Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

SPOTKANIE KUJAWSKO-POMORSKIE (Bydgoszcz) jerkbait.pl - 24.01.2017 (18:00) - temat spotkania BOLEŃ. Więcej informacji w wątku zapisów -> WĄTEK Zapraszamy!

Zdjęcie

Czwórka do suchej- pomoc w wyborze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 27 grudzień 2016 - 17:33

Zwracam się z prośbą do wtajemniczonych o pomoc w wyborze #4 do suchej muchy około 270-275 cm . Na tą chwilę jestem zdecydowany na wybór kijka z oferty Ego , ale mam dylemat który konkretnie. Poważnie zastanawiam się nad NANO DRY FLY #4 9,0"  http://www.ego-fishi...no_dry_fly.html  , gdyż w/g opisu producenta jest to med-fast . W ofercie są też inne kije pod suchą, lecz raczej fast. Rzeki , a właściwie rzeka gdzie łowię to Łupawa, choć w zasięgu rzutu moherem jest też Łeba. San oczywiście też  , choć z uwagi na dystans mogę go odwiedzić najwyżej 1-2 razy do roku. Nie łowię długo na muchę, więc wielu subtelności w sprzęcie nie zauważę, lub nie zrozumiem. Chciałbym przeznaczyć maksymalnie 700 zł , ale za nowy kij, choć wiem że z 2- reki też można trafić coś super. Do tej pory używam Team Dragon #4 275 cm , ale moim zdaniem jest strasznie szybki i sznurem 5 mam kłopoty komfortowo łowić / to akurat mogą być braki w technice  , bo 25 lat machania spinningiem mocno w pamięci mięśni zostaje /.

Reasumując : #4  około 270-275 cm  med-fast

Dragon zostanie do nimfy, do mokrej-  streamka mam Snowbee Prestige #5

Z góry dzięki za pomoc.

#2 OFFLINE   Radek79

Radek79

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 27 grudzień 2016 - 21:16

Na łupawę to 7 do 8'.Ja dłuższego bym nie chciał.

#3 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1694 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 27 grudzień 2016 - 21:48

Jeśli chodzi o poradę wyboru kijka w ramach oferty Ego to nie pomogę.
Jeśli nie to proponuję rozejrzeć się za wędką Orvis Acces mid flex. Miałem, sprzedałem, bo kupiłem Heliosa 2. Acces jest wędka świetną. Pojawia się w komisach w cenach około Twojego budżetu.

#4 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaLębork

Napisano 27 grudzień 2016 - 22:29

Właśnie chodzi o poradę w zakresie oferty Ego. Nic z drugiej ręki. Czas na coś nowego z odciskami palców małego Chińczyka.

#5 OFFLINE   janusz.walaszewski

janusz.walaszewski

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3505 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 grudzień 2016 - 22:58

Właśnie chodzi o poradę w zakresie oferty Ego. Nic z drugiej ręki. Czas na coś nowego z odciskami palców małego Chińczyka.

W takim przypadku ja nie widzę dylematu, biorąc pod uwagę założenia, które przedstawiłeś w pierwszym poście i ofertę EGO, kij "zalinkowany" jest jedynym owe założenia spełniającym. Więc gdzie tu dylemat ?  ;)

Gdybyś zastanawiał się nad wyborem pomiędzy wspomnianym kijem EGO a np takim z linku; http://www.flyfishin...=87757&offset=0

to moglibyśmy mówić o dylemacie ...

#6 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 27 grudzień 2016 - 23:12

Aby rozwiać dylematy proponuję skontaktować się z Maćkiem kontakt na stronie EGO.

Po rozmowie będziesz wiedział czy to to czego szukasz czy też szukać trzeba dalej. 

#7 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaLębork

Napisano 27 grudzień 2016 - 23:44

Dzięki wielkie. Dylemat dotyczył sytuacji że kij jest inny niż opisuje to producent, np: pisze że szybki a jest bardziej med- fast itp. Ego ma kilka kijków " do suchej : jak to opisują i wśród nich jest mój cel.

#8 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaLębork

Napisano 06 styczeń 2017 - 11:43

Odświeżę i proszę o zamknięcie tematu. Wybór padł na Ross Essence FC 9' #4   , z uwagi że dystrybucja/dostępność  Ego , nie przystaje do dzisiejszych czasów w/g mnie.

#9 OFFLINE   Rafiz34

Rafiz34

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Unknow

Napisano 07 styczeń 2017 - 10:49

Posiadam kij Rossa tylko 5tke i jestem bardzo zadowolony.. Dobry wybór

#10 OFFLINE   teethar

teethar

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 11 styczeń 2017 - 00:14

A ja posiadam wspomnianego przez Roberta Orvisa Access - u Ciebie go kupiłem Robert? 7" w #4. Bardzo fajny kijek do delikatnej prezentacji. A jednocześnie niewiarygodnie leciutki, zapałkowaty. Fajnie się nim łowi ale jeszcze nie miałem na nim letniego pstrucha więc ciężko coś powiedzieć o holowaniu i pewności. Ale to raczej klasa kijki więc nie mam obaw. Pozdr

#11 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1694 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 11 styczeń 2017 - 20:31

A ja posiadam wspomnianego przez Roberta Orvisa Access - u Ciebie go kupiłem Robert? 7" w #4. Bardzo fajny kijek do delikatnej prezentacji. A jednocześnie niewiarygodnie leciutki, zapałkowaty. Fajnie się nim łowi ale jeszcze nie miałem na nim letniego pstrucha więc ciężko coś powiedzieć o holowaniu i pewności. Ale to raczej klasa kijki więc nie mam obaw. Pozdr

Nie u mnie Bartku kupiłeś, mój to #4 9' i został u kolegi na ziemi lubelskiej. Accesy to świetne, choć bardzo niedocenione u nas wędki.

#12 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 styczeń 2017 - 22:25

Odświeżę i proszę o zamknięcie tematu. Wybór padł na Ross Essence FC 9' #4   , z uwagi że dystrybucja/dostępność  Ego , nie przystaje do dzisiejszych czasów w/g mnie.

Miałem Ross FC 9'0" #5 oraz FS 9'0" #7. Rzucałem też FS w klasie #3 kolegi na zlocie FORS.

Cóż mogę powiedzieć. FS jest bardziej miękki niż FC. Oto zdjęcie z holu lipienia na Rossa FC #5. Niezbyt głęboka praca blanku... jak dla mnie prawie nieodczuwalna. Wolałbym FS niż FC, jeśli miałbym wrócić do Rossa.

Załączone pliki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych