Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
411 odpowiedzi w tym temacie

#201 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 23 kwiecień 2017 - 09:47

Na to łowie, co poradzę :) :)

Użytkownik DAWIDspinn edytował ten post 23 kwiecień 2017 - 09:48


#202 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 23 kwiecień 2017 - 09:50

Chodziło raczej o "komin" czy to golf...?



#203 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 23 kwiecień 2017 - 10:03

Komin :)

#204 OFFLINE   SVENKA666

SVENKA666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPołudniowo-Zachodnia Polska
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:W

Napisano 23 kwiecień 2017 - 19:33

Pierwsze pstrągi w życiu, po kilku nieudanych wypadach na kropki w zimie i wczesną wiosną, byłem już lekko zrezygnowany, ale pomyślałem sobie w piątkowy wieczór, jutro jadę :) , mam mega fajne wobki GOBSTERY od Tomka Janika, forumowego TOMUSa, więc może tym razem coś trafię.

 

W ubiegłym roku wyroby Tomka dały mi pierwsze bolki i klenie.

 

Przyjechałem na spokojnie, o 9 byłem nad wodą, pierwsze rzuty i siedzi pierwszy, lecz spada przy podbieraniu,  taki ok. 30 cm, myślę sobie to będzie dobry dzień, wędruje około 2 km w górę rzeki, i zaczynam wracać.

 

Obławiam wszystkie miejscówki, które uważam za potencjalne stanowisko kropka, przy kolejnej wypuszczam wobka z nurtem, wiało jak diabli i ciężko było rzucać, zamykam kabłąk, obrót i siedzi kolejny, odjazd na hamulcu, młynek i spada, tu padają niecenzuralne słowa :P :P :P, ten już był sporo większy, życie myślę i lecę dalej, dochodzę już prawie do samochodu i obławiam ostatnią miejscówkę, drugi rzut i siedzi, po fajnym holu ląduje PIERWSZEGO kropka w życiu, miarka pokazuje 45 cm, jestem mega zadowolony, nareszcie ciężko wypracowany kropek. Fotki i wypuszczam go, koleje rzuty i siedzi następny, sporo mniejszy. Kolejne rzuty przynoszą mi dwa wyjścia. 

 

Emocje opadają, czas do domu, co za dzień, co za przygoda, to uwielbiam w wędkarstwie.

 

Po wszystkim myślę sobie, wpadłem jak śliwka w kompot w te kropki, już niebawem czekają mnie kolejne przygody.

 

Pstr_g_45cm_22.04.2017.jpg

 

Pstr_g_45_cm_22.04.2017_-_miarka.jpg

 

 

PS. Foto nr 1 lekko przerobione tło, dla spokojnego życia rybek :D

 

Tomek dzięki za mega fajne przynęty ;)

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"          :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 25 kwiecień 2017 - 10:22


#205 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 23 kwiecień 2017 - 21:05

Witam, z piątku, amator nimfy....

 

 

 

 

Załączone pliki



#206 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 23 kwiecień 2017 - 21:49

Z tym odganianiem przynety przez pstrągi to i u mnie coś jest. Dzisiejszy dzień wyglądał tak, że ryby były bardzo aktywne, sporo wyjść ale tylko 2 spady i żadnej wycholowanej. Do woblerów prawie nic nie wychodziło. Guma była przynętą nr jeden ale niestety mało efektywną. Coś trzeba będzie chyba podumać o co chodzi... :-)

#207 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 23 kwiecień 2017 - 22:01

Z tym odganianiem przynety przez pstrągi to i u mnie coś jest. Dzisiejszy dzień wyglądał tak, że ryby były bardzo aktywne, sporo wyjść ale tylko 2 spady i żadnej wycholowanej. Do woblerów prawie nic nie wychodziło. Guma była przynętą nr jeden ale niestety mało efektywną. Coś trzeba będzie chyba podumać o co chodzi... :-)

Ostatnio mialem podobna sytuację...założyłem zapomniana przezemnie przynete jaka jest wirówka i rybki wyjechały..

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#208 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 23 kwiecień 2017 - 22:11

Dzisiaj miałem tylko jedną obrotówkę w pudełku i akurat ten kolor jakoś nie specjalne chciał się sprawdzić :-) jeszcze 2-3 lata temu wobler to była przynętą nr 1 w moim pudełku pstrągowym ale widzę, że chyba trzeba będzie zrobić jakiś remanent :-) w gumie może to być jeszcze kwestia wielkość haka albo też.... samej wędki. Szkło Seeker'a nie jest aż takie szybkie jak węgiel :-)

#209 OFFLINE   xnt@

xnt@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:19

Załączony plik  IMG_4660.jpg   242,8 KB   37 Ilość pobrań



#210 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 24 kwiecień 2017 - 20:08

Trzymasz formę ponad normę ! :)


  • xnt@ lubi to

#211 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 25 kwiecień 2017 - 07:10

Dzisiaj miałem tylko jedną obrotówkę w pudełku i akurat ten kolor jakoś nie specjalne chciał się sprawdzić :-) jeszcze 2-3 lata temu wobler to była przynętą nr 1 w moim pudełku pstrągowym ale widzę, że chyba trzeba będzie zrobić jakiś remanent :-) w gumie może to być jeszcze kwestia wielkość haka albo też.... samej wędki. Szkło Seeker'a nie jest aż takie szybkie jak węgiel :-)

Kolego spróbuj na Jiga może okazać się strzałem w dziesiątkę
  • grey lubi to

#212 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 30 kwiecień 2017 - 10:18

Z tym odganianiem przynety przez pstrągi to i u mnie coś jest. Dzisiejszy dzień wyglądał tak, że ryby były bardzo aktywne, sporo wyjść ale tylko 2 spady i żadnej wycholowanej. Do woblerów prawie nic nie wychodziło. Guma była przynętą nr jeden ale niestety mało efektywną. Coś trzeba będzie chyba podumać o co chodzi... :-)

 

Ja mam troche podobny problem. Drugi wypad na Walijskie pstragi i okazuje sie, ze wirowka i wobler zupelnie ich nie interesuja. Natomiast roznego rodzaju gumy owszem owszem. Niestety duzo spadow, podgryzania i plywania wokol przynety. Moglby kto podzielic sie wiedza na temat jak prowadzic roznego rodzaju robako i jaskolo podobne gumy? Jak na razie jedyna rzecz ktora przychodzi mi do glowy to odciazyc glowke. Mialem w pudelku 3g czeburaszki a wydaj mi sie ze 2g spowodowaloby bardziej naturalne splywanie przynety z nurtem. Przy 3 g przyneta leci na dno i zeby tego uniknac musze zwijac szybciej niz prad. Druga rzecz, ktora mi przyszla do glowy to uzyc krotszych przynet niz 6-8 cm "gasienice". Takie moje dywagacje... :)

 

 

 

A ten cudny kropek (40+) walnal na jaskolke po przerobce tzn zniszczylem gume na zaczepie bylem wiec zmuszony oderwac prawie polowe. Rzucilem tym co zostalo do wody i okazalo sie, ze po tej operacji jaskolka koleczka robi slabiutkie. Nastepny rzut, opuszczenie przynety na samo dno rynny i dwie sekundy pozniej kropek z fotki wylatuje z wody jak z procy! :) Przypadek?

Załączone pliki


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 30 kwiecień 2017 - 10:48


#213 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 10:24

Ja mocno kombinuje z niższa masa główki. Przeważnie łowilem na 3 lub 2.5g. Wczoraj na pierzaka na 1.5g główce miałem 2 zacięte ryby. Jeden ok 40cm, kilkanaście sekund na kiju, kilka młynków na powierzchni i spadł przy brzegu. Druga ładna ryba, uderzenie na środku koryta po minięciu krzaka, mocny odjazd na hamulcu w dół, 2-3 sekundy i kolejny odjazd na hamulcu i spięcie... Ręce opadają i człowiek staje się bezradny w takich momentach... No ale taki życie, wczoraj 2:0 dla pstrągów. Dziś kolejna runda ;)

#214 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 kwiecień 2017 - 10:28

Jeśli chodzi o dobór przynęty do miejscówki ze zdjęcia to popatrz dokładnie na układ nurtu, a w szczególności jego odbić,  jest on tam bardzo czytelny, zarówno po tym co widzisz na powierzchni wody jak i na brzegu. Moim zdaniem to jest klucz  ;)

Sam już trochę odpowiedziałeś sobie na pytanie pisząc o gumie i o szybkości ściągania, to dobra droga dedukcji jeśli wniosek dotyczy zachowania przynęty a nie samej przynęty ;)  

Sytuacja ta będzie się oczywiście zmieniać w zależności od poziomu wody i pola odbicia nurtowego w przeciwnym kierunku do widocznego na powierzchni nurtu przy wyższej wodzie będą rosły a przy spadającej malały...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 30 kwiecień 2017 - 10:38


#215 ONLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 30 kwiecień 2017 - 11:52

Ja mam troche podobny problem. Drugi wypad na Walijskie pstragi i okazuje sie, ze wirowka i wobler zupelnie ich nie interesuja. Natomiast roznego rodzaju gumy owszem owszem. Niestety duzo spadow, podgryzania i plywania wokol przynety. Moglby kto podzielic sie wiedza na temat jak prowadzic roznego rodzaju robako i jaskolo podobne gumy? Jak na razie jedyna rzecz ktora przychodzi mi do glowy to odciazyc glowke. Mialem w pudelku 3g czeburaszki a wydaj mi sie ze 2g spowodowaloby bardziej naturalne splywanie przynety z nurtem. Przy 3 g przyneta leci na dno i zeby tego uniknac musze zwijac szybciej niz prad. Druga rzecz, ktora mi przyszla do glowy to uzyc krotszych przynet niz 6-8 cm "gasienice". Takie moje dywagacje... :)



A ten cudny kropek (40+) walnal na jaskolke po przerobce tzn zniszczylem gume na zaczepie bylem wiec zmuszony oderwac prawie polowe. Rzucilem tym co zostalo do wody i okazalo sie, ze po tej operacji jaskolka koleczka robi slabiutkie. Nastepny rzut, opuszczenie przynety na samo dno rynny i dwie sekundy pozniej kropek z fotki wylatuje z wody jak z procy! :) Przypadek?

Aleeee kolory

Pozdrawiam nick

Użytkownik nick edytował ten post 30 kwiecień 2017 - 11:52

  • Luckyguliver lubi to

#216 OFFLINE   Kamil615

Kamil615

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 12:24

Czy mogliby się koledzy pochwalić na jakie gumy łowią? Latam z woblerkami ale ryby ja koś nie zwracają na nie uwagi.

Pozdrawiam



#217 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 kwiecień 2017 - 15:02

Czy mogliby się koledzy pochwalić na jakie gumy łowią? Latam z woblerkami ale ryby ja koś nie zwracają na nie uwagi.

Pozdrawiam

Łowisz też  obrotówkią?



#218 OFFLINE   Kamil615

Kamil615

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 15:42

Powiem tak, obrotówką łowię ale raczej moja technika pozostawia wiele do życzenia. Z blach najlepiej łowi mi się wahadłówkami. W tamtym roku na mojej wodzie miałem super efekty na malutkie wahadłówki, które teraz właśnie będę kupował. Chciałbym spróbować także na gumki, a widzę że koledzy tutaj mają na nie efekty. I dlatego pytam. Łowił ktoś może gumami FishUp'a?

Pozdrawiam.



#219 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 30 kwiecień 2017 - 19:48

U mnie jak dotad najwiekszym "morderca" pstragow 50+ jest Easy shiner 3" w kolorach naturalnych. Okonie jakos nie chca sie tego czepic a pstragi jak najbardziej. Do tego uzywalem ostatnio Daiwa Skinny Kick i tez efekty byly. Mam jescze pare innych ale niestety nie pamietam kto je robi. Ja bede w Pl to dokupie sobie troche gumek wlasnie FishUp'a bo widze, ze i na bialoryb i pstargi sa skuteczne. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 30 kwiecień 2017 - 19:49


#220 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 kwiecień 2017 - 19:51

http://jerkbait.pl/t...23#entry2146293


  • CLAUDIO lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych