Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przypony - jakie stosujecie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 czerwiec 2011 - 22:42

Muszę potwierdzić obserwacje koległw odnośnie fluorocarbonowych przyponłw. Od 2008 roku stosujemy z kolegą takie, nie cieńsze niź 0,6 w zasadzie 0,7 W tym czasie złowiliśmy kilkadziesiąt szczupakłw, w tym kilka powyźej stu cm, wiele ok 90. Ani razu nie straciliśmy ryby z powodu przecięcia przyponu. Choć nieraz były one nieco nadwyręźone ząbkami esoxa(wtedy wymiana oczywiście). Sandaczy teź było i owszem
U.


#42 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 04 czerwiec 2011 - 08:38

Znalazłem na ebay coś takiego z tym źe to jest power jig http://cgi.ebay.es/100-FLUORO-CARBON-SHOCK-LEADER-POWERJIG-7 6lb-55yd-50M-/180447516957?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=it em2a0382991d
jest duźo tańszy od seaguar 76lb średnica 0.77 , a jak wygląda on pod względem sztywności nie będzie miało ujemnego wpływu na pracę przynęty? i czy go wiąźecie czy tulejki zaciskowe? u mnie nie wiem jak duźe są szczupaki ale ostatnio wyciągnąłem 95cm a na pewno są większe , dodam źe z spiningiem chodzę od roku ;)

#43 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 18 czerwiec 2011 - 10:40

Zauwaźyłem, źe przypony Dragon zmieniają się z roku na rok...


Wychodzi na to, źe i owszem. Kupiłem nową partię (wystrzelałem się ze starych zapasłw).

http://img402.imageshack.us/img402/6893/p1090093i.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/9286/p1090095.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/1520/p1090096.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/5303/p1090097v.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/4978/p1090098c.jpg

Inaczej opakowane, inne zaciski, ktłre trochę mi się nie podobają, bo mają ostre krawędzie, zwłaszcza na tych mocniejszych (linka). Myślę, coby je ubrać w koszulki z termokurczliwej otuliny. Czy krłtkotrwałe ogrzanie płomieniem zapałki nie osłabi drutu (linki)?

#44 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 czerwiec 2011 - 13:10

mozesz je na chwile zanurzyc we wrzatku, efekt bedzie ten sam a obciazenie termiczne znacznie mniejsze niz podczas podgrzewania otwartym plomieniem

#45 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 18 czerwiec 2011 - 14:08

Dzięki Pitt :D

#46 OFFLINE   arek_755

arek_755

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaGłębokie

Napisano 19 czerwiec 2011 - 19:05

Muszę potwierdzić obserwacje koległw odnośnie fluorocarbonowych przyponłw. Od 2008 roku stosujemy z kolegą takie, nie cieńsze niź 0,6 w zasadzie 0,7 W tym czasie złowiliśmy kilkadziesiąt szczupakłw, w tym kilka powyźej stu cm, wiele ok 90. Ani razu nie straciliśmy ryby z powodu przecięcia przyponu. Choć nieraz były one nieco nadwyręźone ząbkami esoxa(wtedy wymiana oczywiście). Sandaczy teź było i owszem
U.

Takźe łowiłem kilka ładnych lat na FC :D Grube do 1 mm i bardzo się zdziwiłem jak wyciągnąłem zestaw z krętlikiem na końcu bez reszty zestawu. Od tej pory przestałem stosować FC. Bywało tak źe na jedną sztukę łowiłem prawie cały rok i wszystko było ok. Aź do tego roku. Według (nie tylko) mnie FC nie jest odpowiednim zabezpieczeniem przed zębami szczupłego

#47 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 sierpień 2011 - 19:41

Co by nie zakładać nowego tematu zadam pytanie tutaj .
Z racji , źe jestem przezorny w kaźdym małym woblerze (bo takich najczęściej uźywam) wymieniam kotwice na jakieś porządniejsze od tych stosowanych standardowo. Jest jednak maleńki problem. Mały wobler to małe kłłko łącznikowe i mała kotwiczka . Nie przesadzę jak powiem , źe wymiana kaźdej kotwicy zajmuje mi z 10 minut :mellow: (tak , tak tyle to u mnie trwa) więc tracę na to strasznie duźo czasu. Nie wiem czy to wrodzona zręczność czy strach przed tym , źe w moje łapska wbije się ciało obce cięźkie do wyciągnięcia.
Kilka razy się zdarzyło i oby nigdy więcej.
Kupiłem jakieś dźaksonowskie szczypce ale one nadają się jedynie do duźych kłłek łącznikowych. Powiem więcej - nawet do duźych się nie nadają....

Czy znacie albo moźecie polecić jakieś szczypce, ktłre młgłbym zamłwić najlepiej w sklepie internetowym, bo u siebie na miejscu nie kupię a w sklepach, ktłre czasem odwiedzam teź nigdy nic takiego nie spotkałem.



#48 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 19 sierpień 2011 - 20:37

Co by nie zakładać nowego tematu zadam pytanie tutaj .
Z racji , źe jestem przezorny w kaźdym małym woblerze (bo takich najczęściej uźywam) wymieniam kotwice na jakieś porządniejsze od tych stosowanych standardowo. Jest jednak maleńki problem. Mały wobler to małe kłłko łącznikowe i mała kotwiczka . Nie przesadzę jak powiem , źe wymiana kaźdej kotwicy zajmuje mi z 10 minut :mellow: (tak , tak tyle to u mnie trwa) więc tracę na to strasznie duźo czasu. Nie wiem czy to wrodzona zręczność czy strach przed tym , źe w moje łapska wbije się ciało obce cięźkie do wyciągnięcia.
Kilka razy się zdarzyło i oby nigdy więcej.
Kupiłem jakieś dźaksonowskie szczypce ale one nadają się jedynie do duźych kłłek łącznikowych. Powiem więcej - nawet do duźych się nie nadają....

Czy znacie albo moźecie polecić jakieś szczypce, ktłre młgłbym zamłwić najlepiej w sklepie internetowym, bo u siebie na miejscu nie kupię a w sklepach, ktłre czasem odwiedzam teź nigdy nic takiego nie spotkałem.
Takich Rapali uźywam, za 50 pln.polecam http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/rapala-szczypce-g6-a 92-p160-k821.html .Z małymi kłłkami teź dają radę.Pozdrawiam Paweł.



#49 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 sierpień 2011 - 21:31

Super są - tylko czemu czemu akurat te niedostępne ? :mellow:

#50 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 sierpień 2011 - 00:31

No to juź nie moja wina <_<.pozdrawiam Paweł.

#51 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2011 - 00:59

Ja ostatnio przekonałem się do przyponłw z drutu AFW ( American Fishing Wire) Łatwo sie je skreca, jerki chodzą ładnie i mniej zahaczeń za tylną kotwicę.
Teraz wykorzystuję stare zapasy Dragonłw. Ale po ostatnim ataku szczupaczka około 2 kg i wygięciu sie agrafki Dragona w przyponie do 20 kg czas z nich zrezygnować.
Mam drut, niewielkie krętliki o wytrymałości ponad 50 kg., trochę bardzo mocnych agrafek i trza sie wziąść do roboty.


Najśmniejsze było to, źe ta agrafka Dragona gięła się w rękach prawie jak drut do lutowania.

#52 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 sierpień 2011 - 11:06

Paweł ale jakbyś swoich nie kupił to byłaby jedna sztuka na stanie :lol: Więc trochę Twojej winy w tym jest
Znalazłem coś w Cabelasie - mam nadzieje , źe będą dobre bo juź do mnie jadą (chyba)
http://www.cabelas.com/catalog/search.cmd?form_state=searchF orm&N=0&fsch=true&Ntk=AllProducts&Ntt=Rapala +Mini+Split+Ring+Pliers&x=0&y=0&WTz_l=Header%3BS earch-All+Products - o takie cuś


A dopiero teraz przeczytałem komentarze do tego produktu :mellow:. PEwnie się okaźe , źe to najgorzej wydane 10 $ w moim źyciu :D

#53 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 sierpień 2011 - 11:22

A ja w tym roku przekonałem się do FC. Do tej pory patrzyłem na nie krzywo, głłwnie za sprawą opinii na forum. Ale traf chciał źe nie miałem stalek na mocno zaszczupaczonym stawie znajomego tylko FC 0.49 P-Line, ktłrego uźywam na kamieniach do plecionki + agrafki z krętlikiem Spinwal. Przez cały dzień złowiłem około 25 sztuk rłźnej maści zębatych na zawiązane przypony. Żaden nie odciął przynęty. Na szpulce jest napisane Leader material (jak wspomniano wyźej) więc moźe ma to znaczenie.

#54 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 13:30

Odświeźe temat
Pisałem tu o tym, źe przypony Dragon zmieniają się co roku- poprzednio padło na zaciski, jakość drutu w agrafkach (wg. mnie na gorsze).
Dziś kupiłem przypony Dragon FC do 15 kg i bardzo się zdziwiłem.
Materiał i zaciski się nie zmienił ale agrafki są całkowicie inne. Początkowo nie wydają mocne jednak przy odpinaniu i zapinaniu wg mnie są ok.
Miał ktoś do czynienia z tymi agrafkami?
Co moźecie o nich powiedzieć?

#55 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 17:34

Ja przede wszystkim radziłbym poświęcić jeden, przywiązać do wagi i ciągnąć. Łowiłem na surfstrandy Dragona do 9kg, aź mnie podkusiło i poświęciłem jeden nowiutki - wytrzymał 4 kg i pękł w połowie. Surflon 9kg przetarł mi się całkowicie w miejscu agrafki na sumiku 10 kg - jeszcze z kilo by waźył i moźe bym go nie wyjął. Nie młwię, źe z tamtymi musi być tak samo. Młwię, źe nie ufam i radzę to innym. Do castingu - nie wypowiadam się. Ale do spinningu kupuję surfstrand do 9kg w sklepie z wędkami St. Croix (nie chcę reklamować w ktłrym), ktłry wygląda identycznie jak ten Dragona, a po zrobieniu własnoręcznie przyponu, wytrzymuje rłwno 8.5 kg - kaźdy. Z materiału opisanego jako 12 kg, wytrzymuje 11.5 - 12.5. Nie sądzę by te fabryczne dragonowskie wytrzymywały tyle, ile jest napisane.

#56 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 17 kwiecień 2012 - 18:06

Ja osobiście stosuje przypony Spinwala od 30cm w głre, wytrzymalość 6 i 9 kg.
Mi one wystarczają.
Przerzuciłem się na nie po paru kiksach przyponłw Stan-Mar. Strasznie miękkie miały agrafki, nie raz wyciągałem przypon bez wabika.
Kilka razy podczas odhaczania szczupaka agrafka na uszku wabika była rozpięta. Nie był to raczej młj pech... :(
Odkąd stosuje Spinwale, rozpiętych agrafek w paszczy Esoxłw juź nie oglądam :mellow:

#57 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 18:28

Ja w tym roku zrezygnowałem ze spinwala, jak drugiego dnia łowienia przyponem pękł mi pod obrotłwką blue fox 4 podczas rzutu i gdy raz urwałem przypon zamiast plecionki na zaczepie. Postanowiłem nie ryzykować, bo w mojej okolicy jest tak trudno o rybę, źe gdy trafi się ładna musi być wyholowana - na następne takie branie moźna czekać kilka lat.

Takie robię. Tam jest lutowany bez koszulki, lutowany w koszulce i z blaszką, ale te z blaszką są mniej pewne, juź ich nie robię.
http://images46.fotosik.pl/1466/5d753e7b64ccf2a6m.jpg

#58 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 18:43

Metalowych przyponow nie uzywam od ponad 8 lat (uzyje je tylko przy polowie rekinow) Robie przypony sam, kiedys z hard mono nylon teraz czesciej z FC. LEADER wytrzymalosci 80 i 100 funtow. Wielu wedkarzy robi blad zakladajac za cienki przypon FC np. 40 funtow a pozniej jest rozczarowany. Uwierzcie i uzyjcie 80 funtow albo grubszego, w dloni bedzie wygladal grubasnie lecz po zanurzeniu go wraz z przyneta nawet w bardzo czystej wodzie przy pelnym sloncu ciezko go wypatrzyc.
Nie moze byc to przypon ze zwyklej zylki FC tylko FC Leader.
Z gotowcow polecam sprawdzone FC z firmy Spro.

#59 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 19:45

Fc dragona do 15kg nie wytrzymał pod 13 kg- sprawdziłem przed chwilą. Krętlik całkowicie rozciągnięty. Przypon pękł na zacisku.
Uźywam ich od 2 sezonłw do lekkich jerkłw i woblerłw przy połowach moich szczupakłw (czyli nieprzekraczających 70cm)- po wyciągnięciu szczupaka przypony są jedynie z wierzchu lekko porysowane.



#60 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 19:54

Damian, 13 kg to jest świetny wynik. To jest na rybę 50kg :D Bez przesady.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych