Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

linki pod żyłkę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:28

Kółeczka to bardzo dobre rozwiązanie, używam nawet do suchej, takich jak w linku, od Vision

 

http://hurch.pl/tippet-rings-p88.html

 

i instrukcja obrazkowa, jak wykorzystać ułatwienie jakim jest "nadzianie" kółeczek na agrafkę

 


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 11 styczeń 2017 - 14:31

  • Maciek Rożniata lubi to

#42 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 06 kwiecień 2017 - 09:01

Witam.

No i skusiłem się na czerwoną zerówkę EGO ... podzielę się spostrzeżeniami z innymi chętnie czytającymi ten wątek.

Pierwsze łowienie za mną - generalnie odczucia pozytywne.

Bardzo ułatwia łowienie na nieco dłuższym dystansie, gdy zaczyna brakować długości kijka i samej żyłki. Można śmiało i całkiem łatwo rzucać taką linką - o to mi chodziło i dlatego jednak zdecydowałem się nie na linkę o jednakowym przekroju na całej długości, ale jednak na linkę DT. Można zapodawać nią nawet sucharki jak zajdzie potrzeba przezbroić szybko zestaw a nie będzie pod ręką drugiej szpulki z lnką typowo klasową do kijka.

Prowadzenie na krótko - na pewno nie jest to taki ideał jak przy samej żyłce, którą do tej pory stosowałem (tęczowa 0,24 Hanaka). Ale linka nie tworzy praktycznie kompletnie żadnych zwisów pomędzy przelotkami czy pomędzy kijem a muchami.

Trzeba dodatkowo zamontować w zestawie przed samym przyponem coś odbiegającego kolorystycznie od samej linki, żeby kontrolować głębokość prowdzenia much. Trochę rzeczy popróbowałem - zakładając od razu przypon z muchą, i dokładając też coś pomiędzy niego a linkę. Próby robiłem z tą samą dwykolorową hanakową żyłką, której używam oraz z kombinacjami połączonej linki Tufline 0,18 w kolorze jaskrawo-zółtym z czerwoną żyłką Sunset Amnesia. Najlepszym rozwiązaniem dla mnie okazał się około pół metrowy "przed-przyponik" z samej linki Tufline 0,18 z jaskrawo-żółtym kolorze. Harmonijnie wszystko wtedy się układa przy rzutach i podawaniu wabików.

Dużo ciekawszym rozwiązaniem było co prawda łączenie linki Tufline z Amnesi'ą, po kilka 10-15 cm odcinków, ale miałem olbrzymie trudności żeby połączyć jakimś sensownym węzłem obydwie linki. Przesiedziałem cały wieczór nad tym, robiąc kilkadziesiąt chyba prób z różnymi węzłami znalezionymi w internecie (łącznie z tymi ze stron producentów) i żaden nie zdał egzaminu. Albo Amnesia wyślizgiwała się z nich niczym skrzyżowanie węża z piskorzem, albo przy zaciskaniu z Tufline schodziła gilotynowana prawie otulina linki.

Cały, kompletny zestaw (w temacie tego co znajduje się na kręćku) do "krótkiego" łowienia nimfowego ostatecznie wygląda w moim przypadku następująco:

- podkład

- zerówka DT EGO

- i dwa warianty przyponu zakładanego i demontowanego bardzo szybko i wygodnie (linka jest zakończona mikro pętelkami) w zależnie od potrzeb

Pierwszy to czerwono-zółta żyłka 0,22 lub 0,24 z mikroringiem takiej długości żeby po dołączeniu ok. 0,5 m długości z żyłki mono lub flororcarbonu mieściły się w regulaminowych dwóch długościach kija. Wariant drugi - pół metrowy odcinek żółtej fluo linki Tufline 0,18 zakończony mikroringiem plus przyponik z żyłki mono lub fluorocarbonu.

Zmiana przyponu żyłkowego na wariant drugi, w przypadku konieczności podawania much na dłuższą odległość, zajmuje jakieś pół do jednej minuty.

Pozdrawiam.


  • trout60 i siatkaz lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych