Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przypony koniczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 20 maj 2011 - 13:53

Przegladam internet za roznymi drobnymi akcesoriami, m.in. szukam dobrych przyponow konicznych do suchej much, takich z ktorych nie robia sie sprezyny. Jestem ciekaw czego drodzy koledzy uzywaja i co polecaja.
Ja osobiscie zakladam wynalazek zakupiony przez mojego tate od p. Antropika. Chyba juz z 3 lub 4 sezony uzywam i nie wiem jak dlugo pociagnie. Jest to 1.5m plecionka koniczna zakonczona petelkami. Do tego w zaleznosci od potrzeb i warunkow dowiazuje kawalek zylki Owner i zestaw gotowy. Pieknie plywa, nie placze sie i nie skreca, przy czym jest dosyc miekki i ladnie uklada sie na wodzie.
Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 20 maj 2011 - 13:59

http://www.sportfish.co.uk/product/roman-moser-woven-leaders

Dosc drogie ale warte polecenia. Sklada sie jakby z dwoch czesci, plecionki, pozniej zaczyna sie koniczna zylka. Bardzo ladnie uklada sie na wodzie, o sprezynach znanych z innych przyponow mozna smialo zapomniec. Podobne ma chyba Orvis ale sporo drozsze.

Bujo

#3 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 20 maj 2011 - 14:14

Bylem w tym sklepie przed poludniem ale gapilem sie na kolowrotki :lol: Wyglada podobnie do tego mojego. A co robisz jak skonczy sie zylka?
Da rade dowiazac nowa, czy trzeba kupic caly zestaw?

#4 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 20 maj 2011 - 14:40

Ja używam przyponów Leeda Profil o grubościach x4,x5 i x6.
Te przypony koniczne nie są plecione,używam ich od czasu kiedy chwyciłem w łapę muchówkę i nie miałem nigdy problemów z nimi,owszem zużywają się o wiele szybciej niż plecione ale za to są delikatniejsze.Jak zakładam nowy to muchę wiąże bezpośrednio do końcówki przyponu a jak zużyje się ostatnie 50-60 cm wtedy dowiązuje micro ring a do niego normalny przypon i śmigam dalej.
Do plecionych jakoś nie mogę się przełamać ,po prostu mi nie leżą a próbowałem paru ,kupiłem kiedyś też przypon pływający Airflo taki przeźroczysty o długości 1,5m i to dopiero była porażka,wyprostować to się wcale nie chciało ba nawet rozciągnięty ciężarkiem poleżał z miesiąc i dalej było to samo :wacko:

#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 20 maj 2011 - 14:42

Bylem w tym sklepie przed poludniem ale gapilem sie na kolowrotki :lol: Wyglada podobnie do tego mojego. A co robisz jak skonczy sie zylka?
Da rade dowiazac nowa, czy trzeba kupic caly zestaw?


Zylke mozna spokojnie dowiazac do plecionki, dwie grugosci wystarczaja.

Musze zakupic te tonace pod streamera.



#6 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 20 maj 2011 - 17:11

@Trout, o tym mowisz: http://www.sportfish...er-tippet-rings. Troche sie cenia za takie nic :huh:

@Bujo, nie pomyslalem o tym, ale w zasadzie, to mozna sobie samemu petelke zrobic i nie trzeba sie potem bawic w dowiazywanie. Mam tez tonacy przypon p. Antropika z olowianym rdzeniem. Super sprawa do mokrej jak trzeba zejsc troche glebiej, no i do streamera. Kurcze szkoda, ze to juz nie jest do kupienia...

#7 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 20 maj 2011 - 17:42

Właśnie coś takiego tyle że te podane przez Ciebie troszkę drogie :huh: taniej wychodzą Stillwatera z Ebayu.
http://cgi.ebay.co.uk/2-5mm-Stainless-FLY-LEADER-rings-Fly-F ishing-/370326937381?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL& ;hash=item5639349f25#ht_500wt_922
Ja po prostu kupuje srebrny łańcuszek zrobiony z owalnego drutu ze zgrzanymi ogniwami o średnicy 1,5-2 mm.Do jednego wiążesz a następne odcinasz i tak pomału zużywasz (starcza na jakieś 3/4 lata)

#8 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 20 maj 2011 - 17:58

OK, dzieki.

#9 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 20 maj 2011 - 18:19

Opcja z łańcuszkiem jest świetna, ja robię tak samo tyle ze mam złoty (prezent o jakiejś ciotki, nigdy nie używany) teraz przydał się znakomicie :mellow: Tak jak napisał Trout, również mam kilka grubości, wymiana w zależności od potrzeby zajmuje chwilkę :D

#10 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 21 maj 2011 - 15:29

Nie mam zlotego lancuszka, ale znam kogos kto ma i chyba nie potrzebuje :mellow: Tylko, ze zona raczej by nie zrozumiala szczytnego celu na jaki przeznaczylbym pamiatke ze chrztu synka <_<
A zeby nie odpalac kolejnego postu to moze to zapytam. Czy ktos z kolegow uzywa stripping basket (koszyk do zbierania linki chyba wystarczajaco zgrabnie brzmi?). Co roku sobie obiecuje, ze sie w niego zaopatrze i jakos o tym zapominam. Dzisiaj kolejny dzien poszukiwan wedkarskich akcesorii i cos tam znalazlem. W Orvisie sobie krzycza £49 za plastikowa miske z paskiem :unsure: Troche bardziej mi sie widzi William Joseph, niecale cztery dyszki, wykonany z siatki i ladnie sie chowa do paska:
http://www.fishermanstacklecompany.co.uk/index.cgi?product_i d=William%20Joseph%20Stripping%20Basket&d=1&details= on&mid=MM12&xm=1&tp=1&smp=1&cid=1&re f=FROOGLE
Ale nie ma tych wystajacych kolkow. Domyslam sie, ze dzieki niem linka sie nie placze. Bardzo sa potrzebne, czy nie gra roli?

#11 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 maj 2011 - 16:23

Już pytałem o to samo, sam chętnie coś takiego zgrabnego nabędę. Bo o ile z pływadełka nie mam problemów, to z brzegu masę trawy i krzaków, a linka jak wiadomo żywa bestia i czepia się wszystkiego czego zdoła <_<

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 maj 2011 - 16:49

Ja dostałem kilka przyponów Maxima i są świetne. tak jak się nie mogłem do nich przekonac, tak w tym sezonie nimi łowię i jest miło. Dziwne, początkowy odcinek z ciemnej żyłki, końcówka ze zwykłej. Ale - brak jakichkolwiek problemów z nimi.
Co do stripping basket - taki składany też mam - strasznie mi to nie leży, miałem raz czy dwa nad bałtykiem. Słabo spełniał swoją rolę, linka się mocno w tym plątała.
Szukałbym na niemieckim jebaju, danon chyba czy Milo kiedyś fajne kupili w rozsądnej cenie.

#13 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 21 maj 2011 - 16:59

Tak jak myslalem, musza byc na dnie te kolki, slupki, czy jak to sie nazywa. Troche mi sie nie chce samemu tego robic, ale pieciu dych placic nie bede. Wroce do domu, to sie za to zabiore.
Swoja droga myslalem, ze na odpowiedz bede czekal do poniedzialku. Ciesze sie, ze nie jestem jedyny, ktory nie moczy dzisiaj kija :lol:

#14 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 maj 2011 - 17:23

Jak znajdziesz coś sensownego, daj znać :D Ja już dziś moczyłem, rano i zaraz tez idę, bo w ciągu dnia wściekłe słoneczko nie dało połowic :lol:

PS. Macie jakieś ulubione wzory much na okonia?


PS.2 na niemieckim znalazłem tylko jeden i to za prawie 60 Eur

http://shop.ebay.de/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570. l1313&_nkw=stripping+basket&_sacat=See-All-Categorie s

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 maj 2011 - 17:36

Wczoraj byłem, się wymoczyłem.
Bolenie dość spektakularnie gotowały wodę
Niestety wg lokalersów w weekend jest najazd hunów, nie ma co sie cisnąć. Z okazji bardzo dużej ilości wolnego czasu wyrwę się w poniedziałek - wtorek, nowe muchy spróbować. Tym razem pianki na tapecie - gurgler i chernobyl.
A w piatek - nad morze <_<

TomCast - na okonia macie ;) na wzdręgi też

#16 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 21 maj 2011 - 18:23

Oczywiscie w UK musza byc lepsi i maja swoja nazwe - line trey. Co za kraj... No ale jest z czego wybierac. Poczytam troche na flyforums i zobacze co tam polecaja.

#17 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 22 maj 2011 - 10:07

Podobno najlepiej zrobic samemu:
http://www.flyforums.co.uk/saltwater-fly-fishing/153748-line -stripping-tray.html
Ciekawe rozwiazanie proponuja wedkarze z Danii:
http://www.czechnymp...xi-Stripper.htm
Wyglada na to, ze elegancka wersja chowajaca sie do paska nie spelnia swojej funkcji.

#18 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 czerwiec 2011 - 14:47

Moja wersja koszyka na linke

http://i260.photobucket.com/albums/ii2/lukomat/DSC_7175.jpg

http://i260.photobucket.com/albums/ii2/lukomat/DSC_7176.jpg

http://i260.photobucket.com/albums/ii2/lukomat/DSC_7177.jpg

Wyszlo £7.50 (materialy i wysylka) + pasek wygrzebany z dna wedkarskiej szafy + czas wlasny poswiecony na poskladanie. Testowalem na jeziorze i jestem pozytywnie zaskoczony. Running sie nie placze i wydaje mi sie, ze zyskalem na dlugosci rzutow jakies 10%.

#19 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 27 czerwiec 2011 - 17:40

Dzisiaj też byłem nad wodą z muchą trochę potrenować rzuty nową linką i powiem że taki stripping basket bardzo by mi się przydał.Brzeg z którego miotałem był bardzo piaszczysty i cała linka była urąbana piaskiem co powodowało straszne tarcie na przelotkach i krótkie rzuty.
Ale będę szukał cos z siatki bo z móchówką już wyglądam jak kosmita a co dopiero z miską do prania u boku.

#20 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 28 czerwiec 2011 - 08:42

Moj jest wykonany ze stopnia dla dzieci:

http://www.ikea.com/...oducts/60101063

Jest wyprofilowany i przylega do biodra. Taki z siatki moze nie zdac egzaminu tak jak pisal Standerus. Sporo czytalem na necie i jednak w dnie musza byc kolki, bo bez tego linka bedzie sie platala. Nie przejmowalbym sie wygladem za bardzo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych