Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe łowisko No Kill na rzece w Łódzkim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Arek Pabianice '86

Arek Pabianice '86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Świrski

Napisano 30 grudzień 2016 - 17:56

Witam serdecznie kolegów postanowiłem założyć ten temat bo moderatorzy i administrator śpią. Rozmawiałem nie dawno z kolegą z Bieszczad i powiedział mi że oni mają wydzierżawiony 20 km odcinek nie dużej rzeki pięknie zarybiona, chroniona 24 na dobę i rybki w niej nie brakuje. Można było by postarać się o takową w naszym województwie. Trzeba doprowadzić do przetargu na dzierżawę danego odcinka rzeki, zebrać min 70-80 osób które na prawdę się w to mocno zaangażują fizycznie i finansowo i można stworzyć perłę w centrum polski. Nie mamy żadnej choć przyzwoicie rybnej rzeki u siebie. Mam na oku odcinek pewnej rzeki blisko łodzi w zasadzie to zewsząd blisko, która jest bardzo dobrym kandydatem na łowisko specjalne. Utrzymują się tam do dziś pojedyncze pstrągi, piękne szczupaki, klenie, jazie, grube płocie a nawet liny. Wiele godzin spędziłem na rozmowie na temat takiego łowiska i powiem wam jedno zacznijmy walczyć o nasze wody, wyrywajmy je PZW i twórzmy sami tak jak na zachodzie!!! Nasze prawo dopuszcza bez problemów taką dzierżawę. A najciekawsze jest to że to nie są duże pieniądze koledzy na południu za swój odcinek płacą do RZGW ok 6 tyś zł na rok. Mają ponad 200 członków i co roku do wody trafia kilka ton ryb łososiowatych i kilka ton ryb spokojnego żeru. Tema jak dla mnie jest bardzo ekscytujący. Po kilku latach można byłoby odbudować rybostan sprzed kilkudziesięciu lat tej rzeki i rozsławić na całą Polskę centralną. Każdy chciałby w promieniu 200-300 km od Łodzi przyjechać z mucha czy lekkim spinem i złowić 40 cm lipienia, pstrąga palie czy trotkę która bez problemu w tej wodzie się zaaklimatyzuję. Mam wiele dobrych pomysłów na takie łowisko ciekawy jestem waszej opinii i aprobaty pisać koledzy pisać krytykować lajkować kążde słowo będzie cenne, tylko nie w stylu " to się nie uda, nie da się. nie realne" bo się da nie jedno takie łowisko już w Polsce istnieje i ma się bardzo dobrze, zacznijmy walczyć bo PZW nam nic nie da non stop tylko przekręty i malwersacje. Pozdrawiam

 

 



#2 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 30 grudzień 2016 - 18:00

Na której rzece miałoby to być?

#3 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 30 grudzień 2016 - 19:37

Ja chronić 20 km odcinek 24 h na dobę ?

 

Generalnie jestem na tak , tylko jakieś plany co należy zrobić ?


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 30 grudzień 2016 - 19:41


#4 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 30 grudzień 2016 - 19:37

Może być piękna rzeka Pilica?



#5 OFFLINE   Arek Pabianice '86

Arek Pabianice '86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Świrski

Napisano 30 grudzień 2016 - 20:35

Nie koledzy Pilicy byśmy nie upilnowali i nie jest to czysta zimna rzeka, jest nią Grabia od Jamborka do Baryczy wstępnie



#6 OFFLINE   Arek Pabianice '86

Arek Pabianice '86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Świrski

Napisano 30 grudzień 2016 - 20:41

Pierwszym krokiem, który należy wykonać to zebrać sporo chętnych osób i złożyć formalności - pisma do RZGW Chyba Grabie ma Warszawa ale na 100% nie jestem jeszcze pewien i doprowadzić do przetargu na dany odcinek, później wygrać przetarg, który nie powinien być drogi ponieważ PZW płaci śmieszne kwoty za wody powierzchniowe często byście się zdziwili jak niskie. Na wspomnianym odcinku podkarpacia  PZW płaciło ok 200 zł za ten odcinek który wydzierżawili wędkarze. Jeżeli mieli by płacić w tysiącach nie było by ich stać na te wody.



#7 OFFLINE   Arek Pabianice '86

Arek Pabianice '86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Świrski

Napisano 30 grudzień 2016 - 20:59

W pierwszym roku takiej działalności naszego koła/związku jak zwał tak zwał, trzeba by było zająć się przywróceniem do życia samej rzeki. Oczyszczenie brzegów ze śmieci, powalonych drzew, szkła, i innego syfu. Później pogłębić kilka miejsc gdzie jeszcze kilka lat temu przed odnawianiem młyna w Ldzaniu było 1.5-2 m głębokości a teraz jest 50-70 cm wody, bo jak naprawiali młyn to opuścili wodę do 20 cm i naniosło piachu. Jeżeli chodzi o ochronę to przy 100 członkach i odpowiedniej kwocie za nasze zezwolenia ( dla wszystkich równe ) nie będzie problemu z zakupem 2 motocykli krosowych lub quadów i podzieleniu się obowiązkami patrolowymi. Do tego firma ochroniarska również patrole 24 na dobę w wyrywkowych miejscach. Mam pomysł na współprace nawet z policją, bo wśród nich też są prawdziwi wędkarze i chętnie pomogą. Wierzcie mi kilku razowe patrole dziennie i w nocy bardzo skutecznie odstraszają kłusoli. Jeździłem trochę po łowiskach specjalnych i tam gdzie było kontrolowanie kilka razy dziennie nie ma kłusownictwa. Grabia jest rzeka która potrafi sama o siebie zadbać. Ryby w niej mają dobre warunki, kiedyś słynęła z pięknych szczupali do 1m dużych pstrągów, jelcy po 30 cm!! Dziś są w niej jeszcze piękne jazie klenie płocie, kilka szczupców też pływa. Bobry są poniżej ldznia, ale nie powodują szkód, nie budują ani tam ani żeremi. Tema jest bardzo szeroki dla tego potrzeba nie jednej tęgiej głowy żeby to okiełznać ale jest to do wykonania. Z roku na rok z rzekami jest coraz gorzej, w łodzkim nie ma ryb w rzekach, koniec i kropka i niech mi żaden pasjonat desperat nie powie że na warcie jest w stanie złowić 1 dnia 10 sporych ryb na spina w losowo wybrany dzień. W Sanie gdzie również łowie woda PZW okolice Przemyśla, jest tak zdrowy ekosystem że nawet jeżeli nie złowisz 1 ryby to zobaczysz ich dziesiątki nawet zimą pod brzegiem. A kilka ładnych kleni na spina 1 dnia to nie problem. Regularne zarybienia , ochrona wód i dbanie o C&R daje ogromne rezultaty. 


  • zorro69 lubi to

#8 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 grudzień 2016 - 23:03

..non stop tylko przekręty i malwersacje, PZW nic nam nie daje..

Deklaracja założycielska nie jest specjalnie wielkiego formatu. PZW nie jest w najmniejszym stopniu przeszkodą w realizacji dowolnego typu łowisk. Zwyczajnie jest prościej , taniej, bez tracenia sił i środków na czysto ambicjonalne ruchy. Należy używać stowarzyszenia we własnym celu. Nie potrzeba wywalać szeroko otwartych drzwi, raczej wyzbyć się niemądrych uprzedzeń..

 

Coś więcej o bieszczadzkim projekcie?  



#9 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 grudzień 2016 - 13:58

Na jakiej rzece na Podkarpaciu jest wydzierżawiony cały obwód rybacki?

#10 OFFLINE   Milan

Milan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaCiurki, siurki, strumyki
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:FishingTramp

Napisano 31 grudzień 2016 - 23:48

Jestem z podkarpacia, proszę o namiary na tą rybną wodę. Nie wiedzialem, że takowa istnieje. Jeszcze dziś oddam swoje ciężko zapracowane pieniądze aby polowić kilka raz yw sezonie w rybnej ,,górskiej wodzie" :)


  • Krzysiu lubi to

#11 OFFLINE   Arek Pabianice '86

Arek Pabianice '86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Świrski

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:53

to wystarczy ze pojedziesz na os na sanie ryby tam sporo nie trzeba oddawacod razu całych pieniedzy dniowka jedyne 120zl :P



#12 OFFLINE   Arek Pabianice '86

Arek Pabianice '86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Świrski

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:57

co do dzierżawionego obwodu nie będę zdradzał bo to łowisko ma ok 200 członków i tylu ma pozostać widzę że nigdy u nas nie będzie lepiej bo każdy tylko umie krzyczeć jak to jest źle jak słabo jak mało ryb jak to i owo ale jeszcze nikt nie powiedział ; ja też mam pomysł, zacznijmy to, zawalczny o to w taki czy inny sposób wszyscy chcieliby mieć podane na tacy jak pstrąga i dla tego u nas wody takie pozostana a na podkarpaciu jest wiele rybnych miejsc. Mieszkam w centralnej polsce i mażę każdego dnia by mieć możliwość powędkować w tak rybnych rzekach jak na podkarpaciu. Zamknijcie ten temat i tak porażka niech żądzi pzw a ja zaczne klusowac i no kill też bez sensu bo i po co na co komu to.....



#13 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:21

Coś mi się wydaję, że taki odcinek nie istnieję. <_< <_<

 

Według RZGW w Krakowie wszystkie obwody rybackie są dzierżawione przez PZW prócz Raby nr 2, której dzierżawcą jest Pan Jeleński.

 

źródło

http://www.krakow.rz...w_rybackich.pdf

 

No chyba, że to jest jakiś tajny projekt, któregoś z okręgów. :ph34r:  W niestety wątpię.


Użytkownik gringo edytował ten post 04 styczeń 2017 - 21:21


#14 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 styczeń 2017 - 22:08

Sensowniej jest rozmawiać o faktach aniżeli o niezobowiązujących fantazjach - choć marzyć oczywiście należy. Spróbuj zrobić biznesplan do takiego przedsięwzięcia, nie spis pobożnych życzeń, a poznasz rozmiary wyzwania..

Głupkowatym członkom stowarzyszenia, nie potrafiących wykorzystać w minimalnym choćby stopniu realnie istniejących możliwości być może to otworzy z całej siły zaciśnięte oczka..być może nawet wywalą z glana od zawsze otwarte drzwi.. w co też nie wierzę.. :)


  • Paweł J lubi to

#15 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 09 styczeń 2017 - 19:35

Grabia fajna rzeczka, jestem tam ze spinem na wiosnę i rzeczywiście brakuje tam opieki bo są miejsca z dołkami i spokojną wodą ale są też miejscówki z szybkim nurtem przypominającym górskie potoki.Co do ryb są małe szczupaki zdarzają się okonie,klenie,jazie a nawet widziane były miętusy,pstragami niby jest zarybiana,mnie się nie trafiło.Ta rzeka dużo straciła przez budowę S8,strasznie się wypłyciła .Jak patrzę na na rzekome zarybienia w tej rzece przez PZW Sieradz to zaraz mnie śmiech ogarnia,gdyby tam rzeczywiście były takie ilości ryb wpuszczane to było by eldorado.



#16 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 kwiecień 2017 - 06:43

  Temat wałkowany na wielu forach, najczęsciej zimą gdy nachodzi czas na refleksje przed nowym sezonem a i czasu ciut wiecej gdy za oknem aura ...trociowa /;-) 
   Moim zdaniem jest trochę tak jak Slawek pisze..  Każdy z nas się mądruje w internecie, przeklina PZW, padają kolejne pomysły, zresztą skąd inąd fajne ale zaganiani przez pracę, dom i ..nasze hobby nie mamy czasu na ich na realizację. Poza napisaniem kilku postów w wolnej chwili. Przysłowiowe "dziadki" siedzące na "stołkach" w PZW mają czas choć niewątpliwie brak już energii może pomysłów czy choć siły fizycznej do działań z naszych marzeń..
....Ale na pewno jesli głowa pełna pomysłów i dysponujesz Arku czasem na organizację swojego projektu, patrole i czyny kiedyś nazywane społecznymi możesz spróbowac nie zarzekając się PZW jak żaba błota. Może własnie na początku współpracując, kandydując zmieniając organizacje od środka a tacy jak ja nie mający czasu bądź zdrowia wesprzemy składkami odpowiednie koło czy prężny okręg umiejący zarządzać wodą, na której bedziemy łowić..     



#17 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 20 kwiecień 2017 - 06:53

fajne bajki.

200pln za 20km rzeki??

Ktoś jarał dobry towar ;-)

Nie chce namiaru na rzeke, ale na dilera to juz tak ;-)


  • tlok lubi to

#18 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 21 kwiecień 2017 - 20:33

Bardzo podoba mi się te kilka ton trafiających do wody ryb łososiowatych. I ochrona 24 h zapewne społeczna... No chyba, że tych 200 członków jest z zawodu milionerami... na razie bez pracy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych