Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń - dyskusja na temat populacji i nie tylko wydzielona z wątku Bolenie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 grudzień 2016 - 10:27

   Jest wiele takich miejsc na rzekach nie tylko na Wiśle, gdzie w listopadzie łowi się bolenie. Jest też bardzo niewiele takich miejsc na zaporówkach gdzie się je łowi w listopadzie. Łowi @Pisarz, to znaczy tak jak Ty, czy ja to rozumiemy. Czytałem Twoje wpisy w wątku o Warszawskiej Wiśle. "Łowić" potrafisz. Więc nie przypuszczam, żeby interesowała Cię dłubanina, a może? Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, że na górskich zaporówkach takich jak Żywiec, Solina, Rożnów kluczem do seryjnego łowienia boleni jest odpowiednia temperatura wody. Pisałem już o tym wielokrotnie i jest to poparte wieloletnimi doświadczeniami. 

   O wpływie przejrzystości wody na aktywność   boleni też można by opracowanie  napisać. W wodzie mętnej jak kawa łowiłem nieraz ryby mega agresywnie żerujące. Były wtedy łatwiejsze do sprowokowania niż w czystej. Kwestia przynęty i umiejetności podania. Co innego z celnością brań. Wiadomo, dużo gorsza.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#82 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:17

Tylko brak satysfakcjonujących wyników wrzesień- październik , mógł by spowodować chęć do listopadowego dłubania boleni . Na szczęści zdarza się to rzadko :) . Zmiennych czynników , które mają wpływ na agresywne żerowanie boleni , jest dużo i na każdej wodzie trochę inne.Umiejętność połączenia choć kilku takich czynników , to droga do sukcesu.

Dużym ułatwieniem w łowieniu boleni , była duża konkurencja pokarmowa .Niestety na warszawskiej Wiśle , a z tego co piszecie to i na innych akwenach ,ta konkurencja  "Była" :( .


  • w6i6e6 lubi to

#83 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:26

PrzemekL na przyklad ja z kolegami przeforsowalem utrzymanie lowiska NK uchwalone bezterminowo bez koniecznosci kolejnego glosowania na ten temat po 3 latach. A na zebranie dojechalem na styk 100km moze byc czy za malo?

Słowa pisałem ogólnie. Bo zima spora cześć forumowiczów narzeka jak to mało ryb jest jakie to PZW złe jest itp itd.

Moze warto założyć temat co zgłosiłem lokalnie w swoim kole w tym roku. I wprowadzić niepisana zasadę - nie zgłosiłem nic to nie narzekam. Inni zdecydowali za mnie. Podobnie jest z wyborami do sejmu/senatu. Jaka partia X jest zła - zawsze wtedy pytam czy był/a na glosowaniu. Jeśli nie koniec dyskusji - inni wybrali za niego. Nie zabierając głosu aktywnie nic nie zmienimy. Skoro forum promuje złów i wpuść to moze była by to forma promocji zmian w PZW. Moze ta zmiana była by DOBRA ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr i DominikSy. lubią to

#84 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:41

 

Moze warto założyć temat co zgłosiłem lokalnie w swoim kole w tym roku. I wprowadzić niepisana zasadę - nie zgłosiłem nic to nie narzekam. Inni zdecydowali za mnie.

Ten pomysł , nie ma szans na realizację <_< . Wszak narzekanie , to nasza najważniejsza cecha narodowa :D .



#85 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1679 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:56

Zawsze można będzie ponarzekać, że nie można narzekać :P


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych