (przy okazji nie polecam konstrukcji z blachy poniżej 3 mm). 

 

Fox F420 to sprawdzona konstrukcja i jeśli dealer w NL nie ma za dużych narzutów to cenowo powinno być dobrze. Do tego silnik 15-20 KM i moim zdaniem nic lepszego nie potrzebujesz.

 

Przejrzyj wątek nasze łodzie - jeden z kolegów pokazywał tam swojego F420 w wersji z dużym pokładem z przodu i z fotelami.

 

Ta łódka jest jednopłaszczowa, także można ją łatwo doposażać i tuningować także na własną rękę.



#12 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:57

Ten Sel 460 fajnie się prezentuje ale znowu zostaje temat transportu z Polski. Wigry 355- niestety zdecydowanie za mała, szukam czegoś o długości conajmniej 420.

 

Fox F420 to sprawdzona konstrukcja i jeśli dealer w NL nie ma za dużych narzutów to cenowo powinno być dobrze. Do tego silnik 15-20 KM i moim zdaniem nic lepszego nie potrzebujesz.

 

Przejrzyj wątek nasze łodzie - jeden z kolegów pokazywał tam swojego F420 w wersji z dużym pokładem z przodu i z fotelami.

 

Ta łódka jest jednopłaszczowa, także można ją łatwo doposażać i tuningować także na własną rękę.

Myślę, że w tą stronę właśnie pójdę, chyba, że trafi się tutaj jakaś fajna używka innej marki, która mnie zachwyci :) Mam jeszcze trochę czasu. Dzięki za sugestie, wszelkie rady są oczywiście nadal mile widziane.

PS Raven, a jakie są minusy aluminiowych, z blachy poniżej 3mm grubości? Chodzi o zbyt małą sztywność konstrukcji?



#13 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 18 grudzień 2016 - 14:05

Skylla- pływałem kiedyś mniejszą wersją po Ebro, bardzo fajna. Ale wersja 440, podobnie jak Rados430xl, wykracza poza mój budżet. O Fox-ie myślałem, jest tu w NL jeden dealer, może mógłbym sobie pozwolić na F420. Łódki nie będę sprowadzał z Polski, mam zamiar kupić coś tutaj i postawić od razu na wodzie. Żeby przywieźć z PL, musiałbym kupować przyczepkę, która będzie mi potrzebna tylko ten jeden raz i której nie mam gdzie trzymać.

A czy w ogóle łódź aluminiowa (mam na myśli stosunkowo niską wagę) to dobry pomysł na rzekę? Niektórzy mówią, że waga jednak mocno wpływa na stabilność.

A po co kupować przyczepkę. Goście z lawetami jeżdżą na pusto do NL,wyjdzie taniej niż samemu.


  • kotwitz i Kuba (50cm+Perch Tracker) lubią to

#14 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 15:17

Ten Sel 460 fajnie się prezentuje ale znowu zostaje temat transportu z Polski. Wigry 355- niestety zdecydowanie za mała, szukam czegoś o długości conajmniej 420.

 

Myślę, że w tą stronę właśnie pójdę, chyba, że trafi się tutaj jakaś fajna używka innej marki, która mnie zachwyci :) Mam jeszcze trochę czasu. Dzięki za sugestie, wszelkie rady są oczywiście nadal mile widziane.

PS Raven, a jakie są minusy aluminiowych, z blachy poniżej 3mm grubości? Chodzi o zbyt małą sztywność konstrukcji?

 

Oglądałem takie z blachy 1,5-2 mm. Cenowo wychodzą bardzo atrakcyjnie, ale imho to jest za cienki materiał - nie daje poczucia bezpieczeństwa i rękojmi trwałości. W cenie 8-10 tys. zł można mieć 4,2 m Foxa w jednym płaszczu lub 4,1 m dwupłaszczowego Sempera czyli gruby laminat z fajnym wyposażeniem i to bym wybrał. W miarę wyposażona i porządnie wykonana alu łódka powyżej 4 m to moim zdaniem wydatek od 18 tys. zł w górę.

 

PS. Ten SEL460 faktycznie ciekawy, przy czym kadłub chyba jest ich autorski, więc pytanie jak to pływa. Jeżeli blacha to faktycznie 3 mm, a łódka ma dobrą pływalność to cena 10 tys zł (nawet netto) nawet za golasa wydaje mi się wręcz podejrzanie niska.


Użytkownik Raven edytował ten post 18 grudzień 2016 - 15:24


#15 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 18 grudzień 2016 - 16:44

Verano to kolejny klon Romany,fajna lodka,ale na kamienista rzeke nie polecam. Podoba mi sie ten Qwest 14' jezeli to nie chinczyk i jest zrobiony z dobrej blachy,bo cena niska.Jon to lodz raczej dedykowana wlasnie na rzeke,lepsza ta 5m.Nasz Sel 460cm produkuje chyba kol. z forum,na rzeke raczej sie nadaje.Mialem pare lodek i na wode plynaca polecam aluminium.Jak ma stac na wodzie to koniecznie poklad samoodplywowy lub plandeka .


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#16 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 18 grudzień 2016 - 17:09

Tutaj masz F 420 z dodatkowym pokładem ( wszyscy mi się pchają do łowienia z niego ;))  :

http://jerkbait.pl/t...64#entry1733821 , obecnie silnik 20KM Honda . Kup u producenta w Polsce, transport tani do Holandii jak koledzy piszą, dużo lawet jedzie tam pusto. Można też i spedycją.


Użytkownik piernik edytował ten post 18 grudzień 2016 - 17:10

  • Piotrek Milupa i Kuba (50cm+Perch Tracker) lubią to

#17 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 18 grudzień 2016 - 18:06

Verano to kolejny klon Romany,fajna lodka,ale na kamienista rzeke nie polecam. Podoba mi sie ten Qwest 14' jezeli to nie chinczyk i jest zrobiony z dobrej blachy,bo cena niska.Jon to lodz raczej dedykowana wlasnie na rzeke,lepsza ta 5m.Nasz Sel 460cm produkuje chyba kol. z forum,na rzeke raczej sie nadaje.Mialem pare lodek i na wode plynaca polecam aluminium.Jak ma stac na wodzie to koniecznie poklad samoodplywowy lub plandeka .

Darek, jesteś pewien, że to klon Romany? Też mi się tak wydawało ale za mało się znam. Na stronie nie chwalą się wagą więc klon może być z cienkiego laminatu. Możesz rozwinąć, czemu zła na kamienistą rzekę? Łatwo uszkodzić kadłub?

Jon pięciometrowy fajny ale cena gołego już prawie 3800€.

Może jest ktoś, kto popływał już tym SEL-em 460 i może coś o nim napisać?

 

Tutaj masz F 420 z dodatkowym pokładem ( wszyscy mi się pchają do łowienia z niego ;))  :

http://jerkbait.pl/t...64#entry1733821 , obecnie silnik 20KM Honda . Kup u producenta w Polsce, transport tani do Holandii jak koledzy piszą, dużo lawet jedzie tam pusto. Można też i spedycją.

Oglądałem już wcześniej, bardzo mi się podoba. Tak zabudowana łódź by mi odpowiadała. Jak Ci się nią pływa na 20KM?



#18 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 18 grudzień 2016 - 18:30

Odnośnie łódki SEL 460 napisz do Marcina @marcinesz, nawet chyba sprzedaje używaną (w komplecie z silnikiem 30km i przyczepką)


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#19 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 18 grudzień 2016 - 18:43

 

 

Oglądałem już wcześniej, bardzo mi się podoba. Tak zabudowana łódź by mi odpowiadała. Jak Ci się nią pływa na 20KM?

  Dobrze się pływa. Jeżeli mocniejszy silnik to z power trimem.


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#20 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 18 grudzień 2016 - 18:53

Klon to troche brzydko zabrzmialo.To sa poprostu kopie Romany ktora byla produkowana za komuny,a zerznieta ze szwedzkiego Creistienta-cholera nie pamietam jak to sie pisze.Mysle ,ze jakosc powinna byc ok.bo to na rynek zachodni. Laminat zawsze latwiej uszkodzic,niz alu.To raczej producent nasz,tylko nie moge skojarzyc.Zbieraj kase i kup alu.

 

Co do grubosci aluminium to Linder i Tracker np. robia chyba z 2mm,lodzie 4-5m,a krotsze to jeszcze cieniej.


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych