Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
411 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1448 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 sierpień 2017 - 16:58

*
Popularny

Postanowiłem odwiedzić dzisiaj rzekę. O piątej nad ranem nad wodą było tylko kilka stopni powyżej zera, cisza i tylko sarny z daleka obserwowały moje poczynania. 

 

DSC02077-2.jpg



#382 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 24 sierpień 2017 - 20:44

Końcówka juz tuż tuż, trzeba trochę pobrykać  ;)

2nqb7m9.jpg

 

Wstaw to zdjęcie normalnie


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 24 sierpień 2017 - 21:13


#383 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 26 sierpień 2017 - 14:35

Jak zwykle wakacje u mnie mało wędkarskie, ale w tym roku to nawet z boleniami mi jakoś nie po drodze.

Za to za letnimi pstrągami częściej biegałem niż dotąd. Dzisiaj najprawdopodobniej, ostatni wypad w tym sezonie. Woda wysoka - dziwny ten rok... nawet w lutym/marcu taka wysoka nie była.

Na początku do woblerka wyskakują same smyki i go przeganiają, później uwiesiły się ze trzy sztuki +/- 25 cm i jeden ciut większy, taki około trzydziestak a potem cisza. W międzyczasie dzwoni kolega. Dowiaduję się, że tydzień temu było podobnie do woblera wyskakiwały maluchy i to tylko z samego rana, potem reagowały tylko na blaszkę i to te większe. Trzeba spróbować. Za wahadłówkami nie przepadam przy łowieniu pstrągów, więc na koniec zestawu obrotówka Rublex veltic 3. Pierwszy rzut pod krzaczek i ledwo błystka wpada do wody - branie. Kilka młynków i okołoczterdziestaczek ląduje w podbieraku. Potem doławiam jeszcze okołowymiarka a po około godzince kolejne piękne branie przy zwalonym drzewie i do podbieraka zagarniam drugiego okołoczterdziestaka. Pod sam koniec łowienia jeszcze jedno mocne branie przy wielkim kamieniu, ale pstrąg tylko bujnął dwa razy i się spiął.

Zakończenie sezonu jak najbardziej udane. Jeżeli nie uda się wyskoczyć w tygodniu na krótką popołudniową sesję, to na pstrągi trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

 

9190439_IMG_20170826_110421.jpg

9190393_IMG_20170826_145728.jpg

 

Po ostatnim pstrągowaniu i wk...u się podczas wyplątywania woblera z siatki podbieraka zakupiłem jaxona z silikonową siatką. Ta cholera jest tak wielka, że spokojnie wchodzi tam 70 cm boleń. Tylko pstrągi na nim jakieś takie małe wyglądają  :P

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:

Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 26 sierpień 2017 - 21:12


#384 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 26 sierpień 2017 - 17:04

Artech, co to za Batson?



#385 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 26 sierpień 2017 - 17:44

SP781-2. Czyli 1,98 m, 2-6 lb 1/16 - 1/4 oz

 

Dziwne to stworzenie. A żeby dokładnie go opisać to trochę za mało nim jeszcze łowiłem. Dzisiaj sprawdzałem go pod salmo minnow 7S, w silnym nurcie, pod prąd. I dawał radę. Wiadomo szczyt się trochę przygiął ale dyskomfortu jakiegoś nie było. Z obrotówkami aglia 2 czy veltic 3 też spoko daje radę. Opisane cw można między bajki włożyć, szczególnie górne. Spokojnie można rzucić 10-12 g. Ja na próbę założyłem nawet 16 g i wrażenia na kiju specjalnego to nie zrobiło. Gnie się za to, po rękojeść. W dolniku mógłby być ciut mocniejszy. Ale z pstrągami 40+ sobie radzi. większego jeszcze na nim nie miałem ;)
Fajny, lekki poręczny kijek. Raczej pod woblery i blaszki niż do jigowania.
1g czeburaszką z 4 cm robalem rzucałem ale... 2 g było lepiej. Może gdybym miał cieńszą linkę było by lepiej a ja mam nihonto octa 0,08
Zbrojenie alconite i sic na szczycie od 16H do 4. Całego setu ci nie podam bo się na tym nie znam


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 06 wrzesień 2017 - 21:21

  • wojciiech i maryjan r. lubią to

#386 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1448 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 sierpień 2017 - 18:42

Sierpniowe pstrągi to jednak zupełnie inne ryby od tych zimowo-wiosennych. Dzisiejszy potok wykonał na dzień dobry kilka pięknych świec i pomimo dość mocnego zestawu kilkanaście razy próbował wrócić do swojego zwaliska, zanim dał się podebrać. Za kilka dni będą mogły odpocząć :)

DSC02096-2.jpg



#387 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 26 sierpień 2017 - 21:03

Spoko, można jigowac . Mi w tym roku na koguty 3-5 g przyniósł kilka 40-50 cm kropkowanych skurczybykow. Ogólnie uniwersalny, fajny i tani badyl. Dolnik troszkę słaby, ale nie oszczędzając go na grubasach szczególnie w nurtach , stwierdzam, że jest solidny i wytrzymały.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 06 wrzesień 2017 - 21:19

  • Tomasz eS i Gobio Gobio lubią to

#388 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:56

I jeszcze parę dni ;)

rh48r9.jpg



#389 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 28 sierpień 2017 - 05:48

. Spoko, można jigowac . Mi w tym roku na koguty 3-5 g przyniósł kilka 40-50 cm kropkowanych skurczybykow. Ogólnie uniwersalny, fajny i tani badyl. Dolnik troszkę słaby, ale nie oszczędzając go na grubasach szczególnie w nurtach , stwierdzam, że jest solidny i wytrzymały.

Pewnie, że można jigować. Też łowiłem nim gumkami, ale kij bardziej pod blaszki i woblery jest. I tak jak piszesz 3-5 g i wyżej, 1 g raczej średnio.

#390 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 21:26

Dziś zakończyłem sezon na potokowce.

Dwa brania - okonek i poniższy jegomość, prawie na sam koniec łowienia.

 

 

927e51468fa007f6med.jpg

 

54 cm silnej, sierpniowej radochy w kropki.

 

Sprzętowo: cormoran PowerGrip 2,7 m do 15 g, młynek: pełnoletnia shimano sedona 1000 z dragiem, linka - mono 0,18 mm. Siadł na wahadełko daiwy uzbrojone pojedynczym haczykiem-druciakiem (idzie do wymiany !!!).



#391 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 03 wrzesień 2017 - 13:11

Po raz kolejny Walia okazala sie dla mnie bardzo laskawa i obdarowala mnie przecudnymi kropkami. Nie obylo sie jednak bez malego dramatu. Pierwszego dnia tak sie zapedzilem, ze zlapala mnie noc w dziczy. Zaczalem lekko panikowac bo teren sliski, stromy i caly obrosniety jezynami. Stawiajac ostatni krok wpakowalem sie do wody po pas i zalalem wodery :unsure:  Cala noc myslalem co z tym fantem zrobic. Rano przyszla odpowiedz. Polecialem do sklepu kupilem dresy, skarpety i obwiazalem to workami z Tesco :) Dzieki temu nie starcilem przyjemnosci ogladania wielkich (50-60+) pstragow ktore oszalaly na punkcie jednego wobka: Ecogear MW 68F. Jednego udalo mi sie wyciagnac z wody (53cm)  :rolleyes: Hol z dusza na ramieniu bo kilka ryb juz mi spadlo. Dzieki Bogu ryba nie skakala ale zamiast tego uparcie chowala sie za kamieniami wiec balem sie, ze przetrze mi przypon. Zlapalem tez kilka kropkow w okolicach 40 cm. Dzien jakiego nigdy nad ta rzeka nie mialem:) Do tego piekna sloneczna pogoda. Mam nadzieje, ze wyrobie sie raz jeszcze przed koncem sezonu. W Uk na wiekszoci wod sezon pstragowy konczy sie 30.09.17. 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:

Załączone pliki


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 06 wrzesień 2017 - 21:23


#392 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 20 wrzesień 2017 - 22:24

Holuj na jigi z kijem do góry cały czas. Też przy kiju nisko miałem bardzo dużo spadów teraz bardzo rzadko od kiedy trzymam kij w górze cały czas, a łowie na bezzadziory.

Łowię dość szybkim kijem i żyłką nie mam doświadczenia z pletką.

Kiedyś łowiłem tak jak ty i zniechęciło mnie to do gum bo brań miałem dużo więcej ale bardzo dużo ryb mi spadało.

Tez sie nad tym zastanawiam. Wczorajszy dzien byl dniem spinek. Wszystkie duze ryby spinaly sie zaraz po zacieciu wiec polozenie kija chyba tu nie ma nic do rzeczy. No chyba ze pozycja kija przy zacinaniu moze tez odegrac tu jakas role? Natomiast ostatnia, ktora wydawala mi sie dobrze zapieta poszla mi w ostatniej fazie holu. Walczac z ryba polozylem kilka razy kij prawie plasko zeby spacyfikowac jej zapedy do skokow. Udalo mi sie to spiewajaco chociaz widzialem jak sie do nich pare razy przymierzala. Po analizie zaczalem sie zastanawiac czy czasem nie wyrwalem jej tej kotwiczki z pyska?


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 20 wrzesień 2017 - 22:27


#393 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 21 wrzesień 2017 - 08:27

Gratuluję sukcesu

Lucky moję sugestie dotyczą łowienia na przynęty na głowkach jigowych.

Przy przynętach z kotwicą często trzymam kij nisko.
Ja generalnie łowię na dość luźnym hamulcu.

Przy woblerach miałem dużo spadów łowiąc za miękkim kijem czyli przez slabe lub spóźnione zacięcie, ale to kwestia preferencji i refleksu. Ja łowię glównie prowadząc przynętę pod prąd lub w poprzek nurtu.

#394 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 wrzesień 2017 - 10:54

Być może to już ostatnie w tym sezonie w UK  . Ewentualnie przyszła sobota zostaje . Wyszły trzy ładniejsze , dwa po 43-44 cm i  46cm . Na fotce jeden z mniejszych . Drugi zwiał podczas wyjmowania aparatu a najwiekszego fotki spieprzyłem  :rolleyes:   Najciekawsze było to , że woda jak kryształ przejrzysta była . Pomimo podwyższonego stanu i lekkich opadów . Ciężkie warunki aby przechytrzyć kropasa . Sporo ładnych ryb odprowadzało przynety , pukało w nie z zamkniętym pyskiem . Jak na dłoni wszystko widziałem  i pokazał się Gruby Pstrąg . Tym razem zaintrygowała go delbanka . Masakrycznie wielki był , w tym sezonie największy jakiego widziałem . Płynał pod wahadełkiem , przy samym dnie w rynnie ok 2m . Popatrzył sobie , zatrzymał sie i zawrócił do chałupy  :)

 

Załączony plik  P9230043.JPG   151,25 KB   30 Ilość pobrań



#395 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 wrzesień 2017 - 18:38

 U mnie to tez chyba ostatni wypadl juz byl. Nie ukrywam, ze liczylem na jedna z tych duzych ryb ktore do tej pory tylko obskakiwaly lub odprowadzaly beznamietnie moje przynety. Ocenialem je na dobre 60+ ale dowodu na to nie mialem :)

 Pierwszego dnia przez 4 godziny bylo kiepsko. W koncu znalazlem malego wobka ktory pobudzil kropki do dzialania. Pare rzutow i ryba 40+ na haku. Udalo mi sie ja ladnie wyladowac slizgiem ale zanim to nastapilo stalo sie "nieoczekiwane". Do walczego pod moimi nogami czterdziestaka podplynela ryba ktora byla prawie dwa i pol razy wieksza i wygladala tak jakby chciala mnie ugryzc! Odplynela "zniesmaczona" po kilkunastu sekundach. Pare ryb okolo 30 cm i w koncu pod sam wieczor nastapila TA chwila. Ryba walnela zaraz pod drugim brzegiem w malej rynnie pod nawisem drzew. Ja stalem na przeciwnym brzegu ktory gladko schodzil do wody tworzac plaze. Taki uklad terenu chyba uratowal mi dupe bowiem moglem wodowac rybe slizgiem jako ze do podbieraka nie za bardzo mi sie miescila. Oprocz tego bylo tu plytko, bez zadnych zawad i kiedy wreszcie ryba znalazla sie na plyciznie to mialem wrazenie ze sie chyba pogubila. Probowala skakac ale nie bylo jak. "Tylko sie nie zepnij, tylko sie nie zepnij"  Przez dluuuga chwile niczego innego nie mialem w glowie. Potem juz tylko szybki chwyt za ogon i ryba na trawie. Pi razy drzwi 64 cm :)

 

 Nastepny dzien to tylko spinki. Bolesne bo bylo kilka ladnych ryb. 

 

 Ps Czy ktos wie dlaczego fotki z 500KB po podpieciu do wpisu zmnijszaja sie automatycznie do ok 100KB?Załączony plik  IMG_2447 (1).JPG   102,42 KB   22 Ilość pobrań   Załączony plik  IMG_2381 (1).JPG   93,96 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_2382 (1).JPG   122,99 KB   23 Ilość pobrań   Załączony plik  IMG_2428 (1).JPG   115,52 KB   23 Ilość pobrań

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:

 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 28 wrzesień 2017 - 09:58


#396 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 październik 2017 - 20:00

Sezon pstragowy zakonczylem w mijajacym tygodniu.
Ostatnia prosta sezonu 2017 przyniosla kilka fotogenicznych stworzen zlapanych przy pomocy spiningu na muchy spiningowe.

Kilka ryb z przedzialu 50 z plusem pozowalo na szybko...

b8y9NqFqHozagPAjGy-Ym6VAVskHPi0F4eOeZVfw

5PaGywMAInX5B26gTY9BhGJcKb_maN6Ne6Dk5Ga2

Sprzetowo, bez zmian, StC4 SW Popping 14 lb, Stella 2500 i zylka 0.25 mm.


Jesli ktos zainteresowany moja nowa życiówka pstrągowa... to zapraszam na bloga :)

http://jerkbait.pl/b...ch-przy-muzyce/

Pozdrawiam

Użytkownik Guzu edytował ten post 15 październik 2017 - 20:23


#397 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 00:17

A takie też się liczą ? ;-) Bo miały być lipienie na muchę.

 

http://f1315bb4610f30e7med.jpg

 

No i jeszcze z tęczą w nazwie:

 

http://1f3ff947926f39abmed.jpg



#398 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:48

Krótki filmik z początku tego roku o łowieniu pstrągów na gumę.

Użytkownik yffea edytował ten post 13 grudzień 2017 - 18:48


#399 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 grudzień 2017 - 09:40

Jaką linką łowiłeś?



#400 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 21:09

Jaką linką łowiłeś?

 

Jeśli do do mnie pytanie, to w użyciu była za pierwszym razem linka Ego do żyłki, a za drugim razem linka Cortland 444 WF5 I camou.


  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych