Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

linki pod żyłkę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 10:26

Dzięki koledzy serdeczne, widać rynek bardzo się zapełnił, dużo ciekawych ofert.


  • ryba7 lubi to

#22 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 21 grudzień 2016 - 14:06

@jasiekcom ale regulamin dopuszcza od 0,55mm i akurat Hends tyle ma i jest faktycznie cieniutki. W ogóle pojęcie linki do tej niby żyłkowej metody kłóci się z łowieniem klasyczną linką i jest całkowitym przeciwieństwem. Ideałem byłoby używanie dowolnego odcinka żyłki i wtedy jest wypas. Po to są te jak najlżejsze i najcieńsze "linki", aby podać daleko małe nimfy i utrzymać kontakt na dystansie. Kupowanie drogiej linki specjalistycznej do "cepowania" wody spod szczytówki nie ma ekonomicznego sensu i potem powstają historie jak po 2 dniach łowienia rozlatują się linki, skręcają itp. Znajomi łowią po kilka sezonów i nadal mają się dobrze



#23 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 21 grudzień 2016 - 20:17

Elton proszę Cię przeczytaj jeszcze raz całość, ze zrozumieniem :)

A dla rozjaśnienia jeśli ktoś ma zamiar kupić taką linkę po to aby łowić spod kija i tylko żyłka będzie wychodzić z kołowrotka to tak, totalny bezsens. To co mówiłem łowię na "żyłkę" wiele razy tak, że mam dużo tej linki poza szczytówka. Rozumiem, że wiedzę, że linki tego typu się nie "sypią" posiadasz, nabyłeś przez aspekt doświadczalny używając choćby któregoś z w/w modelu ?



#24 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 21 grudzień 2016 - 21:39

Oczywiście, nie pisałem podobno czy chyba bo obie podane przeze mnie są mi znane :)

#25 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 22 grudzień 2016 - 21:07

Do tej pory miałem okazję łowić,  testować cztery linki które można dedykować powiedzmy do metody żyłkowej były to : Rio Euro Nymph, EGO Ultra Slim DT1 i EGO Ultra Slim DT0 oraz Soldarini Ultra Light Fly Line. Użycie tak cienkiej linki powoduje to o czym mówiłeś, że linka pod własnym ciężarem nie cofa się linek w przelotki. Powoduje to napięcie całego zestawu bez zbędnych zwisów :-) przez co zestaw jest bardzo czuły itd.  Jeśli chcesz łowić blisko to dwie długości przyponu Ci wystarczą ale jak chcesz łowić dalej to te linki się sprawują do tegodoskonale.

Z linek które wymieniłem do niedawana  na pierwszym miejscu stawiałbym linkę Rio Euro Nymph. Linka bardzo bardzo dobra, czuła, mięka, cienka  jednak jej żywotność tragiczna co z bardzo wysoką ceną powoduje, że niestety ale stosunek ceny do jakości bardzo bardzo słaby wręcz kiepski. Soldarini mnie jakoś nie spasował nie wiem czemu może zbyt krótko łowiłem ale miałem wrażenie, że ta linka jest po prostu za sztywna. Bardzo pozytywnie natomiast zaskoczył mnie już dawno EGO Slim 1 a od niedawana używam EGO Ultra Slim DT0 i powiem tak jest jeszcze lepszy od EGO Slima 1.

Hej gdzie można dostac te linki Ego ( EGO Slim 1,  EGO Ultra Slim DT0) ??

Zastanawiam sie, bo już którąś dobrą opinie słyszę o nich. 



#26 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 23 grudzień 2016 - 00:24

Ultra Slim DToF jest na stronie;

 

http://www.ego-fishi..._slim_dt0f.html



#27 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:08

Hej, miał ktoś odczynienia z ta linką http://bogdangawlik....o-Core-022.html

 

A tak w ogóle to można takimi łowić zgodnie z regulaminem? Czy są to linki tylko na zawody?



#28 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 08 styczeń 2017 - 21:04

Witam.

Rozmiar w calach, 0,22 cala = 0,56 mm

Pozdrawiam.



#29 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 08 styczeń 2017 - 21:14

Małe sprostowanie, nie 0,22  a 0,022  ;)



#30 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 08 styczeń 2017 - 22:29

Witam.

A oczywiście, gdzieś zero uciekło  :)

Pozdrawiam.



#31 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 09 styczeń 2017 - 13:16

Jeśli chodzi o linke cortland competiton mono core 0,22 kupiłem taką linkę szukając rozwiązania do żyłki trafiłem na to myśląc że faktycznie będzie super cienka linka, jak przyszła okazało się że ten rozmiar jest podany w calach takie nie dopatrzenie z mojej strony linka bardzo fajna ale to większość tego co jest na rynku u konkurencji jakby ktoś reflektował to mogę odsprzedać oryginalnie zapakowaną w pudełku za 150 zł z wysyłką tego cortlanda 0,22 :)



#32 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 09 styczeń 2017 - 14:00

Trzeba pamiętać o znaczeniu i prawidłowym podawaniu oznaczeń w calach, rzeczona linka ma oznaczenie .022, ta "kropka" przed zerem jest bardzo ważna. Takie same oznaczenia mają np lamety/druty ołowiane używane we fly tying'u - .015 cala - 0,38 mm czy .020 - 0,51 mm itd



#33 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 09 styczeń 2017 - 15:10

Witam.

Paweł ... jak chcesz coś naprawdę cieńkiego to polecam żyłkę do krótkiej z Hanaka. Fluo, żółto-pomarańczowa, chyba trzy rozmiary mają. Ja nabyłem 0,22 mm i uważam że żadna linka tak komfortowego łowienia dawać nie będzie. Widać ją o każdej porze, dobrze widać faktyczną głębokość wody po kolejnych kolorowych odcinkach, mięciutka - wręcz przelewa się przez palce. Kosztuje ok. 40 zł za szpulkę 25 m.

Łowiłem nią w ten weekend dwukrotnie przy temperaturze -13/-16 stopni i też nie było problemu. 

Ten Cortland, jak i wiele innych linek do krókiej nimfy, ma podawaną średnicę końcowego odcinka linki, reszta ma normalny kształt z głowicą). Teoretycznie po to żeby można było bez przezbrajania zestawu zamontować szybko krótszy przypon i rzucać taką linką. Czy się faktycznie da - nie wiem. Nawet jeżeli tak, to wątpię żeby to było aż tak komfortowe łowienie.

Linek, które trzymają wymiar w przedziale 0,55 - 0,60 mm na całej długości linki to naliczyłem raptem dwie albo trzy.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 09 styczeń 2017 - 15:38


#34 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:55

A z linki Hends Nymphing Fly Line L 000 ktos moze korzystal? W porownaniu z reszta ma bardzo niska cene.

#35 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 09 styczeń 2017 - 18:43

 

Paweł ... jak chcesz coś naprawdę cieńkiego to polecam żyłkę do krótkiej z Hanaka. Fluo, żółto-pomarańczowa, chyba trzy rozmiary mają. Ja nabyłem 0,22 mm i uważam że żadna linka tak komfortowego łowienia dawać nie będzie. Widać ją o każdej porze, dobrze widać faktyczną głębokość wody po kolejnych kolorowych odcinkach, mięciutka - wręcz przelewa się przez palce. Kosztuje ok. 40 zł za szpulkę 25 m.

Łowiłem nią w ten weekend dwukrotnie przy temperaturze -13/-16 stopni i też nie było problemu. 

Ten Cortland, jak i wiele innych linek do krókiej nimfy, ma podawaną średnicę końcowego odcinka linki, reszta ma normalny kształt z głowicą). Teoretycznie po to żeby można było bez przezbrajania zestawu zamontować szybko krótszy przypon i rzucać taką linką. Czy się faktycznie da - nie wiem. Nawet jeżeli tak, to wątpię żeby to było aż tak komfortowe łowienie.

Linek, które trzymają wymiar w przedziale 0,55 - 0,60 mm na całej długości linki to naliczyłem raptem dwie albo trzy.

Pozdrawiam.

 

 

Zgadza się kupiłem takie przypony stosuję z hendsa bardzo fajne fluo spisuje się świetnie ale tego używam jako przyponu 1,5 długości wędki dalej przypon normalny natomiast pod żyłkę i tak trzeba jakąś linkę dać zgodnie z RAPR, a ten wychoowd jest w miare miękki niestety przy tym cortlandzie robi się większy zwis niż przy rio euro a lubię czasem podać daleko nimfki i trochę sznura używam :) 



#36 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 11 styczeń 2017 - 11:51

A takie pytanie mam... jak łączycie właśnie takie cienkie linki do nimfy z żyłką i od jakiej grubości zaczynacie? Przypuśćmy, końcówka linki 0,58mm i co dalej? Jakie połączenie i grubości żyłki?

Pozdrawiam.



#37 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 11 styczeń 2017 - 13:13

Witam.

O ... tej linki nie oglądałem jeszcze, cena faktycznie interesujaca bardzo.

Większość linek jakie miałem wrękach miała fabryczne pętelki, ta widzę że nie posiada takowej.

Hends ma fajne i zgrabne łączniki w rozmiarze 0. Bardzo cieńkie i z bardzo małymi oczkami. Powinny być OK nawet na taką cieńką linkę.

Jak by były za duże to znajdziesz kilka opisów jak zarobić we własnym zakresie pętelkę.

Można też inaczej - do końca linki mocujesz na stałe (też znajdziesz ze dwa-trzy węzły do tego) odcinek ok. 0,5 m żyłki fluo lub inny wskaźnik (Hends i Hanak mają bogaty wybór różnych do krótkiej nimfy) i dopiero do tego mocujesz przypony z muchami.

 

Z innych linek znalazłem ostatnio tę:

http://www.scierra.c...r-running-line/

Gdyby ktoś miał z nią styczność, to poproszę o podzielenie się opinią. 

Pozdrawiam.



#38 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 11 styczeń 2017 - 13:35

 

cienkie linki do nimfy z żyłką i od jakiej grubości zaczynacie?

 

 

Ja zawszę pętelkę firmową w lince ucinam bo mnie to sie nie podoba żyłka 0,22 z linką 0,58 łączy się dobrze węzeł robisz na zapałce ładny zaciskasz końcowkę linki obcinasz możesz to wzmocnić lakierem uv, kolejno do żyłko 0,22 montujesz sobie kółeczko hensa w roz 0 a do kółeczka już wiążesz nimfy i to na tyle :)

 

Forest ten Wychoowd river nymph może być dobrą linką zastanawia mnie jaka jest twardość, szukam jak najbardziej miękkiej linki.



#39 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:18

Ja zawszę pętelkę firmową w lince ucinam bo mnie to sie nie podoba żyłka 0,22 z linką 0,58 łączy się dobrze węzeł robisz na zapałce ładny zaciskasz końcowkę linki obcinasz możesz to wzmocnić lakierem uv, kolejno do żyłko 0,22 montujesz sobie kółeczko hensa w roz 0 a do kółeczka już wiążesz nimfy i to na tyle :)

 

 

no właśnie zawsze mnie te kółeczka irytowały tak jak by, no ale spróbuje z kółeczkiem.

Dzieki:) 


Użytkownik lukaszryba edytował ten post 11 styczeń 2017 - 14:18


#40 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:20

 

no właśnie zawsze mnie te kółeczka irytowały tak jak by, no ale spróbuje z kółeczkiem.

 

 

Później wrzucę fotki jak to wygląda mnie też irytowały im więcej żelastwa w zestawie tym gorzej ale uwierz mi to jest nie zastąpione nie wyobrażam sobie wiązać żyłek co zaczep od nowa...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych